Beata Szydło pokazała twarz Jarosława Kaczyńskiego! Lokomotywa szarpnęła wagony!

Prześlij dalej:

W stwierdzeniu, że Jarosław Kaczyński w ciągu miesiąca zmobilizował całą opozycję i postawił w jednym szeregu z „antykaczystowskim” elektoratem, jest prawdą i tylko prawda. Tylko, co z tej prawdy, poza oczywistością ma wynikać? Jest rzeczą naturalną, że rewolucja wyrzucająca ze strefy wpływów uprzywilejowane dotąd kliki, musi skutkować zjednoczeniem ponad podziałami. Nie pójdzie PSL przeciw PO, skoro jednym i drugim grożą wyroki sądów, a utrata stanowisk i ciężkiej kasy to już z całą pewnością. Czy Petru z bankierami i lobbystami poprze PiS, które chce ich mocodawców potratować podatkami i odciąć od dojenia Polski? Jedynie ktoś mało przytomny poczuł się zaskoczony tym, co się w Polsce w ciągu ostatniego miesiąca stało. Kaczyński na pewno nie miał wątpliwości, jakie reakcje wywoła ostra zmiana kierunku, śmiem nawet podejrzewać, że podobnie jak ja, spodziewał się znacznie ostrzejszych reakcji, ale najwyraźniej wpływy niegdysiejszych panów sytuacji zmalały do poziomu protestów ulicznych. Takie zachowania są charakterystyczne dla podmiotów pozbawionych narzędzi do kreowania rzeczywistości. Powtórzę, bo to ciągle umyka wątpiącym i przerażanym zachowaniami tak zwanego „salonu”, oni bez władzy kompletnie nic nie znaczą. Z prostej przyczyny krzyczą w sejmie, po Internecie i na ulicy – nic innego zrobić nie mogą. I nie ma ziarnka prawdy w podpowiedzi, która mówi, że PiS i Kaczyński powinni zwolnić tempo, złagodzić przekaz. Gdyby tak się stało i Kaczyński i PiS zapłaciliby tę samą cenę tyle, że za nic, a tak płacą za coś, co jest fundamentem powodzenia.

Czy chodziłoby o Trybunał Konstytucyjny, czy przywitanie Prezydenta Dudy z byłą Kopacz, rwetes medialny byłby ten sam. Dlatego wstaję i bija brawo na stojąco Premier Beacie Szydło za dzisiejsze wystąpienie w sejmie. Jako żywo sam Kaczyński w nią wstąpił i wygarnął klice „salonowej” kim są i o co walczą. Zdolność Kaczyńskiego do zjednoczenia opozycji nie jest żadną zdolnością, ale wynika z normalnego stanu rzeczy, który opisałem wyżej. Natomiast dużo większym niebezpieczeństwem byłoby pęknięcie w szeregach 235 posłanek i posłów i tutaj histerie medialne są niezwykle pożyteczne. Zmasowane idiotyczne ataki na PiS mają tę cudowną właściwość, że jednoczą PiS we wspólnym celu. Gdy Kaczyński słyszał z mównicy sejmowej słowa wypowiedziane przez Premier Beatę Szydło nie mógł się zachować inaczej niż się zachował. Obcałował koleżankę jak mu się to nigdy publicznie z taką naturalnością nie przydarzyło. Każdy człowiek lubi słuchać i przebywać w towarzystwie ludzi, których lubi i ma podobne pasje. Innymi słowy ten cały sztuczny, uliczny i wirtualny teatr, będący wyrazem niemocy ma błogosławioną właściwość – zwiera szeregi PiS i daje poczucie pełnej wspólnoty. Nie zwolnienia, ale przyśpieszenia tempa potrzeba i to znacznego przyśpieszenia, ale by się nie wykoleić wszystkie wagoniki i dwie lokomotywy muszą pędzić po tym samym torze i w tym samym kierunku. Kompletnie nie boje się zagrożenia ze strony mediów i opozycji, to jest nic nieznaczący rwetes, który nie zniknie, ale z pewnością się wypali i dotrze tylko do fanatyków.

