MatkaKurka - blog

Wszystkim życzę Jezusa Chrystusa Polecamy

kw.
19

Mistyka związana z życiem i śmiercią Chrystusa przetrwała 2 tysiące lat, w czym nie ma cienia przypadku, chociaż niezłomna postawa Jezusa Chrystusa nie była pierwszą w historii ludzkości. Wyjątkowość Tej postaci, dla jednych historycznej, dla drugich bajkowej, a dla trzecich świętej, polega na zbiegu wielu okoliczności, które złożyły się na niepowtarzalną całość. W świadomości, właściwie w naturze ludzkiej z jednej strony leżą archetypy, z drugiej tęsknota za indywidualnym heroizmem, co się ze sobą przeplata i tworzy duchowość. Każdy z nas nie tyle wie, co czuje jaki jest ideał ojca, matki, żołnierza, przywódcy i tak dalej. Kształtowaliśmy swoje zachowania od czasu pobytu na gałęzi, przez jaskinię, aż po machiny latające i chociaż teraz pojawiają się szatańskie pomysły, aby archetypy zastąpić modą przeczącą naturze, to instynkt nie pozwala rozwijać się wynaturzeniom.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Nie rozmieniać Smoleńska na drobne i dęte histerie wokół „artystów”

kw.
18

Poniósł się lament po prawej stronie dyskusji, że prokuratura w Poznaniu odmówiła wszczęcia postępowania, w związku ze „spektaklem” i tutaj mam problem, bo naprawdę nie wiem i nie chce wiedzieć, o który „spektakl” chodzi. O ile dobrze rozumiem zawiadomienie musiało powstać na mocy art. 212 k.k. albo 216 k.k., bo w przeciwnym razie prokuratura nie zajmowałby się sprawą. Jakby nie było wymienione artykuły są kompromitacją w polskim prawie i to pierwszy argument przeciw lamentowi. Po drugie do pasji mnie doprowadzają tego rodzaju histerie, jak bieganie do prokuratury z każdym pajacowaniem „artystycznym”, czy innym brzydkim słowem. Dla mnie granica jest jedna – realne groźby pozbawienia życia lub zdrowia, każdy inny spór powinien się odbywać na drodze cywilnej, jak w szanującym się narodzie przystało.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Cztery wpadki Tuska i słupki lecą, czyli Donald znów się odezwał

kw.
17

Tysiące tekstów poświęcono Jarosławowi Kaczyńskiemu, który się odezwał i PiS-owi spadło, sam napisałem chyba z setkę, aż tu nagle przyroda wypełniła nudną pustkę świeżym towarem. Hop siup zmiana... stron, Kaczor gada sobie, co mu do głowy wpadnie i w najgorszym razie PiS traci 2, 3 punkty, a Tusk zalicza wpadkę za wpadką i ludzie znów się pozbywają złudzeń. Powinienem w tytule podnieść poprzeczkę, ale cztery wpadki w zupełności wystarczą, żeby oddać rzeczy sedno i jednocześnie nie znużyć czytających. Na początku były flagi, same polskie, jak nigdy i na tym tle, co proszę czytać dosłownie, ponieważ tak Tusk traktuje naszą historię i tradycję, pstryknął sobie Donald dwie fotki. Na pierwszej wygłupiał się jako „maż stanu”, który broni rubieży przy pomocy najcięższych armat, czyli tandetnych monologów. Na drugiej Tusk pokazał się w dyżurnej roli partyjnego lidera i coś tam dorzucił do poprzedniej tyrady.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Strony

Subscribe to RSS - MatkaKurka - blog