MatkaKurka - blog

Dlaczego Obama podsłuchuje Merkel? Bo Putin wie o niej wszystko! Polecamy

lp.
24

Przybita na czole metka „oszołoma” pozwala w sposób nieskrępowany powiedzieć i napisać o tym, co „poważnym” komentatorem nie przeszłoby przez myśl. Mamy całą serię afer podsłuchowych, tajnych więzień i ogólnie każdy każdemu chętnie wszedłby pod kołdrę. Dziś media usiłują wypromować temat, który kompletnie mnie nie interesuje, bo o ile uważam za „murzyńskość” wynajęcie polskich budynków na amerykańskie cele tortur, to już rozwodzenie się nad „murzyńskością” na pewno nam nie służy. Aby przykryć tę przykrywkę wrócę do afer w zjednoczonej Germanii. Ucichły dwie afery naraz i obie wiązały się właśnie z amerykańskim podsłuchiwaniem oraz szpiegowaniem kanclerz Merkel? Sytuacja wydaje się co najmniej dziwna, oczywiście naiwnością jest sądzić, że w ramach sojuszu jeden nie ma ochoty podsłuchać drugiego, ale nasilenie działań amerykańskich na terenie Niemiec mimo wszystko robi wrażenie.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Czy Putin przelicytował i wypadnie z gry? Chociaż nie umiem, modlę się o to!

lp.
23

Dwie nowe okoliczności sprawiają, że w tak złym położeniu pułkownik KGB nie był jeszcze nigdy. Pierwszą jest oczywiście zamordowanie 295 osób z różnych krajów, co w sposób zasadniczy zmienia nastawienie świata i Europy. Zgodzę się z opinią, że żadnego wielkiego sprzeciwu politycznego nie będzie, Obama marudził przez 5 minut i sprawę zamknął, Merkel zachowała się wręcz koncyliacyjnie, ale mimo wszystko nastawianie się zmieniło. Nie politycy europejscy i światowi, tylko obywatele zaczynają ścierać bielmo z oczu. Dopóki radziecki bandzior mordował okoliczne ludy dzikiego wschodu nikt się specjalnie tym nie przejmował. Z chwilą gdy nastąpił atak na dzieci lepszego boga, czyli mieszkańców zachodu, Putin stracił anonimowość i bezkarność. Metki zabójcy z siebie już nie zdejmie i to dopiero pierwsza zła informacja. Wojny z Putinem nie przewiduję, jednak jakaś odpowiedź musi się pojawić i znając życie skończy się „sankcjami”.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Czy Hamas i Powstańcy Warszawscy są terrorystami? Czy umiemy puścić oko?

lp.
22

Usiadłem na swoim ulubionym miejscu, napiłem się ze swojego ulubionego kufelka i w końcu jestem w domu, ale wrócę do wizytowania Warszawy. Spotkanie w Roninie najbardziej zdzieliło mnie obuchem, gdy byłem widzem i słuchaczem, a nie prelegentem. Zdarzają się sytuacje, w których wszyscy mają rację i nikt nie ma racji. Dokładnie takie zjawisko miało miejsce w warszawskiej, oknem klimatyzowanej, sali. Starzy warszawiacy oburzyli się wypowiedzią i wcześniejszym artykułem Łukasza Warzechy, który pisał o terrorystach z Hamasu i strategicznym sojuszu Polski z Izraelem. Warzecha nie godzi się na taki stan rzeczy, w którym ktokolwiek może nafaszerować dziecko trotylem i zdetonować w autobusie albo ogródku jordanowskim. W odpowiedzi od jednego z uczestników dyskusji usłyszał, że przecież Powstańcy też byli nazywani terrorystami, bo rzucali butelkami z benzyną w niemieckie czołgi. Tak wygląda pętla nieporozumień, którą warto i trzeba rozplątać.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Strony

Subscribe to RSS - MatkaKurka - blog