Andrzej Duda pokazał jak być skutecznym i medialnym Kaczyńskim!

Prześlij dalej:

Uwaga tekst optymistyczny! Starszy Pan, ten zaszczuty i sponiewierany we wszystkich ośrodkach szczucia i poniewierania, razem z całą „frekwencją”, która stanowiła tło dla Andrzeja Dudy, podrzucał kolorowe baloniki. Ta scena ujęła mnie najbardziej, bo przy pełnej zgodzie, że Jarka nie da się przedstawić w mediach jako lidera prawicy, na taki gest stać tylko wielkich. Nie wiem kto był scenarzystą i reżyserem całego spektaklu, ale kłaniam się nisko geniuszowi i bije brawo Kaczorowi za odwagę. Być wodzem i stanąć z boku, dla wspólnego celu, to się prawie w ogóle nie zdarza. Przypuszczam, że w każdym polskim domu sobota wyglądała bardzo podobnie, trzeba było nadrobić zaległości nagromadzone w tygodniu i dlatego telewizor wyłączony albo mruczy sobie w tle. U mnie mruczał i naprawdę nie miałem ochoty śledzić, co się na ekranie dzieje, jednak padło kilka zdań, które mnie przyciągnęły. Ktoś w „dużym pokoju” zaczął mówić tak normalnie, naturalnie i prawdziwie, że wybiegłem z kuchni, aby sprawdzić, czy to na pewno ten Duda, który jest mylony z innym Dudą. Wyborcy mają nieograniczony komfort i mogą sobie wybrzydzać do woli, zupełnie inne wymagania są stawiane reporterom TVN i tym, którzy dzisiaj mają drugą zmianę naprawdę współczuję. Cholernie ciężko prymitywnie trzeba będzie się przyłożyć, żeby z Andrzeja Dudy zrobić Komorowskiego. Chwalenie polityka to zadanie dla samobójcy, niemniej mam dość pesymizmu i „przeintelektualizowania”. Na chłopski rozum! Mamy młodego, wygadanego, ambitnego, bo musiał ćwiczyć tę mowę ze sto razy, a po drugiej stronie pacynkę nadzianą na wskazujący palec Moskwy, która duka z kartki i co najważniejsze nie w naszym imieniu i interesie.

Wybrać kogoś czy głosować na coś? To żadne pytanie. Zrodził się długo oczekiwany optymizm i niech tak zostanie, choćby na siłę, a nawet koniecznie na siłę. Za chwilę Duda będzie miał gorzej od Macierewicza, bo stał się śmiertelnie niebezpieczny. Porównanie konwencji Komorowskiego i Dudy musi wyglądać, jak mecz Realu Madryt z Pogonią Ścinawa, z tym, że na takie spotkania nasi ligowi kopacze się motywują, a Komorowski liczy na „Fryzjera”. Głupio pisać z takim pensjonarskim podnieceniem na klawiaturze, jednak mnie przekonuje i dodaje wiary każda ciężka praca i beznadziejna na starcie walka. Andrzej Duda wystartował z pełnym przygotowaniem i talentem, niech mu się dalej na jeszcze wyższym poziomie darzy. Marudzącym chciałbym podpowiedzieć, że ktoś taki, jak idealny kandydat na jakiekolwiek stanowisko i społeczne zaufanie nie istnieje. Za miliard dolarów w złocie nie zgodziłbym się zastąpić Dudy. Będzie miał chłopak prze… chlapane i jego rodzina również. Żona i córka pójdzie na okładki wbrew woli całej rodziny, sąsiedzi zaczną się głupio uśmiechać, resztę zrobi telewizja. Większość z Nas nie wyobraża sobie życia z partyjną legitymacją czy z polityczną deklaracją. Wyjątkowo należę do większości i tym bardziej jestem pod wrażeniem człowieka, który zdecydował się zrobić coś za mnie i mam nadzieję, że dla mnie. Z drugiej strony przeczytałem kilka „błyskotliwych” komentarzy, które zarzucają „populizm” i w ogóle błędy w konstrukcji przemówienia. Przypomnę, że trzeba przekonać jakieś 10 milionów ludzi, z czego większość nie ma konta na TT, Fecabooku i nie otrzymuje przelewu na konto za umowę o dzieło w redakcji. Dziś krótko, ale chyba na temat.

PS Dziękuję za ponad dwa tysiące, nie żadnych głosów i sms-ów, ale ludzi, którzy wiedzą…

37722 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. Rzadko mi zdarza tu pisać ale dzisiaj nie mogę się powstrzymać. Tak mi się micha cieszy. Jakby mi ktoś respirator podłączył. I dał nadzieję. Zwłaszcza po tych pozbawionych jakiejkolwiek nadziei wpisach pod wczorajszym artykułem.
  To początek drogi. Teraz trzeba ten mecz wygrać dziesięcioma bramkami, żeby żadni sędziowie nie dali rady pomóc gospodarzom. Katarskiemu handballowi mówimy stanowcze nie! :)

 2. avatar

  Pamiętasz? "A Mańka i tak jest k..a, jakiej drugiej nie ma"? Tak się powoli zbieramy z trotuaru.

 3. No jakbym nie pamiętał. Ale wiesz "kiedyś Hermenegilda się mieściło a teraz Ola się nie mieści" (z pamięci). Qfa, jestem podjarany jak nastolatka z racji przybycia pięknego księcia w białym mercedesie.

 4. avatar

  Gdy mieliśmy po 18 lat to był gest, teraz rzeczywistość.

 5. avatar

  znakomite ! :) Treść  i  forma  bez  zarzutu.

    Teraz  należy  mu  tylko  życzyć  odporności  psychicznej, gdyż  atak  niewątpliwie  nastąpi.

 6. dla nich przemówienie Dudy.

  Dla kogo była przeznaczona wiadomość od Rządu RP, że są przeciw rozmowom MERKEL- PUTIN?

 7. że facet zapewne ćwiczył tę mowę, ale nie sto razy, bo on ma tak naturalnie. Tj. ma naturalny dar do opowiadania o rzeczach ważnych z polotem i rozmowa z nim to czysta przyjemność. Oczywiście w zastanej rzeczywistości to niewiele znaczy, ale z czystym sumieniem można powiedzieć: Duda to gość. Może być ciekawie...

 8. avatar

  Te 100 razy , to było podkreślenie włożonej pracy, a talent ma. Ale to widać i słychać. Niestety mało widać i słychać Twoją robotę, do czego i ja się przyłożyłem milczeniem. Za sądowne pozamiatanie Laska należy Ci się niski pokłon i kłaniam się do samej ziemi.

 9. Tak, tak... i do tego wszystkiego jest pracowity. Co do Laska: dziękuję za komplement, choć mam nastawienie takie, jakie opisałeś u siebie na blogu: tj. to nie jest nic nadzwyczajnego, to coś w sumie bardzo naturalnego. Tyle że w naszej rzeczywistości to faktycznie jest "cuś".

  Pzdr.

 10. avatar

  To prawda, gratulacje...
  Kropla drąży skałę choć wielkim optymistą w tym temacie nie jestem...
  Ale warto...