Co zrobić z pupilem WSI i Moskwy – Bronisławem Komorowskim?

Prześlij dalej:

Latkowskiemu podrzucili aneks Macierewicza, co jest dość ciekawym posunięciem zwłaszcza gdy się wczytać w komentarz „Wprost”. Większość zdań poświęcono kwestiom WSI i kontaktom Komorowskiego z szemranymi handlarzami broni. Wnioski nasuwają się same, komuś zależało na osłabieniu pozycji negocjacyjnej pana Bronka, który ma ambicje dzielić i rządzić przy wydawaniu 150 miliardów na zbrojenia. Zdania nie zmieniam, szanse na pokonanie Komorowskiego szacuję na nikłe, ale to nie znaczy, że trzeba się poddawać. Polska polityka, zresztą jak każda, potrafi zmienić faworyta na przegranego w pięć minut. Nadzieje są, Komorowski w kampanii będzie naciskany przez rozmaitych bandziorów nie tylko od handlu bronią, ale i takich, którzy mają swoje interesy i rzecz jasna wszystkim Bronek nie dogodzi, choćby nawet chciał. Będzie musiał wybrać, co oznacza, że paru się poważnie zdenerwuje i to jest jedna nadzieja. Drugi dość rozsądny krok próbuje zrobić PiS. W pomyśle na prawybory nie ma świeżości, ale klasyka ma to do siebie, że się sprawdza. Tusk nie ma szans na powtórzenie swojego patentu z Sikorskim i Komorowskim, sprawa jest przesądzona, PO musi postawić na Komorowskiego i liczyć, że się przy nim ogrzeje. PiS-owi nikt nie będzie przeszkadzał, o ile towarzysz Miller nie wyskoczy wcześniej z pomysłem i nieważne, czy ma do tego odpowiednich kandydatów, PiS też na razie nie ma. Obojętnie w jaki sposób będą komentowane prawybory w PiS, a nie trudno się domyślić, że kpin nie zabraknie, liczy się tak zwane „narzucenie narracji”. Jeśli PiS uda się skupić uwagę mediów na wewnętrznych wyborach w partii, Komorowskiemu z całą pewnością taki manewr zaszkodzi. Ziarnko do ziarnka i przewaga Bronka powinna się zmniejszać, prawybory PiS mają i tę zaletę, że wyborcy będą mogli się oswoić z kandydatem, z kolei sam kandydat przedstawić wyborcom.

Lepszej metody PiS raczej nie znajdzie i dlatego nie psioczyłbym na ten pomysł, jakkolwiek jakieś wady zawsze się znajdą. Jeśli chodzi o tytułowe pytanie, to ze zdumieniem obserwuję i czytam rozmaite nerwowe, żeby nie powiedzieć histeryczne reakcje. Wszyscy wiemy kim Komorowski jest i jakie są jego konotacje, ale byłoby czystym szaleństwem zaczynanie walki o władzę od rzucenia wszystkich sił na front, gdzie nie ma większych szans na wygraną. Celem numer jeden powinien być Tusk, bo to jest po pierwsze cel realny, a po drugie realne władza, nie pilnowanie żyrandola. Owszem Komorowski przy ewentualnym rządzie PiS ma pole do brużdżenia i podkładania min, ale nie są to wielkie możliwości, co łatwo sobie zweryfikować historią prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Tusk kiedy tylko chciał mógł i upokarzał Lecha Kaczyńskiego swoimi decyzjami, co skończyło się tragicznie. Prezydent w PRLII jest podmiotem nijakim, pozostaje mu intrygi i weto, większych manewrów nie jest w stanie wykonać. Z Komorowskim można zrobić jedno – systematycznie osłabiać jego pozycję i tutaj się zgodzę, że WSI nie zniszczy Bronka, szybciej zrobią to memy z polowaniem i inne maślane oczka sarenki odpowiednio oświetlone w propagandowych filmikach. Wyborów prezydenckich nie można odpuścić, choćby dlatego, że pomysł połączenia z wyborami parlamentarnymi jest dla Tuska korzystny. Swoją drogą dla PiS to też nienajgorszy, Kaczyński ominąłby w ten sposób dołek po przegranej w wyborach prezydenckich, no i pewnie tylko to Tuska powstrzymuje.

