Apelacja w sprawie „hieny cmentarnej”. Czy Jerzy Owsiak będzie Jerzym O.?

Prześlij dalej:

W dniu 4 listopada Sąd Rejonowy w Złotoryi II Wydział Karny wysłał do pełnomocnika WOŚP i Jerzego Owsiaka pisemne uzasadnienie wyroku. 21 listopada do godziny 14.30 do sądu nie wpłynęła apelacja ze strony prywatnych oskarżycieli (termin 14 dni). Wpłynie, nie wpłynie? Nie wiem, ale ciągle liczę, że wpłynie, bo Sąd II instancji w przypadku apelacji oskarżycieli najgorsze, co może zrobić oskarżonemu to uchylić wyrok i przekazać sprawę Sądowi I instancji do ponownego rozpatrzenia. Dałby Bóg, wtedy byłoby prościej, z tej przyczyny, że ponowienie wniosków dowodowych jest znacznie łatwiejsze, niż bieganie po instytucjach i domaganie się nawet nie ukarania, ale informacji w trybie ustawy. Dotąd o tym nie pisałem, bo nie chciałem zdradzać swoich planów, ale dziś mamy 23 listopada i jest pozamiatane. Jeśli mecenas Zagajewski nie sporządził apelacji, to musi ją właśnie podpisywać, aby zmieściła się w terminie. Poniżej zamieszczam długi tekst mojej apelacji, konsultowany z prawnikami, kto wytrzyma do końca będzie miał szansę zobaczyć, że to bardzo, ale to bardzo nietypowa apelacja, która zwraca uwagę nie na interes oskarżonego, tylko pokazuje w jakiej rzeczywistości żyjemy.

Biskupin, 18.11.2014 r.

Sąd Okręgowy w Legnicy
IV Wydział Karny Odwoławczy
ul. Złotoryjska 40
59-220 Legnica

za pośrednictwem:

Sądu Rejonowego w Złotoryi
II Wydział Karny
ul. Kolejowa 3
59-500 Złotoryja

Oskarżony:

Piotr Wielgucki
Biskupin 85A
59-225 Chojnów

Oskarżyciele prywatni:

Jerzy Owsiak i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Dominikańska 19C
02-738 Warszawa

reprezentowani przez pełnomocnika:

adw. Jacka Zagajewskiego
ul. Dobra 11 lok. 6
00-384 Warszawa

Sygnatura akt IIK 358/13

APELACJA OSKARŻONEGO

Na mocy art. 444 kpk i art.438 pkt 3 kpk zaskarżam wyrok Sądu Rejonowego w Złotoryi II Wydział Karny z dnia 29 września 2014 roku, sygn. akt IIK 358/13, w części, to jest w punktach II i III, dotyczących uznania winy oskarżonego i obciążenia oskarżonego kosztami procesowymi poniesionymi przez oskarżyciela prywatnego w kwocie 300 złotych. Domagam się zmiany wyroku na uniewinnienie i zwolnienie ze zwrotu kosztów oskarżycielowi prywatnemu lub uchylenie wyroku w zaskarżanej części i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia przez Sąd I instancji.

Na podstawie art.438 pkt 3 kpk wyrokowi zarzucam błąd w ustaleniach faktycznych przyjętych za podstawę orzeczenia, który miał wpływ na jego treść, polegający na:

Strony

34213 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. i nikt nie komentuje?
  no dobra, to ja:
  trzymamy kciuki za apelację, ale jeszcze mocniej za zamianę ról procesowych.

 2. avatar

  Cóż, pozostaje tylko trzymać kciuki za powodzenie...
  Myślę, że od tej pory rozgłos Owsiakowi nie będzie w tej sprawie potrzebny... On wie, że już przegrał bo jednak nie wszyscy po wyroku poprzestali tylko na jego "streszczeniu" w GW i innych rządowych służbach prasowych.

