Cezary Gmyz odpalił kolejny trotyl, a „niepokorni” analizują wpływ krawatów na II turę

Prześlij dalej:

Nadużywane i zmęczone zdanie: „w normalnym kraju byłby skandal i poleciałby głowy” właśnie dlatego jest zmęczone, że poza gadaniem nic się nie dzieje. Tym razem jest jeszcze gorzej, bo nawet się nikomu gadać i pisać nie chce o ujawnionej przez Cezarego Gmyza taśmie, na której gaworzą sobie Wojtunk z Bieńkowską. Szef CBA poinformował byłą wicepremier rządu RPIII, że słynną budkę przed ruską ambasadą, na polecenie ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, podpalili oficerowie CBŚ. Pogadali sobie i rozeszli się, a ze sprawą kompletnie nic się nie dzieje. Na ostatniej prostej kampanii wyborczej w USA, Niemczech, czy we Francji taka bomba wysadziłaby w powietrze cały rząd i popieranego przez rząd kandydata na prezydenta. W Polsce trudno się w ogóle doszukać jakiejkolwiek informacji i to nie tylko w mediach głównego nurtu, ale w publikacjach tak zwanych niepokornych. Panowie publicyści i redaktorzy zajęci są krawatami Dudy i Komorowskiego, akcentami rozłożonymi w II turze pierwszej debaty i analizowaniem szarpanego oddechu pan Bronka w kontekście polityki zagranicznej. Efekt tych działań był do przewidzenia. Przygotowane w piątek artykuły wczoraj zostały opublikowane w GW i innych źródłach dezinformacji. Kabaretowe tytuły jak z komentarzy na forum Onet.pl „Komorowski miażdży Dudę” zostały okraszone wpisami z Twittera tych najgłupszych „niepokornych”, którzy uznali, że tak się rąk w łódeczkę nie składa i stąd porażka kandydata Dudy. Nawiasem mówiąc największych „niepokornych” pajaców zbanowałem, żeby sobie nie niszczyć wątroby. Całe zjawisko precyzyjnie opisała Pani Barbara Fedyszak-Radziejowska polecam artykuł http://wpolityc..., bo jest w nim pełen przekrój głupoty opozycyjnych pismaków i „mikrofoniarzy”.

Dokładnie tak, oni patrzą i nie widzą, czytają i nie rozumieją, słuchają i nie słyszą. Każdego dnia stada prawicowych lemingów zajmują się wtórnym przetwarzaniem „narracji” serwowanych przez Michnika i Waltera. Nie są w stanie wykreować i narzucić własnej myśli, własnego treści, pałują się i polemizują między sobą w ulubionej formule Moniki Olejnik „kto co powiedział”. Debatę obejrzało 10 milionów ludzi, z tego może 10 tysięcy zapamiętało i wie o co chodziło z blokowaniem etatu na Uniwersytecie Jagiellońskim. No i co się dzieje? Ano od rana pod dyktando Czerskiej trwa festiwal kretynizmów dzielących włos na czworo, a armata wytoczona przez Cezarego Gmyza prochu nie powąchała. Ktoś przytomny w PiS wysłał Błaszczaka do dziennikarzy, by ten przypomniał geniuszom cytującym Piłsudskiego i Thatcher o gotowcu, który wystarczy wrzucić na pierwsze strony i zainteresować ludzi konkretem, zamiast się masturbować pierdołami. Nic nie pomogło, na czołówkach bez zmian, rewelacyjne ustalenia blogerów na temat formularza o emisji CO2. Siła i czytelność taśm, które ujawnił Gmyz, jest darem niebios i to dostarczonym w idealnym momencie. Sam Andrzej Duda nie może się w to pakować, podobnie jak jego sztab i otoczenie, ale od tego właśnie jest drugi fortepian, aby temat grzać ile wlezie w II obiegu, co wcześniej niż później zmusi mainstream do odpowiedzi.

