2015 rok był jednym wielkim świętem, pamiętajmy o tym! Wesołych Świąt!

Prześlij dalej:

Moi dziadkowie przy wigilijnym stole od zawsze powtarzają te same słowa. Doczekaliśmy tego roku i obyśmy doczekali następnego i żeby nie był gorszy. Dla mnie te słowa, szczególnie dziś, są niezmiernie ważne i oddają w całości listę życzeń. W 2015 roku wszystko się udało i chociaż już o tym nie pamiętamy, wiele wydarzeń przeszło najśmielsze marzenia i oczekiwania. Wielkim grzechem pychy i łakomstwa byłoby narzekanie, że przydałyby się na koniec roku dodatkowe prezenty. Doczekaliśmy 2015 roku po latach wyczekiwania i oby następny nie był gorszy! W czasie Świąt Bożego Narodzenia wypada wyciszyć swady i emocje, ale pozwólcie, że zachowam emocje, te lepsze, te dające nowe nadzieje. Łatwiej jest snuć plany i dążyć do celu, trudniej zachować osiągnięcia, które są otwarciem dla większych ambicji. Wszyscy biegamy wokół swoich spraw i każdy chciałby załatwić jak najwięcej, jednak nie warto gonić i łapać setek rzeczy naraz. Za ten rok pozostaje tylko i wyłącznie pokornie podziękować. Kolejne kroki będzie można pewnie postawić o ile nie stracimy gruntu, którym jest wiara, że nic się samo nie zrobi, a marudząc i złorzecząc na to co jest, łatwo zostać z niczym.

Życzę Polakom, Polsce i sobie wytrwałości, determinacji i niezłomności, bo pracy przed nami huk, a piasek w tryby posypie się wagonami. Życzę zdrowia, żeby zachować siły i móc się skupić na poważnych zadaniach, ale też uśmiechu i poczucia humoru, przecież znów przyjdzie się śmiać ze śmiesznych rzeczy i ludzi. Każdemu przyda się polskie „co, ja nie zrobię?” i tej werwy akurat bym nie wyśmiewał, potrafimy jak nikt inny zadziwiać narody i samych siebie. Winszuję odwagi większej niż dotąd, bo więcej czeka nas tchórzliwych ataków i prób powrotu do czasów najgorszych. Potrzebna też będzie solidarność, ale nie ta pusta, sloganowa, mam na myśli solidarność rodzinną, gdzie jeden bez drugiego nie istnieje. Na Święta Bożego Narodzenia życzę wszystkim wszystkiego najlepszego i ani krzty tego, co najgorsze. Wesołych Świąt!

28300 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

28 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Spokojnych, rodzinnych Świąt!

 2. avatar

  Piotrze z okazji swiat Bozego Narodzenia zycze zdrowych, pogodnych swiat,
  duzo ciepla rodzinnego, a w Nowym 2016 roku zdrowia, spelniania wszelkich marzen i planow.

 3. U mnie kolację wigilijną jemy ok  20-tej .Dawno Święta Bożego Narodzenia nie były tak SZCZĘŚLIWE i RADOSNE .W ogrodzie na dębowej ciężkiej jak cholera ławie wypaliłem gorącym prętem datę 24 05  2015r. Ten dzień jest powodem tej radości -od tej daty nastała jak by nowa era dla POLSKI.
  Życzę WSZYSTKIM SAMYCH TAKICH DNI JAK TEN MAJOWY,a do tego DUUUUŻO ZDRÓWKA.!!
  Matko Kurka jesteś wielki,I WIELKIE D Z I Ę K U J Ę ,za Twoje  teksty!!

