Prześlij dalej:

Najbardziej krytycznym wskaźnikiem zmęczenia tematu, jest zmęczenie autora. Miałem dziś pisać o kolejnym kabarecie wystawionym przez gimnazjum im. Opozycji Totalnej, ale nie dam rady. Nie jestem w stanie się przemóc, bo i kabaret już nie śmieszy jeno nudzi. W ramach alternatywy dysonuję pierwszym prawomocnym orzeczeniem NSA, które stwierdza, że Fundacja WOŚP łamie ustawę o dostępie do informacji publicznej i w związku z tym sąd nałożył na kolegę Jurka karę. Podobnych orzeczeń będzie za chwilę kilka, ponieważ podstawa prawna wszystkich skarg wniesionych do WSA jest taka sama. Darowałem sobie jednak i tę sprawę, z tej samej przyczyny – mnie samego wygłupy Owsiaka męczą, a jeszcze czeka nas za parę dni finał hucpy, do którego będę musiał się odnieść.

Drogą eliminacji postanowiłem napisać parę zdań o bolszewiku Zygmuncie Baumanie i czynię to wbrew pogańskiej zasadzie, że o zmarłych mówi się tylko dobrze albo wcale. Bogiem, a prawdą i ta sprawa mało mnie obchodzi, po prostu świat jest lżejszy o jednego bandytę, ale jest jeden ważny aspekt , nakazujący o Baumanie pamiętać i to raz na całe życie. Jako student Uniwersytetu Wrocławskiego miałem wiele wspólnego ze słynnym profesorem, na wrocławskiej uczelni za moich czasów był to świecki bóg, niekwestionowany autorytet. Teraz prawdopodobnie jest tak samo, sądząc po reakcjach włodarzy Wrocławia, nawiasem mówiąc i Zdrojewski i Dutkiewicz to absolwenci UW, a Zdrojewski nawet ukończył socjologię. Niczego nieświadomy, bodaj w 2003 roku napisałem pracę magisterską, w której powoływałem się na Baumana. Mówię o nieświadomości związanej z tym, kim był sowiecki bandzior i będę z tym grzechem żył do końca swoich dni.

Na uniwersytecie absolutnie nikt o tym nie mówił, ani wykładowcy, ani studenci. Pierwszy raz o prawdziwym życiu i twórczości Baumana usłyszałem w programie Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”. Musiał to być rok 2006 albo 2007, a wtedy byłem głupią Matką Kurką pozbawioną elementarnej wiedzy, koniecznej do rozumienia, co się w Polsce tak naprawdę dzieje. Pamiętam, że pomimo mojej głupoty, akurat ta informacja zrobiła na mnie wrażenie i nie traktowałem jej jako „oszczerstwa oszołomów”. Nawet w tamtym czasie uznałem, że to coś nieprawdopodobnie obrzydliwego, bandyckiego i godnego największego potępienia. Po latach wszystko jest dla mnie jasne, w RP III na uniwersytetach z sowieckiego siepacza robiono wielki autorytet, polskiego Heideggera, Kanta i Platona jednocześnie. Co więcej, tę smarkatą ideologiczną brednię zwaną ponowoczesnością, czy postmodernizmem, sprzedawano jako filozofię.

Niewtajemniczonym powiem, że ponowoczesność to nic innego jak robienie z gówna marmuru, to usprawiedliwienie dla wszelkiego kiczu, amatorstwa, nieuctwa. Taka nowa forma socrealizmu, który zakłada, że każdy pacykarz może być malarzem, każdy analfabeta Szekspirem i każdy mędrek filozofem. Flagowym przykładem postmodernizmu są te wszystkie „człowiek motyl”, polska flaga w psiej kupie i pozostałe happeningi z genitaliami na krzyżu. Jedyny postmodernista, którego znam i szanuję za talent to Umberto Eco, ale to taki wyjątek od socrealistycznej reguły. Zwolnił miejsce na tym łez padole, bandyta i socjologiczny grafoman, którego uznano za bożyszcze i światowej sławy socjologa.

Strony

21690 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. To Sierakowski i lumpenploretariat wystapia o Aleje Zasluzonych a Hartman o posmiertne odznaki.

 2. avatar

  będę sie bacznie przyglądał czy aby pan prezydent "hajhitler" przypadkiem nie wniesie wniosku o upamiętnienie tego post-ubecko-żydowskiego ścierwa jakąś ulicą czy placem..a do znudzenia będę powtarzał ze Wrocław to juz od kilku dekad nie jest polskim miastem..(vide- "układ wrocławski..przypuszczalna??liczebność osobowa konsulatu RFN..no i ostatnia "herbatka z KIEROWNIKIEM"i "CI" co na niej byli-to wiele..a w zasadzie wszystko tłumaczy)

 3. avatar

  No właśnie...

