Co Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak sami sobie podpisują i wypłacają?

Prześlij dalej:

Bardzo się cieszę, że media publikują dokumenty, które zamieszczałem na portalu kontrowersje.net kilka miesięcy temu. Skoro jeden wątek dużo większego molarnego oszustwa Państwa Owsiaków robi taką karierę, to opublikuje jeszcze ciekawsze dokumenty. O tym, że Jerzy Owsiak zatrudnił swoją żonę na stanowisku dyrektora medycznego już wiemy, precyzyjnie rzecz ujmując Lidia Niedźwiedzka-Owsiak powstrzymała się od głosu przy podejmowaniu decyzji o swoim zatrudnieniu, ale uchwałę podpisała. Mało kto jednak wie, że wypłaty dla „Dzidzi” dawno się zdezaktualizowały, w ostatnim dostępnym sprawozdaniu merytorycznym pensja dyrektor medycznej zawiera się w widełkach 14 do 19 tysięcy.

Pensje Owsiaków to nawet nie jest czubek góry lodowej, jeśli chodzi o podpisywanie umów i wypłatę środków w układzie Owsiak płaci żonie, żona płaci Owsiakowi, Owsiakowie płacą Owsiakom. Takie „filantropijne” decyzje w większości podejmuje Konwent Fundatorów w skład, którego wchodzą założyciele fundacji, a było ich siedmioro: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz, Walter Chełstowski, Beata Bethke. Dwa ostatnie nazwiska nie pojawiają się na Konwencie od wieków, co najwyżej przysyłają jakiś list informujący, że nie wezmą udziału w posiedzeniu Konwentu. Aby decyzje podjęte przez Konwent były prawomocne muszą się zebrać co najmniej 4 osoby i uchwalić większością głosów na przykład pensję dyrektorki WOŚP.

Od lat Konwent zbiera się maksymalnie w pięcioosobowym składzie: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz. W minimalnym składzie czteroosobowym małżeństwo Owsiaków ma 50% głosów, a gdyby zabrakło, to trzecim bliźniakiem jest Bohdan Maruszewski najbardziej znany lekarz kojarzony z WOŚP. Tak czy siak wszystkie uchwały, jakie znam, były podejmowane jednogłośnie, zatem skład i proporcje nie mają większego znaczenia. I teraz zapraszam do czytelni Sądu Rejonowego w Złotoryi, gdzie można znaleźć takie oto perełki.

W ramach ciała zwanego Konwentem Fundatorów Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak powołali spółkę „Złoty Melon”. Na jedynego członka zarządu i prezesa zarządu spółki wybrali Jerzego Owsiaka. Jedyną przedstawicielką Fundacji WOŚP na zgromadzeniu wspólników Konwent Fundatorów głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka wybrał Lidię Niedźwiedzką-Owsiak.

Następnie głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka zdecydowano o wykupieniu za kwotę 1,5 miliona złotych wszystkich udziałów przez Fundację WOŚP w spółce „Złoty Melon”. Sprzedaż udziałów spółki, jako prezes jej zarządu, zatwierdził Jerzy Owsiak. Innymi słowy Jerzy Owsiak będąc prezesem zarządu „Złoty Melon” Sp. z o. o. i prezesem zarządu Fundacji WOŚP był jednocześnie kupującym i sprzedającym udziały spółki „Złoty Melon”.

Strony

Źródło foto: 
284592 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

64 (liczba komentarzy)

 1. Rozumiem, że to nie jest przypadkowa zbieżność imion i nazwisk - ten lekarz jest od wielu wielu lat nadwornym lekarzem Polsat wypowiadającym się we wszystkich sprawach medycznych w ich kanałach telewizyjnych.
  Oczywiście Polsat z resztą głównego scieku nawet nie zająknie się, że ich nadworny doktor jest unurzany w owsiakowym bagnie.
  Wiesz moze ile wyciąga ten Januszewicz miesięcznie z tego przekrętu? Są jakieś dane czy księgowa Dorota zablokowała?

