Co Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak sami sobie podpisują i wypłacają?

Prześlij dalej:

Bardzo się cieszę, że media publikują dokumenty, które zamieszczałem na portalu kontrowersje.net kilka miesięcy temu. Skoro jeden wątek dużo większego molarnego oszustwa Państwa Owsiaków robi taką karierę, to opublikuje jeszcze ciekawsze dokumenty. O tym, że Jerzy Owsiak zatrudnił swoją żonę na stanowisku dyrektora medycznego już wiemy, precyzyjnie rzecz ujmując Lidia Niedźwiedzka-Owsiak powstrzymała się od głosu przy podejmowaniu decyzji o swoim zatrudnieniu, ale uchwałę podpisała. Mało kto jednak wie, że wypłaty dla „Dzidzi” dawno się zdezaktualizowały, w ostatnim dostępnym sprawozdaniu merytorycznym pensja dyrektor medycznej zawiera się w widełkach 14 do 19 tysięcy.

Pensje Owsiaków to nawet nie jest czubek góry lodowej, jeśli chodzi o podpisywanie umów i wypłatę środków w układzie Owsiak płaci żonie, żona płaci Owsiakowi, Owsiakowie płacą Owsiakom. Takie „filantropijne” decyzje w większości podejmuje Konwent Fundatorów w skład, którego wchodzą założyciele fundacji, a było ich siedmioro: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz, Walter Chełstowski, Beata Bethke. Dwa ostatnie nazwiska nie pojawiają się na Konwencie od wieków, co najwyżej przysyłają jakiś list informujący, że nie wezmą udziału w posiedzeniu Konwentu. Aby decyzje podjęte przez Konwent były prawomocne muszą się zebrać co najmniej 4 osoby i uchwalić większością głosów na przykład pensję dyrektorki WOŚP.

Od lat Konwent zbiera się maksymalnie w pięcioosobowym składzie: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz. W minimalnym składzie czteroosobowym małżeństwo Owsiaków ma 50% głosów, a gdyby zabrakło, to trzecim bliźniakiem jest Bohdan Maruszewski najbardziej znany lekarz kojarzony z WOŚP. Tak czy siak wszystkie uchwały, jakie znam, były podejmowane jednogłośnie, zatem skład i proporcje nie mają większego znaczenia. I teraz zapraszam do czytelni Sądu Rejonowego w Złotoryi, gdzie można znaleźć takie oto perełki.

W ramach ciała zwanego Konwentem Fundatorów Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak powołali spółkę „Złoty Melon”. Na jedynego członka zarządu i prezesa zarządu spółki wybrali Jerzego Owsiaka. Jedyną przedstawicielką Fundacji WOŚP na zgromadzeniu wspólników Konwent Fundatorów głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka wybrał Lidię Niedźwiedzką-Owsiak.

Następnie głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka zdecydowano o wykupieniu za kwotę 1,5 miliona złotych wszystkich udziałów przez Fundację WOŚP w spółce „Złoty Melon”. Sprzedaż udziałów spółki, jako prezes jej zarządu, zatwierdził Jerzy Owsiak. Innymi słowy Jerzy Owsiak będąc prezesem zarządu „Złoty Melon” Sp. z o. o. i prezesem zarządu Fundacji WOŚP był jednocześnie kupującym i sprzedającym udziały spółki „Złoty Melon”.

Strony

Źródło foto: 
283357 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

64 (liczba komentarzy)

 1. Rozumiem, że to nie jest przypadkowa zbieżność imion i nazwisk - ten lekarz jest od wielu wielu lat nadwornym lekarzem Polsat wypowiadającym się we wszystkich sprawach medycznych w ich kanałach telewizyjnych.
  Oczywiście Polsat z resztą głównego scieku nawet nie zająknie się, że ich nadworny doktor jest unurzany w owsiakowym bagnie.
  Wiesz moze ile wyciąga ten Januszewicz miesięcznie z tego przekrętu? Są jakieś dane czy księgowa Dorota zablokowała?