 4. Kulturkampf we Wrocławiu trwał już już długo, bez żadnej reakcji, więc zaszedł daleko.

  Młodzież z platformy nie widzi dla siebie szans w tym kraju, stracili władzę i elektorat bo nie mają programu, więc chociaż chcą rzucić się na podłogę z PiSem i tarzać walce wręcz. Mam nadzieję że PiS na to nie pójdzie.

  A co mają robić dopóki trwała wojna o pokój platformy w trybunale, nie było miejsca na PSL nowoczesna SLD razem i tak dalej. Skończył się to, zaczęło się zainteresowanie inna oferta niż platforma. Musieli coś podpalić żeby iść na czele pochodu.

 5. Przy okazji warto przypomnieć, że życiowa partnerka Z. Baumana, Aleksandra Kania, to córka Małgorzaty Fornalskiej i Bolesława Bieruta.

 6. Ich dzieci miałyby niesamowite geny. Pewnie dziś by pracowały w rządzie, albo w ONZ, czy w jakimś światowym banku.

 7. Chyba nawet lewacy bolszewiccy odetchnęli. Major Bauman zbyt rzucał się w oczy, i psuł tym samym interesy.

 8. Z innej beczki. Juras ostro polecial z tym klamstwam w wywiadzie dla Fakt.pl :

   

  Ile spraw miałeś przez te 25 lat?

  - Procesowałem się tylko z nim, miałem 3-4 sprawy. Wszystkie wygrałem, w jednej z nich jest apelacja, bo nazwałem gościa nierobem, a sąd uznał to za obraźliwe. W mojej ocenie to było adekwatne, bo przyznał, że jest bezrobotny, dlatego złożyłem odwołanie. Nauczyłem się wtedy, że będąc osobą publiczną, musisz zdawać sobie sprawę, że każde słowo jest mielone na cztery i może kogoś urazić, że ktoś cię świadomie sprowokuje, bo ma w tym interes. Dlatego czasem lepiej ugryźć się w język.

  ....

  Ile zarabiasz dzięki WOŚP?

  - Nic. Dostaję kilka tysięcy pensji ze spółki "Złoty Melon", która czerpie zysk z marketingu, produkcji materiałów promocyjnych, koszulek, kubków, programów medycznych, komercyjnych wykładów dla firm. Niektórzy myślą, że mam grube miliony z WOŚP, a prawda jest taka, że ani razu nie rozliczyliśmy zbiórki tak, by wzbudziło to wątpliwości urzędu skarbowego, ZUS, ministerstwa zdrowia. 

  Źródło:

  http://www.fakt...

 9. avatar

  "Poszedł do piekła"

  Wątpię, nie katolik a  musiałby mieć duszę by.

  Ktoś oblatany w teologiach jest na pokładzie i wytłumaczy?

 10. avatar

  Dante nie przewiduje braku duszy. Mamy więc do wyboru:

  Krąg I , znajdują się tu dusze dzieci nieochrzczonych oraz ludzi dobrych i sprawiedliwych, którzy nie zostali ochrzczeni– tu chyba mimo wszystko,nie.

  Krąg VI - dusze heretyków leżą tu w płonących grobach, też tacy, którzy zaprzeczali idei istnienia duszy. Moim zdaniem może być.

  Krąg VII Przebywają w nim dusze gwałtowników wobec bliźnich, (...) przeciw Bogu, naturze oraz sztuce. Do pierwszej kategorii należą, strzeżeni przez Minotaura tyrani i mordercy, pływają oni w rzece gorącej krwi . W trzecim jarze ognisty deszcz pada na bluźnierców przeciwko Bogu. Podobna kara spotyka gwałtowników, lichwiarzysodomitów. Też pasuje.

  Tak, czy owak Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

 11. avatar

  Tais France'a, Pafnucy zajrzał w i stwierdził, brutalnym językiem mówiąc, 'każdemu jego porno'.

  Imo, Bauman to rezultat połączenia jajeczka z plemniczkiem i nic więcej. Imo, dobry przykład, że aborcja winna być dostępna do 36 tygodnia, a nawet dalej; Grecy przykładem.

  PS Dante był poetą politycznym.

 12. Super to bylo o Bauwanie, ale tego o Owsiaku nic nie przebije... Nawet faktury Kijka.

  Nareszcie.

 13. avatar

  Bauman był tylko częścią armii stalinowskich oprawców. Niestety nikt ich nie ściga, tak jak hitlerowskich zbrodniarzy

  http://www.polskacanada.com/marek-baterowicz-bestie-1/

 14. Strony