Strony

47164 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

39 (liczba komentarzy)

 1. na swoim portalu znalazł miejsce nie tylko dla Bieńkowskiej, Sienkiewicza ale podsumował również Hadacza i Zosię Komorowską .
  Amen.
  http://gosc.pl/

 2. odpali lont w postaci stosownych fragmentów taśmy na potwierdzenie, że mówi prawdę o ruskiej budzie (ups, budce). Temat samograj dla wszystkich niepokornych mediów na najbliższe dni. W najbliższy poniedziałek "ktoś" powołuje komisję parlamentarną i grilujemy Sienkiewicza do jesiennych wyborów. I jeszcze ze 2-3 komisje "ktoś" powołuje - tematów jest w bród: karakany (powietrzne taksówki) dla wojska, przygotowanie (kolejne) do wyprzedaży lasów, inne.

 3. avatar

  ja ciagle wielu rzeczy nie rozumiem...po co to komu??po co te bąki o zajmowaniu etatu jak wszystko jest polapane z uczelnia  l e g e    a r t i s..??po co bylo te wyciaganie na wierzch portalu ktory adminuje jego corka??reszty z debaty nie chce mi sie wymieniac..bo te nie wymienione nadaja sie by prezydenta pociagnac pod odpowiedzialnosc karna za sabotowanie swego wlasnego urzedu..ze juz nie bede upierdliwy i nie bede sie domagal conajmniej impeacheamentu...czy to sam gajowy jest tak zamkniety mentalnie czy tez to wszytsko jest robione dla ludzi rzeczywiscie o ilorazie inteligencji dendrobeny??teraz zas w panoramce pokazuja i pania ele i pana wnuka poety..a mi sie wydaje ze ten "przeciek kontrolowany" ma byc po to by zniechecic do ewentualnych koalicyjek??..lub zachecic..nie wiem..w kazdym razie znow slysze charakterystyczny stukot brazowych butów..

 4. tak, zdecydowanie, ale oni szybko wymrą bo ich córki się najedzą tych pigułek po ....

  "o ilorazie inteligencji dendrobeny" zachwycające porównanie!!!

 5. ...tak długo wyczekiwana taśma Bieńkowskiej i Wojtunika, trafiła do tego środowiska dziennikarskiego, by można to było rozładować w kontrolowanym "wybuchu". A po tej, nawet jak i będą kolejne, to każdy tylko machnie ręką. Skoro w okresie wyborczym nie wywoła demolki, to już nic tej władzy nie zaszkodzi z tych nagranych rozmów. Jedyna nadzieja, to wygrana Dudy. Ale małolaty zostały wpuszczone w kanał z Kukizem i pokładają nadzieję, że na jesieni Kukiz przeprowadzi rewolucję - chyba nie zdają sobie sprawy, jak ta machineria może usadzić każdego, by nawet słuch po nim nie pozostał. No nic... zobaczymy jak potoczą się wybory prezydenckie. A chyba dalej nie jest zaciekawie, skoro taka dezinformacja w mediach i to dosłownie we wszystkich portalach, po których nawet bym się nie spodziewał, że też siedzą w tym bagnie po uszy. To samo ze wszystkimi specjalistami od komentowania sceny politycznej w tym kraju. Dopiero teraz widać jak na dłoni, te wszystkie kłamliwie kanalie, które siedzą na garnuszku tej władzy.

 6. A jedno, nielegalne nagranie "Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem" wypieprzyło w kosmos, w 2006 roku całą postkomunistyczną ferajnę EUropejską na Węgrzech.

 7. I tak powinno być, ale to tylko w cywilizowanych krajach tak się odbywa. Niestety "w dzikim kraju" u władzy jest i robi co chce ten co ma więcej bezczelności i mniej honoru w swej osobowości. Przecież w normalnym kraju przez 8 lat rządów z tej ekipy nikt by nie pozostał. W Polsce jeden (w porywach do dwóch) posadę straciło, ale za to jakie piękne peany jeden drugiemu pisze. Co jeden to większy bohater i więcej dobrego dla kraju zrobił.

