Czas to głośno powiedzieć jeśli głosujesz na PO jesteś wieśniakiem

Prześlij dalej:

Polityka dla zwykłych ludzi jest jedną wielką brudną pościelą, zwykli zjadacze chleba nie rozumieją w ząb polityki, a to co widzą i słyszą polityką nie jest. Tyle usprawiedliwienia dla rozmaitych postaw pseudo politycznych, niestety najczęstszych wśród wyborców, a dalej sprawa jest prosta. Nie trzeba znać się na polityce i nie trzeba nawet polityki rozumieć na podstawowym poziomie, wystarczy być odrobinę rozgarniętym i zachować kawałek szacunku dla siebie, żeby na PO patrzeć z odrazą i szyderstwem jednocześnie. Wchodzenie po raz setny w analizy marności tej partii na poziomie politycznym traci sens, ponieważ to jest pasja i zajęcie dla nielicznej grupy posiadającej odpowiednią wiedzę. Dlatego też wyborcom podaje się głupkowate hasełka dla poszczególnych działalności politycznych. Gdy mowa o polityce zagranicznej pojawiają się brednie typu „donosić na Polskę”, co załatwia głosy wyborców hurtowo. Adekwatnie rozgrywa się choćby kwestię służb specjalnych, czy prokuratury. Wszystkie zabiegi „wolnościowe” wokół tych instytucji są niczym innym jak budowaniem niesławnego państwa policyjnego, ale elektorat dostaje dwa słowa i mu wystarczy. Cała taktyka PO wobec własnych wyborców polega na: „Dać idiocie przekonanie, ze należy do elity”. Stąd należy wywieść prosty wniosek. Każdy kto nienawidzi PiS jeszcze nie jest idiotą, są argumenty za tym, żeby inteligentny człowiek powiedział PiS-owi idźcie w cholerę, natomiast nie ma żadnego alibi dla wieśniaków, którzy nadal popierają i głosują na PO. Zwykła ludzka obserwacja zachowań poszczególnych polityków i klik związanych z PO nakazuje trzymać się od tej intelektualnej i moralnej wiochy jak najdalej.

Ktoś przytomny chciałby mieć za sąsiada Niesiołowskiego albo kupić używany samochód od Kamińskiego? Jestem więcej niż pewien, że po wyłączeniu politycznego filtra, o poszczególnych aktywistach PO, wyborcy PO mówiliby nie inaczej tylko: złodziej, kabotyn, kłamca, psychopata. Z filtrem takie naturalne reakcje są blokowane, ponieważ poczucie bezpieczeństwa, jakie daje tłum, w którym można się schować, jest silniejsze od indywidualnych wyborów. Na sakramentalne pytanie: „Kiedy wreszcie lemingi zrozumieją, że są ogłupiane i okradane” istnieje tylko jedna odpowiedź. Zrozumieć, nie zrozumieją nigdy, ale mogą zmienić wybór pod warunkiem, że poczują strach. Póki PO będzie zapewniać poczucie bezpieczeństwa grupie idiotów, którym nadano status elity, żaden leming ze stada nie odejdzie, bo taka jest natura zachowań stadnych. W związku z tym recepta na poukładanie polskich spraw we właściwy kierunku nasuwa się sama. Aby wyleczyć z politycznego szkodnictwa potrzeba zastosować te same metody, jakie się testowało przez 8 lat na moherach. Leming musi się wstydzić odezwać w pracy, domu, szkole, musi mieć poczucie, że ktoś się za jego plecami śmieje, tylko dlatego, że jest lemingiem. Osoby wrażliwe z góry uprzedzam, że ta brutalna metoda jest jedyną skuteczną terapią i próżno szukać alternatywy.

Strony

39562 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

40 (liczba komentarzy)

 1. "Gardzę tą partią, a rozwinięcie skrótu PO - Partia Oszustów jest jak najbardziej na miejscu. Tak, to oszuści. POlityczne obszczymury."

 2. Pragnę zauważyć, że PiS może wiele zmienić, ale niekoniecznie chce. Czy ktokolwiek trzeźwo myślący liczy, że PiS zmniejszy skalę inwigilacji oraz podsłuchów po dojściu do władzy absolutnej(Prezydent+ większość w Parlamencie i tym samym Rząd)? Czy ktokolwiek wierzy, że PiS nie będzie obsadzał "swojakami" stanowisk od prezesa po portiera? Czy ktokolwiek łudzi się, że PiS nie będzie "robił laski Amerykanom" jak Sikorski? Takie pytania można mnożyć. Więc jak można przymusić PiS do zmian na lepsze chociażby w powyższych kwestiach?

