Andrzej Duda pokazał jak być skutecznym i medialnym Kaczyńskim!

Prześlij dalej:

Uwaga tekst optymistyczny! Starszy Pan, ten zaszczuty i sponiewierany we wszystkich ośrodkach szczucia i poniewierania, razem z całą „frekwencją”, która stanowiła tło dla Andrzeja Dudy, podrzucał kolorowe baloniki. Ta scena ujęła mnie najbardziej, bo przy pełnej zgodzie, że Jarka nie da się przedstawić w mediach jako lidera prawicy, na taki gest stać tylko wielkich. Nie wiem kto był scenarzystą i reżyserem całego spektaklu, ale kłaniam się nisko geniuszowi i bije brawo Kaczorowi za odwagę. Być wodzem i stanąć z boku, dla wspólnego celu, to się prawie w ogóle nie zdarza. Przypuszczam, że w każdym polskim domu sobota wyglądała bardzo podobnie, trzeba było nadrobić zaległości nagromadzone w tygodniu i dlatego telewizor wyłączony albo mruczy sobie w tle. U mnie mruczał i naprawdę nie miałem ochoty śledzić, co się na ekranie dzieje, jednak padło kilka zdań, które mnie przyciągnęły. Ktoś w „dużym pokoju” zaczął mówić tak normalnie, naturalnie i prawdziwie, że wybiegłem z kuchni, aby sprawdzić, czy to na pewno ten Duda, który jest mylony z innym Dudą. Wyborcy mają nieograniczony komfort i mogą sobie wybrzydzać do woli, zupełnie inne wymagania są stawiane reporterom TVN i tym, którzy dzisiaj mają drugą zmianę naprawdę współczuję. Cholernie ciężko prymitywnie trzeba będzie się przyłożyć, żeby z Andrzeja Dudy zrobić Komorowskiego. Chwalenie polityka to zadanie dla samobójcy, niemniej mam dość pesymizmu i „przeintelektualizowania”. Na chłopski rozum! Mamy młodego, wygadanego, ambitnego, bo musiał ćwiczyć tę mowę ze sto razy, a po drugiej stronie pacynkę nadzianą na wskazujący palec Moskwy, która duka z kartki i co najważniejsze nie w naszym imieniu i interesie.

Wybrać kogoś czy głosować na coś? To żadne pytanie. Zrodził się długo oczekiwany optymizm i niech tak zostanie, choćby na siłę, a nawet koniecznie na siłę. Za chwilę Duda będzie miał gorzej od Macierewicza, bo stał się śmiertelnie niebezpieczny. Porównanie konwencji Komorowskiego i Dudy musi wyglądać, jak mecz Realu Madryt z Pogonią Ścinawa, z tym, że na takie spotkania nasi ligowi kopacze się motywują, a Komorowski liczy na „Fryzjera”. Głupio pisać z takim pensjonarskim podnieceniem na klawiaturze, jednak mnie przekonuje i dodaje wiary każda ciężka praca i beznadziejna na starcie walka. Andrzej Duda wystartował z pełnym przygotowaniem i talentem, niech mu się dalej na jeszcze wyższym poziomie darzy. Marudzącym chciałbym podpowiedzieć, że ktoś taki, jak idealny kandydat na jakiekolwiek stanowisko i społeczne zaufanie nie istnieje. Za miliard dolarów w złocie nie zgodziłbym się zastąpić Dudy. Będzie miał chłopak prze… chlapane i jego rodzina również. Żona i córka pójdzie na okładki wbrew woli całej rodziny, sąsiedzi zaczną się głupio uśmiechać, resztę zrobi telewizja. Większość z Nas nie wyobraża sobie życia z partyjną legitymacją czy z polityczną deklaracją. Wyjątkowo należę do większości i tym bardziej jestem pod wrażeniem człowieka, który zdecydował się zrobić coś za mnie i mam nadzieję, że dla mnie. Z drugiej strony przeczytałem kilka „błyskotliwych” komentarzy, które zarzucają „populizm” i w ogóle błędy w konstrukcji przemówienia. Przypomnę, że trzeba przekonać jakieś 10 milionów ludzi, z czego większość nie ma konta na TT, Fecabooku i nie otrzymuje przelewu na konto za umowę o dzieło w redakcji. Dziś krótko, ale chyba na temat.