Strony

53179 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

58 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  kaczynski "wygarnął klice"...
  alez oczywiscie ze wygarnal...przyrownujac PO do gestaPO zrobil majstersztyk pijaru...panowie PO-slowie moga sobie teraz skladac wszelkie mozliwe wnioski o znieslawienia do wszelkich wysnionych prokuratur jakie sa tylko mozliwe..ale to jest GENIUSZ absolutny...za JEDNYM zamachem zalatwil 2 najwazniejsze sprawy...
  -uspokoil,baaa...upokorzyl i zrownal z ziemia moze i nawiecej niz 1 metr w glab.. najwieksza "partie opozycyjna"..
  -tym samym dal znac panu szulcowi by sie nie "wtrancał" w wewnetrzna polityke krajowa...ZAISTE..absolutnie GENIALNE.!!!!!!!...(a juz mialem drżączkę..co zrobi szef msz-tu na porowokacje pana "bylego wlasciciela ksiegarni"...
  p.s.
  czy w sprawie ustawy medialnej pojda na calosc i zrobia ponowne nocne "glosowanko" jeszcze przed wigilią..dobrze by bylo..bo juz w tv nie ma naprawde czego ogladac...

 2. na początku wystąpienia, a ona jak buldożer pojechała nic sobie z tego nie robiąc. Aż musieli zamknąć swe świńskie ryje. Piekne wystąpienie!

 3. Te miny zbesztanych uczniów. Też bym za to Beatkę wycałowała, jak Kaczor.

 4. avatar

  Beata była świetna! szczera, prawdziwa, uczciwa i poruszona od serca... ujadacze z PO przeszkadzali jak mogli ale Beata dała radę! Klasa! najwyższa półka rasowego polityka! mam nadzieję, że mimo, że to dużo ją kosztuje - wytrzyma i będzie pędzić dalej jak Kubica... bo do mety daleko... Trzymam kciuki! Swoją drogą to ciekawe - bo dziś śniło mi się, że chodzilyśmy sobie po Saskiej Kępie (Kępie! o rany!) i szukałyśmy mieszkania do wynajęcia - było bardzo wesoło w tym moim śnie! W moim sercu Beata już mieszka na dobre! i nie jest t o (Saska) Kępa! ale pewnie tam też już jest zadomowiona! :-)

 5. ..."pedzic dalej jak Kubica"...Cooo? Nie miales lepszego porownania?
  Strach pomyslec! Wypluj to porownanie!

 6. Ma rację!
  I trzeba to wykorzystać, tak w Polsce partie opozycyjne dążą do zamachu stanu!
  Trzeba wzmocnić armię ochronę prezydenta, rządu!
  Jeśli nawet Niemcy dostrzegli zagrożenie, należy natychmiast postawić wojsko, policję i wszyskie służby w stan najwyższej gotowości!
  I jak ktoś już tu napisał: walić z lewa i prawa! Wykorzystać każdą nadażającą się okazję żeby przywalić!

  A zdaje się za nawoływanie do niepokojów społecznych można posadzić?

 7. Schulz i odwetowcy z Bonn to woda na młyn PiS-u. Jak uczy nas staryzakonny kabaret ;)

  Ale przede wszystkim, jak napisał MK, "cały sztuczny, uliczny i wirtualny teatr", wszystkie te pierdy Petru, "będące wyrazem niemocy mabłogosławioną właściwość – zwiera szeregi PiS".
  A zwarte szeregi PiS powodują puszczanie zwieraczy Zjednoczonej przez Kaczora Opozycji. To co wydalają z tych zwieraczy członkowie i zastępcy członków szmaciarzy, to są "pytania z dupy" jak mawiać zwykł był nieoceniony Jerzy O.

 8. "UE ma obowiązek ingerowaniaw sprawy Polski".

  Oficjalnie zasłania sie hasłem: "Praworządność jest w Europie fundamentalnym prawem"
  Nieoficjalnie: Luksemburg to jeden z rajów podatkowych, więc za chwilę odpłynie im kasa z Polski...