 3. avatar

  Publicznie i z otwartą gębą dziękuję STACH, za pomoc od początku do końca.

 4. avatar

  Nie ma za co...
  Polecam się nadal.... Myślałem tylko, że te "procesorowe" poprawione ..:)
  Ale to żaden kłopot, spokojnie...

 5. avatar

  Poprawiałem, ale tak to jest, człowiek patrzy i ślepy.

 6. jest jeszcze nadzieja w narodzie gdy istnieja tacy ludzie jak Ty! Jestem pewny , że doczekam się jeszcze widoku tej hieny jak schodzi ze sceny wykopany przez swoich dotychczasowych wielbicieli.

 7. Życzę Ci jak najlepiej, ale na pewno wiesz, że sądy III RP stać na robienie znacznie lepszych wałków. Zresztą, w PKW siedzieli sami "najwyżsi" sędziowie. I co? Degrengolada taka sama, jak w Sądzie Najwyższym.

  Nb. w swoim domowym archiwum przypadkowo mam potwierdzenie Twoich słów w całej rozciągłości. Oto przykład.

  Było sobie dwóch młodych chłopaków, oskarżonych o ten sam czyn w jednym akcie oskarżenia. Jeden z nich zarobkowo wyjechał przed procesem za granicę, więc sąd wyłączył go do odrębnego postępowania. Drugi zaś, pochodzący również z biednej rodziny, otrzymał jakiś drobny wyrok, ale jednak wyrok. Odwołał się, ale sąd okręgowy wyrok zaklepał.

  Po dwóch latach pierwszy wrócił do Polski, a ponieważ zarobił trochę grosza, wynajął sobie dobrego adwokata, który doprowadził do jego całkowitego uniewinnienia (sic!). W identycznej sprawie są więc dwa różne wyroki wydane przez ten sam sąd, ten sam wydział, tyle że przez innego sędziego. Co ciekawe, prokuratura nie odwołała się od tego wyroku.

  Skazany chłopak, gdy się o tym dowiedział, wkurzył się i usiłował wzruszyć swój wyrok. Pisał więc prośby wszędzie. Niestety dla niego, nie był gejem, nie należy do mniejszości religijnej, ani nie był prześladowany przez katolików w związku ze swoją twórczością, więc przepadł z kretesem, albowiem polski rzecznik praw obywatelskich - jedyna instytucja, która mogła coś z tym zrobić - nie dopatrzył się żadnych podstaw kasacyjnych, a na Strasburg było za późno.

  Tak w praktyce III RP wygląda konstytucyjna równość wobec prawa, czyli art. 32 Konstytucji III RP, o którym wspominasz.

 8. avatar

  Tomy można spisać i nie mam większych złudzeń, ale tutaj sprawa jest o tyle klarowna, że jeśli wyrok się uprawomocni w wersji I instancji, to de facto Owsiak jest skazany. Dlatego mnie ta apelacja nieszczególnie zajmuje. Miałem niesamowite szczęście trafić na normalnego sędziego, bez tego byłoby jak zawsze.

 9. avatar

  kogo w końcu zemdliło, przestał Owsiaka uwielbiać i się wypisał z działalności na jego rzecz.  
  Jest szansa na przeczytanie tego wywiadu?

 10. avatar

  panie piotrze.
  kawal dobrej prawniczej pisaniny.
  jedno panu powiem....wszyscy bedziemy mogli westchnac z ulga jesli jerzy o. nie zorganizuje juz nigdy zadnego finalu..a koniec koncow..damy tez odetchnac kolejarzom..(nie bedzie zadnego blotka;specjalnych pociagow;etc..etc...nie bedzie zadnego łudstoku)..wtedy dopiero bedzie koniec...