PS Dziękuję za ponad dwa tysiące, nie żadnych głosów i sms-ów, ale ludzi, którzy wiedzą…

37954 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. Rzadko mi zdarza tu pisać ale dzisiaj nie mogę się powstrzymać. Tak mi się micha cieszy. Jakby mi ktoś respirator podłączył. I dał nadzieję. Zwłaszcza po tych pozbawionych jakiejkolwiek nadziei wpisach pod wczorajszym artykułem.
  To początek drogi. Teraz trzeba ten mecz wygrać dziesięcioma bramkami, żeby żadni sędziowie nie dali rady pomóc gospodarzom. Katarskiemu handballowi mówimy stanowcze nie! :)

 2. avatar

  Pamiętasz? "A Mańka i tak jest k..a, jakiej drugiej nie ma"? Tak się powoli zbieramy z trotuaru.

 3. No jakbym nie pamiętał. Ale wiesz "kiedyś Hermenegilda się mieściło a teraz Ola się nie mieści" (z pamięci). Qfa, jestem podjarany jak nastolatka z racji przybycia pięknego księcia w białym mercedesie.

 4. avatar

  Gdy mieliśmy po 18 lat to był gest, teraz rzeczywistość.

 5. avatar

  znakomite ! :) Treść  i  forma  bez  zarzutu.

    Teraz  należy  mu  tylko  życzyć  odporności  psychicznej, gdyż  atak  niewątpliwie  nastąpi.

 6. dla nich przemówienie Dudy.

  Dla kogo była przeznaczona wiadomość od Rządu RP, że są przeciw rozmowom MERKEL- PUTIN?

 7. że facet zapewne ćwiczył tę mowę, ale nie sto razy, bo on ma tak naturalnie. Tj. ma naturalny dar do opowiadania o rzeczach ważnych z polotem i rozmowa z nim to czysta przyjemność. Oczywiście w zastanej rzeczywistości to niewiele znaczy, ale z czystym sumieniem można powiedzieć: Duda to gość. Może być ciekawie...

 8. avatar

  Te 100 razy , to było podkreślenie włożonej pracy, a talent ma. Ale to widać i słychać. Niestety mało widać i słychać Twoją robotę, do czego i ja się przyłożyłem milczeniem. Za sądowne pozamiatanie Laska należy Ci się niski pokłon i kłaniam się do samej ziemi.

 9. Tak, tak... i do tego wszystkiego jest pracowity. Co do Laska: dziękuję za komplement, choć mam nastawienie takie, jakie opisałeś u siebie na blogu: tj. to nie jest nic nadzwyczajnego, to coś w sumie bardzo naturalnego. Tyle że w naszej rzeczywistości to faktycznie jest "cuś".

  Pzdr.

 10. avatar

  To prawda, gratulacje...
  Kropla drąży skałę choć wielkim optymistą w tym temacie nie jestem...
  Ale warto...

 11. Z przyczyn technicznych - brak urządzenia do odbioru TV
  Ale chyba ktoś w PiS poszedł po rozum do głowy i załatwiono zawodowego prześmiewcę - Janusza Rewińskiego.
  Ma to swoje zalety, Rewiński swoimi grepsami może wręcz poniżać oponentów (Kłamacz o wiadomo której paniusi), a nikt nie może powiedzieć, że to ktoś z PiS powiedział.
  Śmiech - obśmianie przeciwnika jest jedną z groźniejszych broni w polityce.

 12.  inteligentny czlowiek, beda wiec mieli z tym problem...  Z tego co juz zaobserwowalem ich atak na te chwile wymierzony jest na wypracowanie negatywnego kontekstu odbioru tego kandydata ktory ma sie kojarzyc z tym przeciw czemu wczesniej atakowali i jednoczyli wyborcow, Kaczynskim, Macierewiczem etc.
  Juz wczoraj w TV publicznej politruk Kulczycki dal upust swojemu upolitycznieniu i nawet nie skrywal sie z sympatiami, ze zalezy mu jako dziennikarzowi na obiektywizmie, skandal:
  http://janinajankowska.salon24.pl/630417,red-jaroslaw-kulczycki-dziennikarz-zaangazowany

 13. PiS  musi tym razem zrobić wszystko aby wybory nie były przekręcone. Wielki szacunek dla p. Andrzeja Dudy. Przy okazji, aparat musi się otworzyć na nowe, sensowne środowiska i promować je przed wyborami parlamentarnymi.  Tutaj podzielam poglądy prof. Staniszkis.   