 9. MarekC!

  BINGO, po stokroc BINGO!!!

 10. avatar

  Czy PiS + Kukiz +xxx  wystarczy, by błyskawicznie przeprowadzić w sejmie dowolne ustawy?

 11. Dowolne nie, ale sporo by się dało.Nie wiem czy prawo do emisji złotówki można odzyakać. Bez tego dupa zimna, czyli niespłacalne kredyty zagraniczne na wszystko, i wieczne płacenie lichwiarzom odsetek.

 12. Z    BRZESZCZ   będzie dumna że mieli TAKĄ PANIĄ BURMISTRZ  jaką jest teraz PREMIER BEATA SZYDŁO.dała  czadu Opozycja niech wie  - tylko BEZWARUNKOWA KAPITULACJA . Mieli swoje 8 lat i to by było na tyle....

 13. Ma dwa pytania. Czy w 1:47 przemówienia wydaje mi się co słyszę? A jak mi się nie wydaje to jakim cudem na sali nie znalazł sie ktoś, kto pajacowi dałby w mordę?

 14. słyszysz?

 15. ale w 1:47 filmu trzeba dać bardzo głośno i odsłuchać co ma do powiedzenia męski głos w tle przemówienia.

 16. avatar

  ustawić głośniej i słów nie rozróżniam. 

 17. i jedyne co usłyszał to ''je...ć Szydło''. Czy to właśnie Sharley słyszy? Jednocześnie Gizbern zastrzega sobie, że moze mieć problem laryngologiczny.

 18. Słyszę dokładnie to samo. Jakieś złamane ciała jamiste krzyczą   "J..bać Szydło" ....

 19. avatar

  Przestańcie! ;-)
  Freud się odzywa? ;-)
  Gość mówi: nie ma czego, na słowa Beatki, że nie dostrzegali problemów ludzi.

 20. Freud od razu. On chyba nie był specjalistą laryngologiem ;)

 21. Tak, ktoś krzyknął "je.ać Szydło".
  Pytanie, nie o to, kto mu nie przypiehdolił od razu, ale czy teraz można coś z tym zrobić?
  Jest obrażanie premiera RP czy nie?
  Ja też się obrażony czuję.
  Czy jest ktoś z nas z Wawy i pójdzie z tym do prokuratury?
  Nawet nie chodzi, aby odpowiedział, ale jak nie odpowie, bedę wiedział co krzyczeć i pisać na forach na Swetru, który niedługo bedzie rządził NowocześniejsząPO

 22. zarówno PBS jak i JK mają fatalnie ustawiony głos. Nie rozumiem dlaczego jakiś doradca nie weźmie ich na tygodniowe szkolenie i nie wyeliminuje tego dyszkanciku, który może na targu wśród przekup byłby dobry, ale politykę trzeba na zimno i niskimi tonami. Przecież to jest mediokracja i nawet najlepsze treści jak są podawane takim histerycznym tonem to są gorzej odbierane niż bzdura, ale wypowiedziana spokojnym, niskim tonem. Po profesjonalnej kampani wsadzili spindoktorów do szafy czy co?

  A co do KODu i innych badziewi - GW przez dwadzieścia lat stosowała bardzo dobrą taktykę - zamilczanie. Nie roznosić linków, nie dyskutować, zdechną we własnym sosie. Dyskutując z nimi tylko ich uwarygadaniamy jako "opozycję", a to zwykłe ku*wy są.

 23. też uważam, że to dobra taktyka. Wystąpienie Pani Premier  na 6+ , a właściwie to przekroczyła skalę ocen. I tak trzeba mówić. Prosto, konkretnie i szczerze. Cóż oni mogą odpowiedzieć - to wszystko prawda.
  Faktycznie przydałby się jakiś fachowiec od ustawienia głosu, chociaż treść ważniejsza niż forma.