 11. Mam nadzieję że jego twarz i ten głupawy uśmiech zniknie, przestanie ogłupiać młodych ludzi i w końcu przejrzą na oczy. Powiedzmy stanowcze nie dla woodstocku i podobnym jego fanaberiom. Mam nadzieję że jest już skończony. Następne doniesienie do prokuratury będzie ode mnie, za kłamstwa i fałsz zestrony Owsiaka....... Nie ma odwagi napisać prawdy co się stało na tegorocznym woodstocku.

 12. który przygotowuje protest do sądów okręgowych w sprawie wyborów.

  Tyle że przed ogłoszeniem wyników szefowie TK, SN i NSA byli u Prezydenta i przysięgali że wybory wyniki wyborów których wtedy jeszcze nie było, są uczciwe a ich podważanie to zamach stanu. Więc Michał Karn. wejdzie są sądu ze skargą a wyprowadzony będzie przez antyterrostytów, bo żaden sędzia sądu okręgowego nie wystąpi przeciw szefom sędziów. Sorry taką mamy niezawisłość.

 13. Tylko jedna/ósma inteligenci nie widzą skręcenia wyników wyborów. Sądy okręgowe jesli:
  a) przyjmą skargi wyborcze za uzasadnione i zarządzą ponowienie - PO - PSL ma w dupę
  b) jeśli oddalą skargi - tak samo mają w dupę (tylko jedna/ósma inteligenci nie pokapują, o co biega, a wszyscy z wyższym ilorazem inteligencji swoje będą wiedzieli).
  A do tego mały nacisk - marsze zapowiedziane na 13/12 przez Kaczora.
  Rzeka już wylewa - prędzej czy później zerwie tamy tak, że i czołgi nie pomogą.
  Pierwsza komuna była chyba jednak inteligentniejsza - upuszczała wentylami nadmiar społecznego wzburzenia.

 14. Pisezes  chyba, o ostatniej ,bo I  to mordowała,a ostatnia kłlamala od rana do wieczora, [w miedzy czasie nie wykluczając morderstw], i robiąc z ludzi "lemingów", co pozostało większej częsci do teraz

 15. avatar

  Ja i pewnie wszyscy niezmanipulowani trzymamy kciuki. Oprocz tego ze fajnie to zredagowane (przytoczenie cytatow osob publicznych mistrzowskie!) pozostaje Ci zyczyc szczescia i tak jak ujales normalnego, uczciwego sedziego, co najmniej jak w 1szej instancji. Nie takie cuda sie potrafilo srodowisko ktore sie mialo samo oczyscic alewobec tak opisanego wniosku nie mozna ot tak przejsc obojetnie. Mimo pesymizmu z lesnym dziadostwem czuje ze nedzie dobrze:) Powodzenia

 16. Apelacja zacznie się zapewne już grubo po styczniowym "finale" słoika. Ta potyczka będzie toczyć się w cieniu walki kategorii ciężkiej - kolejnych orzeczeń sądów okręgowych (a w ślad za nimi sądów apelacyjnych) o odrzuceniu możliwości powtórzenia w kolejnych okręgach wyborczych sfałszowanych wyborów z 16 listopada do sejmików i rad powiatów.
  To co mówią trzej szefowie wszystkich szefów sędziów w Polsce, w tym Rzepliński, pokazuje, że zdegradowany, po nieudolnej próbie załatwienia Mariusza Kamińskiego, Igor Tuleya nie jest zadnym wyjątkiem. W najbliższych tygodniach tego typu "Tuleye" będą ogłaszały, że 2,6 mln nieważnych głosów do sejmików wojewódzkich wyniknęły z takich a takich problemów i wybory absolutnie nie zostały zafałszowane.
  Ty masz o wiele większą szansę na wygranie apelacji i jeszcze większe pogrążenie słoika niż powtórzenie wyborów w JAKIMKOLWIEK okręgu. Tylko kilka okręgów wyborczych w "wyborach poprawkowych" mogłyby zdmuchnąć w maju/czerwcu/ z prezydentury rezydenta z Budy Ruskiej i dać wiatr w żagle Dudzie, m.in. dlatego wyniki tych "wyborów" zostały ustalone ostatecznie. Sądy okręgowe właśnie zaczną w najbliższym tygodniu pracować na wynik Bula i popsl w 2015 - naprawdę prędzej Ty wykończysz owsiaka i trzymam kciuki.