 8. POdpalona budka radziecka nu zajac, nu pagadi, do jesieni nie ucieknie... A szkody może narobić.
  Uzasadnienie poniżej.

 9. może chodzić o to, że "ktoś" pomyślał iż odpalenie rewelacji na kilka godzin przed godziną W (jak wybory) nie przyniesie już pożytku, a bardziej szkody. Może dlatego Duda na debacie był "wyciszony", jak wynika z komentarzy na kontrowersjach (bo ja sam, z braku dostępu do tv i "u nas na żywo" jak te 3 małpy Nic nie widziałem, Nic nie słyszałem, dlatego Nic nie powiedziałem).
  Może szkoda wchodzić w pyskówkę tuż przed metą i prowokować drukowanie nienawiści przez establiszmęty. Jak to już niejednokrotnie bywało: wszystko, co powie PiS, będzie użyte przeciwko Polsce.

 10. avatar

  Fragment rozmowy:

  https://www.you...

 11. avatar

  dysponuje  adrese,  mailowym  do  sztabu  Dudy?

 12. Do przewidzenia.

 13. Nie mam już specjalnie ochoty na drążenie kwestii wczorajszej debaty, ale nad jedną manipulacją, bardzo zresztą symptomatyczną dla formy debaty, jaką zaproponował pan prezydent Komorowski (choć prowokacyjnych manipulacji było wiele), a mianowicie nad rzekomym blokowaniem etatu przez pana A. Dudę na UJ, chciałbym się jednakże mimo wszystko nieco “pochylić”, bo akurat wiem coś na ten temat. Napisałeś o tym mimochodem.

  Otóż dziennikarze radia RMF FM, skontaktowali się dzisiaj z rzecznikiem prasowym UJ i dowiedzieli się, że uczelnia nie tylko nie wypłaca panu Dudzie absolutnie żadnych pieniędzy, ale dodatkowo na umowę na czas określony, do 2017 roku zatrudniła inne osoby, które zastępują pisowskiego posła Parlamentu Europejskiego. Urlop bezpłatny pana Dudy nie tylko więc nie zablokował żadnego miejsca pracy, ale je wręcz rozmnożył. Czyli stało się dokładnie tak, jak przypuszczałem!

  Ponadto pan prezydent-manipulator udał, że nie wie, iż uczelnie są prawnie zobowiązane do udzielenia urlopu bezpłatnego, każdemu pracownikowi, który został posłem czy senatorem. Takie jest po prostu prawo, z którego „korzysta” zresztą bardzo wielu polityków w całym cywilizowanym świecie.

  Z instytutu doradczego niemieckich gremiów politycznych SWP w Berlinie, w którym jeszcze do nie dawna pracowałem, nieustannie ktoś odchodzi do polityki, biorąc właśnie urlop bezpłatny, a w jego miejsce zawsze zatrudnia się na określony czas młodych naukowców i doktorantów, którzy są uszczęśliwieni możliwością pracy w tak znamienitej placówce, bo po powrocie pana posła z urlopu bezpłatnego, natychmiast znajdują pracę gdzie indziej, właśnie dlatego, że mieli możliwość zdobycia kilkuletnich szlifów w SWP.

  Na miejscu pana Dudy odpowiedziałbym więc, że jeśli już ktoś blokuje etat, to czyni to pan prezydent, okupując stanowisko Głowy Państwa i nie wywiązując się należycie ze swoich obowiązków. Ba, dostaje za to drzemanie pod żyrandolem sporo kasy od polskiego podatnika.

  Pozdrowienia

  PS. Komentarzem pani prof. Fedyszak-Radziejowskiej również byłem absolutnie zachwycony.

