"WICEPREMIER MISIO" - TAJNA FUCHA "MISIA" KAMIŃSKIEGO "

Prześlij dalej:

 

TAJNA FUCHA KAMIŃSKIEGO

KAMIŃSKI PRACUJE DLA IZRAELSKIEJ FIRMY WYWIADOWCZEJ.

DORADCA PREMIER EWY KOPACZ AGENTEM IZRAELSKIEGO WYWIADU?

"WICEPREMIER MISIO"

 

Grupa Prism to firma publiczna z lokalizacjami w Waszyngtonie, Londynie, Londynie i oddziałach globalnych. Zainspirujemy interesy naszych klientów poprzez angażowanie mediów, decydentów i urzędników państwowych oraz grup interesariuszy w celu ukierunkowania narracji medialnych, kształtowania opinii publicznej i bezpośredniego wpływu na przepisy.

Zwiększamy świadomość kwestii, które mają wpływ na naszych klientów poprzez identyfikowanie, rekrutowanie, edukowanie i mobilizowanie wsparcia lokalnego i regionalnego przez media, osoby trzecie i decydentów.

Dzięki stosunkom na całym świecie Prism Group może dotknąć odpowiednich osób w ramach każdego projektu. Wraz z zespołem w Waszyngtonie mamy niezrównaną sieć terenową w Europie i możemy aktywować kampanie klientów na rynkach: Wielka Brytania, Bruksela, Francja, Włochy, Niemcy, Polska, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Albanii, Malezji i Japonii.

Nasze praktyki płynnie integrują się z klientami, korzystając z wiedzy z zakresu polityki i komunikacji. Pomagamy wykorzystać możliwości promowania polityki, identyfikowania i łagodzenia zagrożeń lub tworzenia impetu dla trwałych zmian.

 

Co łączy Prism Group – izraelską firmę zajmującą się gromadzeniem informacji gospodarczych – i Michała Kamińskiego (43 l.)? Jest jej ekspertem. Czy uważa, że praca dla premier polskiego rządu i dużej obcej firmy wywiadowczej rodzi konflikt interesów? Nie! Jak zapewnia w Radiu Zet – jest tylko „dobrym znajomym pani premier”!

"Wicepremier Misio" – tak o Michale Kamińskim mówią już posłowie Platformy Obywatelskiej. Kamiński jest teraz najbliżej premier Ewy Kopacz (59 l.) i z tylnego fotela pomaga jej kierować rządem. Premier słucha jego rad i zdaje się na „Misia” w najważniejszych sprawach. Jedną z nich była ostatnia natychmiastowa decyzja o dymisji najbliższych współpracowników z rzeczniczką Iwoną Sulik (51 l.) na czele.

Choć Kamiński trzyma się kurczowo ucha Ewy Kopacz, nie przeszkadza mu to jednocześnie dorabiać w prywatnej amerykańsko-izraelskiej firmie wywiadowczej. Prism Group zajmuje się marketingiem politycznym i gromadzeniem informacji gospodarczych. Aktywność Kamińskiego przy premier polskiego rządu może budzić wątpliwości, ale on sam zapewnia, że ma czyste ręce. – „Nie mam żadnego konfliktu interesów, bo moja firma nie ma absolutnie żadnych interesów w Polsce” – przekonuje w rozmowie z Faktem. W Radiu Zet zapewnia, że spotkania z premier dotyczą głównie spraw ukraińskich. A w rozmowie z Faktem dodaje, że nie gości na stałe w KPRM. – „Własnego gabinetu nie mam, bo nie dostałem żadnej propozycji”.

Poseł Kamiński zostawi politykę?

Kamiński: Zostałbym z Kopacz za kilka tysięcy złotych.

Michał Kamiński, były poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej a obecnie nieformalny doradca premier Ewy Kopacz jest pracownikiem izraelskiej firmy wywiadowczej Prism Group.

Prywatna agencja wywiadowcza Prism Group zajmuje się głównie marketingiem politycznym i gromadzeniem informacji gospodarczych.  Sam Kamiński nie widzi nic dziwnego w działalności dla obcego wywiadu. "Nie mam żadnego konfliktu interesów, bo moja firma nie ma absolutnie żadnych interesów w Polsce" - tak Kamiński odpowiedział na pytanie o jego działalność wywiadowczą gazecie Fakt.

Strony

5412 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Aleszumm

Autor artykułu: Aleszumm