Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jerzego Owsiaka i WOŚP

Prześlij dalej:

Dziś otrzymałem kolejne 50 anonimów, w tej samej „konwencji”. 50 kopert, 50 znaczków, 50 próśb o pomoc i 50 anonimowych „listów przewodnich”. Cały ten urobek wpłynął od „tajemniczej fundacji”, jak mniemam za wiedzą, jeśli nie siłą sprawczą jej prezesa. Pytałem rzecznika WOŚP Krzysztofa Dobiesa, dlaczego w ten sposób WOŚP i jej prezes żartują sobie z ludzkiego cierpienia? Uzyskałem tradycyjną odpowiedź, żebym się uśmiechnął i przestał zalewać żółcią. Z kolei na stronach WOŚP pytali ludzie, wklejając odnośnik do mojego artykułu, czy fundacja jest odpowiedzialna za tę mało zabawną akcję . Odpowiedź była wymijająca https://www.fac..., ale jednocześnie nie budząca większych wątpliwości, czyją robotą jest kpina z ludzkiej tragedii. Jednak żelaznym dowodem jest coś zupełnie innego, pisałem i uprzedzałem, że WOŚP robi sobie krzywdę własną nieudolnością i porządnie nie potrafi nawet anonimu napisać. Nie uwierzyli, wyśmiali, napyskowali i poszli dalej się „wygłupiać”. W porządku, chciałem być miły i wyrozumiały i nie liczyłem na wdzięczność. Teraz już nie proszę, że dysponując twardym dowodem w zawiadomieniu do prokuratury nie będę się obawiał art. 234 kk. Wskażę wyraźnie na fundację WOŚP oraz jej prezesa, jako podejrzanych w sprawie, ponieważ na to jednoznacznie wskazuje nieudolnie zamazany corpus delicti:

 

Jutro składam zawiadomienie do prokuratury z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z:

Art. 190a. Uporczywe nękanie - stalking
§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Strony

33675 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. "że Owsiak jako świadek we własnej sprawie miał prawo składać fałszywe zeznania"
  przypomina mi to "ministra" Sawickiego, któremu przyznano taką możliwość w ramach "obrony własnej"
  matko!!!

 2. Czy to było zaskarżone?

 3. Nie wiem, wyczytałam o tym w DoRzeczy ...

 4. avatar

  Mam już przetłumaczone najważniejsze maile do Mercedesa. Potrzebne jest jeszcze tłumaczenie zapytania. Bardzo proszę, aby ktoś się zgłosił, to niezwykle ważna rzecz. Poniżej tekst do tłumaczenia, nie ma tego dużo:

  Portal niereglamentowany - www.kontrowersj...
  Dzień dobry,

  W związku z tym, że jesteście Państwo oficjalnym sponsorem Fundacj WOŚP i zamierzacie wziąć udział w zbiórce publicznej organizowanej przez WOŚP 11 stycznia 2015 roku, zwracam się do Was o zajęcie oficjalnego stanowiska w następujących kwestiach:

  W Sądzie Rejonowym w Złotoryi zapadł wyrok, który jest miażdżący dla Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP. Sąd zwraca uwagę, że zeznania świadków: Jerzego Owsiaka, księgowej Doroty Pilarskiej i rzecznika Krzysztofa Dobiesa, dotyczące finansowania i działania Fundacji WOŚP, rozmijały się z prawdą. Jak Państwo odniesiecie się do faktu, że prominentni przedstawiciele WOŚP w ocenie Sądu nie mówili prawdy o finansach i działalności WOŚP? Czy ten fakt ma dla Państwa znaczenie?
  Pomimo wielokrotnych prawomocnych zarządzeń Sądu, Fundacja WOŚP i Jerzy Owsiak odmówiła przekazania do sądu kopii ksiąg rachunkowych. Jakie jest Państwa stanowisko wobec tego niezwyczajnego faktu, który w sposób ewidentny nie tylko podważa wiarę w transparentność Fundacji, ale wyraźnie wskazuje, że Jerzy Owsiak i WOŚP lekceważy obowiązujące w Polsce prawo? Czy współpraca z Fundacją WOŚP, w Państwa ocenie, nie narazi Was na utratę zaufania?
  Czy wobec powyższych faktów, potwierdzonych wyrokiem Sądu, zamierzacie Państwo nadal służyć swoją marką, pieniędzmi i zaangażowaniem na rzecz Fundacji WOŚP, narażając się na zarzut współpracy z organizacją, która lekceważy prawo i sama podważa swoją transparentność?

  Na potwierdzenie swoich słów, poniżej zamieszczam kluczowe fragmenty z pisemnego uzasadnienia wyroku Sądu Rejonowego w Złotoryi oraz umieszczam link do pełnej treści uzasadnienia.

  I. Zastrzeżenia budziły, w świetle późniejszego zachowania Jerzego Owsiaka jako prezesa fundacji i spółki ,,Złoty Melon”, deklaracje o woli udostępnienia sądowi wszelkie żądanej przez sąd dokumentacji tych podmiotów (w zakresie punktu I zarządzeń z kart 769 i 770). Jest to szczególnie zadziwiające, gdy spojrzy się na oświadczenia Jerzego Owsiaka, w zakresie pytań o kwestie księgowe zasadniczo nie miał szczegółowej wiedzy (co do czego trudno mieć pretensje), ale odsyłał on do wiedzy księgowej (sąd przesłuchał Dorotę Pilarską), a z kolei główna księgowa odsyłała w zakresie szczegółowych pytań do dokumentacji, a tej ostatecznie sądowi odmówiono.

  II. Dokumentacja ta miała ogromne znaczenie dla oceny zasadniczego, w ocenie sądu, zarzutu Piotra Wielguckiego, sprowadzającego się do, pisząc w uproszeniu, twierdzenia, iż przy .wykorzystaniu firmy ,,Mrówka Cała” i ,,Złoty Melon”, przez transakcje tych podmiotów z fundacją, środki pieniężne pozyskiwane ze zbiórek publicznych trafiają w pewnej części do Jerzego Owsiaka.

  III. Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono.

  Całość uzasadnienia: http://kontrowe...

  Pozdrawiam
  Piotr Wielgucki (Matka Kurka)

 5. avatar

  W tej sytuacji pamiętaj, że nie możesz oczekiwać od prokuratury, że cokolwiek zrobi; trzeba będzie przemysleć odpowiednie wnioski dowodowe...
  Porozmawiam ze znajomymi prokuratorami..;) Sam mam już kilka pomysłów ale to nie publicznie...
  Trzeba miglanca w czerwonych portkach utemperować...

 6. avatar

  Właśnie pisze zawiadomienie, podeślę do oceny jak skończę,. Długie nie będzie.

 7. avatar

  Podeślij...
  Zobaczymy jak da się je rozszerzyć...
  W apelację pz kolei wgryzę się w wolnej godzinie w święta - 38 stron powinno pójść szybko..

 8. avatar

  Poszło...

 9. I nic mu nie zrobią. Uznają za niepoczytalnego jak tu http://motoryza... i na tym się sprawa skończy. Choć przykre, ale realne. Tylko teraz pytanie; jakim cudem i na jakiej podstawie takiemu psychicznie choremu (sam się przyznał, że miał taki epizod) ludzie powierzają tak znaczne pieniądze. To z góry skazane jest na niepowodzenie i defraudacje przy tak niskim współczynniku odpowiedzialności za własne czyny i IQ.

 10. Pytam bo nie rozumiem dlaczego akurat takie pisma są przesyłane, oczywiście ani to zabawne ani sensowne - przynajmniej na razie dla mnie.

 11. Strony