Strony

21696 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  No ja myślę, że od wczorajszej dyskusji nieco się zmieniło...;)
  Tzn. tyle, że do tej pory skojarzenia Komorowski-WSI było nawet u wyborców PiS dość luźne...
  Artykuł u Latkowskiego ma oczywistą intencję ale moim zdaniem sporo szkody przynosi też Komorowskiemu którego skojarzenie z WSI nawet lemingom do łbów się wtłoczy i może 1 na 10 zacznie się zastanawiać...
  I dobrze... Dobry początek i chyba jednak niedźwiedzia przysługa dla lokatora z Krakowskiego Przedmieścia i WSI-arzy bo po tym artykule i zamieszaniu wokół komisji mogą się pojawić niekoniecznie oczekiwane pomysły publikacji aneksu...;)

  I to miałem na mysli pisząc o grzaniu tematu... a co do PiS to chodziło mi nie o donkiszoterię tylko właśnie zadawanie pytań Bronkowi - bo co innego nazwać kogoś złodziejem a co innego zadawać mu pytania o ewentualne szemrane kontakty ze złodziejami....;)

  A Sumlińskiemu szacunek nie tylko za ganianie się z WSI-arnią...
  http://wojciech...

 2. avatar

  To wszystko teoria. Powiedz, czy w wiadomym procesie sąd może zwolnić bank z tajemnicy handlowej, bo o to wystąpiłem. O ile dobrze zrozumiałem paragrafy mam podstawy, tym bardziej, że Owsiak nie wykonał zarządzenia sądu i nie przesłał wydruków z ksiąg rachunkowych.

 3. Ewidentna zagrywka putina w celu osłabienia swojej opozycji w europie, min. komora jako niestety prezydenta kraju, ktory zaczal glosno opowiadac sie przeciwko poczynaniom ruskich na Ukrainie.
  WSI=KGB, proste jak słońce i jasne jak drut.

 4. witał chlebem i solą.

 5. i późniejszego PiS-u można rozważyć drogą referendum umocowanie Prezydenta, jako wybór poprzez obie izby parlamentu. Wariant niemiecki, pozostawić funkcje czysto honorowe. Z tego co pamiętam, gajowy zawetował dwie ustawy, resztę klepnął, jak leci, na co komu taki Prezydent?

 6. avatar

  Wprost i kwity na Komorowskiego.
  Onet publikuje wywiad z Małgorzatą Wasserman.
  http://wiadomos...
  A ta zapowiada ujawnienie po wakacjach kompletu dowodów na Smoleńsk.
  Czyżby "Makbety" zostały same w zamku? A las był coraz bliżej?

 7. avatar

  Trudno powiedzieć i nie ma co jeszcze odkrzykiwać przełomu jednak też mi to przez łeb przeszło,  że parasol został zwinięty...
  Nikt z nimi nie chce gadać - Ukraińcy co najwyżej przez telefon, reszta w ogóle...

 8. avatar

  Bank ma obowiązek udzielenia informacji stanowiących tajemnicę bankową na żądanie sądu lub prokuratora w następujących wypadkach:

  1. w związku z toczącym się przeciwko posiadaczowi rachunku będącemu osobą fizyczną postępowaniem karnym lub karnym skarbowym albo w związku z wykonaniem wniosku o udzielenie pomocy prawnej, pochodzącego od państwa obcego, które na mocy ratyfikowanej umowy międzynarodowej wiążącej Rzeczpospolitą Polską ma prawo występować o udzielenie informacji objętych tajemnicą bankową,
  2. w związku z toczącym się postępowaniem karnym lub karnym skarbowym o przestępstwo popełnione w związku z działaniem osoby prawnej lub jednostki nie mającej osobowości prawnej - w zakresie rachunków bankowych i czynności bankowych realizowanych przez tę osobę prawną bądź jednostkę,
  3. w związku z prowadzonym postępowaniem spadkowym lub o podział majątku między małżonkami albo prowadzoną przeciwko osobie fizycznej będącej stroną umowy sprawą o alimenty lub o rentę o charakterze alimentacyjnym,

 9. avatar

  No właśnie na tym bazowałem, reszta zależy od interpretacji.

 10. avatar

  No i zobaczysz... Oby chwyciło...

 11. Strony