Prześlij dalej:

Powtarza się schemat pułapka, w który nieustannie wpadają ludzie podatni na odbiór bodźców zastępujących myślenie. Facet działa tak, że gdy zobaczy gołą babę to dookoła może się palić i nic innego facet nie dostrzeże. Dokładnie tak wygląda percepcja masowego odbiorcy i inżynierowie dusz doskonale wiedzą, jak tę słabość wykorzystać. Najważniejszy jest pierwszy komunikat, prosty, obrazowy, przemawiający na poziomie symboli czytelnych dla wszystkich. Idealnie wpisuje się w ten schemat-pułapkę protest rodziców i niepełnosprawnych dzieci, w którym sprzedano ludziom nieprawdopodobną ilość kłamstw i półprawd, czego ludzie nie zauważyli.

Zacznijmy od kłamstwa podstawowego, że ci rodzice są w najgorszej możliwej sytuacji i nikt nie ma tak ciężko. Oczywista i kompletna bzdura, ale nikt tego głośno nie powie, bo zaraz usłyszy, że jest bydlakiem bez serca. Wszystkie dorosłe dzieci obecne w sejmie mają upośledzenia intelektualne i to jest dramat dla każdego rodzica, jednak wystarczy wejść na znany portal siepomaga.pl, żeby zobaczyć jak wyglądają największe dramaty. Dzieci nie wstające z łóżka, z padaczkami lekoopornymi, dzieci niewidzące, niesłyszące, nie mówiące, całkowicie zdane na opiekunów. No i dzieci pełnosprawne, ale ciężko chore i wymagające leczenia za kilkaset tysięcy złotych, których rodzice wyją z bólu i proszą o każdy grosz dla ratowania życia, nie „na kino”. Ktoś powie, że to obrzydliwa licytacja, zgoda, tylko nie mojego autorstwa. Istnieją rodzice i dzieci w nieporównywalnie gorszej sytuacji i w dodatku nie dostają od państwa ani grosza, co jest dobrym wstępem do drugiego gigantycznego kłamstwa sprzedanego ludziom.

Jak to możliwe, że „PiS daje wszystkim dzieciom 500+, a niepełnosprawnym nie chce dać”. W jednym zdaniu cała seria kłamstw. 500+ nie dostaje pierwsze dziecko rodziców, chyba, że jest… niepełnosprawne, a rodzina nie przekracza 1200 zł dochodu na osobę. 500+ dostają rzecz jasna wszystkie dzieci niepełnosprawne, łącznie z przypadkiem opisanym powyżej. Ponadto niepełnosprawni otrzymują rentę socjalną, obecnie będzie to 1030 zł brutto. Do tego istnieje cała seria programów rehabilitacyjnych z PFRON na czele, refundujących terapie, wózki inwalidzkie, turnusy rehabilitacyjne. Ostatnia propozycja rządu, będąca w 105% wypełnieniem pierwotnych postulatów rodziców to 520 zł w postaci refundowanych masaży rehabilitacyjnych, pampersów, cewników, itp., czyli wszystko to, o czym krzyczała do kamer Iwona Hartwich. Podsumowując wielopiętrowe kłamstwo można powiedzieć, że to pełnosprawne dzieci nie dostają nic lub dostają wielokrotnie mniej niż niepełnosprawne dzieci oraz osoby dorosłe i znów większość boi się tę banalną prawdę głośno wypowiedzieć.

Strony

Źródło foto: 
22035 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

10 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  a'propos

  zastanawia mnie za jaki czas i jaka następna grupa protestujących;i kogo reprezentujących rozłoży się na korytarzach sejmowych..i kto ich wpuści przez biuro przepustek..

  to już nie jest śmieszne..to już jest tragiczne..

 2. avatar

  Jak a'propos to a'propos. Obstawiam, że akcja p. Hartwich to początek jej kampanii do parlamentu europejskiego. Wybory już niedługo a jak baba dostała propozycję jedynki na którejś z list totalnych ( .N chyba nie bo za ciency tylko z PO), to chętnie przytuli sowite euro-diety w euro. Kupi, nie kupi, potargować warto.