  PO już nie ma, PiS prawdopodobnie weźmie całą władzę, więc trzeba już myśleć co potem. Moim zdaniem to są podstawowe pytania, które potencjalny centrowy wyborca zadaje odnośnie rządów PiS-u. "Lemingi" wiadomo, aby była pełna micha i "szacun" na Zachodzie- tyle ich interesuje w rządach partii Kaczyńskiego.

  P.S. Witam Szanownego blogowicza i komentujących.

 3. avatar

  Anna Komorowska: Emigracja to nie dramat, to szansa

  https://www.you...

 4. avatar

  Podkreślam: JOW. Oczywiste, czyż nie?.

 5. „Dać idiocie przekonanie, ze należy do elity”.

  W tym miejscu należałoby przypomnieć parę argumentów.
  Nie do odparcia. Wypunktuję parę wiekoPOmnych wyPOwiedzi:

  1) Przegrana w wyborach - winne sk*syny w inernecie
  2) Wybory to nie zabawa
  3) "Musiałby po pijanemu, na pasach..."
  4) Reformy Platformy

  ...no i może wystarczy na dziś...

 6. Tak, to jest celne, i dlatego wyśmiewanie, a nawet rodzaj pogardy, to rzeczywiście skuteczne narzędzie.

 7. dlatego, że trzeba razem żyć, pracować i budować. Pogarda temu nie sprzyja.
  Obśmiać, wytknąć. Jeśli nie przejrzy na oczy - ręką machnąć.

  Pogarda - nie.
  Ironia, śmiech, sarkazm, humor - ale na poziomie - bez obrażania i pogardy - tak.

 8. Masz rację, pomyślalam tak samo, jak Ty, krótko po napisaniu tego, ale nie chciałam już edytować.

 9. Głosującym na PO wystarczają puste frazesy, że oni tacy nowocześni, zachodni, w awangardzie posŧępowego myślenia. Nie tam żaden zacofany, katolicki motłoch, wyszydzany w zachodniej prasie. Z takim myśleniem nie tak łatwo walczyć, stąd tylko 40%(wg mnie 50%) popierających PiS. Inaczej sobie tego nie umiem wytłumaczyć.

 10. To co wymieniłaś, a czym leming się chlubi to najzwyklejsze kompleksy czyli te 40% popierających PIS to ludzie mający poczucie wlasnej wartości. To i tak nie jest zly wynik jak na polskie okoliczności.
  Wiesz dlaczego Donald tak długo ich czarował? Bo sam jest pełen kompleksów, więc doskonale wyczuwał na jakiej nucie trzeba zagrać aby jedli mu z ręki.

 11. avatar

  kluczem do zrozumienia jest Syndrom Sztokholmski...i bodaj jesli dobrze zapamietalem..taki termin z psychologii..to cos sie nazywa Falszywym Poczuciem Winy....z najwiekszych fanatykow PO nigdy nie bedzie typowego prawicowca..co najwyzej pojda w zdychajace sld.lub do grzybiarza...

 12. Najwięcej wieśniaków jest teraz w wielkich miastach.

 13. sie to nazywa. Kiedys pod haslem "Nie matura lecz chec szczera" a dzisiaj "mature" i "studia" robi sie zaocznie w rok lub w dwa.

 14. Poszła propaganda postPRL- papier mgr załatwia wszystko. Wtłaczały to wszelkie media, prywatne uczelnie wyrastały jak grzyby po deszczu, a na samym końcu rodzice mówią, że bez studiów ani rusz. Może trochę wybielam młodych, wybierających nic nie warte studia, ale poddali się tej propagandzie, bo kto nie chciałby lekko i dostatnio żyć? Albo zrobili byle jakie studia, żeby rodzice byli zadowoleni. Masowymi studiami zrobiono młodym krzywdę, a krajom "emigranckim" dobrze. Tak to widzę. Do tego obłowiły się dziennikarzyny, kadra profesorska. Inna sprawa, że podczas negocjacji akcesyjnych pewnie podnoszono argument o wykształconej, polskiej młodzieży, ale po efektach widać, że dużo w tej materii nie wynegocjowano. Moim prywatnym zdaniem- w tamtych latach (2000-2004) szalejącego bezrobocia postanowiono otworzyć granice dla młodych, bezrobotnych. Swoisty "zawór bezpieczeństwa", aby młodzi, bezrobotni nie zrobili rewolucji. Tak nas, młodych przehandlowano.

