Człowiek Bratkowskiego Maciej Bajkowski vel Miki współtwórcą żenady KOD

Prześlij dalej:

Komitet Obrony Demokracji z opornikiem w formacie JPG, to najnowsza odpowiedź „liberalnej demokracji” na zamordyzm ciemnogrodu. Nie śledziłem narodzin tej groteski, ale jak ludzie donoszą zaczęło się wczoraj i z całą pewnością skończy się jutro. Skąd przekonanie? Z życie wzięte. Świat jest malutki jak nocniczek krasnoludka, gdzie się nie obejrzysz starzy znajomi. Weterani kontrowersje.net, z całą pewnością pamiętają początki portalu i pierwszego „admina”, którym był nijaki Miki. Facet odwrotnie proporcjonalny, 120 kg żywej wagi i echo pod czaszką. Z wiatrówką na ramieniu walczy w Internecie o prawo do łatwej kasy za byle jaką usługę. W 2008 roku, gdy powstawała strona kontrowersje.net, nie miałem pojęcia jak się za budowę takiego projektu zabrać. Miki okazał się „czarodziejem”, ściągnął najnowszą wersję Drupala i w 15 minut mogliśmy zobaczyć nowy byt w sieci. Schody zaczęły się wówczas, gdy darmowa „skórka” Drupala miała być zamieniona w grafikę i wygląd nadający się do pokazania ludziom. Z jednej strony Miki Maciej Bajkowski udawał, że potrafi to zrobić, z drugiej rzeźbił tygodniami i obiecywał wyrzeźbić przez następne tygodnie. Z wielkim hukiem wyleciał z kontrowersje.net i był jednym z pierwszych, którzy zapowiadali, że Matka Kurka najpierw się sprzedał, potem się skończy. Przez ostanie 6 lat sam administruję kontrowersje.net i nie miałem pojęcia, czy Bajkowski jeszcze żyje. Aż tu nagle, ktoś do mnie pisze i pyta, czy ten cały Miki od KOD, nie jest przypadkiem tym samym, który się chwali znajomością z Matką Kurką. No ten sam, dokładnie ten sam.

Akcja KOD od początku mnie rozbawiła i nawet po lewej stronie ludzie pukają się w głowę, bo kto normalny może wpaść na pomysł, aby legendarny opornik w klapie przerobić na głupkowatą inicjatywę internetową? Gdy poznałem twórcę stała się jasność. W starych i podłych czasach widziałem bodaj 5 „dzieł” Bajkowskiego, wszystkie konały najdalej po miesiącu, w atmosferze pełnej komedii. KOD umarł w dniu narodzin i to znak firmowy samego Bajkowskiego, jak i towarzystwa, z którym jest związany. Kto prócz kabotyna z wiatrówką robi za ormowców demokracji? Najkrócej rzecz ujmując połączenie wszelkiego lewactwa. Bratkowski przygarnął do innego geesowskiego projektu pod nazwą studioopini.pl, takich właśnie oryginałów. Znajdziemy tam największych cudaków, od nieżyjącego Jacka Gotliba vel Azrael, przez Pawła Wimera, Pawła Artymowicza, Jacka Pałasińskiego, aż po Wojciecha Mazowieckiego i Ernesta Skalskiego. Po drodze można też spotkać takich kiepskich Ferdków jak Krzysztof Łoziński, to ten, który zasłynął jako ekspert smoleński Moniki Stokrotki. Badał twardość brzozy obserwując chłopów rąbiących polana. Kręcił się tam też Walter Chełstowski, kumpel Jerzego O., który za czasów starej Matki Kurki proponował mi, abym połączył kontrowersje.net ze studioopini.pl i wspierał Palikota. Między wierszami ta propozycja posiadała zachętę finansową. Jestem dziwnie spokojny, gdy za opozycję przeciw „kaczyzmowi” biorą się starzy pezetperowcy, pocieszni celebryci na emeryturze i dyletant z wiatrówką.

Strony

49576 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

39 (liczba komentarzy)

 1. Troll z salonu24?

 2. Im nie wolno pozwolić już na nic, nawet na taką błazenadę - potrzeba kontrofensywy przeciwko reakcji, symetrycznej odpowiedzi. Na przeciw temu wychodzi cenna inicjatywa red. Piotra Cywińskiego - KAPOK, czyli Komitet Asekuracyjny Przeciw Obrońcom Koryta

  PS a tak serio, to PiS mógłby wyłuskać odpowiednich ludzi, którzy podpisywali się na listach poparcia PAD czy kandydatów na posłów i senatorów PiS, żeby zabezpieczyć swoją władzę przed "jakimiś nieprzewidywanymi okolicznościami". Ludzie, którzy się podpisali na tych listach powinni być bazą rekrutacyjną dla PiS, zwłaszcza do "resortów".