 2. avatar

  Oficjalnie żaden członek zarządu WOŚP nie pobiera kasy, "Dzidzia" również, zrobili wybieg i zatrudnili ją jako dyrektora medycznego. Lekarze związani z fundacją mają inne zdania - sprzęt. A to jest taka kasa, że śmieją się ze swoich kolegów, którzy za wypisywanie "Duomox" jadą na biedne wycieczki do Grecji.

 3. A tak w ogóle to jest na to jakiś paragraf że prezes Owsiak zatrudnia sam siebie jako dyrektor i sam sobie wypłaca? Czy tylko jest to traktowane jako nieetyczne działanie? Pytam bo nie wiem :)

 4. Paragraf byłby jakby sprzedawali np. nieruchomość między spółkami, wtedy jest coś takiego jak cena tranferowa i trzeba udowodnić przez złożenie dlugiego i skomplikowanego dokumentu, że ceny są rynkowe.

  Jeśli chodzi o usługi to urząd nawet by chciał żeby wszyscy sobie wystawiali faktury albo inne umowy o dzieła za wszystko, np żona mężowi za upranie skarpetek, albo ktoś samemu sobie za zrobienie śniadania, bo wtedy podatek leci do urzędu na pewien czas. Zaliczkę płaci się co miesiąc, a zwrot dostaje się raz w roku. Ale to akurat nie do końca adekwatny przykład.

 5. avatar

  Osoba fizyczna : ja, ty, on. ona, ono. Żyję, mam głowę, ręce i nogi. Jeśli ja wezmę od ciebie coś, jakiś towar  i nie zapłacę, to sprawa jest jasna. Przyjdziesz z kilkoma chłopakami i sobie odbierzesz.
  Jeśli ja założę Sp. Z o.o. to masz drobny kłopot. Bo to już jest osoba prawna. Czyli niby nie ma rąk i nóg, ale może kupić i zapłacić, lub nie. Nie jest dłużna Lukrecja, tylko „Wystawiamy do wiatru” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Czyli wspólnicy. Czyli nie odpowiada Lukrecja, tylko Spółka, A spółka, to wspólnicy. Ale – uwaga, wspólnicy odpowiadają tylko do wysokości wkładu. To znaczy, że od jednego wspólnika możesz ściągnąć tylko tyle, ile ten wpłacił na kapitał. Jeśli jego udział to np. 2500,00 to o tyle możesz go szarpnąć.  Sprawy Spółki prowadzi Zarząd. Ale Zarząd też nie za wszystko odpowiada. Ale podejmuje decyzje. Wybierają go wspólnicy. Jak Zarząd zadecyduje, że pan prezes dostanie premię, to dostanie. Tu zaoponować mogą tylko inni wspólnicy. A jak wspólnikami są prezes i jego żona, no to etc. 

 6. avatar

  jeżeli sąd uzna że działałaś na nie korzyść spółki to nie odpowiadzasz tylko wkładem założycielskim ale całym swoim majątkiem................................ chyba dobrze żeby inni o tym też wiedzieli ............................ ale prawdą jest też że bank żeby udzielić spółce z o,o, kredytu wymaga tony papierów i zabezpieczeć w przeciwieństwie do osoby fizycznej

 7. Bardzo mnie się podoba to zestawienie. Może w końcu szeregowi sekciarze coś przyswoją, a może nawet rozpocznie to u nich proces myślenia.

 8. żaden oszust, nawet Owsiak, nie może iść do sądu. Musi siedzieć cicho, uszy po sobie i udawać, że pada deszcz...

 9. bo to bylo tak,
  bociana dziobal szpak,
  a potem byla zmiana
  i szpak dziobal bociana

  bo to bylo tak
  wośp-ana doił owsiak
  a potem była zmiana
  i owsiak doił wośp-ana


 10. Zastanawia tylko czy w tym kraju już nie ma bata na takich oszustów? Matka robisz piekną robotę, Trzymamy kciuki za dokończenie tego dzieła. mamy nadzieję zobaczyć tego pajaca nie tylko w czerwonych portkach ale w całym kombinezonie.Zal tylko tych biedniych dzieci którym niema kto wytlumaczyć w jakim przekrecie biorą udział. Przykre bedzie przebudzienie a najgorsze to, że pozostanie na zawsze skaza w świadomości tych młodych ludzi tak nędznie wykorzystanych. Oby już niedługo!

