Prześlij dalej:

W natłoku wydarzeń zgubiła się gdzieś sprawa Frasyniuka, nie chce przez to powiedzieć, że została wyciszona medialnie, bo tak nie było, ale z drugiej strony żadnych konkretów nie widać. Krótko opowiem o co chodzi, żeby nie odsyłać Czytelników do Internetu. Władysław Frasyniuk rzucił się na policjanta pełniącego obowiązki służbowe. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo i na końcowym etapie postanowiła Frasyniukowi postawić zarzuty. „Legenda” Solidarności otrzymała wezwanie i tu trzeba dodać, że wezwanie zostało doręczone prawidłowo, co jest bardzo ważne w kontekście dalszych konsekwencji.

Ano właśnie! Konsekwencji! Jestem wykończony i w uszach mi szumi po wielkiej żebraninie, dlatego nie mam sił szukać i wklejać odpowiednich przepisów prawa karnego. Nie ma na szczęście takiej potrzeby, ponieważ każdy obywatel wie, że jeśli nie stawi się na wezwanie prokuratury, czy policji, to zostanie doprowadzony siłą. Poza tym, że jest to wiedza powszechna, takie informacje organ wzywający musi zawrzeć w pouczeniu dostarczanym wraz z wezwaniem. Oczywiście dotyczy to wszystkich obywateli, nie wyłączając Frasyniuka, który wezwanie nie tylko zlekceważył, ale jeszcze rozreklamował się w mediach. Obywatel tirowiec oświadczył, że nie stawi się w prokuraturze, a to z tej przyczyny, że jest ona „pisowska” i niekonstytucyjna. W ocenie Frasyniuka, Polska jest państwem niedemokratycznym i łamiącym prawa obywatelskie, a zatem on nie będzie sobie głowy zawracał wezwaniami

Coś podobnego mógłby sobie wymyślić każdy celebryta, polityk przegrywający wybory i w ogóle dowolny Kowalski, który chce uniknąć odpowiedzialności karnej. Jednak we wszystkich wymienionych przypadkach delikwent zostałby doprowadzony siłą do prokuratury, zgodnie z obowiązującym prawem i to obowiązującym od czasu, gdy „legenda” Władek siedział przy okrągłym stole i pił wódkę z Kiszczakiem. Frasyniuka nikt nie chciał aresztować, nikt nie chciał zatrzymać, miał jedynie sam się stawić w prokuraturze, usłyszeć zarzuty, podpisać protokół i jest wolny, aż do procesu i wyroku. Tak się też nieszczęśliwie składa dla podejrzanego, że nagrania z zajścia obiegły całą Polskę, bo pan Władek był łaskaw zrobić cyrk pod własne potrzeby i zamówienie TVN. Zabezpieczone nagranie nie pozostawia złudzeń, że anielsko cierpliwy policjant został poszarpany, znieważony i wprowadzony w błąd przez podejrzanego.

Jednym zdaniem nie ma o czym mówić, ewidentne przestępstwo w dodatku z zamiarem bezpośrednim, czyli w języku normalnego człowieka, celowe i świadome. W chwili gdy piszę te słowa wymiar sprawiedliwości jeszcze nie popełnił wielkiego błędu, a to dlatego, że doprowadzenie podejrzanego siłą wymaga stosownej decyzji prokuratury, którą następnie przekazuje się policji. Minęły zaledwie dwa dni i trudno mieć, póki co, pretensje, że Frasyniuka jeszcze nie zwinęli, ale niezwykle znamienna jest cisza w tej sprawie, wywołana prostym skojarzeniem. Podejrzany chce się wylansować na męczennika i w świetle kamer narobić przykrości Polsce, bo na pewno te zdjęcia przedrukuje niemiecka prasa.

Naprawdę? I co z tego? Który przepis Kodeksu Postępowania Karnego o tym mówi, że w razie szantażu zastosowanego przez podejrzanego, prokuratura odstępuje od stawiania zarzutów. Pewnie, że podejrzany Frasyniuk dokładnie taki prymitywny plan sobie wymyślił, ale jakie to ma znaczenie dla wymiaru sprawiedliwości w normalnie funkcjonującym państwie? Poza tym, że jest to okoliczność obciążająca podejrzanego i to w kontekście przyszłego procesu, nie ma tutaj nic innego dla prokuratury do rozważenia. Jednak odpowiednie organa i przedstawiciele instytucji nie wypowiedzieli się w żaden sposób, jak choćby w przypadku zaatakowanej „tureckiej” dziewczynki, chociaż to co zrobił Frasyniuk jest nieporównywalne.

