Prześlij dalej:

Sezon ogórkowy w pełni, tak najchętniej podsumowałbym wczorajszą „sensację” polityczną, którą miała być rezygnacja Roberta Biedronia ze startu w wyborach samorządowych. Mimo wszystko zatrzymam się przy tej informacji (plotce) na dłużej, bo chociaż sam Biedroń jest politycznym kolorytem bez znaczenia, to pewne powtarzające się scenariusze są już warte uwagi. O ile plotka okaże się faktem, na co wiele wskazuje, to trzeba się przyjrzeć strategii politycznej Biedronia, która jest dość cwana jak na tak infantylnego polityka.

W mediach prezydent Słupska jest „polskim Macronem”, ale w samym mieście coraz więcej mieszkańców ma go serdecznie dość. Gdyby nie kasa rzucona przez Ewę Kopacz Słupsk byłby dziś bankrutem i to pierwszy poważny zarzut. Biedroń o zarządzaniu nie ma pojęcia, to typowy produkt medialny, który bazuje na wywoływaniu mniejszych lub większych skandali. Druga rzecz odnosi się do obecności w magistracie i tutaj nawet zwolennicy Biedronia mówią, że ten przesadza i więcej go w Słupsku nie ma niż jest. Na domiar złego w Słupsku wybuchła gigantyczna afera pedofilska. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie molestowania dziewczynek w Miejskim Ośrodku Kultury. Do ratusza miały wiele razy płynąć sygnały o tym, co się dzieje w słupskim MOK-u, ale nikt z ekipy Biedronia i on sam nie zareagował. Mało tego, Biedroń do dziś unika tematu i nie zabrał głosu w tej skandalicznej sprawie.

Wszystko to razem sprawia, że szanse obecnego prezydenta Słupska na reelekcję są niewielkie, a w każdym razie nie ma mowy o podniesieniu wyniku z 2014 roku. Dla Biedronia, który się na prowincji dusi i dlatego tak często ucieka do Warszawy, skończył się dobry czas w polityce samorządowej. Przegrana lub kiepski wynik zamyka mu drogę powrotną do wielkiej polityki i budowania własnej formacji. Poza tym ewentualna wygrana i potem pozostawienie miasta zaledwie po roku od reelekcji byłoby fatalnym startem dla lidera nowej partii. Biedroń to nie jest wybitna osobowość i człowiek obdarzony godziwym potencjałem intelektualnym, ale ma wystarczająco dużo intuicji i cwaniactwa, żeby sobie skalkulować, co mu się w tej chwili bardziej opłaca. Trzeba też pamiętać, że takie oryginały bardzo szybko się nudzą nowymi zabawkami i jestem przekonany, że nawet przy gwarancji wygranej w Słupsku, Biedroń by się na taką „atrakcję” nie ucieszył.

Z grubsza tak wyglądają okoliczności, które zostały spuentowane plotką o rezygnacji Biedronia ze startu w wyborach samorządowych i podparte plotką o budowaniu nowej formacji o jakże wdzięcznej nazwie „Kocham Polskę”. Ile można z czymś takim na rok przed wyborami ugrać? Oczywiście nic wielkiego, w Polsce cudem i praniem mózgów partia bankiera Petru uzyskała 8%, no i umówmy się, że poza samym Petru prawie cała ekipa jednak była jakąś nowością w polityce. Partia „gejów” i lesbijek, co z całą pewnością Biedroń będzie eksponował, ma w Polsce jeszcze mniejszy potencjał, a po degrengoladzie „Twojego Ruchu”, Grodzkiej i reszty zbieraniny, potencjał jeszcze bardziej zmalał. Zawsze jednak istnieje jakieś „ale” i na tym „ale” Biedroń może ugrać swoje. Łatwo odgadnąć jakie jest marzenie Roberta i to nie ma nic wspólnego z realnym przejęciem władzy, czy przejściem I tury wyborów prezydenckich.

Strony

Źródło foto: 
10886 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. Osobą kontaktową ws Westerplatte zostanie..... Antoniiii! Żartuję, a na poważnie, nawet  Błaszczak!!!  pokazał Prezydentowi Wolnego Miasta, że jest głupi. O czym to świadczy?

  Kupno dwóch fregat od Australijczyków które teraz są tylko ZŁOMEM i niczym więcej NIGDY nie będą, za 2 miliardy plus miliard na wykończenie, to jest nonsens. 3 milardy wyrzucone w błoto i tyle, no dodatek zablokuje zakup nowych fregat. Jeśli prezydent myśli, że pokaże w Polsce jako SUKCES podpisanie listu intencyjnego ws fregat ściągniętych ze złomowiska, którymi australijczycy pływali tylko w niedzielę do kościoła, to się myli.

