Prześlij dalej:

Nie przeproszę za niegramatyczny tytuł, bo to parafraza znanych karteczek wywieszanych na witrynach sklepowych i przy okienkach pocztowych. Liczę na to, że felietony czytają młodzi ludzi i specjalnie dla nich wyjaśnienie. W czasach szarości betonu, klient nie był panem, ale… no co tu dużo mówić, śmieciem po prostu i tak był traktowany. Jedną z form wyrzucania „śmieci” z placówek handlowych, tak się nazywały sklepy, było wywieszanie kartek przez sprzedawców. Wszystkie dowcipy, które krążą po Internecie to autentyczne informacje dla klientów, nawet ten: „Nie ma mnie w sklepie, z powodu, że jestem nieobecny”.

Poseł Sławomir Neumann, przepraszam Sławek Neumann, bo u nowoczesnych to wszyscy są Sławki, Jurki, Zbyszki, Jolki i tak dalej, został na dzień 28 listopada 2018 roku wezwany do prokuratury w Jeleniej Górze. Rzecz jasna Sławek o tym doskonale wiedział, ale niewiele sobie z tego zrobił. W tym samym dniu postanowił zorganizować konferencję prasową, czyli w jego mniemaniu wypełniał obowiązki posła. Ktoś kojarzy jakąś ważną konferencję z udziałem Sławka Neumanna, która się odbyła wczoraj? Tak myślałem, sam też musiałem głęboko pogrzebać w Google, aby trafić na to niszowe wydarzenie. Rzeczywiście w imieniu klubu PO, jako przewodniczący klubu PO, Sławek Neumann zorganizował konferencję poświęconą Telewizji Polskiej. Zaplanowany cyrk odbył się dokładnie w tym samym czasie, w którym prokuratura miała przesłuchać Sławka Neumanna w charakterze podejrzanego i postawić mu zarzuty.

Zamiast Sławka Neumana w prokuraturze pojawił się pełnomocnik posła i przewodniczącego klubu PO i najpierw „usprawiedliwił” swojego klienta tym, że „nie ma go, gdyż jest nieobecny”, a potem zaczął negocjować dogodny dla podejrzanego termin. Wiem, że w takich przypadkach nerwowi i jednocześnie naiwni zaczynają krzyczeć, jak wielki to skandal i co by spotkało zwykłego Kowalskiego przy tak bezczelnym zachowaniu. Spokojnie, szkoda nerwów, nie po to podatnik opłaca pełnomocnika podejrzanego, żeby ten narażał klienta na nieprzyjemności. W świetle prawa wszystko jest w porządku, gdyby poseł po prostu nie przyszedł i nie przysłał pełnomocnika, wówczas teoretycznie można by go doprowadzić do prokuratury, ale w praktyce prokuratura wysyła drugie zawiadomienie nawet Kowalskiemu.

Wiem, co mówię, przed przymusowym doprowadzeniem mnie na badania psychiatryczne, prokuratura dwukrotnie, może i trzykrotnie, urzędowo prosiła o stawiennictwo. Złośliwych informuję, że badania zakończyły się potwierdzeniem pełnej poczytalności zarówno w chwili, gdy nazwałem Tuska i Komorowskiego „ruskimi cwelami”, jak w i w ogóle. Zostawmy jednak tę dygresję, czas zmierzać do finału. Ostatecznie prokuratura wyznaczyła inny termin, a podejrzany Sławek Neumann łaskawie obiecał zdjąć kartkę „nie ma mnie z powodu, że jestem nieobecny” i odwiedzić wymiar sprawiedliwości. Nie jest zatem tak źle, jak marudzą szarzy i sfrustrowani obywatele, przecież mógł Sławek Neumann zorganizować następną konferencję i tak do przedawnienia czynów. Dobrze, pożartowaliśmy sobie ile wlezie, czas na jakieś poważne podsumowanie.

Strony

Źródło foto: 
12718 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

10 (liczba komentarzy)

 1. Właściwie, to wychodzi na zero. Mamy gwarancję, że po wielu latach rządzenia pisowcy  wsadzą kilku swoich. Opozycja wsadziłaby tych samych natychmiast, ale chroniąc własnych. Tak czy siak siedzieliby ci sami.

 2. avatar

  otóż to, a na straży tego żeby przez przypadek nie siedzieli niwłaściwi będzie stała pani sędzia Gersdorf i sędzia Iwulski. Chyba ta władza pisowska uczestniczyła w jakimś wypadku i urwało im jaja

 3. Trochę z innej beczki. Cejrowski poinformował że TVP zdjęła program, w którym występował wraz z Rachoniem. Czyżby Kurski szykował sobie jakiś wypad pajacem z prezesury?