 14. PBK będąc dziś w Nowj Hucie poczęstowany został szklanką czystej wody. Podziękował, stwierdzając, że woda jest smaczna i jednocześnie porównał to do polityki. Polityka jest jak woda i aby dobra była należy dopuścić trochę świeżej wody. Tak więc głosujcie na mnie.

  Czyżby PBK zmienił zupełnie swą osobowość, czy może sam nie wie (nie rozumie) znaczenia wypowiadanych słów? obstawiam drugą opcję.

 15. jest chyba jedyną osobą, która w tak trafny i celny sposób opisuje rzeczywistość. Drugą taką osobą jest Zdzisław Krasnodębski. 
  Jakieś dwa miesiące temu usiłowałem obejrzeć wywiad Joanny Lichockiej z BF-R w TV Republika i wyznam, że mialem ochotę lunąć tę babę z paszczę. Pani dr Barbara Fedyszak-Radziejowska z coraz większym poirytowaniem znosiła ciągłe wchodzenie jej w słowo, wyglądało to tak jakby Lichocka prowadziła wywiad z samą sobą, a pani doktor robiła w studio za paprotkę. 
  Nie mam pojęcia skąd bierze się taka mizeria "niepoprawnych"? Amatorszczyzną wali na kilometr, "wSieci" nie kupuję już od pół roku, szkoda mi tych pieniędzy jakie wydałem na "Uważam Rze" i kolejne tygodniki, wtórność i jakość języka na poziomie gimbazy, to tylko dwa powody, które mnie od nich odrzucają. Nie wiem, może ja mam za wysokie wymagania, może zwyczajnie marudzę, może oni znają oczekiwania swoich czytelników i to co wypuszczą uważają i tak za coś, na co warto 6 zetów tygodniowo. Nie tędy droga.

 16. Dwa lata - od ich (wSieci i doRzeczy) samego początku prenumerowałem oba tygodniki, chociaż felietonów Wildsteina ojca nigdy nie dokończyłem - nie mogłem przebrnąć przez ten bełkot.
  Teraz po odejściu Brąka Wildsteina z DoRzeczy myślałem o powrocie do prenumeraty. Myślałem.

 17. Dlaczego we fragmencie nagrania (dlaczego fragmencie?) wyraźnie słychać, że Bieńkowskiej frazy są jakby z innej bajki? http://dorzeczy...

 18. Jaki reźim, taki Reichstag. Stąd propozycja nazwania zdarzenia z listopada 2013 j.w. Moźe się trochę przebije, a moźe będą protestować.

 19. Nagranie już jest dostępne w sieci.
  Co skądinąd potwierdza Twoją tezę, że pewna część służb i część PO chcą uwalić Komorowskiego. Bo przecież Gmyz sam tego nie wyprodukował, ani sam osobiście nie wykradł z jakiegoś sejfu, tylko ktoś mu to dał. Tak po prostu, żeby to pokazał.

  Ci dziennikarze, ci "nasi" to się nauczyli jak pies Pawłowa reagować na to co napiszą w GW, a i jeszcze żeby ich nikt "pisowcami" nie nazwał. A i tak gówno z tego mają.

 20. Trwa przepoczwarzanie frakcji. czytajcie mnie poniżej

 21. Przecież zęby bolą od czytania tych "analiz". Nie będę tu bluzgał, ale dawno nie byłem tak zniesmaczony harcerzykami, którzy nie kumają podstawowych rzeczy. Ale to w sumie niesamowite, jesteśmy pionierami, bo faktycznie niekwykorzystanie taśm w kampanii, nieumiejętność użycia tego daru niebios jest absolutnie niepojęta. Karrramba...
  Pzdr.