 17. Prawnie to ja tego ocenić nie umiem, chociaż intuicyjnie i na ile miałem do czynienia z sądami, czuję że to się kupy bardzo trzyma. Natomiast publicystycznie to jest świetne :D Trafia w punkt i życzę MK powodzenia!

 18. Panie Piotrze, moje serdeczne gratulacje za upór i odwagę w dążeniu do prawdy. Chcę tylko dodać, iż jako nauczyciel w szkole średniej, sytematycznie zaznajamiam młodzież z całą sprawą i powiem Panu, że ci młodzi ludzie nie dali się zwariować mainstrimowej paplaninie i potrafią jeszcze samodzielnie myśleć. W tym fakcie i w takich ludziach jak Pan widzę nadzieję, że ten kraj nie zejdzie na psy, czego w żadnym razie i sobie i Państwu nie życzę. Pozdrawiam i powodzenia ! 

 19. A co z oddaleniem Twojej sprawy? Strasburg ci przecież przysługuje, nie zamierzasz drążyć tematu?
  Osobiście uważam, że Owsiki tego kraju są jak mafia, więc warto uczyć się na historii-mafię rozwala się tylko jedną metodą: zabiera im się pieniądze. Uważam, że Owsiaka trzeba zrujnować i zrobić to za granicą, gdzie "wpływy" medialne i specyficznie działające Polskie prawo tylko śmieszy.
  Choć  nie popieram samej kobiety i jej sprawy w tym przypadku , to wysokość odszkodowania plus renta Alicji Tysiąc pokazały gdzie można znaleść sprawiedliwość.
  Wicie się i "utrupienie" bezkarnych dotąd urzędasów i przekonanych o własnej boskości sądów było zresztą wspaniałe i do dziś podnosi mnie na duchu. Zmiecenie z powierzchni ziemi i rzucenie na kolana tego bezczelnego i przekonanego o bezkarności urzędniczego molocha jest bezcenne.

  Zresztą mało się mówi o mniej widocznych konsekwencja tego i podobnych wyroków. Skazanie dwóch komorników ( wyroki dostali w kraju) za łamanie prawa to był największy przełom, podobnie z nagłą chęcią zawierania ugód w szpitalach przy ewidentnych błędach lekarskich ( wcześniej szpital pokazywał fuck off nawet przy podpisanym oświadczeniu że zamordował pacjenta). To właśnie Strasburg dziś stanowi bat i wymusza sprawiedliwe (choć nadal w Polsce wycenia się ludzkie zycie na średnio 15 tys.) wyroki. Pchaj Owsiaka na Strasburg,. tam prawidłowo ocenią hienę w kontekście wykorzystywania zbiórek publicznych i braku z nich rachunków. A Owsiak bez pieniędzy i z wyrokiem stanie się pariasem i tym kim jest w rzeczywistości: żałosnym, ograniczonym intelektualnie, emocjonalnie i etycznie synem reżimowych komuchów.

 20. Panie MK świetnie,życzę powodzenia dalej.
  Pozdrawiam.

 21. avatar

  Kolejny raz odezwał się najbardziej skompromitowany propagandysta rineo, czyli niejaki Radosław Iwicki, notoryczny kłamca i oszczerca, który prawdopodobnie w końcu się doczeka procesu ze swojego ulubionego artykułu 212 kk, ale póki co do rzeczy. Gdy opublikowałem uzasadnienie sądu Iwicki ogłosił żałobę i zamknął kłamliwą buzię. Żałoba trwała 4 dni i potem Iwicki zaczął rżeć nad trumną. Po miesiącu znów oszczercę oddelegowali, tym razem do rozbioru logicznego zdań, które mówią wprost, że Owsiak, Pilarska i Dobies w sadzie mówili nieprawdę i dostarczyli śmieci nie dokumenty, a Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe.

