Prześlij dalej:

Niecałe trzy tygodnie zostało do wyborów i nadal bez zmian, nuda, nuda i jeszcze raz nuda, a jak się człowiek nudzi to mu głupie pomysły przychodzą do głowy. I dokładnie o takie zachowanie można mnie podejrzewać, po przeczytaniu tytułu dzisiejszego felietonu, ale to byłby insynuacje, nie podejrzenia. Proszę dać mi szansę i przeczytać parę akapitów, które po pierwsze udowodnią, że jest jak jest, po drugie nie są znów takim wielkim odkryciem, tylko dość powszechnie znaną, choć często zapominaną prawdą.

Wszyscy możemy się oszukiwać, ale i polityka i życie działa tak, że potrzebne są kontrasty, które wywołują emocje. Musi być gorzki, żeby był słodki, musi być zły, żeby był dobry, musi być smutny, żeby był wesoły. Najgorszy stan emocjonalny to nuda i w takim stanie opadają wszelkie ambicje, o determinacji nie wspominając. Wielu marzy się taki porządek medialny i polityczny, w którym nie ma POKO, TVN i GW. Przyznaję pokusa jest olbrzymia, jednak konsekwencje mogłaby się okazać opłakane. Człowieka napędzają namiętności i adrenalina, kiedy krew się gotuje, to jest gotowość do walki, no i teraz wyobraźmy sobie polityczny świat wyborcy PiS bez POKO, TVN, GW, a szybko się przekonamy, że to nie takie proste, jak się wymarzyło.

Co robi wyborca PiS w nowych okolicznościach? Zagląda do Internetu i widzi, że nic nie widzi. Nie ma nowych wybryków Brejzy, Jachiry, świeżych złodziejstw i śmiesznych komentarzy Romana Giertycha. Jak nie w Internecie, to może w TVN? Nie, nic z tego, same łosie biegające po chodnikach, pyton znaleziony w klozecie i zero nagonki na Polskę, Polaków, jak również żadnej laurki dla Związku Socjalistycznych Republik Brukselskich. W desperacji ściąga wyborca PiS„Gazetę Wyborczą” z pierwszego gwoździa w sławojce, czyta, czyta, czyta i niczego nie jest w stanie się doczytać. Porady z cyklu jak pomieszać jarmuż z łodygą kalarepy, żeby wyszedł wegetariański kotlet pożarskiego bez jajka. Albo życie seksualne po siedemdziesiątce – wady, zalety, wątpliwości, dobre rady.

Komu w takich okolicznościach pozbawionych cienia emocji, chce się bić o suwerenność, przyzwoitość, uczciwość, wspólne dobro i tak dalej? Nie ma dnia, żeby wyborcy PiS nie psioczyli na POKO, GW i TVN, nie ma takiego dnia i to jest bezcenne paliwo polityczne, którego niczym innym zastąpić się nie da. Dopóki dzień w dzień „w ich” w mediach będzie widać ten sam prymitywizm, tę samą blagę i tę samą hipokryzję, o wynik wyborczy PiS nie trzeba się martwić. Pytaniem otwartym pozostaje jedynie to, czy uda się przebić próg 50%, czy to jeszcze zbyt ambitne zadanie. Nic tak nie napędza wyborcy PiS, jak prymitywizm i wulgarność ataków ze strony przeciwnika. Jeden „materiał” Sobieniowskiego mobilizuje więcej elektoratu PiS, niż płomienne przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, przy całym szacunku dla płomienności przemówień szefa PiS.

Strony

Źródło foto: 
34271 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

7 (liczba komentarzy)

 1. Tylko mocna , kompromitujaca taśma z Morawieckim może jeszcze cos zmienić. 

 2. avatar

  Klopot w tym, że możesz mieć rację. Podejrzewam, ktoś po prostu się bawi. Jakiś nadmiernie zdolny ciut $$$ zainwestował i tak to wszystko zaprogramował. 

  Dlaczego tak? Czytanie GW nie może(?)  prowadzić do aż takich zmian w mózgu.

 3. Dlaczego przywódcy PO KO to ludzie głupi? 

  To już wiemy - POstkomuna nie mogła w żadnym momencie postawić na bystrych, niezależnych, kompetentnych i rzetelnych. Stawiała zatem na zaprzeczenie takich cech.

  Dlaczego programu PO KO nie ma i być takiego nigdy nie może? Z tych samych powodów. Celem PO KO nie jest poprawianie czegokolwiek w Polsce, ich celem była i jest demolka z przyzwoleniem na gigantyczną kradzież. Tylko po co taki program głosić oficjalnie?

  Dlatego nie głoszą żadnego. Uczynili swoją nową religią "walkę z Kaczyńskim" oraz "walkę z PiS-em". Wyjście z obecnego pata - z punktu widzenia totalnych przygłupów - nie jest możliwe bez zaorania wszystkiego, co wiąże się z PO KO i z totalną opozycją. Tylko że oni są na tyle durni, że nie są w stanie przewidzieć, co nastąpi po takim zaoraniu, co dalej. Dlatego trwają i będą trwać, manifestując własną bezkresną głupotę i własne upokarzające istnienie. Upokarzające, bo jest to w gruncie rzeczy istnienie skończonych durni. Bedą własnym istnieniem wspierali PiS.

  Za ich wsparcie dla PiS-u PiS im się nawet nie odwdzięczy.

   

   

   

   

 4. PiS przedstawił program, Platforma przedstawiła Kidawę.

  Sa ogromne pokusy w PiSie, żeby przejąć wszystkie media i tak zmienić świat "na lepsze", ale tak było w latach 30 tych w Polsce rządzonej przez demokrację wojskową.

 5. avatar

  John Acton first, RiP next,  Cannibal Holocaust w tle? 
   

 6. Sznowni internauci mam pytanie : kto używa GW do celów higienicznych ? Ja od 1991 nie dotykam tej gazety z obawy o własne zdrowie. Przestrzegam że kontakt z gazetą grozi rakiem odbytu.

 7. Ależ ten Kaczor to ma łeb! Napoleon XXI wieku. Żeby podsunąć takiego kreta Grześkowi... Ale że też ten się nabrał na to! Tusk pewnie byłby ostrożniejszy... A tak dzięki tej panience PiS może mieć większość konstytucyjną - 55%=276 mandatów.

  Brawo Klaudia! Rób tak dalej! Pierdyknij może teraz coś o polskim papieżu. Albo o Popiełuszce. Tylko wiesz, tak z grubej rury! Tak żeby im aż berety i birety pospadały! #NieŚwiruj! Alleluja i do przodu! 

 8. Strony