 11. Nie będzie skazy tylko doświadczenie pokazujące "nie wszystko złoto co się świeci", szczególnie jak to świecenie jest sztucznie tworzone przez reżimową propagandę.

 12. Matko! Konsekwentnie mylisz objęcie udziałów przez wspólnika z ich wykupieniem:

  "Następnie głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka zdecydowano o wykupieniu za kwotę 1,5 miliona złotych wszystkich udziałów przez Fundację WOŚP w spółce „Złoty Melon”. Sprzedaż udziałów spółki, jako prezes jej zarządu, zatwierdził Jerzy Owsiak. Innymi słowy Jerzy Owsiak będąc prezesem zarządu „Złoty Melon” Sp. z o. o. i prezesem zarządu Fundacji WOŚP był jednocześnie kupującym i sprzedającym udziały spółki „Złoty Melon”."

  Załączony skan sugeruje, że wspólnik (WOŚP) podjął decyzję o powiększeniu kapitału spółki. W związku z tym utworzono nowe udziały, które objęto w zamian za gotówę wpłaconą do spółki. Zarząd sp. z o.o.jest zobowiązany prawem do potwierdzenia opłacenia udziałów przez wspólnika, co też uczynił Prezes w drugim załączonym skanie. Tu nie mamy do czynienia z kupnem/sprzedażą.

 13. avatar

  Dzięki Bogu i Sąd i ludzie powtarzają to samo - formalne-prawne sranie w banie i popisy urzędnicze, są tu mało warte. Dofinansował, wykupił, zasili to nowomowa biurokratyczna. Faktem jest, że g. warta spółka powołana na kolanie dostała 1,5 miliona na start. Tę kasę zatwierdził preze zarządu WOŚP dla prezes Złotego Melona, reszta jest pieprzeniem.

 14. Zgadza się. Faktem jest, że póltorej bańki z puchy poszło na rozkręcanie ZM. Uważam jednak, że pisząc o "wykupieniu" spółki, niepotrzebnie wystawiasz tyłek do podszczypywania. Skorzystał z tego towarzysz rineo wielokrotnie używając tej kwestii jako argumentu przeciwko Twoim wywodom. Był to dla niego jedyny punkt zaczepienia aby móc - że się tak wyrażę - miażdżyć kuraka.

 15. avatar

  Wzmiankowany właśnie odniósł pierwszy "sukces" w sądzie, który mu pokazał, że plusowanie w piaskownicy.pl to nie kodeks. Nie kiwnąłem palcem, a Sąd powiedział Radkowi: "nie bądź śmieszny", a on nawet nie pokusił się o zależenie, bo musiałby za to zapłacić. I tak jest z pieprzeniem o: "dofinansował", "zasilił", "wykupił", "przeznaczył środki". Owsiak Owsiakowi przelał 1,5 bańki na start Owsikowi - tyle.

 16. Jesli WOSP decyzja Owsiakow wylozyl poltorej melona na Zlotego Melona to nasuwa sie nastepujace pytanie:
  Czy ten ZM posiadal majatek na taka kwote ?
  Z tego co mowisz to ta firma jest "na kolanie sklecona" czyli najprawdopodobniej nie, wiec Owsiakowie "mogli" dzialac na niekorzysc WOSP co wg. internetowych poradnikow prawnych podlega karze pozbawienia wolnosci od 3 miesiecy do lat 5.
  Czy znana jest wartosc ZM przed przejeciem ?

 17. avatar

  Jaka wartość? Złoty Melon nie miał absolutnie nic, nawet siedzibę dostał od WOŚP.

 18. Jak to nic nie miał?
  Przecież ZM miał skarb najjwiększy ! Samego Jureczka miał i to w czerwonych portkach!
  półtora bańki za taki skarb to jak za darmo.

