Czy akcja z HGW jest przygotowana pod prezydenta stolicy Rzeplińskiego?

Prześlij dalej:

Normalnie, chociaż właściwie nienormalnie wszystko powinno się odbywać według wielokrotnie przetrenowanego scenariusza. Totalitarne służby putinowskie, kierowane przez narodowych socjalistów z PiS dokonają zamachu na demokratycznie wybraną prezydent Warszawy. ORMO w sobotę wychodzi na ulicę, w zachodnich mediach pojawiają się alarmujące artykuły i wywiady, które jednoznacznie odnoszą się do pełzającego zamachu stanu w Polsce. Komisje, co najmniej europejskie, ale i światowe organizacje walczące o pokój, są zobowiązane do wydania odpowiednich komunikatów. W TVN do grobowego podkładu muzycznego tańczą wykrzywione, czarno-białe, twarze Macierewicza, Kamińskiego i oczywiście Kaczyńskiego. Hanka nie poci się przed kamerą, tylko płacze jak Sawicka w rytm podpowiedzi konsultantki oddelegowanej przez najdroższą zachodnią agencję PR. Pełnomocnikiem nieludzko zaatakowanej kobiety, która tyle dobrego zrobiła dla miasta, zostaje Roman Giertych. Artyści, pisarze, śpiewaczki, rady uczelniane i Jerzy O., podpisują listy protestacyjne, robią happeningi i wyrażają najwyższe oburzenie wraz z największą troską. Tymczasem nic, zupełnie nic, ani jednego kadru ze znanego scenariusza, wręcz przeciwnie osamotniona Hanka poci się na konferencjach, jak Chlebowski. Zupełnie przypadkiem przyszło mi do głowy to skojarzenie, ale zaraz po nim dopadła mnie jeszcze jedna natrętna myśl. Z Chlebowskim, z Drzewieckim i innymi było tak, że zostali poddani zasadzie Tuska. Polega to na bardzo prostym teście. Wypuszcza się delikwenta na konferencję prasową i sprawdza, czy przeżyje, jakie będą reakcje mediów przed i po. Jeśli test wypadnie dobrze, partia PO stanie za swoim członkiem, jeśli delikwent zaliczy Chlebowskiego albo Nowaka, aktyw i egzekutywa obraca się na pięcie.

W przypadku Gronkiewicz-Waltz mamy połączenie Nowaka z Chlebowskim. Wszyscy siedzący w PO i stojący za PO doskonale wiedzą, jakie lewe, po prostu mafijne, interesy na nieruchomościach przeprowadzano od lat i to na grube miliardy. Dopóki PO była u władzy sprawy się elegancko tuszowało, teraz dostęp do dokumentów ma wróg największy, a ponieważ akcje szły na rympał, to zawartość teczek jest, jak to się mówi, porażająca. W takich przypadkach wyrzuca się balast z sanek. Choćby Hanka wypadła przed kamerą lepiej od Roberta De Niro, to nie znajdzie się odważny adwokat przy takim materiale dowodowym. Efekt jest taki, jak widzimy. Bufetowa konsekwentnie wypychana z sanek i pozostawiona samej sobie popełnia błąd za błędem. Całe lata odpowiedź była jedna, wszystko jest w porządku, tylko spiskowcy szukają sensacji. Dziś po raz pierwszy Hanka nie tylko się przyznała, że jest nie w porządku, ale zgrillowała parę płotek, wylała dyscyplinarnie jakichś tam dyrektorów, którzy pono „zbyt pochopnie” podpisali kwity. Takich rzeczy się nie wybacza, klasyka złodziejska nie pozostawia miejsca na podobne słabości. Zawsze i wszędzie krzyczysz „to nie moja ręka, łapaj złodzieja”. Gdy się puszcza farbę, żeby ratować własny tyłek, nikt z kliki takiego smrodu na siebie nie weźmie. Tak by wyglądała jedna strona medalu, którą widać, ale znacznie ważniejsza jest druga, której nie widać. Nie ma większego problemu ze wskazaniem nagle narodzonych krytyków HGW, mamy tu pełną paletę od Nowoczesnej, przez GW po TVN, a i część PO zachowuje się co najmniej dwuznacznie.

Strony

23152 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. "Hanna Gronkiewicz-Waltz świadomie kryła układ i ośmiornicę reprywatyzacyjną!. Miasto Jest Nasze przypomina złodziejstwo kamienicy z Noakowskiego 16. Jest wyrok sądu, który nakazywał wykreślenie wuja HGW z hipoteki tego domu. W latach 90. rodzina Waltzów zgłosiła się po kamienice jak gdyby nigdy nic. Pani prezydent świadomie kryła układ i ośmiornicę reprywatyzacyjną"

 2. Ciekawe, czy "upolowani" zostaną poddani nowelizacji prawa dla kryminalistów, tj przepadkowi
  mienia, na które nie mają pokrycia z legalnych źródeł. Test na "dobrą zmianę" przed nami!!

