Ale jaja, ale jaja, ale jaja – cinkciarzom z Nowoczesna.pl PKW odrzuciła „sprawozdanie”

Prześlij dalej:

Przepraszam, że zacznę od podawania suchych i zazwyczaj nudnych informacji, ale jest to konieczne do pełnego zrozumienia skeczu pod tytułem „Przychodzi Nowoczesna ze sprawozdaniem wyborczym do PKW”. Na początek trzeba sobie przypomnieć kim jest lider Nowoczesnej.pl i chociaż Rysiek Petru króluje na wszystkich młodzieżowych stronach z memami, to w kontekście sprawy ważne jest, że to człowiek Komorowskiego i uczeń samego Balcerowicza. Z taką rekomendacją Rysiek musiał zostać wybitnym ekspertem od gospodarki i finansów i tak go po wszystkich „liberalnych” mediach ogłoszono. Drugą istotną informacją są okoliczności powstania nowego składu PKW. Działo się to w roku Pańskim 2014 po kompromitacji „leśnych dziadków” i spektakularnym zwycięstwie PSL w wyborach samorządowych. Cała Polska widziała ten chamski przekręt na własne oczy, ale oczywiście sprawujący władzę mówili o „odmętach szaleństwa” po każdej próbie kwestionowania uczciwości wyborów. Kompromitacja PKW była jednak tak wielka, a presja społeczna tak duża, że w efekcie doszło do wymiany niemal całego składu PKW, z wyjątkiem jednego członka – Wiesława Kozielewicza. Co ciekawe nowy skład zaprzysiągł Bronisław Komorowski i poniżej każdy wyborca może się zapoznać z pełną liczbą członków oraz zobaczyć z jakich zacnych instytucji do PKW przyszli:

Przewodniczący Komisji

Wojciech Hermeliński – sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku

Zastępcy Przewodniczącego Komisji

Wiesław Kozielewicz – sędzia Sądu Najwyższego
Sylwester Marciniak – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego

Członkowie Komisji

Wiesław Błuś – sędzia Sądu Najwyższego
Zbigniew Cieślak – sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku
Arkadiusz Despot-Mładanowicz – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego
Wojciech Kręcisz – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego
Janusz Niemcewicz – sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku
Krzysztof Strzelczyk – sędzia Sądu Najwyższego

Jak widać nie ma żadnej ucieczki od kompromitacji Nowoczesna.pl, ani jednego „PiS-iora”, co więcej sami sędziowie z Trybunału Konstytucyjnego, na czele z byłym prezesem, dalej sędziowie NS i NSA. Wszelkie tłumaczenie, że to PiS dokonał zemsty politycznej tylko spotęguje komedię, no i podniesie liczbę memów. Jest jeszcze trzecia istotna informacja, mianowicie taka, że w trakcie kampanii Nowoczesny Rysiek chwalił się unikalną metodą pozyskiwania środków do Funduszu Wyborczego. Miało to polegać na prostym schemacie znanym choćby ze strony siepomaga.pl. Po prostu wchodzisz na partyjną stronę i przy pomocy elektronicznych płatności przelewasz kwotę na komitet wyborczy. W jakim celu do tak prostej operacji powstały „154” fundacje pod wezwaniem Nowoczesna.pl, tego już Rysiek nie był w stanie wytłumaczyć.

Strony

30062 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. "Pod takim samym „stresem” i zmęczeniem mistrz Balcerowicz ze swoimi uczniami przez 25 lat przelewali polski kapitał na konta zachodnie i proradzieckie".

  ...A Rysiek, na sześciu króli, tuż po powrocie z sejmu głuchego, pojechał do Kamerunu, i tam kręcił filiżanką w szklance bez cukru...

  Szkoda tylko, że w tym wszystkim...

 2. Jako, że nieszczścia chodzą parami, czekam z niecierpliwością na konsekwencje odrzucenia sprawozdania.
  A sprawy w Polsce idą naprawdę tak jak powinny. Nie bądźmy perfekcjonistami, jest dobrze, będzie jeszcze lepiej.

 3. Znalazłam cudną ilustrację.

  Znalazł się na szczycie, a jak stamtąd zejdzie - jego w tym głowa.
  Cała sesja zdjęciowa. Opis po hiszpańsku, ale obrazki wystarczą.

 4. avatar

  Dla mnie te zdjęcia są straszne. U nas z wysokich drzew bez gałęzi koty zdejmują strażacy. Mam nadzieję, że tamtemu też jakoś pomogą.

 5. W tym przypadku sprawa jest bardziej skomplikowana . Primo - czy znajdzie sie chetny strazak , zeby pomoc nieszczesnikowi ? Secundo - czy ta ofiara jest gotowa isc na wspolprace i pozwolic  sobie pomoc ?  Stawiam na to , ze historia nie zakonczy sie happy endem .

 6. avatar

  Dlatego pisałam, że te zdjęcia są dla mnie straszne.

 7. Jak widzę takie kocie, które weszło o dużo za wysoko, kojarzy mi się to z pewnym Donaldem (i to nie jest ten, też dobrze znany disneyowski kaczor).

 8. haha, genialnie zobrazowanie dramatu PETRU
  nieszczesca jeszcze na szczycie, ale co raz bardziej jej kolce w tylek wchodza :) 

 9. avatar

  WIĘC JEDNAK!!
  ..przyspieszone wybory coraz blizej!!!!
  ..za pól roku jego*wroclawska*ekscelencja* nie bedzie poznawał w korytarzach sejmowych doktorowej*1metr*odszpadla....jak tu zrobic transery z parti a do parti b?nie dało sie nowoczesniej..to sie nie da w ogóle...
  bo chyba "niewiadome" pochodzenie "środków" finansowych na kampanię wyborcza jest wystarczajacym ku temu powodem...
  i jeszcze 1no...ciekawe ilu "posłów" wzieło kredyty w bankach wzorem mojej ulubienicy *doktorowej1metrodszpadla na kilkaset tysiecy zł..i nie tylko zł...oj..bedzie płacz i zgrzytanie zębów..

 10. powstańcy z rady muzeum powstania warszawskiego m in. Posłanka PO Ligia Krajewska i żona posla Grupińskiego.

 11. Strony