 3. a może stworzyć, w oparciu m in. o oddziały paramilitarne "bataliony ochotniczne", które mogą być użyte tylko do obrony kraju lub w najbliższej zagranicy do obrony kraju. Na czas wojny brygada rozwija się w dywizję, brygady liczą 4 bataliony, przy czym bataliony ochotniczne mają wyszkolenie i sprzęt armii zawodowej. Chetni jadą najpierw na 3-tygodniową unitarkę, potem 3 miesiące szkolenia specjalistycznego i zgrania pododdziałów na poligonie. Co roku 3 - tygodniowe ćwiczenia. I najważniejsze -

 4. Ad. tego "wyciągania 50 tys. z rynku pracy" - ten "rynek pracy" to rynek pracodawcy, najczęściej zagranicznego, więc zmniejszenie na nim konkurencji po to, by wreszcie zaczęto bardziej szanować pracownika, to nie musiało by być takie złe. A co do zapewnienienia finansowania: obciąć różnym "komuchom w stanie spoczynku" ich wysokie renty-kiszczakówki, emerytury, zdegradować nadmiarowych generałów o takimż rodowodzie - apanaże dla "nieczynnej i przeawansowanej kadry" to gros wydatków "na wojsko", nie finansować spektakli porno, etc, etc.

  PS jest gdzieś zapis wideo z wystapienia pana Antoniego w Sieradzu na pogrzebie szer. Teofila Jurka? Bo z tego, co czytam, to było bardzo mocne przesłanie - IMO potrzebne jest mówienie wprost rzeczy niby oczywistych http://wpolityce.pl/polityka/272604-antoni-macierewicz-w-sieradzu-zrodlem-sily-panstwa-jest-narod-oraz-wlasne-wojsko-przemysl-i-bron-zobacz-zdjecia

 5. jakie wyciagnac? 3 miliony rodakow nie znalazlo zatrudnienia na tym rynku pracy i tyra za granica. W kraju bezrobocie wg GUS-u na poziomie 10.3%. Dla tych 50 tys. WYBRANCOW bedzie to jak los na loterii. Tych ludzi nie tylko ze trzeba utrzymac i wyszkolic (wydac pienidze z budrzetu) ale oni rowniez sa w pracy wiec wypracowuja pieniadze i placa podatki, ich rodziny konsumuja, musza gdzies mieszkac itd. wiec gospodarka sie kreci. Trzeba ich uzbroic wiec polska zbrojeniowka ma co robic (chociazby buty i mundury). Do tego szkolenia i zawod zdobyty w wojsku moze byc pozniej z powodzeniem wykorzystywany w cywilu. Nam nie potrzeba 50 tys. podoficerow i oficerow ale 50 tys. szwejow. Jeszcze do niedawna mlodzi blagali zeby zostac na nadterminowego.

  Jak to sie robi?

  Tak:

  http://www.army.mod.uk/join/

  Zostan zawodowym, rezerwowym, odbyj praktyke, NAUCZ SIE NOWEGO ZAWODU!

 6. a wlasciwie zakladka do tej samej strony:

  (wybierz 5 dziedzin ktore cie interesuja)

  https://www.army.mod.uk/rolefinder

 7. czyli ludzie którzy na ochotnika zgłosili się do rezerwy wojskowej i obrony kraju, mają też lepiej w pracy w firmach, są faworyzowani do spółek skarbu państwa itd. Być może Macierewicz odwróci doktrynę zgodnie z którą WP nie służy do obrony Polski.

 8. bo przez 70 lat mielismy w LWP jedna zasade "nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie oficera" oraz BMW (bierny mierny ale wierny) czyli selekcje negatywna.

  Jak stosowal je w armii Jaruzelski (dla przypomnienia) link ponizej:

  https://www.youtube.com/watch?v=NQS91RErHCk

 9. Pan Maciej!
  A ta banda oszustow, na krotko przed wyborami, puscila "good news" dla Polakow o ..."spadku bezrobocia ponizej 10%"!
  A plugawe telewizje POdawaly te "dobra wiadomosc" na okraglo!

  A to ci dopiero czerwone sQ***syny!!!

 10. avatar

  Dlaczego nie wykorzystać podoficerów którzy skończyli kontrakty w Legii Cudzoziemskiej wrócili do kraju i nie mają ze swoją wiedzą co zrobić
  ?

 11. Strony