Demonstracyjne okazywanie lekceważenia prawa i jakaś taka konsternacja państwa polskiego, niestety świadczy o tym, że komuna trzyma się mocno. W tej sprawie państwo polskie może się zachować tylko w jeden sposób. Prokuratura wysyła do policji polecenie: „Zatrzymać i doprowadzić pajaca Frasyniuka”. Proste! I żywię nadzieję, że najdalej do końca tygodnia tak się stanie.

Źródło foto: 
5.52
15097 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

36 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Do końca tygodnia ? Tego tygodnia ?

 2. Jakiegoś (nieokreślonego) tygodnia...

 3. @Bart, dwa tygodnie temu napisałeś dobry komentarz, na temat naszej polityki zagranicznej, która jest wysepkowa, przypadkowa i wypadkową. Ktoś to zauważył i naprawia, będziemy mieć państwowa politykę zagraniczną, dodatkowa z planami.

  Drugi plus to przemówienie Putina i Ławrowa, w którym nie tyle straszą Polskę bo oni zawsze i każdego straszą, co chcą traktować Polske jako partnera i chcą żebyśmy zaczęli nawzajem szanować swoje interesy. Przestali nas traktować jako kukiełkę i proponują to co typowe w dyplomacji. Aż się żal robi, że Premier Morawiecki nie zawarł w swoim expose tekstu do "przyjaciół Rosjan".

  Minus, Wojsko Polskie chroni Łotwę, pomóc dla Łotwy nadejdzie że strony Polski, Łotwą wybrała jako sojusznika dostaw sprzętu do swoich sił obronnych Berlin. Czemu nasz batalion chroni Łotwę, a nie Litwę?

 4. bo Żmudzini nie życzą sobie, na razie.  Ale jak ruskie zielone ludziki ich przycisną,t o poproszą 

 5. avatar

  Z Litwinami mamy niedawne "zaszłości" a z Łotyszami nie.

 6. No właśnie, wygląda że z Łotyszami mamy nic. Ciekawe jak będą głosować w art. 7, czy Berlin może ingerować w Polsce. 

 7. @Knock.out.4

  "Ktoś to zauważył i naprawia, będziemy mieć państwowa politykę zagraniczną, dodatkowa z planami."

  Alleluja! Jeśli to zacznie działać to będzie prawdziwe otwarcie nowego rozdziału w polskiej polityce zagranicznej i mam nadzieję, że w dyplomacji też - bo ona jest narzędziem realizacji zamierzonej polityki. Jeśli to wypali to otworzę szampana :)

 8. Dlaczego Ranger zmienił nicka?

 9. avatar

  Widać jak wąż zmienia skórę zachowując istotę swojej wężowości ;-).

 10. avatar

  Dlatego że jako Marian Konarski zostałem wyrzucony z kontrowersji.

 11. A dlaczegóż? Czyżby za zbyt nachalną agitację za Putinem?

 12. avatar

  Nie. Sprawa osobista z Panem Piotrem.

 13. avatar

  Sorry Winnetou! Do Pana Piotra mam zaufanie a Pan mi się jawi tylko jako przybudówka moskiewskiego kremla. Niektórzy postnarodowcy tak mają, nie rozumieją za grosz Dmowskiego i uwarunkowań przełomu XIX i XX wieku.

 14. A jeśli tak się nie stanie to znaczy, że jeszcze daleko nam do Państwa prawa. Idealnym rozwiązaniem byłaby manifestacja przed prokuraturą albo lepiej prokuratorem nawołująca prokuraturę do wypełnienia litery prawa.

 15. Wystarczy być sławnym, by być praktycznie nietykalnym. Co do braku praworządności w kraju opozycja chyba ma rację.

 16. avatar

  Tu ja widzę to inaczej. Opozycja z pomocą zagranicy i własnych łże-mediów wyrobiła sobie pozycję substancji z natury cuchnącej i każdy normalny się zawaha zanim się tego dotknie.