 4. Bardzo późno zasiadacie do świątecznego stołu. My już o 20tej ledwo siedzimy od zajadania się. Świąteczne prezenty, życzenia, ciasta, sałatki rybne i śpiewanie kolend zaczynamy juz około godz 16tej. Piękny rodzinny czas. Pyszne sałatki znajdiesz na stronie pysznesalatki.pl 

 5. Swiete slowa Panie Piotrze.
  Wesolych Swiat!

 6. Gospodarzowi i wszystkim Wam!

 7. avatar

  gospodarzowi i rodzinie..zycze by mial okazje stanac kiedys w tym samym miejscu gdzie w posadzce bazyliki jest umiejscowiona gwiazda symbolizujaca "MIEJSCE GDZIE GO POLOZONO"..i..drugie rownoznaczne..miejsce "DRZEWA KRZYŻA"..gdzie krew splywajaca po slupie dotarla az do srodka ziemi...mi udalo sie tam dotrzec..kiedys...i zycze tych kilku;moze kilkunastu sekund mistyki..nad soba..nad wlasnym zyciem..
  z wyrazami szacunku...za genialne pioro...
  p.s.......Z podziekowaniem dla wszystkich klikajacych po nocach.....

  dla rozluznienia...by wszyscy podchodzili z taką atencja do twoich felietonów...by od poniedzialku wszyscy tak sluchali JK jak przemawia z mownicy sejmowej...by tak wygladaly codzienne odprawy najwyzszych rangą oficerow WP w GABINECIE ANTONIEGO.....a takze u szefa CBA..ABW..AW..i SKW......

  https://www.you...

  CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!!!!

 8. Zawsze słyszałam i nadal słyszę te życzenia przy wigilijnym stole. 
  Daj Boże za rok doczekać. Kolejnych świąt. I zmian na które czekaliśmy tak długo! 
  Tego życzę od serca Matce Kurce i nam wszystkim.

  http://fraszki-ulotki.info/2015/12/na-puste-miejsce.html

 9. pomyślałem sobie podobnie: to był dobry rok. I zadałem pytanie: co będzie za rok o tej samej porze? Wierzę, że się uda. Autorowi, jego Rodzinie i Czytelnikom życzę wszystkiego dobrego. Damy radę:-)

 10. Drogi Piotrze, Tobie i całej Twojej Rodzinie życzę zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia no i oczywiście wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

  Życzenia najpiękniejszych Świąt składam również  wszystkim przyjaciołom Kontrowersji.

  PS Nie chciałbym ci się wcierać z politycznymi tematami, bo sam mam w domu typową ciepłą wigilijną atmosferę, ale byłbym ciekaw Twojej opinii, od rana zachdzę w głowę, czy Pisiory rzeczywiście są takie cwane, czy idą całkiem na rympał i wysłali ustawę do Komisji Wiedeńskiej.
  Jeżeli miałbym jakieś patriotyczne marzenie krótkookresowe, to byłoby to wcześniejsze uzgodnienie treści artykułów ustawy z prawnikami tej komisji. Po pozytywnych opiniach miny naszych prawniczych tuzów byłyby dla mnie warte każde pieniądze.

 11. Wzajemnie Autorowi oraz wszystkim tu zgromadzonym życzę najlepszych Świąt Bożego Narodzenia a potem Nowego Roku 2016 z pakietem dobrych wieści!

 12. by te Świeta Bożego Narodzenia stały się choć początkiem zadumy i u ludzi "zakodowanych" starym, fałszywym postrzeganiem naszych polskich spraw "w miejsce falsyfikatów wartości pojawiły sie w Polsce wartości prawdziwe" *
  Jest to możliwe, tak jak możliwy jest cud przemiany wściekającego mnie niegdyś na wszelkich portalach Matki_Kurki, w lejącego miód na moje serce "kontowersyjnego" Piotra Wielguckiego.

  Pogodnych i Radosnych Świąt :)

  * W. Sumliński:
  http://wpolityce.pl/polityka/276079-w-miejsce-falsyfikatow-wartosci-pojawily-sie-w-polsce-wartosci-prawdziwe-co-dla-cynikow-do-niedawna-rzadzacych-polska-jest-nie-do-zaakceptowania

 13. Wielce Szanowny Gospodarzu!
  Drodzy Forumowicze kontrowersji!
  Życzę Wam radosnych, błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!
  "Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą."

