Prześlij dalej:

Lubię się pośmiać nie tylko z Jaśkowiaka, ale z tego śmiesznego skrótu POKO, choć nie wiem, czy to jeszcze aktualne. Gdzieś czytałem, że Lubnauer zrezygnowała z przewodniczenia „Nowoczesnej” i trochę mnie to zaskoczyło, ponieważ o istnieniu „Nowoczesnej”, czyli części POKO, na śmierć zapomniałem. No i teraz nie wiem na ile mój śmiech z POKO jest aktualny, może wraz z Lubnauer zrezygnowała cała Nowoczesna? Wstęp do felietonu zapowiada szereg odcinków komediowych, jakie POKO na własne życzenie będzie kręcić. Komedia z „Nowoczesną” stanie się mało zabawna przy tym, co nas czeka w prawyborach.

A co konkretnie nas czeka? Konkretnie to nie nas, tylko ich, co do reszty to ciężko powiedzieć, sytuacja, jak powiadają komentatorzy, jest dynamiczna. Kto jeszcze miesiąc temu mógł przypuszczać, że Schetyna próbując uciec do przodu i kupić trochę czasu dla siebie zapędzi się w kozi róg. W ostatniej chwili udało się Schetynie, nakłonić, zmusić albo wyżebrać start Jaśkowiaka i tym samym uratować ideę prawyborów. Oczywiście znając POKO nietrudno sobie wyobrazić, że mogli zorganizować prawybory z jednym kandydatem, jednak takich szopek mógłby nie przełknąć nawet najtwardszy „leming”. Skończyło się nieco mniejszą kompromitacją, przywieziono kontrkandydata Kidawy-Błońskiej w teczce, dokładnie w kopercie i tak się zaczął pierwszy odcinek komedii. Drugi odcinek rozpoczął Żakowski!

Wszyscy wiedzieli, że prawybory w POKO to ustawiony spektakl i wiadomo, że Kidawa-Błońska już wygrała, zresztą Sikorski powiedział o tym wprost. Tymczasem „tuz” dziennikarstwa, popularny „Lenin” i wyjątkowo nie chodzi o Piotra Lisiewicza, ale Jacka Żakowskiego, ogłosił światu swoje odważne przekonania. Żakowski z entuzjazmem krzyknął, że Jaśkowiak to bardzo dobry kandydat, który wygra nie tylko z Kidawą-Błońską, ale z Andrzejem Dudą! Na początku myślałem, że Żakowski coś tam palnął i potem „wyrwano to z kontekstu”! Nic z tych rzeczy, całkiem poważna deklaracja i analiza, przynajmniej w ocenie samego Żakowskiego. Obojętnie czy będziemy się ze słów Żakowskiego śmiać, czy zapłaczemy, jedno jest pewne. Prócz komedii rozkręciła się prawyborcza zadyma w POKO, ponieważ takich „Żakowskich” jest znacznie więcej.

W POKO palą się wszystkie pokoje „siedziby” i panuje taka panika, że nikt nie wie gdzie, z kim i przed kim uciekać, aby nie być gołosłownym chcę się podeprzeć podstawowym pytaniem. Który kandydat jest kandydatem Schetyny? Nie postawiłbym złamanego grosza ani na Kidawę-Błońską ani na Jaśkowiaka. Jak dla mnie oboje są wystawieni przez Schetynę na pewną polityczną śmierć. W takim razie może ktoś potrafi wskazać kandydata wewnętrznej opozycji Schetyny, podpowiem, że niekoniecznie jest nim Kidawa-Błońska, bo Joanna Mucha jedna z najbardziej otwartych przeciwniczek Schetyny, medialnie wyraziła swoje niezadowolenie i zaproponowała poszukiwanie nowego wojownika, który pokona Andrzeja Dudę.

Strony

Źródło foto: 
29954 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

8 (liczba komentarzy)

 1. Jaśkowiak, wbrew pozorom, to bardzo poważny kandydat. Nie został on wysunięty, jak twierdzi większość dziennikarzy, przez Schetynę, ale przez zaplecze sorosowskie przeciwko Schetynie. To Kidawa-Błońska jest jego nominatką. Wysunięcie kandydatury tęczowego Jaśkowiaka to dowód na przejmowanie PO przez Sorosa od słabnących promotorów niemieckich.

  To, co może zrobić z krajem dawny członek grupy "złotych chłopców" Kulczyka, widać po losach Poznania. Dawne postpruskie, konserwatywne miasto stało się drugim Amsterdamem w przeciągu kilku lat. W razie jego zwycięstwa to samo czeka Polskę.

 2. Jeżeli Jaśkowiaka wypchnął był do prawyborów Soros, wówczas Jaśkowiak powinien te prawybory w PO wygrać. A gdyby wygrał, podzieliłby elektorat lewacki, pomiędzy siebie i Zandberga, z kolei konserwatywne resztki odpłynęłyby z PO definitywnie i na zawsze. Byłaby to bardzo dobra wiadomość. W takiej sytuacji najpoważniejszym kontrkandydatem Dudy stałby się Kosiniak Kamysz. To druga dobra dla Andrzeja Dudy wiadomość. Kosiniak Kamysz jest plastikowy i lizusowaty w stopniu przerastającym cały peleton kandydatów. Fałszem od niego bije na 100 km. Andrzej Duda powinien sobie z Kosiniakiem Kamyszem poradzić.  

   

 3. Może być tak, jak Pan napisał. Ja stawiałbym na pojedynek Dudy z Jaśkowiakiem w drugiej turze (o ile Schetyna nie da rady wykończyć tego ostatniego). Wtedy będą decydować dwie kluczowe kwestie: kogo z nich poprze elektorat Konfederacji i czy "konserwatyści" z PO poprą Dudę zamiast Jaśkowiaka.

 4. Jaśkowiak nie ma się nijak do Konfederacji, przecież to lewak i to lewak paskudny. Elektorat Konfederacji poprze w takiej sytuacji Dudę lub odpuści sobie II turę, wszystko zależeć będzie od sytuacji. Co do głosów z PO, tu może nastąpić przepływ w stronę Dudy, o ile prawybory w PO odbędą się na serio. Tego ostatniego nie byłbym wcale taki pewny.

   

 5. Po odbytych wyborach w POKO wszyscy jej uczestnicy mogą... popełnić harakiri.

 6. Nowe rozdanie, jak polska historia uczy, polegać będzie na zmianie nazwy partii i medialnym hałasie, że to jest zerwanie z przeszłością, nowy program i w ogóle nic nie mamy wspólnego z PO, POKO, czy Nowoczesną. Była Unia Wolności, Unia Demokratyczna, PZPR, SLD, będzie i coś po POKO, ale twarze będą dziwnie znajome. Niektórzy może nawet zmienią nazwiska.

 7. avatar

  "Czym to się skończy nie wiadomo..."

 8. avatar

  Swego czasu porządny, poukładany i rozwinięty Poznań pod rządami "jaśkowiaków" stał się kupą postępackiego euro-gnoju. Miaso-burdel dla bogatych, spasionych dzieci i wnuków niemieckich nazistów.

 9. Strony