 19. Zgadzamm się, że trzeba bardzo pilnować precyzji wypowiedzi, żeby nie narażać się na jakikolwiek, nawet najmniejszy zarzut, chociaż to mały pikuś na tle przedstawionego materiału.
  Sprawa wejścia w posiadanie wszystkich udziałów Złotego Melona przez WOŚP jest nie do końca wyjaśniona.
  I tak:
  1. 1,5 miliona trafiło do spółki, która już była własnością wośp jako podniesienie kapitału - tu nie ma wątpliwości,
  ale
  2. kapitał spółki wynosi wg. krs 1,594 miliona - te 94 tys. to 44 tys. jakiegoś aportu i 50 tys. tzw. kapitału założycielskiego koniecznego do rejestracji spółki.
  Sednem sprawy jest czy samą spółkę powołała wośp (wiadomo  przez kogo reprezentowana), czy też któreś z Owsiakówm aby następnie sprzedać ją w całości wośpowi.
  Tylko w tym drugim przypadku pojawi się fakt sprzedaży udziałów wośpowi. We wszystkich innych będzie to objęcie i pokrycie udziałów.
  Z dostępnych skanów nie wiemy jak było.
  Patrz zdanie pierwsze wpisu.

 20. avatar

  Jestem po pod wrażeniem tego formalno-prawnego pieprzenia kotka za pomocą młotka, ale fakty są takie:

  a) Kapitał założycielski to było 50 tys.
  b) dofinansowanie, sranie w banie, czy inny wykup udziałów w "Złotym Melonie", to 1,5 miliona.
  b) 44 tysiące to przekazanie działki w Szadowie należącej do WOŚP, na której "Złoty Melon" postawił hostel.

  O jakiej precyzji mówimy, przy permanentnym "ambergoldzizmie"? Owsiak w ramach Konwentu Fundatorów powołał spółkę, sam siebie wyznaczył na prezesa i swoją żonę na reprezentanta WOŚP zarządu wspólników. Cofa mi się, gdy czytam takie "fachowe" dzielenie włosa na 666.

  Edycja: Proszę wybaczyć szortkośc, bo widzę, że intencje są szlachetne, ale naprawdę niuansowanie pewnych oczywistych faktów jest po prostu irytujace, choćby w dobrej wierze przekazane.

 21. avatar

  nie irytuj sie, nikt Ci nie chce przywalic. Wszyscy chcemy zeby wyszlo jak najlepiej i zeby nie bylo sie o co do Ciebie przyczepic. Ja tak to czytam.

 22. avatar

  No tak, ale jak się nie irytować, kiedy się czyta takie "niuanse" wrzucane na zasadzie wszystko fajnie, ale... objęcie udziałów nie jest tożsame z dofinansowaniem, ponieważ kapitał założycielski osoby prawnej i fizycznej wyraźnie wskazuje, że Owsiak nie jest Owsiakiem, tylko podmiotem. Sprawa jest naprawdę trywialna. Zebrało się pięciu ludzi i ustalili, że powołają spółkę, której prezesem zostanie Owsiak, a jego żona jedynym członkiem na zarządzie wspólników. Spółka była czystą fikcją, więc trzeba było wyłożyć 1,5 miliona, aby zaczęła funkcjonować na zasadach realnego socjalizmu. WOŚP przekazuje rok rocznie co najmniej kilka milionów do "Złotego Melona" na produkcję realizowaną poprzez "usługi obce", z której do WOŚ jeśli w ogóle, to trafiają grosze. Ponawiam pytanie. O czym mówimy? Owsiak, nie Owsiak, podmiot, nie podmiot, prawny, fizyczny? Owsiak i tyle!

