Czy ktoś wie kim jest Stanisław Szypowski, prawnik z polskim obywatelstwem?

Prześlij dalej:

Zbieram materiał do nowego artykułu, który będzie poświęcony problematyce stosunków polsko-rosyjskich. Interesuje mnie dywersyfikacja dostaw gazu i ropy naftowej, w kontekście budowy gazoportu. Poszukując materiałów natknąłem się człowieka, który brał udział w licznych polskich projektach, które dziwnym trafem kończyły się fiaskiem lub dobrym interesem dla Rosji. Do Lobbysta nazywa się Stanisław Szypoowski, do niedawna reprezentował kancelarię Stopczyk & Mikulski, a swego czasu był podziwiany przez samego Sławka Sierakowskiego i Czarka Michalskiego. Brylował w wielu pismach, które przestrzegały przed rusofobią, szarżował na konferencjach poświęconych demokratyzacji Rosji. Praktycznie nie wychodził z sejmu, chętnie przychodził na nudne posiedzenia stałej komisji sejmowej do spraw gospodarki, ze szczególnym upodobaniem przysłuchiwał się podkomisji energetycznej. Jeśli ktoś ma jakieś szersze informacje na temat tego prawnika, który urodził się w ZSRR i w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej Trzeciej społecznie nadzorował kluczowe projekty, jak również tłumaczył posłom RP, co jest dla Polski najlepsze, proszę o kontakt: kontrowersje@ko...

A tak się prezentuje pan Staszek Szypowski przed kamerą (spokojnie zarchiwizowane).

Fot. http://stopczyk...

40492 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

9 (liczba komentarzy)

 1. Jakoś tak ze dwa miesiące temu co do Agencji Bez Walizki napisałeś, że "już u mnie byli" - możesz prowokować naszych rodzimych "szpiegów takich jak my" do ponownych odwiedzin.
  Firma Unizeto zarządzana przez widocznego na zdjęciu, wygrała bodaj wszystkie przetargi na informatyzację w PRL II od 2008 roku - na jego oprogramowaniu za 30 dni PKW będzie kombinowała jak "skręcić" wynik wyborczy o jakiś procent - półtora. SWW (ta od sfałszowanego zdjęcia brzozy smoleńskiej i nieudolnej próby obalenia teorii Cieszewskiego) pracuje na programach wyżej widocznego, ZUS, KRUS, jakieś tam rządowe centrum strategiczne czy coś, PKW (do października przyszłego roku - ruskie serwery to fakt, a nie bajanie "oszołomów"), pewno całą NPW i pułkownika Szeląga mają obstalowanego swoim stystemem informatycznym. Podejrzewam, że Rosja dzięki Unizeto ma zinfiltrowaną polską policję, cba, cbś i inne agendy z prokuraturą Seremeta włącznie plus zapewne kilka ministerstw, ale nie chce mi się sprawdzać - jestem leń, inni podadzą, ja se przeczytam.
  W internecie huczy tak, że kilkaset tysięcy ludzi zaczyna łączyć fakty.
  PS. Na poniedziałek Wiertnicza, Woronicza, Czerska i reszta bandy przygotowuje akcję przykrywkowo - ośmieszającą III Konferencję Smoleńską.

 2. Jexdziło od cholery nieoznakowanych wozów na sygnale.
  To znaczy niby normalny samochód, a z wywalonym na dach kogutem.
  Uwijali się jak w ukropie.
  Znaczy, że sprawa jest gruba.

 3. i poczekajmy? na III reprywatyzację w jednym stuleciu bez ścinania głów. Będzie ciekawie....

 4. avatar

  A tak się prezentuje pan Staszek Szypowski przed kamerą (spokojnie zarchiwizowane).

 5. ale swojemu siostrzńcowi skopię dupE.

 6. "Kim są szpiedzy GRU? Rosyjski prawnik związany z Krytyką Polityczną i bardzo aktywny wojskowy... Obaj podejrzani stanowili jedną grupę. Wojskowy miał wynosić informacje, które potem przekazywał Sz., który dostarczał je rezydentom GRU w Warszawie."

 7. Jak w temacie.
  Uważam wypowiedź p. mec. Szypowskiego za bardzo rozsądną. Uważam że rynek bialoruski bardziej odpowiada Polsce niż rynek polski odpowiada Niemcom. A Niemcy w Polsce sobie jakoś radzą.
  pzdr

 8. Tylnojęzykowe "r" u p.Szypulskiego /niewłaściwe dla sowieciarzy/, i jakiś dziwny superbłękit oczu.
  Z jakich stron ZSRR pochodzi? Przecież Kresowiacy mogliby powiedzieć o nim coś więcej.

  Przede wszystkim gratuluję wygranej z owsikiem, to ważne. Sądzę, że on się jednak nie odczepi, będzie mącił bo taka jest ichnia konstrukcja psychiczna.
  Powodzenia.

 9. powinno być.