 22. zwane "dziennikarzami" z małymi wyjątkami to nic innego jak wsparcie z drugiej linii dla obecnej władzy. Póki co, nikt mnie nie przekona, że Warzecha,Ziemkiewicz, Stankiewicz Andrzej,Karnowscy
  i wielu,wielu innych są po prawej stronie.Tv Republika, która nawołuje do wspierania "niezaleńych" mediów zaprasza do siebie pełno starych,zażyłych komunistów.Daje im więcej czasu na wypowiedzi niż "prawicowcom", nikt im nie przerywa,nie wybija z tematu.Gadają sobie ile wlezie,
  a pani prowadząca jakimś dziwnym trafem nie reaguje. Efekt przekazu takich wywiadów jest oczywisty, czyli przegrany dla prawicy. Czy to przypadek ? nie ! to nie przypadek. I nie jest to głupota.
  Jeżeli opisanego przez MK przypadku z wiadomością od Cezarego Gmyza dla niepoznaki zwani "prawicowymi" dziennikarze nie wykorzystali, to znaczy, że nie chcieli - to pewne.Zresztą nie jest to odosobniony pzykład, ciągle mają podawane na tacy wiele inych i jedyne co robią, to rzeczywiście tylko "masturbują" temat. Przypomina to ujadanie kundla zza parkanu, który i tak nie ugryzie.

 23. Drodzy państwo!

  Wiem że trwa kampania i nie bardzo można zawracać sobie głowę mniej ważnymi w tej chwili rzeczami, ale w równolegle z wymianą kampanijnych ciosów, w zaciszu gabinetów politycznych macherów, rodzi się kolejna POtworna mutacja pod roboczą nazwą Partia Balcerowicza. Zgooglujcie, zjutubujcie i koniecznie MONITORUJCIE. Oprócz ojca założyciela ma wystąpić stały garnitur, m. in. Frasyniuk, inni pogrobowcy UD, czy tam UW o których młodzi nie mają pojęcia i creme de la creme: pan Petru. (tak ten sam) W wolnej chwili pomyślcie czemu to posłuży.

  Pozdrawiam i do zobaczenia przy urnie w niedzielę.

 24. zaczne od tego, ze nie podoba mi sie to co napisze ale pierszenstwo daje rozumowi.
  Duda popelnia ogromny blad godzac sie na szopke zwana "debata" w jaskini lwa czyli w miejscu uwazanym za swojego najwiekszego wroga obok Czerskiej - TVN  - nie domagajac sie jako warunku niezbednego - prowadzenia "debaty" z udzialem prawicowych dziennikarzy z TV Republika itp. a nie tylko wyg tej stacji..
  To bedzie ostateczne przekreslenie nadziei na zwyciestwo Dudy odebrane zreszta przez elektorat Kukiza jako 'dyskusje systemowcow'.

  Pytania zostana oczywiscie wczesniej dostarczone Komorowskiemu - na czas -  a ten odpowiedzi wyrecytuje lepiej niz pacierz pracujac nawet nad akcentem zdan dopracowanych odpowiedzi, wypadnie "swietnie" i tym wytlumaczy sie ostateczne zwyciestwo nad Duda, gdzie juz po tej pierwszej "debacie" daja prowadzenie Komorowskiemu gdy ten zaczyna wlasnie sie rozkrecac..
  Pomijam uwaga drobne szczegoliki jak chodzby przygotowana usterka techniczna studia i tym podobne triki gdyby Komorowskiemu nie szlo cos po mysli w programie. TVN to  przeciez ramie propagandowe PO i Komorowskiego.
  Z TVN "pisowiec" nigdy wyjsc nie moze zwyciezca. Gdyby chociaz prowadzili tam program prawicowi dziennikarze a tak zdajac sie na laske i nielaske smiertelnego wroga mozna spodziewac sie tylko jednego: porazki.
  ta przypieczetuje wynik i wysilek calej dobrze prowadzonej kampanii oraz... los Polski na lata bo do jesieni juz nie podniesie sie opozycja.
  Kto godzi sie na takie warunki tej szopki zwanej 'debata'..?
  Juz po tej pierwszej widac, ze nie chodzi tu wcale o prawde, ze Komorowski lze jak ruda sobaka ..
  okrzykna go zwyciezca, podeprza sie sondazami a Kukiz tez nie wiadomo jak zareaguje pytajac - po do tam Duda poszedl do ich studia?, z nimi sie nie dyskutuje bo znamy ich oszustwa od lat.
  Krotko mowiac blad i bardzo chce sie pomylic!

