Bernie Sanders i socjalizm w Ameryce...

Prześlij dalej:

Nawet w świecie polityki funkcjonuje pojęcie “rzeczywistość”, które jednak w okresie wyborczym przekształca się w “życzywistość”, czyli zjawisko opowiadania banialuk  przez próbujących dorwać się do władzy polityków. Pewnie wymyśliłem to słowo, a jeśli tak to aby lepiej oddać operację czarowania wyborców. Jednak ci najbardziej czarowani już są rozczarowani i dlatego politycy próbują wracać do bezczelnego języka bezpośredniego mówiąc wprost co zamierzają zrobić po swoim zwycięstwie. Tak rozumianą zwycięską kampanię wyborczą w 2016 prowadził Trump i właśnie takąż przeciwko Trumpowi chce prowadzić wnuczek Ziemi Beskidzkiej Bernie Sanders, który będąc socjalistą przystąpił do Demokratów, aby stanąć na ich czele.

https://www.the-sun.com/wp-content/uploads/sites/6/2020/02/NINTCHDBPICT000565246749-e1582417577263.jpg?w=620 

To prawda, że Trump również bywał w różnych formacjach (pisałem o tym 4 lata temu) i aby zdobyć prezydenturę musiał najpierw pokonać partyjny republikański establishment. Podobnie jest z 78-letnim ateistą Sandersem, który od dawna deklaruje się być socjalistą, a ostatnio na użytek kampanii, demokratycznym socjalistą. Czyli Bernie chce dojść do socjalizmu/komunizmu z wykorzystaniem instytucji wyborów, w przeciwieństwie do przewrotu, zamachu stanu, czy krwawej rewolucji, ale cel jest ten sam! 

Myślę sobie, do czego to doszło, niedługo pewnie następny polityk może nazwać się demokratycznym nazistą i też znajdzie naiwnych, którzy udzielą mu poparcia. 

Komuch Sanders wcale nie wypiera się swojego uwielbienia i poparcia jakie publicznie ofiarował Fidelowi Castro i jego rewolucji na Kubie. Czy później poparcia dla Daniela Ortegi i jego ruchu sandinistycznego w Nikaragui, czy też później dla rewolucji Hugo Chaveza w Wenezueli. Umiłowanie do rewolucji odziedziczył po ojcu Eli Sandersie (ze wsi Słopnice, koło Limanowej), który w 1920 r. próbował dołączyć do  niosącej rewolucję (plus wolność, równość i braterstwo!) Armii Czerwonej, aż do przedpoli Warszawy. Dalej odwołując się do najbiedniejszych Bernie pieje peany na temat prawdziwie rewolucyjnych zdobyczy jak bezpłatne szkoły i uniwersytety i bezpłatna opieka medyczna. Od dawna jest za legalizacją narkotyków, wyższego opodatkowania kapitału, zwiększenia statusu związków zawodowych, zmniejszenia budżetu wojskowego, zwiększenia wydatków socjalnych, podniesienia płacy minimalnej do $15/godz., utworzenia milionów (!) miejsc pracy, likwidacji długów studenckich, otwarcia granic i nawet likwidacji CIA. Słowem: cała władza w ręce Rad, jak mawiał Lenin, do którego ojczyzny Bernie spełniając swoje następne marzenie wybrał się w podróż poślubną. Więc postuluje wyższe podatki, skończenie z miliarderami (sam jest tylko milionerem!) i ogólnie wprowadzenie dobrobytu na wzór skandynawskiej socjal-demokracji. 

Strony

Źródło foto: 
3759 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Jacek K.M.

Autor artykułu: Jacek K.M.

1 (liczba komentarzy)

  1. Widząc ile osób popiera Sandersa, Lenin rechocze zza grobu (a właściwie z katafalku). Bolszewizacja USA to wielkie zwycięstwo tych samych sił, co wprowadziły komunizm do Rosji, niszcząc przy okazji ten wielki, chrześcijański kraj. Teraz chcą to samo zrobić Amerykanom, a potem już pójdzie z górki....

  2. Strony