 15. Mlodzi 16 -25 letni urodzeni po Okraglym Stole budza sie powoli i nie godza sie na zastana rzeczywistosc. Dla nich III PR jest jak Matrix. Komune znaja z narracji i raczej odrzucaja. 70% polskich maturzystow chce wyjechac z kraju. Maturzystow - nawet nie mysla o studiach w Polsce.

 16. Marzy mi się bilbord z informacją ile % miało PO w ZAKŁADACH KARNYCH.A jaki element tam siedzi chyba każdy leming wie..! A w moim mieście PO miało 38% mówi z dumą  leming ,a ja mu na to ,oj słabiutko , słabiutko w więzieniach PO miało 85-90% i konsternacja !!!a potem hasło "pewnie sfałszowane"Kto kur..a sfałszował przcież "U NAS SIĘ WYBORÓW NIE FAŁSZUJE"!!

  -ZK Wronki 85% dla PO
  -ZK Cieszyn91% dla PO
  -ZK Chełm 80% dla PO
  -ZK Barczewo82% dlaPO
   LEMINGU ,CZY CHCESZ IM DO RÓWNAĆ ? NA PEWNO?

 17. 3373 osadzonych wg liczby miejsc (za Wikipedia) razy (usredniajac) 85% = 2876 waznych glosow.

  Postanowilem zedytowac: przy zalozeniu ze wszyscy maja prawo do glosowania i frekwencja wynosila 100%. Tak czy owak w obecnej sytuacji topniejacego elektoratu kazdy glos na wage zlota.

 18. Lemingi dzielą się jak wiadomo na podgatunki. Są np lemingi bogate i lemingi biedne oraz pozostałe.
  Jest też liczna grupa takich których śmieszność i obciachowość PO zupełnie nie rusza, i na każdy argument przeciw PO odpowiadają, "no co ty, chcesz żeby Kościół rządził?, chcesz żeby Kościół rządził??" To "nie rządzenie Kościoła " jest ich obsesją, jakąś elementarną racją stanu. W dodatku ci ludzie nigdy nie mieli osobistych problemów z polskim Kościołem. Nie mogę wyłapać jaki mają wspólny rys, bo bardzo się różnią między sobą.

 19. Mały rys historyczny- w Poznaniu od 1989 roku nie rządziła nigdy prawica, z PiS włącznie. Rządził tam wyłącznie Grobelny z sowiecko-liberalno-aferalną kliką. W Poznaniu też mamy ogromne nagromadzenie interesów kościelnych- tereny nad jeziorem Malta, czy teren liceum na ulicy Głogowskiej to najbardziej znane przykłady i najbardziej jaskrawe.

  Kontrargument dla "leminga"- w Poznaniu nigdy PiS nie rządził, a Kościół robi co chce, a nawet więcej niż na "pisowskich terenach". W skali kraju- Tusk mówił, że "nie będzie klękał przed biskupami", a po cichu robił na odwrót.

  W epoce "memowo-obrazkowej" pokazać to :

  "Leming" zaszachowany :)
  Moim zdaniem należy "atakować" lemingi podobnymi memami, tym samym wywołując u nich dysonans poznawczy.

  P.S. Riposta na ciemnotę i zaściankowość PiS? Proszę bardzo:

 20. Probowalem ostatnio na wakacjach to wiem. Sprobujmy sobie wyobrazic, ze cala wiedze czerpiemy z Onetu, GW, i TVN. W tym szczegolnym przypadku jeszcze leming tak zagorzaly, ze wydanie GW papierowe, weekendowe! Nie ma wiekszej szansy na jakikolwiek rozruch wlasnego myslenia. Sa jedynie oklepane frazesy, a to "chcesz znowu Ziobre na ministra sprawiedliwosci"? Albo "znow w urzedzie nic nie bedzie mozna zalatwic" i tego typu smutne kawalki. Natomiast nie dochodzi, literalnie nie dochodzi zadna informcja z cyklu tych istotnych, nie ma szans na jakakolwiek rzeczowa dyskusje. Mijalismy sie kompletnie, ja dumny z pierwszych dni urzedowania Prezydenta, oni pograzeni w rozpaczy, co teraz bedzie i jaki dramat sie jeszcze szykuje. Zal patrzec z jednej strony, bo ludzie uczciwi i znam ich od dawna, a zdrugiej stronynie mozna sie nadziwic, jak to mozliwe, zeby z doktoratami po powaznych studiach nie odroznic gowna od tortu czekoladowego... Zeby choc jeszcze pracowali na panstwowym, rozumiem, strach o stolki, ale nie, nic z tych rzeczy. No dramat, a zasluga takich Michnikow i reszty medialnej lobuzerii. Dopoki tacy ludzie z telewizora nie uslysza, ze cos jest nie tak, to nie uwierza. To naprawde przypomina jakis rodzaj sekty lub kolka wzajemnej adoracji.

 21. Humor, i jeszcze raz humor!

  Rozmowa z kuzynką (opcja pro PO). Tuż po wyciekach i aferze taśmowej.

  Mówię:
  - Skandal!
  - Ale przecież te nagrania były nielegalne...
  - Kobieto! Więc ty uważasz, że to nieważne, co oni mówili, tylko nagrania nielegalne?
  - To przestępstwo, jak się nagrywa bez zgody.
  - W takim razie  ch... d... i kamieni kupa to nic takiego?
  - ...no bo jest jedna partia, która ma w tym interes, żeby skompromitować partię rządzącą. I tą partią jest PiS... Ktoś chciał celowo wywołać skandal.

  - Tu się zgodzę! Udało się całkiem nieźle. Nie powinnaś się dziwić.
  - ?
  - No bo jak się wrzuci granat do szamba, to się nie trzeba dziwić, jak się g... rozpryśnie na wszystkie strony.
  Kurtyna

 22. Najwyraźniej stwierdził Pan, że ma za dużo stałych czytelników. Skoro tak, pozostaje mi tylko pogratulować obranej strategii. :) Gdyż najwyraźniej zaczyna procentować. Z przykrością stwierdzam, że prawdą jest to, co pisano o Panu - że blokuje Pan za kulturalnie przedstawione poglądy - jak się okazuje, nie tylko za poglądy, ale i za przytoczenie faktów. Ważniejsze jednak od tej sprawy są skądinąd zaprezentowane przez Pana obcesowość i skłonność do mijania się z prawdą (nie interesuje mnie, czy wynikająca z ignorancji, czy świadomej manipulacji). Zablokowanie mnie ułatwiło mi tylko dojście do wniosku, że nie zasługuje Pan na dalsze wspieranie. Z każdego przykrego zdarzenia można jednak wyciągnąć naukę: w tym przypadku cieszę się, że wyszło to na jaw zanim kupiłam następną książkę. Skoro Pan nie życzy sobie, żeby Pana promować wsród znajomych, podawać linki i pożyczać książkę, to nie będę tego robić. 
  (I proszę mi nie mówić, że nastąpiła pomyłka. Nie jesteśmy dziećmi. Jeżeli Pan się "pomylił" to i ja się teraz "pomylę" i zamiast, jak było do tej pory, zachęcać, będę z równym entuzjazmem zniechęcać. A jeżeli faktycznie nie umie Pan korzystać z mediów społecznościowych, proszę tego nie więcej robić.) 

  Pozdrawiam i z życzeniami dalszych sukcesów (już beze mnie) -

 23. Brzmi jak szantarz emocjonalny. Ja rowniez kiedys dostalem kopa z formum i informacje zwrotna o tym ze popisalem sie wyjatkowa glupota lub mam slabszy dzien. Dzisiaj najwyrazniej mi sie jednak udalo byc w lepszej formie i moje az 3 komentarze jak na razie jeszcze tutaj sa. Prosze sie tak latwo nie poddawac.