 2. avatar

  Oficjalnie żaden członek zarządu WOŚP nie pobiera kasy, "Dzidzia" również, zrobili wybieg i zatrudnili ją jako dyrektora medycznego. Lekarze związani z fundacją mają inne zdania - sprzęt. A to jest taka kasa, że śmieją się ze swoich kolegów, którzy za wypisywanie "Duomox" jadą na biedne wycieczki do Grecji.

 3. A tak w ogóle to jest na to jakiś paragraf że prezes Owsiak zatrudnia sam siebie jako dyrektor i sam sobie wypłaca? Czy tylko jest to traktowane jako nieetyczne działanie? Pytam bo nie wiem :)

 4. Paragraf byłby jakby sprzedawali np. nieruchomość między spółkami, wtedy jest coś takiego jak cena tranferowa i trzeba udowodnić przez złożenie dlugiego i skomplikowanego dokumentu, że ceny są rynkowe.

  Jeśli chodzi o usługi to urząd nawet by chciał żeby wszyscy sobie wystawiali faktury albo inne umowy o dzieła za wszystko, np żona mężowi za upranie skarpetek, albo ktoś samemu sobie za zrobienie śniadania, bo wtedy podatek leci do urzędu na pewien czas. Zaliczkę płaci się co miesiąc, a zwrot dostaje się raz w roku. Ale to akurat nie do końca adekwatny przykład.

 5. avatar

  Osoba fizyczna : ja, ty, on. ona, ono. Żyję, mam głowę, ręce i nogi. Jeśli ja wezmę od ciebie coś, jakiś towar  i nie zapłacę, to sprawa jest jasna. Przyjdziesz z kilkoma chłopakami i sobie odbierzesz.
  Jeśli ja założę Sp. Z o.o. to masz drobny kłopot. Bo to już jest osoba prawna. Czyli niby nie ma rąk i nóg, ale może kupić i zapłacić, lub nie. Nie jest dłużna Lukrecja, tylko „Wystawiamy do wiatru” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Czyli wspólnicy. Czyli nie odpowiada Lukrecja, tylko Spółka, A spółka, to wspólnicy. Ale – uwaga, wspólnicy odpowiadają tylko do wysokości wkładu. To znaczy, że od jednego wspólnika możesz ściągnąć tylko tyle, ile ten wpłacił na kapitał. Jeśli jego udział to np. 2500,00 to o tyle możesz go szarpnąć.  Sprawy Spółki prowadzi Zarząd. Ale Zarząd też nie za wszystko odpowiada. Ale podejmuje decyzje. Wybierają go wspólnicy. Jak Zarząd zadecyduje, że pan prezes dostanie premię, to dostanie. Tu zaoponować mogą tylko inni wspólnicy. A jak wspólnikami są prezes i jego żona, no to etc. 

 6. avatar

  jeżeli sąd uzna że działałaś na nie korzyść spółki to nie odpowiadzasz tylko wkładem założycielskim ale całym swoim majątkiem................................ chyba dobrze żeby inni o tym też wiedzieli ............................ ale prawdą jest też że bank żeby udzielić spółce z o,o, kredytu wymaga tony papierów i zabezpieczeć w przeciwieństwie do osoby fizycznej

 7. Bardzo mnie się podoba to zestawienie. Może w końcu szeregowi sekciarze coś przyswoją, a może nawet rozpocznie to u nich proces myślenia.

 8. żaden oszust, nawet Owsiak, nie może iść do sądu. Musi siedzieć cicho, uszy po sobie i udawać, że pada deszcz...

 9. bo to bylo tak,
  bociana dziobal szpak,
  a potem byla zmiana
  i szpak dziobal bociana

  bo to bylo tak
  wośp-ana doił owsiak
  a potem była zmiana
  i owsiak doił wośp-ana


 10. Zastanawia tylko czy w tym kraju już nie ma bata na takich oszustów? Matka robisz piekną robotę, Trzymamy kciuki za dokończenie tego dzieła. mamy nadzieję zobaczyć tego pajaca nie tylko w czerwonych portkach ale w całym kombinezonie.Zal tylko tych biedniych dzieci którym niema kto wytlumaczyć w jakim przekrecie biorą udział. Przykre bedzie przebudzienie a najgorsze to, że pozostanie na zawsze skaza w świadomości tych młodych ludzi tak nędznie wykorzystanych. Oby już niedługo!

 11. Strony