Beata Szydło pokazała twarz Jarosława Kaczyńskiego! Lokomotywa szarpnęła wagony!

Prześlij dalej:

W stwierdzeniu, że Jarosław Kaczyński w ciągu miesiąca zmobilizował całą opozycję i postawił w jednym szeregu z „antykaczystowskim” elektoratem, jest prawdą i tylko prawda. Tylko, co z tej prawdy, poza oczywistością ma wynikać? Jest rzeczą naturalną, że rewolucja wyrzucająca ze strefy wpływów uprzywilejowane dotąd kliki, musi skutkować zjednoczeniem ponad podziałami. Nie pójdzie PSL przeciw PO, skoro jednym i drugim grożą wyroki sądów, a utrata stanowisk i ciężkiej kasy to już z całą pewnością. Czy Petru z bankierami i lobbystami poprze PiS, które chce ich mocodawców potratować podatkami i odciąć od dojenia Polski? Jedynie ktoś mało przytomny poczuł się zaskoczony tym, co się w Polsce w ciągu ostatniego miesiąca stało. Kaczyński na pewno nie miał wątpliwości, jakie reakcje wywoła ostra zmiana kierunku, śmiem nawet podejrzewać, że podobnie jak ja, spodziewał się znacznie ostrzejszych reakcji, ale najwyraźniej wpływy niegdysiejszych panów sytuacji zmalały do poziomu protestów ulicznych. Takie zachowania są charakterystyczne dla podmiotów pozbawionych narzędzi do kreowania rzeczywistości. Powtórzę, bo to ciągle umyka wątpiącym i przerażanym zachowaniami tak zwanego „salonu”, oni bez władzy kompletnie nic nie znaczą. Z prostej przyczyny krzyczą w sejmie, po Internecie i na ulicy – nic innego zrobić nie mogą. I nie ma ziarnka prawdy w podpowiedzi, która mówi, że PiS i Kaczyński powinni zwolnić tempo, złagodzić przekaz. Gdyby tak się stało i Kaczyński i PiS zapłaciliby tę samą cenę tyle, że za nic, a tak płacą za coś, co jest fundamentem powodzenia.

Czy chodziłoby o Trybunał Konstytucyjny, czy przywitanie Prezydenta Dudy z byłą Kopacz, rwetes medialny byłby ten sam. Dlatego wstaję i bija brawo na stojąco Premier Beacie Szydło za dzisiejsze wystąpienie w sejmie. Jako żywo sam Kaczyński w nią wstąpił i wygarnął klice „salonowej” kim są i o co walczą. Zdolność Kaczyńskiego do zjednoczenia opozycji nie jest żadną zdolnością, ale wynika z normalnego stanu rzeczy, który opisałem wyżej. Natomiast dużo większym niebezpieczeństwem byłoby pęknięcie w szeregach 235 posłanek i posłów i tutaj histerie medialne są niezwykle pożyteczne. Zmasowane idiotyczne ataki na PiS mają tę cudowną właściwość, że jednoczą PiS we wspólnym celu. Gdy Kaczyński słyszał z mównicy sejmowej słowa wypowiedziane przez Premier Beatę Szydło nie mógł się zachować inaczej niż się zachował. Obcałował koleżankę jak mu się to nigdy publicznie z taką naturalnością nie przydarzyło. Każdy człowiek lubi słuchać i przebywać w towarzystwie ludzi, których lubi i ma podobne pasje. Innymi słowy ten cały sztuczny, uliczny i wirtualny teatr, będący wyrazem niemocy ma błogosławioną właściwość – zwiera szeregi PiS i daje poczucie pełnej wspólnoty. Nie zwolnienia, ale przyśpieszenia tempa potrzeba i to znacznego przyśpieszenia, ale by się nie wykoleić wszystkie wagoniki i dwie lokomotywy muszą pędzić po tym samym torze i w tym samym kierunku. Kompletnie nie boje się zagrożenia ze strony mediów i opozycji, to jest nic nieznaczący rwetes, który nie zniknie, ale z pewnością się wypali i dotrze tylko do fanatyków.