  Piszę o tym oszczercy po raz "enty", żeby przekazać prostą informację - to jest owsiakowy troll, który nie ma już twarzy, a jego wiarygodność równia się ZERO. Dość powiedzieć, że ten oszczerca pół roku rzekomo biega po prokuraturach, sądach cywilnych i karnych, tylko żaden sąd i prokuratura o tym nie słyszała. Powtórzę, Radosław Iwicki vel rineo to notoryczny oszczerca i troll Owsiaka, omijać trolla, najmniej o 10 kilometrów i nie wdawać się w żadne dyskusje z błaznem.

 22. Panie Piotrze,

  Bardzo proszę pamiętać o Młynie Szadowo... mam nadzieję, że ten wątek sprawy "nie uciekł".

  Trzymam kciuki i zapewniam o rozsyłaniu i informowaniu ludzi w moim środowisku o Pana sprawie.

 23. MK Mistrz :)
  Trzymam kciuki. 

 24. avatar

  Witam Piotrze,

  mam nadzieje, ze sie nie gniewasz za bezpostrednia forme. Z jednej strony to przyzwyczajenie, ktore sprawia, ze wydaje sie taki zwrot zupelnie naturalny, a z drugiej fakt, ze mam wrazenie, ze Cie znam po przeczytaniu tylu Twoich artykulow.

  Przechodzac do sedna, mam pomysl na akcje w dniu wielkiej zbiorki. Moze jest wsrod czytelnikow Twojego bloga ktos kumaty graficznie i bylby w stanie przygotowac obraz banknotu do wydruku przez uczestnikow akcji. Cos na ksztalt: NK_banknot tyle, ze dodatkowo z napisem "Matka Kurka", "wspieram Matke Kurke" lub cos podobnego - tak, zeby to bylo w 100% legalne.

  Po uslyszeniu, ze beda wystawione duze skarbonki w centrach handlowych itp nie tylko w dniu zbiorki ale i wczesniej pomyslalem sobie, ze nadarza sie genialna okazja do poinformowania spoleczenstwa o Twojej walce o prawde i o WOSP. Jesli ludzie zobacza setki, tysiace "naszych" banknotow w takich skarbonkach to moze ktos sie nad tym glebiej zastanowi bo pewnie wiekszosc nie ma nawet na to czasu ganiajac miedzy domem, przedszkolem, szkola, praca, urzedami...

  Moznaby tez takie "nasze" banknoty wrzucac do puszek na ulicy, na pewno miny liczacych te "pieniadze" bylyby bezcenne.

 25. Gratuluję apelacji, jest naprawdę bardzo dobrze napisana. Podzielam opinię, że sędzia chciał wydać salomonowy wyrok, być może obawiając się bycia posądzonym o stronniczość. Przy czym moim zdaniem akurat "hiena cmentarna" była najtrafniejszym z kwestionowanych określeń. Przykładów wykorzystywania przez "Jurka" tragedii czy nawet jakichś incydentów dotyczących dzieci dla osiągnięcia korzyści dla siebie (nie zawsze finansowych jak w przypadku szkoleń) jest mnóstwo. Ot, na przykład udział w nagonce na rodziców dziecka od lotniska w Pyrzowicach. Według mnie określenie jest więc mocne, ale jak najbardziej trafne.

  Więcej miałbym wątpliwości co do "króla łgarzy" (bo nie oszukujmy się - w Rzeczypospolitej znajdzie się większych kłamców od J.O.) i "romskiego macho" (mimo wszystko wolontariusze WOŚP nie zbierają na alkohol i papierosy dla Owsiaka, cel zbiórki jest społecznie pożyteczny).

 26. Strony