Prześlij dalej:

Szczęśliwy wakacyjny dzień nastał i mam okazję obserwować to święto z pozycji ucznia i nauczyciela, chociaż nie jestem ani jednym, ani drugim. Zwykliśmy narzekać na młode pokolenie i piszę w liczbie mnogiej, bo sam też „zwykłem”. Marudzimy, że nie jest pokolenie zbyt mądre za to zaślepione nowoczesnością pojmowaną przez pryzmat „róbta co chceta”. Rzeczywiście można się w taki sposób niepokoić i malować czarne wizje, ale głównie poprzez lekturę Internetu. W życiu wcale tak źle to nie wygląda, co mnie samego zaskakuje, w końcu z natury jestem upierdliwy.

Osobistym ojcowskim i małżeńskim sukcesem nie będę się długo chwalił, ale szczerze wszystkim winszuję takiej uczennicy i takiej nauczycielki. Obie dziewczyny robią swoje na najwyższym poziomie i nie ma nic wspólnego z powszechną tandetą. W ostatnich tygodniach widziałem jak latorośl tyra przy książkach i gdy przypadkiem do tej nauki zajrzałem, to mogłem się zawstydzić, ale własną ignorancją, nie poziomem edukacji. Z kolei małżonka harowała nad teczką „dyplomowanego” (ostatni stopień awansu) i na tę robotę też bym się nie zamienił, zwłaszcza, że to praca logopedyczna, często z dziećmi ciężko upośledzonymi. Z mojej perspektywy poziom obecnego nauczyciela podstawówki i ucznia LO nie ma nic wspólnego z powszechną internetową opinią, że to szkoła dla idiotów. Oczywiście optymizm bierze się nie z pomysłów na edukację po 1989, ponieważ to pasmo jednej wielkiej żenady, ale z ambicji uczniów i kadry nauczycielskiej, która jeszcze pamięta porządną peerelowską szkołę.

Strony

Źródło foto: 
10765 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

4 (liczba komentarzy)

  1. A poza tym rozpoczął się sezon ogórkowy, co czuć po komentarzach. A poza tym Bolek zakłada komytety, a Timmermansowi rośnie dupa. A poza tym nic na działkach się nie dzieje.

  2. avatar

    Typowałbym raczej, że większość wzięła do siebie, że "mają za dużo internetu" ;-).

  3. ... i poszła szukać kontaktu z żywym człowiekiem ...

  4. avatar

    ...podczas którego uslyszala 'trujesz dziadku, trujesz' ..

  5. Strony