 24. od fałszywych przyjaciół zachowaj nas Panie,
   wiem ze przed wrogami sam się muszę bronić
  ps.
  Qana
  czytam i nic z tego nie rozumiem,
  wnioskuję że cierpisz z powodu urażonej  fałszywej dumy
  pisz jasno o co chodzi, lub o jaki komentarz

   

 25. Sądzę że lemingi (ludzie głosujący świadomie lub z głupoty na PO) wyczuwają nosem, lub po przemyśleniach, unoszący się nad PiSem odór doktryny "Bóg Honor Ojczyzna", w skrócie BHO. Ta doktryna śmierdzi im z daleka samymi przykrościami, czyli przestrzeganiem przykazań, poświęceniem, nudą, pracą dla dobra kraju, brakiem luzu obyczajowego, i co tam jeszcze. Akceptują BHO, ale tylko w uproszczonej wersji pop, czyli kupują prezenty w Święta (B), walczą o miejsce w kolejkach do czegokolwiek (H), i kibicują naszym (O).
  Oni mają swoją własną, prywatną doktrynę całkiem inną. Chcą żyć wesoło, spokojnie i dostatnio. Kto by nie chciał?
  Tyle, że taką doktrynę można sobie w skali masowej realizować tylko w krajach poważnych i nażartych. W Polsce taki plan mogą zrealizować jedynie wąskie elity lub szczególnie wybitne jednostki. Dostęp do posad elitarnych jest dziedziczny lub bardzo trudny, zaś opłacalny talent ma może jeden promil narodu lemingowego. Oni łudzą się nadzieją że kiedyś się załapią. Tylko oni, a reszta będzie dalej żyła "w tym syfie", jak mówią.
  Na razie głosują na byle co, co ma szansę na dobry wynik i nie śmierdzi BHO.
  Rozumiem, że dla młodych doktryna BHO jest nie do przyjęcia, bo składnik B zakazuje akurat tych rzeczy które młodzi lubią najbardziej. Mogliby jednak przynajmniej nie głosować wcale, zamiast na kogokolwiek typu Palikot.
  Nie wiadomo jednak do końca, czy doktryna BHO słusznie robi unosząc się akurat nad PiSem.
  Zobaczy się.

 26. a każdy kto prawdziwe BHO stosuje w życiu, jest w oczach leminga spiętym w czterech literach sztywniakiem. Nawet nie tyle stosowanie BHO co też parafraza tegoż ale in plus, czyli nie dekalog ale zwykła przyzwoitość, nie twardy partiotyzm ale reakcja na wtykanie flagi w kupke. Podejście typu "życie jest krótkie i nie można się przejmować" prezentowane przez lemów to umilanie sobie żywota, gdy coś nie idzie, internet i emotikony, memy to tylko szczyt góry lodowej. Są to moje wieloletnie obserwacje, kiedy wychodzi kolejna taśma to przychodzą niektórym nawet refleksje z watergate, kiedy szkło kontaktowe jakby przysmużone to wystarczy przetrzeć je Kaczyńskim i już widać wyraźnie. Każdą nawet najpoważniejszą inicjatywę leming jest w stanie storpedować relatywizacją problemu, i sprowadzeniem prędzej czy później do odoru BHO i chodzi tutaj również o dbałość o małe ojczyzny. Generalnie to słowo ojczyzna działa na wielu jak płachta na byka, bo w Boga nie wierzą, a honor to cecha w korpo wręcz szkodliwa. To jest tak jak z liczbą Bacon'a, każdy temat można przedstawić w stopniach jakie dzielą go od powiazania z - że tak się wyrażę - 'twardym' BHO i finalnie kompromitacja pomysłu, pomimo rzeczowej obrony argumentów.

 27. Kowal i Jakubiak aplikowali do startu z list PO. Kuźwa czy istnieje jeszcze granica obciachu?

 28. Nie, nie istnieje. Ale kto to podał? http://wpolityce.pl/polityka/264267-fakty-tvn-pawel-kowal-i-elzbieta-jakubiak-zwrocili-sie-do-po-z-propozycja-startu-z-jej-list-nie-zostali-przyjeci
  I co taka informacja oznacza - IMO jedno - JK dobrze zrobił, że nie wziął Pawła Kowala na listy, rzeczywiście miał ku temu powody. Zamyka to otwór gębowy pobożnego posła Gowina, który jakieś tam listy miał pisać ws list do Kaczora. Dla mnie ta informacja wygląda, jak prezent dla JK ze strony, z której najmniej się można było spodziewać.

 29. avatar

  Sporo dziś napisano o lemingach, a nikt nie zamieścił  żadnych fotek. Nadrabiam to zaniechanie:-)

 30. Strony