Czerska wysyła komunikaty do ostatnich partyzantów RPIII

Prześlij dalej:

Wracam raz jeszcze do sprawy niejakiego Luśni i jego współpracy z Antonim Macierewiczem, bo jest istotny powód, zupełnie pominięty w analizach paszkwilu Gazety Wyborczej. Gdy się bez emocji i z dystansu solidnie zastanowić, co się tak naprawdę wydarzyło, to niewiele doszukamy się konkretów związanych z racjonalnym działaniem. W gazecie zatrudniającej, przez wiele lat, na stanowisko redaktora TW „Ketmana”, współpraca z SB i znajomości z kapusiami były warunkiem zatrudnienia. Przekonał się o tym najboleśniej Bronisław Wildstein, który wyleciał z Wyborczej między innymi za to, że domagał się usunięcia z redakcji kapusia Maleszki. Michnik podjął charakterystyczną dla siebie decyzję, wyrzucił na bruk wroga donosicieli, zostawił na stanowisku i jeszcze później awansował, jednego z największych bydlaków, który nie tylko donosił, ale prawdopodobnie wystawił na śmierć śp. Stanisława Pyjasa. Nie warto nawet sekundy poświecić tezie, że nagle w GW problemem stały się znajomości z peerelowskim aparatem bezpieczeństwa. Jakaś połowa abonentów GW składa się z oficerów prowadzących i kapusiów, resztę stanowią zagorzali przeciwnicy lustracji. Po co w takim razie na Czerskiej produkują się z Luśnią i stąpają po tak kruchym lodzie? Odpowiedź jest zawarta w kruchym lodzie. Funkcjonariusze Nowej Trybuny Ludu nie mają za bardzo innego wyjścia i za wszelką cenę przykuwają uwagę czytelników, żeby przetrwać na skurczonym rynku prasy. Działania te z jednej strony są całkowicie irracjonalne, w końcu poruszanie tematu tabu może zrazić ostatnich wiernych, ale z drugiej strony działa paradoks.

Z cała pewnością esbecy i TW z pełną satysfakcją, jeśli nie w ekstazie, czytali artykuł o „powiązaniach” Antoniego Macierewicza z agenturą SB. Błogosławiony „kalizm” połączony z wyparciem i ślepą nienawiścią, pozwala przyjąć każdą bzdurę, byle na końcu pojawił się kubeł pomyj wylany na Macierewicza albo Kaczyńskiego. Jestem więcej niż pewien, że GW byłaby w stanie zrobić zarzut z faktu, że Macierewicz czyta GW i najwierniejsi wyznawcy GW mieliby z takiej karkołomnej akcji mnóstwo radości. Przy podobnych sylogizmach niemal zawsze pojawia się sakramentalne pytanie. Czy oni nie widzą, jacy są śmieszni i że strzelają sobie w stopę? Zależy jacy ONI? Jeśli chodzi o naczalstwo Czerskiej, to z całą pewnością wiedzą, że sprawy przybrały obrót dramatyczny. Widziałem Michnika wielokrotnie, gdy padały skróty: SB, IPN, TW. Za każdym razem miał spazm na twarzy, bo on reaguje na sam dźwięk zakazanych słów podobnie, jak islamski wojownik na wieprzowinę. Nie da się oszukać organizmu i dlatego nie wierzę, że Michnik jest ślepy, głuchy i całkowicie pozbawiony rozumu, a gdyby nawet, to widząc artykuł swojego wyrobnika, odruchowo podarłby rękopis zawierający potępienie współpracy z SB. Dzieje się jednak inaczej i powód, jak dla mnie, jest dość jasny. Michnik płaci ogromną cenę, musi przemóc własne „kanony moralne” i nawet odruchy wymiotne, żeby przetrwać w nowych realiach.

Strony

25398 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. Blokada informacyjna nt. Prezydenta Chin??? nic na onetach, wp, ino lewy na rowerze

 2. w sobotę późno wróciłem z pracy, ale lepszy sort w swoim najlepszym stylu przypomniał mi o urodzinach, więc nadrabiam zaległości.

  A tak, przy okazji, podobno mężczyzna po 50 rzadko się zmienia, a Jarosław Kaczyński wykonał ogromną pracę, żeby pozytywną krytykę polityczną pod adresem swojej formacji przekuć w sukces.

 3. avatar

  kazdy dzien istnienia tego ścierwa na polskim rynku medialnym i poniekąd intelektualnym jest śmiertelnym zagrożeniem dla naszego zycia spol-politycznego..ktos juz to wyłozył wielokrotnie ze nie mozna było..etc..etc..ale ja wnoszę z uporem zajączka co to do załamania nerwowego doprowadził niedzwiedzia (właściciela leśnego skl.spoz) ciagłymi pytaniami o marchewke..ze DLACZEGO nikt nie zgasił światla w redakcji w tydzień...no ewentualnie miesiąc po wygranych wyborach...jak sie obserwuje na tt lub  na innych portalach strony zrzeszajace fanatyków KOD-u lub tzw "feministek" czlowiek nabywa niezbywalnego w ŻADEN sposób przekonania ze chocby i cala obecna redakcja nagle umarła na tyfus..albo zdegustowana POziomem demokracji w polsce jako JEDYNI z wczesniej obiecujacych ze wyjada w przyp wyborczej wygranej PIS-u i PAD-a RZECZYWISCIE wyemigrawali z kraju..o zostawiaja sobie NAPRAWDE godniejszych o 100-kros następców..w oglupianiu ludzi..KTOS nie wierzy?niech oczyta niektóre manifesty KOD lub "towarzyszko-feministek-aborcjonistek...roznego rodzaju grozby smierci zakonczone "cieplutko pozdrawiam"..albo ze ABORCJA DO 9 m-ca ciązy jest PRAWDZIWYM prawem wolnosciowym kobiety w polsce...kto NIE WIERZY NIECH POSZUKA.....GODNYCH MA REDAKTOR spadkobierców mysli wolnosciowo-demokratycznej...
  A TAK A'PROPOS!!! w kanadzie zalegalizowano ZASTRZYK.....................(razem-y..ich duchowi wnuczkowie na swoich forach tez sie wzajemnie zagrzewaja do tego by wyjśc z tą inicjatywą "ustawodawczą" do ludzi  na ulice...i wiele innych takich róznych.....(nie tylko tam)
  WSZĘDZIE.....!!!!!!