Strony

52746 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

58 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  kaczynski "wygarnął klice"...
  alez oczywiscie ze wygarnal...przyrownujac PO do gestaPO zrobil majstersztyk pijaru...panowie PO-slowie moga sobie teraz skladac wszelkie mozliwe wnioski o znieslawienia do wszelkich wysnionych prokuratur jakie sa tylko mozliwe..ale to jest GENIUSZ absolutny...za JEDNYM zamachem zalatwil 2 najwazniejsze sprawy...
  -uspokoil,baaa...upokorzyl i zrownal z ziemia moze i nawiecej niz 1 metr w glab.. najwieksza "partie opozycyjna"..
  -tym samym dal znac panu szulcowi by sie nie "wtrancał" w wewnetrzna polityke krajowa...ZAISTE..absolutnie GENIALNE.!!!!!!!...(a juz mialem drżączkę..co zrobi szef msz-tu na porowokacje pana "bylego wlasciciela ksiegarni"...
  p.s.
  czy w sprawie ustawy medialnej pojda na calosc i zrobia ponowne nocne "glosowanko" jeszcze przed wigilią..dobrze by bylo..bo juz w tv nie ma naprawde czego ogladac...

 2. na początku wystąpienia, a ona jak buldożer pojechała nic sobie z tego nie robiąc. Aż musieli zamknąć swe świńskie ryje. Piekne wystąpienie!

 3. Te miny zbesztanych uczniów. Też bym za to Beatkę wycałowała, jak Kaczor.

 4. avatar

  Beata była świetna! szczera, prawdziwa, uczciwa i poruszona od serca... ujadacze z PO przeszkadzali jak mogli ale Beata dała radę! Klasa! najwyższa półka rasowego polityka! mam nadzieję, że mimo, że to dużo ją kosztuje - wytrzyma i będzie pędzić dalej jak Kubica... bo do mety daleko... Trzymam kciuki! Swoją drogą to ciekawe - bo dziś śniło mi się, że chodzilyśmy sobie po Saskiej Kępie (Kępie! o rany!) i szukałyśmy mieszkania do wynajęcia - było bardzo wesoło w tym moim śnie! W moim sercu Beata już mieszka na dobre! i nie jest t o (Saska) Kępa! ale pewnie tam też już jest zadomowiona! :-)

 5. ..."pedzic dalej jak Kubica"...Cooo? Nie miales lepszego porownania?
  Strach pomyslec! Wypluj to porownanie!

 6. Ma rację!
  I trzeba to wykorzystać, tak w Polsce partie opozycyjne dążą do zamachu stanu!
  Trzeba wzmocnić armię ochronę prezydenta, rządu!
  Jeśli nawet Niemcy dostrzegli zagrożenie, należy natychmiast postawić wojsko, policję i wszyskie służby w stan najwyższej gotowości!
  I jak ktoś już tu napisał: walić z lewa i prawa! Wykorzystać każdą nadażającą się okazję żeby przywalić!

  A zdaje się za nawoływanie do niepokojów społecznych można posadzić?

 7. Schulz i odwetowcy z Bonn to woda na młyn PiS-u. Jak uczy nas staryzakonny kabaret ;)

  Ale przede wszystkim, jak napisał MK, "cały sztuczny, uliczny i wirtualny teatr", wszystkie te pierdy Petru, "będące wyrazem niemocy mabłogosławioną właściwość – zwiera szeregi PiS".
  A zwarte szeregi PiS powodują puszczanie zwieraczy Zjednoczonej przez Kaczora Opozycji. To co wydalają z tych zwieraczy członkowie i zastępcy członków szmaciarzy, to są "pytania z dupy" jak mawiać zwykł był nieoceniony Jerzy O.

 8. "UE ma obowiązek ingerowaniaw sprawy Polski".

  Oficjalnie zasłania sie hasłem: "Praworządność jest w Europie fundamentalnym prawem"
  Nieoficjalnie: Luksemburg to jeden z rajów podatkowych, więc za chwilę odpłynie im kasa z Polski...

 9. MarekC!

  BINGO, po stokroc BINGO!!!

 10. avatar

  Czy PiS + Kukiz +xxx  wystarczy, by błyskawicznie przeprowadzić w sejmie dowolne ustawy?

 11. Strony