 14. avatar

  Wesołych Świąt

 15. avatar

  i wszystkim Kontrowersjanom Wesołych i Zdrowych Świąt !!

  ps. Fajnie mi tu z Wami :)

 16. avatar

  Matce Kurce i wszystkim Kontrowersjanom na te Święta Bożego Narodzenia. Dedykuję Wam, moi mili, piękną pieśń o narodzinach Jezusa w wykonaniu niezapomnianego Pernella Robertsa.

 17. avatar

  udostępniony przez niepoprawnych.pl

  http://niepopra...

  Edit: Tekst przedni, więc wklejam całość:

  Majstersztyk Prezesa na Święta

   
   

  Obrazek użytkownika jazgdyni
  Idee

  Śmiałem się przez dziesięć minut, gdy to usłyszałem.
  A media milczą, jak zaczarowane.
  PIS, czyli Prezes w ten wigilijny dzień zadał Coup de grâce wszystkim naszym oponentom, hipokrytom, krzykaczom, propagandzistom i pospolitym szujom.
  Cenię swój spryt, więc tym bardziej potrafię go docenić u innych. Tym bardziej jak ruch jest mistrzowski.
   
  O co chodzi?
   
  Dzisiaj rano minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zwrócił się do Komisji Weneckiej z prośbą o opinię na temat rozwiązań prawnych zawartych w przyjętej przez parlament nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
   
  [http://wpolityce.pl/polityka/276070-czy-to-zamknie-spor-o-tk-msz-skierow...(link is external) ]
   
  Pojmujecie Państwo znaczenie tego pociągnięcia?
   
  Do czasu rozstrzygnięcia na arenie międzynarodowej Trybunał Konstytucyjny jest wyłączony z działania!
   
  Nie sądzę, żeby PIS przesyłał do Komisji Weneckiej nową ustawę o zaopiniowanie (to był przecież ruch dobrowolny), gdyby nie był przekonany w dużym stopniu o poprawności i słuszności swojego postępowania i ustawodawstwa.
   
  Proszę więc sobie wyobrazić i czynić to przez całe Święta aby poprawiać sobie humor, jakie wspaniałe miny będą miały te wszystkie zolle, stępnie, safiany, czaplińskie et consortes, plus Fundacja Helsińska, Krajowa Rada Sądowa, zespoły legislacyjne, Rada Adwokacka itd, itp i last but not least durnie z Brukseli, Berlina i Luksemburga, gdy Komisja Wenecka stwierdzi, że z ustawą jest wszystko w porządku.
  CAŁE LEMINGOWE AUTORYTETY BĘDĄ SKOMPROMITOWANE NA WIEKI, A MISTERNY PLAN PLATFUSIEJ LEMINGOZY LEGNIE W GRUZACH.
   
  Tym licznym "mądrym głowom" z telewizyjnego okienka pozostanie tylko szybkie spakowanie się i cichy pospieszny wyjazd na przykład do Kazachstanu.
  W Polsce będą spaleni i wyśmiani, nawet przez własne psy.
   
  W ten wigilijny dzień proponuję, by ten szacowny orszak sędziów i mędrców prawnych wiódł z Polski na odległe stepy Wielki Mędrzec Europy Lech, Bolek Wałęsa.
   
  Życząc Państwu świetnego humoru i poczucia spełnienia na Święta Bożego Narodzenia
   
  Wasz uniżony sługa
  Janusz Kamiński - jazgdyni

  - See more at: http://niepopra...

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/majstersztyk-prezesa-na-swieta

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 18. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !!!!

 19. Zdrowych, wesołych i pogodnych
  Świąt Bożego Narodzenia. Niech
  będą one okazją do zadumy, ale i
  radości z rodzinnego spotkania.
  Niech przyniosą wytchnienie od
  codziennych zmagań i trosk.
  Oby magia Bożego Narodzenia
  przetrwała w nas jak najdłużej!

 20. również za rok składali sobie życzenia - i to w jeszcze lepszym nastroju niż dzisiejszy. Szczęść Boże Wam wszystkim i Waszym Rodzinom.