  Z drugiej strony nasze stocznie przez 20 lat będą się uczyły budowania fregat.

  A może po prostu, kupić za 30 milionów dolarów specjalistów z amerykańskich stoczni którzy momentalnie wprowadzą zarządzanie w polskich stoczniach i technologie plus know-how, czyli szybka budowa w naszych stoczniach? 30 milionów to mniej niż 1% całości, a polskie stocznie dostaną wszystko co trzeba i szybko zbudują pierwsze fregaty.

  wersja rumuńska, kontrakt na pierwszą fregatę dostaje stocznia rumuńska, nasi dyrektorzy inżynierowie i pracownicy zdobędą know how i następne będą budować w kraju. Tak się robiło od wieków i będzie robiło. A może lepiej wszystkie fregaty zbudować w Rumunii z udziałem naszych inżynierów i pracowników?

 2. Fregaty, o których mowa nie są aż takie stare. Bardziej wiekowe jednostki stanowią trzon floty rosyjskiej oraz flot natowskich. W tym miejscu zadałbym inne pytanie - czy warto inwestować w duże okręty. Może lepiej byłoby kupić nadbrzeżne zestawy rakiet dalekiego zasięgu, wzmocnić artylerię i kupić kilka baterii rakiet przeciwlotniczych.

 3. Rząd dostał zadanie, ma szybko zmodernizować WP, że było kompatybilne z dywizją US i okrętami US. Dlatego Jarosław Kaczyński wyznaczył do tego osobę, do której ma zaufanie że wykona zadanie. Są w miarę szybko potrzebne korwety do współpracy z US Army. PAD jadąc we wrześniu do Trumpa, będzie mógł zameldować, że błyskawicznie zaczęliśmy modernizację.

 4. Czyli zakup fregat będzie odtrąbiony przez Dudę jako osobisty sukces ? Trochę droga ta zabawa.

 5. Mam nadzieję  że odłożą podpisanie.

 6. Piosnka o bateriach nadbrzeżnych ma sens, gdy mamy prostą alternatywę wojna-pokój. Tymczasem bezczelni kacapi mogą postąpić tak: ruski niszczyciel rakietowy może sią "zabłąkać" na Bałtyku i niechcący wpłynąc w tor wodny naszych portów w Zatoce Gdańskiej. I się np "zepsuć" i zakotwiczyć tam na stałe. Więc co? Spalimy go niezwłocznie ogniem baterii nadbrzeżnych?? Mając wody terytorialne, musimy mieć duże jednostki, które będą zdolne fizycznie zapobiec wpłynięciu obcych okrętów na nasze wody. 

  Nawet stare korwety są dużymi okrętami- umożliwiają utrzymanie umiejętności nawigowania przez załogi w oczekiwaniu na jakiekolwiek nowe, zajebiste jednostki- nawet jeśli ich realna wartość bojowa nie jest olbrzymia.

  Czy wy sobie uświadamiacie, że problemem naszej marynarki nie jest tylko to, że okręty są stare, ale, że  ich niemal w  ogóle nie ma.

 7. Biedronia ciągnie do wielkiej polityki. Myśli że to nic trudnego. Myśli że sponsorzy pomogą. Myśli że jest lepszy od Tymińskiego, Palikota czy Petru. Nie wie że jego obecność na wielkiej scenie politycznej bardzo pomoże PiSowi i wiele nauczy Polaków czego mogą się spodziewać od lewactwa.

 8. Za 3 lata nasze wojska lądowe mogą być w dużym stopniu zmodernizowane, stosunkowo niskim kosztem. Proste metody, stosowane w Europie i na świecie.

  Ale Wojsko Polskie powinno walczyć lub odstraszać przeciwnika na terytorium sojuszników, przy pomocy wojska sojuszników.

  utworzenie wspólnych dywizji polsko-litewsko łotewskich, polsko-czesko słowackich  i dwóch polsko ukraińskich, z 6 brygad polskich mamy 6 dywizji pod dowództwem polskiego sztabu generalnego. Plus "nasze" dwie dywizje.

  W 2010 wiedziałem, że PiS będzie rządził, nie wiedziałem tylko jak szybko. Było to bardziej nierealne dziekie i szalone niż to co teraz napisałem.

 9. tak będzie ale najpierw nasze Wojsko musi być silne na tyle, żeby nasi sojusznicy czuli respekt.

  Morawiecki jutro jedzie na Łotwę w tej sprawie

 10. Z ciekawości, czemu na Łotwę? ostatnio to najbardziej Litwa nas popierała?

  Tworzenie wspólnych dywizji będzie się wiązało z zakupem sprzętu od Polski. Czesi i Słowacy chyba planują niemiecki niedługo kupić? Więc będą ciążyć do niemieckiej armii.

 11. Strony