 14. bez przypilnowania wyborow na kazdym etapie wszystko traci sens. Jak w koszmarze widze prowadzenie naszego kandydata, pozniej nadchodzi noc i rano jak mowi Komorowski "wszystko moze sie zmienic" ...
  Zatem , pelna moblilizacja w PIS, nie przypilnuja, rownie dobrze po wyborach mozna rozwiazac te "struktury" nieudacznikow i karierowiczow, zbedny balast..

 15. Co do optymizmu - fajnie, ze jest u Ciebie. Ja sie niestety obawiam, ze walka bedzie bezwzgledna. Zawsze powtarzam, ze rzadzi nam post-bolszewicka holota, ktora na pozor sie tylko ucywilizowala. Zmienily sie rzecz jasna metody, bo z nagana nie mozna wypalic w potylice, ale to ta sama mentalnosc. Liczyc na jakikolwiek obiektywizm z ich strony, to wedlug mnie naiwnosc. 
  Czy ludzie przejrza na oczy? Hmmmm....Po ostatnich latach pozostaje niestety pesymista...

 16. ...ale o uwiarygodnienie ich wyniku. Dlatego im silniejszą kandydaturą jest Duda, tym większe prawdopodobieństwo że BK wygra w pierwszej turze - ew. konfrontacja w, praktycznie niemożliwej do uniknięcia, debacie z II tury, mogła by znacząco utrudnić uwiarygodnienie zwycięstwa BK.

  Ciekawym wariantem "jazdy po bandzie" jest natomiast II tura w której nie ma Dudy... Wydawałoby się to być zagraniem dla władzy najlepszym, kilku "pseudoprawicowych kandydatów ponad podziałami" już znamy, pytanie tylko, którego można by było wzmocnić na tyle, by z jednej strony spełnił swoją funkcję, a z drugiej zgodziłby się grzecznie odejść w niebyt.

  Fakt jest jednak bardzo smutny - zbyt wielu, pozbawionych skrupułów, ludzi, mających zarówno władzę jak i pieniądze, ma zbyt wiele do stracenia, by pozwolić, niezdolnej do upilnowania wyborów i generalnie średnio zaangażowanej, "konkurencji", na jakiekolwiek, mogące zagrozić im teraz lub w przyszłości, zwycięstwo. Dotyczy to wyborów ostatnich, obecnych, a także wszystkich przyszłych.

  Po 10IV to, co było jeszcze zabawą, stało się grą, w której przegrana, a nawet utrata pozycji, skończyć się może być może więzieniem, a już na pewno brutalnym rozliczeniem tak działań, jak i zaniechań.

  Grając o wszystko wykorzystuje się wszystkie karty i zagrania.

 17. a gdyby jakims "polskim cudem" to sie stalo, w gre wchodziloby "mniejsze zlo" czyli przeciw WSI..

 18. SEDNO: pacynka nadziana na wskazujący palec Moskwy, która duka z kartki... nie w naszym imieniu i interesie.
  Pacynka, która po dwustukrotnym ćwiczeniu wydukała: "zgoda buduje".

  ZGODA: pacynkę buduje zgoda na wydłużenie wieku emerytalnago, czyli dwa lata przymusu pracy, zgoda na "drukowane" wybory samorządowe, zgoda na kamieni kupę i teoretyczne państwo. Te i inne odmęty szaleństwa to zgoda, która Komorowskiego buduje.
  P.S. Zgoda na sprzedaż polskich lasów co ma zbudować?

 19. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Wygadany i wyględny.
  Reakcja "tamtej strony" jest najlepszą rekomendacją z możliwych.
  Skowyt na forum gazeta.pl piękną muzyką w mych uszach brzmi.