  tu zobaczcie jak wiele zalezy od sposobu sformulowania pytan przez dziennikarskie wygi:
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=c9xWCcjESBA

  Pochanke i pozostali raczej Dudzie nie beda chcieli pomoc a zaszkodzic Komorowskiemu...?

 25. To na wieczorze wyborczym u Kukiza młodzi skandowali: jebać TVN! Duda musi pójść, tego się nie da ominąć. Gajowy jest do ogrania, to nie jest żaden partner do debaty. Nie pójdą na jawny przekręt, bo wybory są, potem się skończą, a smród zostanie i resztki wiarygodności pójdą się je...ć. Bez paniki, najpierw kufry wynoście.

 26. Duda godzi sie na takie warunki, co zyska ?. Zreszta okaze sie wkrotce czy nas  pozytywnie zaskoczy czy tez bedzie tak jak pisze.. 
  Zupelnie nie przekonuja mnie prawdy proste i takie tez wartosci w zetknieciu z takimi ludzmi, to nie dziala w ich przypadku, na nich trzeba innych metod..

 27. Nie dajcie sobie wmówić, że oni mogą wygrać! Mogą, ale nie muszą. Olać sondaże, są przewidywalne do bólu. Nie kupujcie podsuwanych Wam narracji. Balcerowicz z jednej i Hartman z drugiej strony już wiedzą, że system się kończy. 
  To co ludzie zobaczyli do momentu debaty, to procentuje i będzie procentować. Wygra krzesło, szogun i "nie ma zgody na brak zgody!!!".
  Ja już mam trzy osoby, które do urn pójdą pierwszy raz i oddadzą głos na Dudę. Róbmy swoje! 
  Ducha nie gaśmy, walczymy do końca, na pohybel matołom. 

 28. Ziarnko do ziarnka...

 29. Warzecha: "Oczywiście nie sposób udawać, że Duda był do debaty dobrze przygotowany. Nie był. Gdyby był, wynik nie byłby remisowy, ale Komorowski leżałby na deskach. Czego zabrakło?"

  Spec od doradzania, a jak przyszło co do czego, to zamiast się odwinąć opuścił studio, oczywiście z godnościom osobistom. Czy ktoś tego barana pyta o radę? Nie. Ale baran już tak ma, że najmądrzejszy jest po, nigdy przed.

 30. Tak mi si eto wszystko kojarzy... Tyle jest tematów by wypunktowac Bronka i PO  ze az nikomu sie nie chce :))  I walą o milicjancie :)) Z Bronka bohatyra robią :) Widziałem w przerwie meczu Rosja -Kanada (piekny mecz ) ten moment. 

  Chyba obejrze w koncu te debate z replaya. Ale wczesniej zaglosuje na Dude :) Poczta w tym kraju gdzie jestem szybko działa. To nie Polska... W piatek wyslane z konsulatu i jest. 
  .......................
  Tylko czemu dzis Kurski u stokrotki nie podparł sie Rothem ? On chyba tez uważa ze był wybuch...  Roth.
  Ale co mi tam... To im płacą za gadanie .
  Tak jakby wynik Kukiza im wszystkim jaja obciął. Jesienia trzeba przewietrzyc Wiejską. I w pierwszej kolejnosci pozamiatac PSL i SLD zworniki komuny
  JOW-y mogą zmieśc polowe bandy czworga. Bez JOW tez jest to mozliwe. 
  .......

 31. Strony