 24. Zgadzam się co do ustawienia głosu obu tych osób. Miałam dzisiaj momentami podobne odczucie.
  Pewnie się mylę, ale wydaje mi się, że gdyby nie ten defekt + niedobra dykcja JK, PiS dostałby w 2005 i 2007 więcej głosów. Dobra dykcja i ciepły głos wzbudza zaufanie. Na ludzi działa wizerunek.
  Kto wie, może Duda swój sukces wyborczy zawdzięcza w jakiejś cześci także dobrej dykcji i ustawieniu glosu.
  Dopisuję się dlatego, żeby temat wzmocnić, może ktoś od nich to przeczyta.

 25. PBS była bardzo dobra, zarówno co do treści, jak i co do formy, może dlatego, że nie musiała podnosić głosu.
  Ciekawa jestem, w jakich telewizjach to puścili (ja obejrzałam w internecie). Wyobrażam sobie, jak zaraz potem różne "autorytety" to komentowały, żeby widzów natychmiast sprowadzić z "manowców" na "wlasciwą" drogę.

 26. avatar

  i Republice w czasie orędzia.
  w TVP1, 2, Info , Polsacie nie. W każdym razie my tyle sprawdziliśmy. 

 27. Skarżył się do mikrofonu, że nawet przed świętami nie czuje się bezpiecznie. Boi się opuścić Sejm, żeby podczas nieobecności opozycji, PiS-owi nie przyszło do głowy zwołać nadzwyczajnego posiedzenia i mając ustawową większość (235 posłów) głosami 2/3 Sejmu nie przepchnąć dowolnej ustawy:-) Tak powstała właśnie, w każdym bądź razie na podobnej zasadzie, Konstytucja 3-go Maja! Zdrajcy rozjechali się po Sowach&co, a w tym czasie patrioci zrobili im kuku.
  Marzy mi się taka wielka narodowa manifestacja właśnie 3-go maja 2016 roku. Na taką pojadę. Nie stać mnie ze względu na wiek, odległość i koszty (ja z żoną), żeby być, jak ostatnio, na tej co w niedzielę. Ale 3 maj 2016 jest realny. Będzie już po herbacie. 500+ wejdzie w życie, cofnięty "wiek emerytalny do us**ej śmierci", nowa ustawa medialna też będzie wdrożona, banki i hipermarkety dostaną rachunek za 26 lat "wolnej Polski", krótko mówiąc: BĘDZIE CO ŚWIĘTOWAĆ. Póki co trzeba trzymać kciuki za pomyślność nowej ekipy i nie dawać wciskać sobie dziecka w brzuch.
  Podobał mi się dziś gest Kancelarii Prezydenta. Pan Swetrru chciał rozmawiać z Prezydentem, no to się doczekał audiencji... u Beaty Sadurskiej:-P Trwało to chyba z 10 minut: dzień dobry, co słychać, ładna pogoda, do widzenia, żegnam.
  PS mówienie, że PiS zjednoczył całą opozycję jest na wyrost, Kukiza nie było w sobotę, a jego posłowie jakoś nie bratają się z Petru czy Kłapaczką. 

 28. avatar

  03.05.2016 moze byc okazja w dwój-nasób do demonstracji..(chodza sluchy ze wtedy PAD wraz z calym rzadem ma dokonac aktu Koronacji CHrystusa Króla - Królem POLSKI!!!!)..jesli nie wtedy;to i 15.08.2016 tez jest dobrym dniem...moze to pomoze nam wszytskim uratowac nasz kraj przed zagladą zapowiadana w Fatimie...
  a tak a'propos..do tego czasu to i tzw "Łujni" moze juz nie byc...tak czy innaczej nasze wsparcie moze sie okazac konieczne...
  boje sie tego co kanclerowa i "wlasciciel ksiegarni" kombinują....

 29. takiej na miarę Konstytucji 3 Maja! 

 30. Serce sie raduje na to wystapienie PBS !  Oczekujemy teraz zajecia stanowiska na temat wybrykow deutscha schulza . Powinny pasc przy tej okazji o wiele mocniejsze slowa - takie , aby lysy szczur nie odwazyl sie wiecej komentowac wydarzen w Polsce !

 31. Strony