MatkaKurka - blog

Trwa III Konferencja Smoleńska, a w mediach niedźwiedź pogryzł quada Polecamy

paź.
20

Od dwóch dni w hierarchii telewizyjnych newsów królują trzy wydarzenia. Pierwszym jest niedźwiedź, który zaatakował quada i odniósł zwycięstwo. Drugim jest jakiś małolat, który dostał gazem po oczach i pałką po grzbiecie od strażników miejskich. Trzeci hit to przerwany wieczór kawalerski, z powodu niekonwencjonalnych działań kawalerów polegających na pozorowaniu porwania pana młodego. Mój kraj szczęśliwy – napisał poeta i zaśpiewała nieśmiertelna Maryla Rodowicz. Żadna telewizja o zasiągu ogólnopolskim nie pokazała jednej sekundy relacji z III Konferencji Smoleńskiej. Z jednej strony ta absencja ma bardzo silny przekaz, „Oni” przegrali Smoleńsk i wiedzą, że przegrali. Ze strony drugiej „My” odnosimy kolejne moralne zwycięstwo. Jeszcze rok temu Smoleńsk wywoływał wielkie poruszenie, przypomnę, że przez wiele tygodni dyskutowaliśmy o sensacyjnym odkryciu Chrisa Cieszewskiego i była to wyjątkowo ożywiona dyskusja.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Frajerstwo, czyli o śmiesznej i jednocześnie bezwzględnej polityce

paź.
19

Pan minister Marek Sawicki powiedział dosadnie do polskich rolników, że są „frajerami”. Teoretycznie jestem odbiorcą tych słów, ponieważ posiadam sześc hektarów areału V klasy, czyli piach i sosnowe igliwie. Piach nie piach do płacenia KRUS zostałem zmuszony i tak oto stałem się rolnikiem. Wracając do „frajerów” Sawickiego muszę powiedzieć, że te słowa w najmniejszym stopniu mnie nie dotknęły i wcale nie z tego powodu, że sadownikiem nie jestem. Powiem więcej, gdybym był sadownikiem słowa Sawickiego wziąłbym sobie do serca i do rozumu, bo najzwyczajniej w świecie stał się cud i polityk PSL powiedział prawdę. Trzeba być frajerem, żeby sprzedawać jabłka po 12 groszy, skoro za utylizację płacą bodaj 27 gr. Nieważne, nawet gdyby płacili 14, to też frajerstwem zalatuje. Do Sawickiego można mieć 1000 pretensji i wszystkie będą słuszne, tymczasem Sawicki i cały PSL najpewniej zapłaci za coś, co zrobił słusznie.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Jeśli nie Ojczyznę wolną, to chociaż Państwo Podziemne racz nam zwrócić Panie

paź.
18

W szabas miałem zamiar zrobić sobie i Czytelnikom małe podsumowanie skaczące po kilku tematach, ale nie będę świętował i skupię się na najważniejszym. Po pierwsze szpiedzy głupcze! Z premedytacją parafrazuję hasło wyborcze Clintona, które zresztą sparafrazowano milion razy, żeby znów się porwać na cel ledwie widoczny. Mydlenie oczu publice, wciskanie do głów błogosławionych paradygmatów, o których słyszymy od narodzin po zgon, ma jedno zadanie – utrzymać Matrix. Wydarzenia kończącego się tygodnia przy namiastce suwerennych mediów, przy śladowej uczciwości intelektualnej „elit” powinny doprowadzić do rewolucji w tak zwanej świadomości zbiorowej, jeśli nie do rewolucji w ogóle. Przekaz „oszołomów” został podany na tacy, w oficjalnej wersji, i cóż się takiego stało? Zupełnie nic, publika przełączyła kanał gdzie leci „M jak miłość”.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Strony

Subscribe to RSS - MatkaKurka - blog