 17. No bo PiS ma inne priorytety. Projekt "aborcja dla każdego" prawie wszedł do procedowania, przez najbliższy rok byłaby kampania PiSu, który proponuje rodzinom 500+ na dzieci i mieszkania żeby dzieci mogły mieszkać, programem opozycji dla Polaków byłaby aborcja. Gdyby nie rewolucja wśród posłów opozycji PiS miałby samograja na ten rok. Sytuacja trochę Laubnauer która chce się wypisać z partii której jest przewodniczącą.

 18. avatar

  W sumie, jak to niedawno ujął Przezacny nasz Gospodarz, Prezes planował zrobić kuku opozycji a ta sama zrobiła sobie o wiele większe.

 19. lewaccy ekstremiści  próbuja zdemontować opozycje po zewnętrznej, czyli extremie. Przejąć albo rozszarpać i część resztek przyjąć do siebie. 

 20. Nic mnie tak nie wkurwia jak hodowla świętych krów w Polsce .Kijowskie ,Hanki ,Władki ,Owsiaki czy oni są z innej gliny ? Kodeks karny do poprawki bo są takie absurdy ,że dupę urywa .Nie jest dziwne ,że najlepiej kraść MILIONY .Słyszę w TV ...przyjął korzyść majątkową w wysokości 5000zł ,inny przyjął korzyść majątkową w wysokości 5mln ..i dalej słyszę ,że grozi im DO 10 lat .Kurwa mać o co tu chodzi?
  Frasyniuka powinni pokazowo przeczołgać (nawet w świetle kamer ) bo jak dalej ta "legenda"będzie pajacować to mnie ..jasny ślag trafi.

 21. avatar

  Co z tego jak policja i prokuratura ich posadzi a dyspozycyjni sędziowie wypuszczą, jeszcze w glorii męczenników. Poczekajmy jeszcze trochę.

 22. Nie świętych krów tylko całej masy. min. Brudziński, ja wiem że potrafi być skuteczny i dobrze działać, pokazał zaprawie z Wrocławia że rozumie pewne mechanizmy. Ale moja poprzeczka dla Pana ministra Brudzińskiego jest dużo wyżej, bo z całym szacunkiem, ale aresztowanie dwóch pijaczków z Wrocławia,krzyczących Polska dla Polaków, z których jeden to Ukrainiec, to kapiszon. 

  Trzeba zmienić narrację, gdzie Polska to była nienormalność, a większość Polaków uciekła po 2004 nie po to żeby zdobyć doświadczenie czy poprawić zarobki, tylko dlatego że byli niewolnikami we własnym kraju, i nie mogli tego zmienić, w większości. 

  Jeżeli przedstawiciele państwa przyjeżdżają ratować rękę dziewczyny, i nie mogą bo właściciel firmy nie chce popsuć maszyny, jakim cudem inspekcja pracy pozwoliła na działanie takiej firmy? To przykro mi, ale Pan minister Brudziński wciąż jeszcze pracuje w Państwie Donalda i kolegów.

 23. W niewątpliwie słusznym rozumowaniu, MK pominął jednak pewną okoliczność. Żyjemy w UE, gdzie przyjęte przez tą organzację wartości są sprzeczne z tymi, jakimi kierujemy się od wieków. Wspomniałem już kiedyś, że w UE obowiązują wartości opracowane przez włoskiego komunistę, którego imieniem nazywano nawet budynek unijnego parlamentu. Jego nazwisko pojawia się także w unijnych aktach prawnych, podpisywanych także przez naszch premierów. Tam postawa Frasyniuka, czyli negowanie prawa w imię komunistycznych interesów jest cnotą godną naśladowania.

 24. avatar

  a'propos

  noo cóóóż..poczekamy do końca tygodnia

  ciekawy wątek poruszył Ścios..

  mianowicie gen.Dukaczewski jezdzi po jednostkach wojskowych...

  czego on tam szuka?

  z kim i o czym rozmawia??