 4. Oby, jako korespodent tvp na grenlandii.

  Putin wcale nie testuje, na co może sobie pozwolić.

  Putin ma w rękach prawie cały bliski wschód, oraz jest geostrategicznym sojusznikiem Niemiec, Francji, Chin, Iranu i Turcji. Teraz czas dokonać podziału interesów na Ukrainie, albo całej Ukrainy. Tylko jeden Putin wie, jaką decyzję podjął.

  Ale zauważmy, że jest koniec listopada a Prezydent Ukrainy ogłosił, że strategicznym sojusznikiem Ukrainy są Niemcy. Miesiąc temu na strategicznego sojusznika Niemcy zostały wybrane przez Czechy i Słowację. Dwa miesiące temu pisałem, że jeśli rząd Polski nie zdecyduje się do końca listopada zaproponować strategicznego sojuszu Czechom, Słowacji, Litwie i Ukrainie, to potem będzie za późno i zostaną strategicznymi sojusznikami Niemiec, jak w 1939r. Pomyliłem się niewiele, prawda, Radku?

  Za pół roku namiestnikiem na Ukrainie będzie polityk namaszczony przez Niemcy albo Rosję, albo robiący na obie strony. Czyli z KAŻDEJ strony będziemy otoczeni przez Niemców lub Rosjan.

   

 5. Rozmowa telefoniczna jakiej nie było.

  - Wołodia?.. mam dil do zrobienia...
  - Siema Petr... jaki?
  - Ja ci podeśle takie stare kutry, a ty je rozwalisz...
  - No co ty... nie mogę...
  - Podeśle na twoje wody... rozumiesz?
  - Aaa... to rozwalę... no i co?
  - Ty zaanektujesz se to bajoro... jak mu tam... Azowskie, a mnie skoczą słupki.
  - He he... dobrze kombinujesz... a Amerykany?
  - Rozmawiałem już z Makrelą... ona nas pogodzi...
  - Dobre!.. no dobre... i Amerykany raus!.. he he.
  - Może wolisz sankcje?
  - Eee... mnie tam wsio adno.

 6. Cejrowski wylot, Gadowski w ogóle nie ma wstępu, a o narodowcach nawet nie ma co mówić. Za to polszewii i komuchów pełno. Wyraźnie widać, że jednym z celów (zadań?) PiSu jest podtrzymanie magdalenki za wszelką cenę.

  A co do Kurskiego - gdyby nie realizował zamierzeń Partii i Prezesa to dawno by wyleciał bo już nie takich pozdejmowano, ze zbyt polskim i patriotycznym premierem przecież włącznie.

 7. avatar

  Czyli jak mówi red. Michalkiewicz szykuje nam się Nowy Izrael na zachodniej części Ukrainy i wschodniej Polski, tak do Wisły a za Wisłą Generalna Gubernia.

  Pewnie i w jednej i drugiej Prownicji będą jeździć tramwaje " Nur für ....."  a my będziemy sobie żyć dostatnio jak Palestyńczycy........... u siebie

 8. Podsumowując ..Kurski - łuuuś ty ku..o (wykonać z mocnym przytupem)

 9. Najłatwiej wsadzać swoich oraz młodych patriotów. Za pierwszymi nikt się nie ujmie, a za drugich można jeszcze dodatkowo zapunktować u sierżanta albo pani ambasador (co gdy zapadną decyzje i tak PiSowi w niczym nie pomoże, ale pisowscy "geniusze" są tak lotni umysłowo, że jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy).

  Za to rozwydrzone kodomictwo i lewactwo chodzi bezkarne, że o takich rekinach jak HGW czy Schetyna już nawet nie wspomnę. Samobójcza polityka.

 10. avatar

  Przykro ale taki ten "nasz" PiS bohaterski, "nie pozwolą, nie zawrócą, nie oddadzą guzika od płaszcza" ale co kto "pierdnie zaraz lecą wąchać" jak mówi młodzież. Totalni walną fake newsem a ci "popaprańcy" jak mówi Bolek (dobrze mówi, popaprańcy) tygodniami się tłumaczą wśród rechotu i kpin. Czy po to daliśmy im taką władzę żeby co chwila robili dwa kroki w przód i trzy w tył?Nie pójdę już na wybory, już 2 x zmarnowałem swój głos raz na Dudę drugi w parlamentarnych.Jak mówią niektórzy głos suwerena jest bez znaczenia, NIE liczy się.

 11. Strony