 21. Chcialbym zyczyc wszystkiego najlpeszego nam wszystkim, naszym rodzinom i naszej Ojczyznie. Panie Piotrze specjalne zyczenia oraz podziekowania dla Pana.

  Bog sie rodzi noc truchleje!

  Jeszcze Polska nie zginela! 

  Jakkolwiek patetycznie to zabrzmi.

  P.S.

  Osme Swieta na emigracji.

 22. avatar

  Drogi Panie Piotrze. Jest Pan dla mnie NAJ, NAJ, NAJLEPSZY !!! 

  A dzień bez przeczytania pańskiego felietonu to dzień stracony bezpowrotnie. Miłych, Spokojnych Świąt i pomyślności w NR 2016. Pan odkopał Winchestera. Ja mam z czasów historycznych łuk z którego oddałem, zimą 1970, niestety dwa nie celne strzały do maszerującego naszą ulicą zwycięskiego patrolu ZOMO. Ja nie trafiłem, ale koledzy naparzali półcegłówkami na tyle celnie, że umundurowane oprychy pryskały niczym stadko strusi Pędziwiatrów. A my oprócz radości zdobyliśmy łupy. Dwie tarcze zomowskie, które pogubili umykając przed piątką kilkunastolatków. Pozdrawiamy serdecznie wraz z koleżanką małżonką i z nie do końca angielskiego zmywaka. Dobranoc ...

 23. avatar

  Wszystkim komentującym wszystkiego dobrego na te Święta i na nowy rok...

 24. Blogoslawonych Swiat Bozego Narodzenia i do Siego...!

 25. Panie Piotrze wszelkiej pomyślności i wielkie dzięki za oczekiwane przez nas z niecierpliwością przenikanie analizy. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz dutków.

 26. Najlepszy prezent, jaki dostalem pod choinkę, to informacja o tym, że w polskich szkolach, począwszy od podstawówki, będzie wprowadzsony przedmiot - nauka programowania. 

  "Tylko edukacja zapewni naszym dzieciom systematyczną naukę umiejętności cyfrowych. Dołączamy do czołowych państw w Europie, w których elementy informatyki są już w szkołach – mówiła w trakcie konferencji minister cyfryzacji Anna Streżyńska. – Naszych dzieci nie stać na mozolne budowanie kompetencji cyfrowych w oparciu o rozwiązania pozaszkolne. Nie możemy odbiegać od uczniów z innych krajów i teraz robimy pierwszy krok. Będziemy wspierać Ministerstwo Edukacji w tym przedsięwzięciu. Pomożemy zinwentaryzować zasoby szkolne. Zarówno sprzęt IT jak i dostęp do Internetu – dodała.

  Minister cyfryzacji poinformowała także o kolejnym kroku. – Chcemy zapewnić wszystkim szkołom podstawowym i ponadpodstawowym dostęp do szybkiego szerokopasmowego Internetu. Na ten cel uruchomimy pieniądze z programu Polska Cyfrowa – ogłosiła."
  Każdy kto mie tu zna ten wie, że programowanie mikrokontrolerów jest moim febilikiem. Tylko taka drogą jesteśmy w stanie dogonić najlepszych.

 27. I Ty, bracie, Matko Kurko, spedz te swieta spokojnie i w nastroju spelnionych nadziei. A na nastepny rok zycze sobie, zebys mnie podtrzymywal na duchu w chwilach rozpaczy, ze te skur...syny nas wykoncza. Niech im sie skicha kazda zdradziecka inicjatywa, a my i nasi reprezentaci, naprawiajmy Polske. Amen!

 28. Z podziękowaniem za słowa otuchy, że nie jestem sam dupek 'idący w górę pod prąd'

  Zdrowych wesołych i Świąt Bożego Narodzenia! Ofitych łask bożych w nadchodzącym roku!!

  ps.

  Jak ja się cieszę że NASZ RZĄD nie odpowiedział na dupkowate zapytnia jakiegoś dupka, tylko poleciał 'a jakie są podstawy prawne?' No po prostu: MAJSTERSZTK! BRAWOOOOO!!!!