 3. Proste rozwiązanie dla rządzących.

  Zamiast 500+, które w żywej gotówce chcą wyłudzić cwaniary na kolejne wycieczki na Chorwację, do Brukseli, tatuaże i drogie telefony dla niepełnosprawnych wzorem USA wprowadzić bony (tam są żywnościowe i wódy ani papierosów za to nie kupisz oraz na wycieczkę nie pojedziesz). Byłoby to finansowanie rehabilitacji itp. - rodzice nie dostają pieniędzy do ręki, a otrzymują bony tej równowartości, którymi płacą rehabilitantom, a ci wymieniają je następnie w ośrodkach MOPS, PFRON itp. Cwaniara która tym będzie płacić musi pokazać swój dowód osobisty (po to aby z tym nie kombinowały i pomiędzy sobą albo innymi nie handlowały) a rehabilant tylko takie i od tej osoby przyjmuje jako zapłatę. Podobnie z cewnikami itd.

  Wczoraj podczas rozmowy telefonicznej usiłowałem ten pomysł posłowi Stanisławowi Pięcie sprzedać aby go podrzucił rządzącym. Inni posłowie są tak zapracowani, że telefonów nie odbierali.

  I po drugie, co tam wśród strajkujących szuka ta cwaniara blondyna od Kukiza 15, która na każdy temat w TV głos zabiera? Proszę zwrócić uwagę na tą kolejną obok Wielgus z .Nowoczesnej lanserę. Nie może być tak aby jakieś śmieci rządowi warunki dyktowały przy tym się lansowały żerując na ludzkim nieszczęściu.

 4. Wystarczy dobrze pogrzebać w internecie i wyjdą na jaw wszelkie powiązania. Ta impreza wygląda raczej na zaplanowane uderzenie w czuły punkt PiS, niż na zwykły protest.

 5. Przed chwilą w TVN24 dalej się wygadała o co jej chodzi. Minimum socjalne to jest za mało bo takie to dostają sprawni a on ma dziecko niepełnosprawne czyli ma być dużo więcej. Po jej śmierci jej syn ma mieć samodzielne mieszkanie i opiekuna a nie być umieszczony w jakimś opiekuńczym ośrodku. Pieluchy, cewniki, rechabilitacja itp. mają być za darmo i rząd jej żadnej łaski nie robi. 500 złotych w łapę i to już, i to ją na teraz zadowoli, a później się zobaczy. Poseł Pięta ma rację, za łeb i z sejmu toto natychmiast wy....ć!

 6. To śmierdzi prowokacją od samego poczatku. Czy ja głosowalem na takich nieudaczników, że sobie nie potrafią poradzić z tak jawną prowokacją? 

 7. Głosowaliśmy obydwaj nie zdając sobie sprawy jakie to dupy i tchórze.

 8. Niestety ta sprawa zdecyduje o powodzeniu PiS-u czy nie, i na nic tu piękne mowy premiera.

  Czarno widzę...

 9. Jestem za tym aby niepełnosprawni z I grupą otrzymali pomoc w żywej gotówce.Strajkujący pomogą tym o których piszesz,że nie mają na bilet aby dojechać do sejmu. Trzeba pamiętać ,że opieka domowa jest ileś razy tańsza od tej w ośrodkach .Poza tym ograniczy to następne kombinacje ze środkami medycznymi i innymi bo to czuć na odległość. Pieniądze są właśnie w tych kombinacjach  np. wypisywaniu recept na ludzi którzy nie mają o tym pojęcia  i to najprostszy przykład. Patologicznie długie zwolnienia np. kobiet w ciąży jakby to była choroba i inne tego typu historie. Za robotę niech się weźmie NFZ. Mam przykłady ze swojego podwórka  jak średnio inteligentna osoba (nie jedna) ciągła zwolnienie płatne kilka tys. na m-c przez  pół roku.   Co z milionowymi odprawami dla możnych tego świata. Uważam ,że wieszamy się nie na tych co powinniśmy i tyle.

 10. kolejny artykuł na ten temat i nigdzie nie zostało wspomniane świadczenie wywalczone przez matki niepełnosprawnych dzieci przy poprzedniej okupacji sejmu. Otóż rodzic dziecka niepełnosprawnego, które ma zaznaczone w orzeczeniu o niepełnosprawności, że wymaga opieki, otrzymuje 1477 zł miesięcznie z tytułu rezygnacji z pracy zawodowej na rzecz opieki nad dzieckiem. Do tego świadczenia opłacane są składki emerytalne, rentowe i zdrowotne, więc osoba jest emerytalnie zabezpieczona. Świadczenie przysługuje bez względu na wiek dziecka (również jak dziecko jest dorosłe) i jest niezależne od dochodu.

 11. Strony