 20. Imprezy nie widziałem bo założyłem że i tak nie pokażą w telewizji i nie warto wlączać telewizora.. Jednak pokazywali (wczoraj chyba) wyjątkowo marny początek kampanii Komorowskiego, i dobrze zrobili. Cała kasta panująca z Kopacz i Komorowskim na czele jako zgodna i szczęsliwa rodzina ze szwagrem chwilowo na robotach w Belgii. Cała szajka na którą lud bluzga pod nosem, trzymająca się w trudnej chwili razem w kupie. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Rząd i prezydent jako jedno ciało walące nas po dupach. No i odpowiadające tym samym za wszystkie klęski.

 21. I nie duka! Ma żonę i córkę o amerykańskim wyglądzie a nie kaszalota i stado kaszalociątek tak poukrywanych, że tylko pani Kazia umiała zrobić śledztwo:
  http://www.pomn...

 22. Do tego występ Rewińskiego, który wypełnił Pański i nie tylko postulat, że tę władzę trzeba także obśmiać.

  "WSI miała imprezę wczoraj" powiedziane nie z zacięciem na twarzy, ale żartem musiało zaboleć.

 23. avatar

  Kto widział, ten przeżył szok.

 24. avatar

  to  przeszła  metamorfozę? Przyznam  się, że  dotąd, mimo  szacunku, uznawałam  ją  za zbyt  mydłowatą  i  bezbarwną. Gdy  usłyszałam, że  jest  sztabowcem  A. Dudy  to  zamarłam. Chcesz  powiedzieć, abym  się  przestała  martwić? ;)

 25. avatar

  że przeszła.Bo jej wystąpienie, to było - przepraszam za wyrażenie - niezłe pierdolnięcie.

 26. Prezydentem Andrzej Duda
  dla Komorowskiego - Ruska Buda.

 27. Jarosław Kaczyński nie miał w życiu tak udanego wystąpienia jak dziś Andrzej Duda. Mówimy o Jarosławie, który w naszych warunkach jest naprawdę dobrym mówcą.
  O obecnym prezydencie nie będę nic pisać, ale daję podpowiedzi sztabowi Dudy:
  A) znalazłem 17 wypowiedzi Komorowskiego z 2013 i 2014 roku o konieczności szybkiego wejścia Polski do strefy euro - ja znalazłem w ok. godzinę 17 takich wypowiedzi, a zapewne jest ich znacznie więcej - błagam wykorzystajcie to - są dokładne cytaty, daty tych wypowiedzi i źródła - źródła dla lemingów są niepodważalne: tvn24, onet, gw czy interia cytowały Bronka o Polsce w strefie euro - ten temat to samograj
  B) sztab Dudy niech pokaże go w "normalnych" sytuacjach - za kierownicą samochodu, w sklepie, jak zawozi córkę na dyskotekę czy do szkoły, gdy będzie cieplej przejechać się rowerem czy pomachać rakietą tenisową
  C) uważać na funkcjonariuszy WSI typu "redaktor" Piasecki i nie dawać się wciągać w odpowiedzi na pytania czy wysyłać żołnierzy na Ukrainę
  D) ciągnąć nieustannie tematy "67" i blokady wykupu polskiej ziemi (już bez podstawionych słupów) od 1 maja 2016
  E) tak jak ktoś fajnie zaproponował na "niepoprawnych" - zrobić debatę np. z Ogórkową w galerii handlowej - taką ustawkę na luzie, aby przy okazji klienci mogli włączyć się w dyskusję, oczywiście to tylko przykład jak ograć Komora i w tego typu zabiegach
  F) profesjonalna akcja w internecie, twitter, facebook, masę słitfoci itp.
  G) do oprawy muzycznej nie bać się dołączać muzyki elektronicznej - młodzież to kupi

 28. avatar

  Przemówienie Dudy zaskoczyło mnie mocno in plus choć muszę przyznać, że aż tak bardzo zdania nie zmieniam...
  Duda musi kontynuować uderzenie i to w samego BK w czym chyba mu trzeba będzie pomóc...;)

 29. avatar

  Bo obrzezane goi szykuje następny rozbiór Polski http://niewygodne.info.pl/

 30. ze Bronek to jak ta Bronka z "Daleko od szosy" plujaca pestkami czeresni. Ten sam rodzaj prostactwa, ale Bronka miala jakby nie bylo wdziek kobiety i mozna bylo wiele wybaczyc a w tym przypadku - coz...