 25. Pajac-Tirówka powinien bezwzględnie być przeczołgany - oczywiście w sposob zgodny z prawem (ale może być na wizji i fonii). Odpuszczenie prawne (właściwie - pozaprawne) Pajacowi zaskutkuje tym, że w jego ślad może pójść "cała ulica", co na bank doprowadzi do anarchizacji prawnej - po prostu będzie rządziła ulica, a nie prawo.

 26. I jeszcze parę słów na temat tego, co powie zagranica. Czy czytaliście list otwarty na temat wolności słowa w Niemczech? Jak nie, to przeczytajcie. I popatrzcie na sygnatariuszy.

  https://bialczy...

   

 27. avatar

  Ale ten Białczyński coś rodzimowierem zalatuje?

 28. Opublikował list otwarty, który podpisali m.in. Tomasz Sakiewicz, Jan Pospieszalski.

 29. avatar

  O.K. Widziałem to, jednak przy okazji przyjrzałem się nieco cytującemu. 

 30. Miał stawić się w piątek, więc poczekajmy.

  Problem w tym jak "pokazowo" powinien być ten obywatel ukarany.

 31. Kilka lat temu była dość głośna sprawa prokuratora Kaucza (udzielał się wzorowo w czasach przedokrątłostołowych), tak wzorowo, że został po OS odsunięty, ale po krótkim pobycie w odstawce postanowiono go przywrócić. Podniósł się 'szum społeczny' przeciw i tu wkroczył wielki bojownik Władysław Frasyniuk, który udzielił wsparcia dawnemu 'wrogowi', tak mocnego i zdecydowanego, że wygładało iż Kaucz odzyska posadę. Ale ku memu zdziwieniu do akcji wkroczyła Barbara Labuda, wówczas jakaś nietuzinkowa figura u prezia Kwaśniewskiego i sprawie łeb ukęciła - Kaucz nie został przywrócony. Widać więc w  jakich drużynach gra Frasyniuk. Kwachowa Labuda okazała się bardziej normalna niż 'legenda'.

  Tak więc jeśli przyjęto nie dać się sprowokować, sprawa WF nie jest sprawą prostą. Ale nasuwa się pytanie jak długo można nie reagować na jawne łamanie prawa? Czy należy bać się brukselskich Gujów, czy należy przestrzegać prawa?

  Moim zdaniem Rząd RP jeśli rzeczywiście jest Rzadem RP powinien jednak przestać się bać i zamiatać tego typu sprawy pod dywan, bo jest ich już tam zamiecionych dostatecznie dużo i niebawem spowoduje to całkowite ośmieszenie się PiS (wykazanie się totalną impotencją),

  Faktycznie nie jest to sprawa dla Rządu, a dla wymiaru sprawiedliwości, który jaki jest wszystcy wiedzą i co by tu nie robić to po ćwierćwieczu jego degeneracji nadaje się on do wymiany w 99%. Kto jest może wskazać pozostały 1% nie jestem w stanie powiedzieć. W każdym razie rząd  ma rządzić, a nie się bać i karać tylko tych swoich, którzy nie boją się działać.

 32. MK!

  Widzialem Pana u pani Anity Gargas,

  a takze u Piotra Lisiewicza!

  Byl Pan wspanialy!

  Pozdrawiam.

 33. Nie ma Panstwa Polskiego skoro nie ma równego traktowania obywateli.

  Doprowadzić pajaca Frasyniuka siłą!

 34. Szczena mi opadła gdy usłyszałem, że Czaputowicz planuje oddać sprawy Polski w ręce "czerwonego" Trybunału.

 35. Jeden cymbał wencjan sprowadził, drugi nie lepszy komunistycznych trybunów będzie gloryfikował... Tragedia!

 36. mnie szczęka nie opadła bo Czaputowicz, jest wynalazkiem "naszego drogiego Bronisława" (Geremka), który skompletował w MSZ „zespół” kierujący tym resortem aż do dnia dzisiejszego

  w związku z tym niespodzianki nie ma - bo po prostu będzie coraz gorzej - UW działa i rządzi w imieniu suwerena bez ograniczeń w resorcie MSZ i w kancelari prezydenta

  ja głosowałem na PIS i Dudę, a okazuje się, że Polską rządzi UW