   własnie tego nie moge pojąć...ze ktos wiedząc ze tam sie produkuje mentalny cyklon B..caly czas stoi i sie temu..troche biernie przygląda...co jest lepsze lub gorsze tak naprawde??nie pomagac?czy nie przeszkadzać???

 4. avatar

  Kolenda-Zaleska, nie ZaleWska :-)

 5. To chyba jest jeszcze prostsze. Nazwac lustratora przeciwnikiem lustracji samemu blokujac lustracje. Nazwac partie patriotow polskich bolszewikami samemu majac bolszewicki rodowod.

  Stare bolszewickie metody.

  Soros powiedzial bardzo wyraznie, ze nie podoba mu sie rzad w Polsce. Soros placi, Soros wymaga.

  Co tam panie w polityce?

  Niemcy krytykujace Anakonde2016 i chcace odebrac Polsce szczyt NATO.

  Niemcy chcace zdjac sankcje z Rosji i budujace 2 rure.

  Niemcy chcace zeby Chiny podpisaly umowe z nimi.

  Polska uzyskala wzmocnienie flanki i budowe bazy.

  Polska ma terminal gazowy i bedzie miec rure z Norwegami i Dunczykami.

  Polska bedzie europejska brama do Jedwabnego Szlaku.

  A GW niedluga zapelni sie nekrologami SB-kow ktorzy poumieraja z glodu...

 6. z SPD są w doborowym towarzystwie. A nasz opozycja, na kilku dni przed najważniejszym dla bezpieczeństwa Polski szczytem NATO w Warszawie, ogłasza że Minister Obrony Polski ma kontakty z przedłużeniem rosyjskich służb. Gratuluję. Putin ma na kogo liczyć.

 7. ze ta "nasza" opozycja nie jest wcale nasza tylko niemiecka...

 8. No właśnie. Znając taką walkę i determinację w kierunku zamajaczenia gdzieś przez parę sekund, należy pozostawić ich samym sobie, a jak cytować to w dziale "Dzisiejsze wygłupy tzw. opozycji i jej akolitów". I tam właśnie należy umieszczać wszelkie dąsy niewydarzonych. Oczywiście w stopce działu (lub drobnym drukiem w innym dobrze widocznym miejscu) należy wyjaśniać przyczynę takiego traktowania tych 'newsów' - jako:
  - wyćwiczonej reakcji różnych takich, którym się wydaje, że coś znaczą.
  - ostatnie podrygi odstawionych od wielkiego cyca, którym ciągle marzy się odzyskanie koryta,
  - próbę trwania na niewielkim skrawku wolności, bo w alternatywie jest odsiadka,
  - permanentne mącenie w stylu trockistowskiego 'wrzenia rewolucyjnego' - z jego celami.
  Jakie bowiem znaczenie ma np. wniosek o votum nieufności wobec szefa MON Pana Antoniego Macierewicza? Taki, nie mający żadnego merytorycznego uzasadnienia wniosek może co najwyżej umocnić przekonanie o działaniu jego autorów zgodnie z linią Kremla.
  Aby adresat generowanych permanentnie przez 'opozycję' wiadomości nie miał czasu na refleksję, wiedzą, że należy szybko zmieniać krajobraz suflując nowe niewydarzone sensacje. Meta się kończy, więc niewiele jest czasu na przygotowanie i coraz częściej pojawiają się dość grube wpadki mącicieli.
  Traktowanie poważnie 'oświadczeń' różnych Kijowskich i podobnych im towarzyszy z .N, czy PO jest dużym błędem. Przecież to jest TOTALNA OPOZYCJA - ludzie których stanowisko znamy zanim je wypowiedzą. Jaki jest cel ich słuchać, a co gorsza pytać - zawsze odpowiedzą tak, żeby zademonstrować iż są przeciw PiS. Jak PiS + to oni -. Podobnie jak MK pisze o AM czytającym gazetkę - to dopiero byłaby denuncjacja :>
  Dopóki TOTALNA OPOZYCJA nie przyjdzie do Canossy i nie odszczeka swego zaprzańskiego credo dyskutować z nią, czy cytować jej, nie warto.

 9. W ostanim sobotnim wydaniu
  "Gazeta" się przyznała
  do babskich dolegliwości.
  Bo właśnie okresu dostała...

  Należy jej wybaczyć
  artykuły kąśliwe,
  bo jak "te dni" przychodzą
  kobiety bywają drażliwe.

  Skoro już odsłoniłaś
  przed nami to misterium...
  to co ty będziesz wyczyniać
  jak przyjdzie klimakterium?

  Obrazków nie wstawię, z wiadomych przyczyn estetycznych.
  Kto by nie wiedział o co chodzi, niech zerknie do ostatniego numeru "Wysokich Obcasów".

 10. Niestety ciekawosc to pierwszy stopien do piekla i wygooglowalem...

  Ale to w sumie dobrze bo w takim tempie to znikna z rynku w ciagu kilku miesiecy. Byc moze chwile jeszcze utrzymaja sprzedaz dodajac darmowe filmy porno - koniecznie niemieckie!

 11. Strony