Prześlij dalej:

Wczoraj tematem dnia była wizyta pary prezydenckiej w podrzędnej garkuchni, gdzie nigdy niczego nie spożyłem i nie spożyję, którą zakłóciła znana aktywistka KOD Katarzyna Kulerska, prywatnie córka wysoko postawionego polityka PO. Od samego początku, gdy tylko w Polsce pojawiły się te budki i lokale z paszą dla ludzi, nie stałem w kilometrowych kolejkach i nie podjeżdżałem samochodem pod okienka. Nie interesuje mnie to przede wszystkim kulinarnie, ale też kulturowo. Ludzie między innymi tym się odróżniają od zwierząt, że ze sposobu i jakości jedzenia uczynili element kultury, tradycji, a niektórzy nawet twierdzą, że sztuki, zresztą o sztuce kulinarnej mówi się powszechnie.

Oczywiście, bez przesady i nie chcę przez to powiedzieć, że zjedzenie bułki sezamowej z jakąś mięsopodobną wkładką czyni z człowieka barbarzyńcę, czy prostaka, nic podobnego, niemniej organizowanie I Komunii w a McDonald's, to już z pewnością jakiś rodzaj zaburzenia lub co najmniej bezmyślnego snobizmu. Na taki snobizm zdecydowała się para prezydencka i krótko mówiąc nie byłoby żadnej afery w KFC, gdyby Agata i Andrzej Duda nie chcieli być amerykańscy. Politycy mają inklinacje do udawania „swoich chłopów” i „równych babeczek”, no i jedną z konsekwencji podobnych zachowań są sytuacje nieprzewidywalne. Pomijając wszystkie inne aspekty tego żałosnego incydentu, mnie się najbardziej rzuca w oczy jedno. Jakim to cudem z pełną swobodą podeszła do Prezydenta RP i Pierwszej Damy, zwykła rozwydrzona panienka i zrobiła, co chciała i co sobie zaplanowała? Wprawdzie jest to pannica słusznych rozmiarów i mogłaby spokojnie mierzyć się z mistrzami sumo, ale mimo wszystko, to nie komandos, czy były funkcjonariusz policji, który mógłby się wesprzeć swoim doświadczeniem.

Kontrargumentem dla mojej ortodoksji, a być może i przesadnego, histerycznego, nastawienia do powagi państwa i bezpieczeństwa najważniejszych urzędników w Polsce, może być słynne: „przecież każdy obywatel mógł podjeść, politycy robią sobie mnóstwo selfie”. Otóż bzdura! Nie, nie każdy obywatel może sobie podejść, są tacy obywatele, którzy z definicji nie mają prawa do Prezydenta RP podjeść, na przykład obywatele deklarujący jawną nienawiść wspartą groźbami karalnymi. Do Prezydenta RP nie może podejść obywatel z bronią lub innym niebezpiecznym narzędziem, czy substancją. Tymczasem, kto podszedł do Andrzeja Dudy i Agaty Dudy? Znana aktywistka KOD, wyjątkowo prymitywna i agresywna, odpowiedzialna między innymi za blokady na Wawelu i szereg innych akcji na granicy łamania prawa. Nazwisko aktywistki KOD i paru innych organizacji jest obecne na setkach stron internetowych, wizerunek również można odnaleźć w parę sekund. Ba! Pani Agata Kornhauser-Duda zna osobiście swoją byłą uczennicę Katarzynę Kulerską i cała ta wiedza poszła psu na budę.

Strony

Źródło foto: 
21204 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

24 (liczba komentarzy)

 1. Co za upadek platformy, znani działacze z rodzinami stołują się mcdonaldzie... od sowy do mcdonalda, to jest przepaść na miarę rowu mariańskiego.

  Procedura w sprawie praworządności to wspaniały prezent, który może znakomicie umocnić Polskę. DLATEGO część polityków niemieckich jest stanowczo przeciw procedurze.. Oczywiście na czele rządu PiS stoi Morawiecki, który musi udowodnić kompromis bo inaczej straci stanowisko,  ale i tak nie rozumie szansy przed którą stoi Polska...

 2. Święta prawda, Timermansy i inne lewaki z UE podali się nam na tacy. Mamy do wykorzystania szansę na ich zaoranie. Pozostaje mieć nadzieję , ze nasza "dyplomacja"nie jest ślepa, chyba , ze któś ja trzyma ja jajca. 

 3. tak mamy na tacy. Jeśli PiS to zauważy. Od pewnego czasu, poza wyjątkami PiS porusza się jak pijany we mgle. Możemy być prawie równorzędnym twardym partnerem dla Berlina, a PiS ma problem z wyjściem z przedszkola. Czemu?

 4. Drogi Knock.oucie wymaga Pan od człowieka o mentalności niewolnika działania godnego suwerennego przywódcy. Czy to nie za dużo ?

 5. Władcy zazwyczaj dzielą sie na tych, co mają mądrych doradców i resztę. Wiele razy krytykowałem sposób doradzanie Prezydentowi Dudzie, więc moje zdanie pozostaje bez zmian.

  Minister Szczerski dostał od wielu osób cenne uwagi, ale wciąż stosuje te same marne triki. I odpowiada za politykę zagraniczną Polski gdzie naprawdę proste techniki mogą przynieść sukcesy. Tak trudno oderwać się od własnego odbicia w lustrze?

 6. No cóz, jak się jest preziem wszystkich polaków to i z każdym "polakiem" trzeba wymienić poglądy, nawet w sraczu. Totalna zenada, facio zupełnie bez klasy, nie mówiąc już o tzw. ochronie, ha,  ha. Nie daj Boże, jak go kkiedyś jakiś swir obleje kwasem to dopiero się ockną.

 7. ...już lepiej było iść do lokalu Kukieły.

   

 8. Słyszałem , ze Trump jak jest głodny to zawsze ma ze sobą kanapki z jajkiem na twardo i ogórkiem kiszonym.

 9. "Zatroskaną" obywatelką okazała się Katarzyna Kulerska – zwolenniczka KOD, uczestniczka proaborcyjnych czarnych marszów, uczestniczyła też w blokowaniu wjazdu na Wawel politykom partii rządzącej

 10. avatar

  Stare Kulerskie nie przeprowadziły badań prenatalnych ... 

 11. Strony