 3. jakie jest tło i cel?
  W kontekście geopolityki (aktywność Polski), robi się coraz ciekawiej, a raczej groźnie

 4. to najgorszy moment żeby odejszła w chwale "największej afery" w dziejach Wawy. do końca byłaby pamiętana jako "pani prywatyzacja" nie wspominając o tym że obywatelkę HGW prokuratura z miejsca zassie. Środowisko które ją popierało wyjdzie na podium "akcję
  iczyste ręce". Ale HGW wie o nich tyle dużo co oni o niej, ostatnio przypuściła jeszcze nie najostrzejszy atak na Sorosa, jeśli będzie dalej atakowano to zacznie zatapiać aż dadzą jej spokój.

  Rzepliński chyba niedawno ogłosił że ma już załąwioną pewną fuchę, poza tym powiedział coś w ten deseń że nie interesują go stanowiska poddane demokratycznej kontroli - czyli "wybieralne".

 5. a w takie walce wszystkie chwyty dozwolone. Nie do końca też się zgodzę z MK, że popełniła najgorszy złodziejski grzech, czyli zaczęła sypać. To jej środowisko zostawiło ją na lodzie, wszystko co jej zostało to wiedza o przekrętach innych cwaniaków, którzy teraz próbują ratować sobie zady jej kosztem. Wszyscy walczą o przetrwanie tak naprawdę, kto przegra ten zginie z polityki raz na zawsze. Mafia już nie istnieje, mafia się rozsypała, teraz mamy do czynienia z pezpardonową walką o to co zostało. Dlatego kodeksy przestały obowiązywać. HGW nie jest na tyle głupia, żeby łamać wewnątrzmafijne zasady, skoro to robi to oznacza tylko tyle, że mafia się rozleciała a co za tym idzie zasady przestały obowiązywać.

 6. HGW by się musiała podać do dymisji i/lub musiało by zostać zorganizowane kolejne referendum o odwołanie jej z urzędu.
  Pamiętamy co było przy poprzedniej próbie.
  Ponadto ważne, o ile nie ważniejsze, są właściwości charakterologiczne tej osoby. Powiedzieć o niej, że jest uparta, to wyrazić się absolutnie nieadekwatnie. Przysłowiowy osioł jest tysiąc razy mniej uparty i zapatrzony w swoje "ja" niż ona.
  Z kalendarza wynika, że Rzepliński by musiał zostać prezydentem pod koniec grudnia.
  A istnieje jeszcze ryzyko wejścia zarządu komisarycznego i dalszego wypływania kwitów i spraw.

  Bardzo duży zakręt.

  Petru ze swoją menażeria i ten cały Zandberg to oczywista kontynuacja UD/UW i poglądów Geremka. Są oni dużo korzystniejsi dla systemu władzy niż jakaś tam PO. Stąd ich obecność w grupie uderzającej w HGW.

 7. Przychylam się do ploty że ktoś w obawie o życie sypie. W różnych instytucjach od ABW po prokuraturę nie brakuje zwolenników PO i reszty .Dostali przeciek że afera nie do pozamiatania a Hanka uwalona po uszy w g... i cała sprawa śmierdzi. Dlatego z Hanką obchodzą się jak trędowatą , nawet TVN zadaje jej kłopotliwe pytania i jest nie przychylny.

 8. ŁRzepliński na prezydenta stolicy Polski, Kalisz na stolicę Polski.
  W takim tempie PiS w sondażach i cuglach na wiosnę dorobi się większości konstytucyjnej.
  POpozycja walczy o jak najgorsze notowania. Do wyjaśnienia pozostaje zapytanie: dlaczego?

 9. Najsmieszniejsze jest to ze w jej przypadku narracja: "gorliwa katoliczka córka żołnierza AK i uczestnika PW zamieszana w handel mieniem pożydowskim" szyta jak pod GoWno jest rownie prawdopodobna.

 10. Tłumaczenie prezydent Warszawy nie przekonuje. Polityczna odpowiedzialność Hanny Gronkiewicz-Waltz jest w pełni oczywista. Jej wypowiedź jest niedopuszczalna. Gdyby inni poszli tą drogą, minister finansów mógłby tłumaczyć, że nie odpowiada za deficyt budżetowy, Sejm za ustawodawstwo, a szef MON za armię. Pani prezydent się myli, a to, co mówi jest błędem logicznym. Skoro nie miała specjalnych wahań, aby w ciągu ostatnich lat przyznawać swoim urzędnikom duże nagrody pieniężne, to znaczy, że nadzorowała ich pracę i doceniała

 11. Strony