2015 rok był jednym wielkim świętem, pamiętajmy o tym! Wesołych Świąt!

Prześlij dalej:

Moi dziadkowie przy wigilijnym stole od zawsze powtarzają te same słowa. Doczekaliśmy tego roku i obyśmy doczekali następnego i żeby nie był gorszy. Dla mnie te słowa, szczególnie dziś, są niezmiernie ważne i oddają w całości listę życzeń. W 2015 roku wszystko się udało i chociaż już o tym nie pamiętamy, wiele wydarzeń przeszło najśmielsze marzenia i oczekiwania. Wielkim grzechem pychy i łakomstwa byłoby narzekanie, że przydałyby się na koniec roku dodatkowe prezenty. Doczekaliśmy 2015 roku po latach wyczekiwania i oby następny nie był gorszy! W czasie Świąt Bożego Narodzenia wypada wyciszyć swady i emocje, ale pozwólcie, że zachowam emocje, te lepsze, te dające nowe nadzieje. Łatwiej jest snuć plany i dążyć do celu, trudniej zachować osiągnięcia, które są otwarciem dla większych ambicji. Wszyscy biegamy wokół swoich spraw i każdy chciałby załatwić jak najwięcej, jednak nie warto gonić i łapać setek rzeczy naraz. Za ten rok pozostaje tylko i wyłącznie pokornie podziękować. Kolejne kroki będzie można pewnie postawić o ile nie stracimy gruntu, którym jest wiara, że nic się samo nie zrobi, a marudząc i złorzecząc na to co jest, łatwo zostać z niczym.

Życzę Polakom, Polsce i sobie wytrwałości, determinacji i niezłomności, bo pracy przed nami huk, a piasek w tryby posypie się wagonami. Życzę zdrowia, żeby zachować siły i móc się skupić na poważnych zadaniach, ale też uśmiechu i poczucia humoru, przecież znów przyjdzie się śmiać ze śmiesznych rzeczy i ludzi. Każdemu przyda się polskie „co, ja nie zrobię?” i tej werwy akurat bym nie wyśmiewał, potrafimy jak nikt inny zadziwiać narody i samych siebie. Winszuję odwagi większej niż dotąd, bo więcej czeka nas tchórzliwych ataków i prób powrotu do czasów najgorszych. Potrzebna też będzie solidarność, ale nie ta pusta, sloganowa, mam na myśli solidarność rodzinną, gdzie jeden bez drugiego nie istnieje. Na Święta Bożego Narodzenia życzę wszystkim wszystkiego najlepszego i ani krzty tego, co najgorsze. Wesołych Świąt!

28081 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

28 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Spokojnych, rodzinnych Świąt!

 2. avatar

  Piotrze z okazji swiat Bozego Narodzenia zycze zdrowych, pogodnych swiat,
  duzo ciepla rodzinnego, a w Nowym 2016 roku zdrowia, spelniania wszelkich marzen i planow.

 3. U mnie kolację wigilijną jemy ok  20-tej .Dawno Święta Bożego Narodzenia nie były tak SZCZĘŚLIWE i RADOSNE .W ogrodzie na dębowej ciężkiej jak cholera ławie wypaliłem gorącym prętem datę 24 05  2015r. Ten dzień jest powodem tej radości -od tej daty nastała jak by nowa era dla POLSKI.
  Życzę WSZYSTKIM SAMYCH TAKICH DNI JAK TEN MAJOWY,a do tego DUUUUŻO ZDRÓWKA.!!
  Matko Kurka jesteś wielki,I WIELKIE D Z I Ę K U J Ę ,za Twoje  teksty!!

 4. Bardzo późno zasiadacie do świątecznego stołu. My już o 20tej ledwo siedzimy od zajadania się. Świąteczne prezenty, życzenia, ciasta, sałatki rybne i śpiewanie kolend zaczynamy juz około godz 16tej. Piękny rodzinny czas. Pyszne sałatki znajdiesz na stronie pysznesalatki.pl 

 5. Swiete slowa Panie Piotrze.
  Wesolych Swiat!

 6. Gospodarzowi i wszystkim Wam!

 7. avatar

  gospodarzowi i rodzinie..zycze by mial okazje stanac kiedys w tym samym miejscu gdzie w posadzce bazyliki jest umiejscowiona gwiazda symbolizujaca "MIEJSCE GDZIE GO POLOZONO"..i..drugie rownoznaczne..miejsce "DRZEWA KRZYŻA"..gdzie krew splywajaca po slupie dotarla az do srodka ziemi...mi udalo sie tam dotrzec..kiedys...i zycze tych kilku;moze kilkunastu sekund mistyki..nad soba..nad wlasnym zyciem..
  z wyrazami szacunku...za genialne pioro...
  p.s.......Z podziekowaniem dla wszystkich klikajacych po nocach.....

  dla rozluznienia...by wszyscy podchodzili z taką atencja do twoich felietonów...by od poniedzialku wszyscy tak sluchali JK jak przemawia z mownicy sejmowej...by tak wygladaly codzienne odprawy najwyzszych rangą oficerow WP w GABINECIE ANTONIEGO.....a takze u szefa CBA..ABW..AW..i SKW......

  https://www.you...

  CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!!!!

 8. Zawsze słyszałam i nadal słyszę te życzenia przy wigilijnym stole. 
  Daj Boże za rok doczekać. Kolejnych świąt. I zmian na które czekaliśmy tak długo! 
  Tego życzę od serca Matce Kurce i nam wszystkim.

  http://fraszki-ulotki.info/2015/12/na-puste-miejsce.html

 9. pomyślałem sobie podobnie: to był dobry rok. I zadałem pytanie: co będzie za rok o tej samej porze? Wierzę, że się uda. Autorowi, jego Rodzinie i Czytelnikom życzę wszystkiego dobrego. Damy radę:-)

 10. Drogi Piotrze, Tobie i całej Twojej Rodzinie życzę zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia no i oczywiście wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

  Życzenia najpiękniejszych Świąt składam również  wszystkim przyjaciołom Kontrowersji.

  PS Nie chciałbym ci się wcierać z politycznymi tematami, bo sam mam w domu typową ciepłą wigilijną atmosferę, ale byłbym ciekaw Twojej opinii, od rana zachdzę w głowę, czy Pisiory rzeczywiście są takie cwane, czy idą całkiem na rympał i wysłali ustawę do Komisji Wiedeńskiej.
  Jeżeli miałbym jakieś patriotyczne marzenie krótkookresowe, to byłoby to wcześniejsze uzgodnienie treści artykułów ustawy z prawnikami tej komisji. Po pozytywnych opiniach miny naszych prawniczych tuzów byłyby dla mnie warte każde pieniądze.