„Berek” – powieść byłego idioty, dostępna w mądrych księgarniach

Prześlij dalej:

Wredny tak, ale wylewy raczej nie bywam, przyszedł jednak czas, w którym podzielę się paroma osobistymi wrażeniami. Produkuję się na tak zwanym publicznym forum od wielu lat, zaczynałem jako niedoinformowany idiota, połykający medialną sztampę. Potem z premedytacją wybrałem życie oszołoma, poszukującego niuansów kłamstwa, złodziejstwa, zaprzaństwa i propagandy. Taką zrobiłem „karierę”. Na wszelkiego typu wieczorkach „z” wcześniej, czy później pada pytanie: „Czy „z” czegoś żałuje, czy coś by w swoim życiu zmienił?”. Odpowiedzi przeważnie też są mało zaskakujące, ale sam odpowiedziałbym trochę przewrotnie, chociaż do „z” się nie poczuwam i niech mi w mordę da pierwszy rozsądny, który zauważy, że coś się w tym względzie zmienia. Być może odrobinę żałuję, że w stanie niedoinformowanego idioty tkwiłem zbyt długo, ale z drugiej strony ten czas nie był zmarnowany. Gdy człowiek zrobi coś głupiego ma dwie możliwe drogi ucieczki albo wymazuje z pamięci wstyd i udaje, że nic się nie stało albo usiłuje jak najszybciej i jak najwięcej odrobić. Wydaje mi się, że dość solidnie stąpam po tej drugiej drodze, natomiast doświadczenie z poprzedniego stanu świadomości pozwala mi uchwycić imponderabilia występujące po obu stronach człowieczych wyborów, tych mądrych i tych głupich. Pierwsze co się rzuca w oczy i na myśl, gdy się zestawia stan zidiocenia ze stanem dojrzałego wyboru, to podział na sławę i upokorzenie. Tak się w Polsce, ze wszystkich stron gnębionej i poniewieranej, dzieje, że niedoinformowani idioci robią sławę i pieniądze, a świadomi poszukiwacze rozsądku z reguły w niszy klepią biedę.

Strony

19699 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. Kupuję. Polecam.
  Kiedy następne?
  Pozdrawiam.

 2. Zamówione 2 sztuki.

  Pozdrawiam.

 3. avatar

  TRAFI.
  Ja kupuję i zachęcam znajomych.

 4. Stajesz się coraz bardziej znany. Ostatnie sprawy z ośmieszeniem Maksjana oraz sprawa z Melonem przyniosły Ci sporo uznania w sieci.
  Nie wszystko w tym kraju psieje. Taki Kurka dzięki systematycznej pracy już ma mocną pozycję w internecie, dziś dowiadujemy się, że Fakty TVN odnotowały olbrzymi spadek oglądalności przez osatnie 12 miesięcy - z 3,5 na 3 miliony. Odpływ lemingów się zwiększa, rośnie sprzedaż gazet niezwiązanych z rządem - W Sieci, Gazeta Polska, Do Rzeczy, media Rydzyka, rozwija się TV Republika. Coraz łatwiej jest ośmieszyć skundlonych. Maciej Komorowski czy Małgorzata Szmajdzińska są w coraz trudniejszej sytuacji jeśli chodzi o pitolenie, że ich bliscy zginęli w zwykłej katastrofie. "Proszę spojrzeć jak wygląda samochód gdy uderzy 270 na godzinę w drzewo" - takie zdanie w tym kraju jest już niemożliwe bez ośmieszenia się. Po przeciwnej stronie od Szmajdzińskiej i Komorowskiego Macieja stoi Matka Kurka i zaczyna wygrywać w pojedynku rozumu z głupotą.

 5. Kupione! Czekam z niecierpliwością na dostawę.
  Będę promował gdzie się da.
  Powodzenia

 6. Jasne, że kupione i przeczytane w wersji internetowej z pomocą systemu czytającego /?!/  Książkę w wersji papierowej też biorę.  Na zasadzie - NIECH CI SIĘ DARZY !!! 

 7. avatar

  Dziekuje, wreszcie ksiazka :)))
  Zaraz zamawiam  i polecam znajomym
  Z powazaniem

 8. przyłączam się do deklaracji,proponuję zarazem kupować na prezent - w końcu zbliża się Bożenarodzenie :)

 9. nie czytam książek od paru ładnych lat. Trochę z powodu wzroku (widzę na jedno oko), ale bardziej z powodu lenistwa umysłowego. Zawsze czekam z niecierpliwością na wieczór i artykuł Piotra. Trochę normalności w tym coraz bardziej nienormalnym świecie.
  Książkę zamówiłem (Zamówienie numer 11634). Czytałem recenzję, wiem o co mniej więcej kaman, nie będzie to zatem lekka, łatwa i przyjemna lektura.

 10. Dla Twojej informacji i innych osób, które mają problemy ze wzrokiem - są książki w wersji audio, dostępne bezpłatnie na wypozycz.dzdn.pl m.in. dla osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności związanej ze wzrokiem - z tego co piszesz, to się kwalifikujesz, by takie posiadać.
  A co do nieczytania "z powodu lenistwa umysłowego" - chyba mam tak samo, ale nie wiem, czy bardziej jest to lenistwo, czy raczej niechęć zmierzenia się z lekturą, której treść nie jest lekka, łatwa i przyjemna. O ile czytanie "Cybieriady" Lema to czysta przyjemność, to lektura książek dotycząch historii Polski po 1939r. musi boleć.

 11. avatar

  Dziękuję za zrozumienie i wsparcie, jestem pod wrażeniem tego co się dzieje, a pewne rzeczy wręcz mnie powalają na kolana. W ciągu jednego dnia książka trafiła na 7 miejsce listy bestselerów, a zamówienia spływają dosłownie z całego świata od Chicago po Londyn. Dziękuję za już i proszę o więcej, jednocześnie chcę powiedzieć, że w tej sprzedaży naprawdę nie chodzi o kasę dla mnie, nie mogę wchodzić w szczegóły, ale ja na tym etapie naprawdę nic z tego nie mam i to był mój świadomy wybór. Zależało mi rozpowszechnieniu tego co w książce zawarłem i co jest istotą wszelkich nieszczęść, które w Polsce mamy. Opisałem matnię i drogę ucieczki. "Berek" to taka książka, którą koniecznie trzeba przeczytać w całości i nawet jeśli coś na początku się wydaje dziwne, zbyt długie, niepotrzebne, na końcu wszystko okaże się jasne i niezbędne. To jest książka, która nie zawiedzie Czytelnika, to jest książka, która odtruwa i szczepi. "Berek" mówi o tym, co w Nas najlepsze i o tym, że z najgorszymi jesteśmy sobie w stanie poradzić.

 12. avatar

  Proszę Czytelników, którzy przeczytali "Berka", aby zechcieli się podzielić opinią na stronie http://lubimycz... Niestety wcześniej trzeba się zalogować, ale to naprawdę trwa 3 sekundy, podaje się tylko nick, hasło i adres e mail. To bardzo ważne dla promocji książki, bo raczej Agata Passent, czy inna Szczuka w salonie "Berka" polecać nie będą. Prośbę kieruję do wszystkich, którzy przeczytali powieść i absolutnie nie oczekuję sztampowych pochwał, proszę jedynie, by wyrazić swoje zdanie, które pomoże przyszłym Czytelnikom w wyborze. Opinie są ważne, ponieważ pozycjonują książkę. Dziękuję za pomoc.

 13. Strony