 23. wiele osob trzyma za Panem kciuki. Prosze wyrobic w sobie dyscypline intelektualna i szybko odrozniac tych ktorzy usiluja Panu pomoc od tych ktorzy chceliby zaszkodzic bo takich z pewnoscia nie brakuje. W szczegolnosci chodzi tu o strone prawna, prosze sie nie irytowac jesli po prawniczemu brzmi cos czasem irytujaco chodz prawda jest prosta, ale to wlasnie prawo ma glos decydujacy bo reguluje caly porzadek,. Musi pan byc stale wyczulony wlasnie na ten aspekt bo dzieki temu nikt nie bedzie Panu w stanie zaszkodzic(!), przynajmniej tak dlugo jak panuje w tym kraju jeszcze demokracja czy powiedzmy jej resztki. Ciagla czujnosc pod tym katem uchroni Pana przed atakiem co Pan juz mial okazje przetestowac, w sadzie, a wrecz przeciwnie, z ta wiedza to Pan wiele osiagnie czego Panu zycze.
  Nie wiem czy pan czytal?, bedzie tego wiecej teraz bo zaczyna sie marketing przed 'wielkim zbiorem'. To co buduje, to komentarze, dominuja krytyczne w stosunku do Owsiaka, to taki Pana maly triumf :) :
  http://wiadomos...

 24. zwlaszcza  ci z  PO

 25. Owsiak może nie jest jakiś mega ogarnięty ale jego mocodawcy na pewno już tak. To siła z jaką cieżko jest walczyć mając za oręż tylko uczciwość i jeden portal. No może i sądy. Trzeba szukać silnych sprzymierzeńców. Myślę, że takim byłby KK. W sumie JOwsiak źle się o nich wyraża, podobnie jego poplecznicy. Myśle, że taki list przeczytany na mszy jak sprawa wygląda mocno zmniejszy puche w takich miejscach gdzie internet nie dociera. A jednak polowanie pod kościołami to jeden z pewniejszych punktów programu WOŚP. Jestem przekonany, że tylko "zamykając kurek" da się tego moralnego oszusta uciszyć. Pozdrawiam

 26. avatar

  bez prawomocnego wyroku konczacego sprawe (prawdopodobnie bedzie to SN..lub NSA..) nikt sie nie zajaknie ...a zwlaszcza KK..trzeba oddac Bogu co boskie;cezarowi co do niego nalezy..a nasi hierarchowie milcza..albo sa przytlumieni albo jest im za dobrze...z reszta milcza nie tylko w tej sprawie..

 27. KK powiedział Owsiakowi non possumus dawno temu, czytałam na księżowskich stronach takie podsumowania jego działaności podpisane z imienia i nazwiska, że oczom uwierzyć nie mogłam, nieco naiwną jeszcze będąc ... tyle, że jak niektórym nie ogłoszą tego w TVP to się nie dowie, bo skąd ... 

  tylko oddolnie ... hierarcha, obojętnie czy taki co go trzeba zlustrować, czy taki co go nie trzeba, nie jest od tego żeby robić reklamę MK, ani też żeby startować w jakichś marszach ... 

 28. Witam serdecznie Wszystkich!
  Moze kogos zainteresuje taka oto informacja zza Wielkiej Kaluzy.
  http://dziennik...

 29. Od kilku dobrych lat jestem szefem sztabu WOŚP. W działania sztabu zaangażowanych jest wiele osób, w tym nauczyciele i uczniowie szkoły, w której pracuję. 11 stycznia 2015 r. zagram z WOŚP-em po raz ostatni. Dlaczego? Dlatego, że od nas wymaga się pełnej przejrzystości, rozliczenia wszystkiego (dosłownie) do 31 stycznia po finale. A p. Owsiak uważa, że nie musi się z niczego rozliczać, zwłaszcza przed sądem...
  Najbardziej dobija mnie jeszcze fakt, że na fejsbookowej grupie sztabów XXIII finału wszyscy piszą o Matce Kurka, o tym, że to i tamto... ale nikt (niestety, łącznie ze mną) nie ma odwagi zapytać o to, dlaczego p. Owsiak nie udostępnił dokumentów sądowi? NIkt chyba nie czytał nawet wyroku sądu, tzn. tego wielostronicowego uzasadnienia.
  W związku z tym, że prośbę o powołanie sztabu wysłaliśmy już na początku listopada, ten finał jeszcze zorganizujemy. Ale to będzie ostatni finał, więcej już "grać" w tym cyrku nie będę... I mam nadzieję, że ktoś rozliczy w niedługim czasie państwa Owsiaków za ich działalność w WOŚP i Złotym Melonie...

 30. wygląda na to, że mury Jerycha ..... [yyyy jak "runą" w czasie teraźniejszym?]

 31. Strony