Więcej racjonalizmu mniej magla, PiS to tylko politycy i wymagają społecznego nadzoru

Prześlij dalej:

Przy każdej politycznej aferce wokół PiS i celowo zdrabniam aferę, niczym telewizyjny kucharz nazwy przypraw i składników, pojawiają się nieśmiertelne argumenty. Na pierwszym miejscu kultowe pytanie. Czy krytykujący działanie PiS jest pożytecznym idiotą, który dał się zmanipulować, czy też może kretem? Nie wchodząc w szczegóły, bo szkoda zdrowia i czasu, odpowiem wprost. Podobne pytania zadają idioci, bez żadnego pożytku, po porostu idioci, którzy boją się utraty poczucia bezpieczeństwa, jakie daje stado i nadrabiają braki intelektualne opacznie rozumianą lojalnością. Odnoszę tę ocenę do sytuacji oczywistych, jak choćby ta ostatnia aferka z Radą Mediów Narodowych, nie do zdarzeń, które rzeczywiście są dezinformacją lub interesownym sianiem fermentu. Czas sobie chyba coś wyjaśnić, chociaż to wielki wstyd, że takie proste sprawy wymagają wyjaśnień. PiS i środowiska skupione wokół PiS składają się z ludzi, a ponieważ ludzi są tysiące, to pojawia się wiele charakterów lub tylko mentalności. Wystarczy zrobić małe podsumowanie ostatnich 10 lat, aby zobaczyć jak marnej jakości kadry i jednostki zajmowały w strukturach PiS najwyższe stanowiska. Pani Kluzik-Rostkowska była szefową kampanii Jarosława Kaczyńskiego. Polityczny błazen Migalski robił za naczelnego politologa. Flagowa postać, niejaki Misiek Kamiński należał do najwierniejszych z wiernych, tak zwanego betonu i miał stały dostęp do ucha prezesa. Chyba nie muszę wymieniać dalej, zwłaszcza, że żadnej przyjemności mi to nie sprawia. Tak gigantyczną grupą nie da się zarządzać bez strat osobowych i wizerunkowych, dlatego śmieję się do łez ze wszystkich histeryków, którzy w każdej słusznej krytyce PiS widzą koniec nadziei na wolną Polskę i zdradę najświętszych wartości.

Jest dokładnie odwrotnie i naprawdę trzeba nie znać życia albo być bezgranicznie zaślepionym, aby jakąkolwiek partię polityczną pozbawić społecznej kontroli. Nie ma nic wspólnego z lojalnością taka postawa obywatelska, która żenujące błędy i małostkowe pokusy władzy wnosi na ołtarze Boga Honoru i Ojczyzny. Takie zachowanie jest niczym innym tylko patologią i to szalenie niebezpieczną, zmierzającą do całkowitej degradacji życia publicznego. Patrząc racjonalnie na ostatnie pół roku w wykonaniu nowej władzy widać niebywały wręcz skok jakościowy w uprawianiu polityki. Potrzeba naprawdę dużo złej woli, aby nie dostrzec, że kilku ministrów i działaczy PiS to politycy dużego formatu, a ich intencje są transparentne. Odzyskiwanie godności narodowej i zwykłej ludzkiej godności to największa zasługa PiS. Widzę każdego dnia, że Ziobro stara się zrobić porządek w „wymiarze sprawiedliwości”, w przeciwieństwie do poprzedników, którzy zajmowali się ochroną lewych biznesów na miliardową skalę. Polityka zagraniczna pomimo wielu błędów, jest polityką dążącą do suwerenności i bezpieczeństwa Polski. Morawiecki buduje projekt, który da się porównać jedynie z przedwojennym planem Kwiatkowskiego i Grabskiego. Krytykę i torpedowanie tego kierunku zmian i tych osiągnięć rzeczywiście można uznać za krecią robotę. Rzecz w tym, że nikt przy zdrowych zmysłach podobnej krytyki nie wygłasza, w każdym razie nie na zasadzie podważania celów, co najwyżej wskazuje na niewłaściwe użycie środków.

Strony

31308 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. za zajęcie się sprawą zabitych bezbronnych małych dzieci, za którymi nikt inny by się nie ujął.

  pozdrowienia dla redaktora Sakiewicza, który naraz został Żydem, banderowcem i masonem.

  Ja nie miałem tyle szczęścia, zostałem przez pewną dziennikarkę od razu ogłoszony najgorszym wrogiem, ominąłem formy pośrednie wroga takie jak Żyd, banderowiec i mason. Możemy razem pójść na wódkę i opić nasze smutki, pozdrawiam!

 2. "ważną dziś" osobą w PiS-ie, a konkretnie nad Lichocką. Skąd ona się wzięła? Kto ją pchnął w górę? Pracowała dla Polsatu (1994-2001). Po odejściu w 2010 z TVP Joanna Lichocka zajęła się realizacją filmów dokumentalnych poświęconych Lechowi Kaczyńskiemu, do tego fragmentu życiorysu za chwilę powrócę.
  Była w grupie posłów PiS pracującej nad ustawą o podwyżkach dla posłów i senatorów. Wykazuje się gorliwością neofity, nadskakuje swojakom, nie pozwala dokończyć zdania przeciwnikom. Grała pierwsze skrzypce przy odwoływaniu Kurskiego. Krótko mówiąc: najgorszy sort.

  Kilka dni temu skorzystałem z podrzuconego linka do artykułu o Małgorzacie Raczyńskiej, która  po odwołaniu Kurskiego, miała być p.o. Prezesa TVP.
  "Była jedynym warunkiem, jaki premier postawił Wildsteinowi, gdy ten zajmował fotel prezesa TVP - szefową Jedynki mogła zostać tylko Małgorzata Raczyńska."

  "Skąd Raczyńska zna braci Kaczyńskich, i to aż tak dobrze, by być ważniejsza od prezesa publicznej telewizji? To pierwsza zagadka w jej wyjątkowym życiorysie. Ona sama w wywiadach opowiadała tak: "Przyjaźnię się z panią Jadwigą Kaczyńską. Cieszę się zawsze, kiedy mogę z nią porozmawiać. Każdy, kto poznał panią Jadwigę, wie, o czym mówię. Z sympatią i szacunkiem odnoszę się także do panów Kaczyńskich. (…) Znamy się głównie z kościoła. Z czasów, kiedy byliśmy na marginesie życia politycznego. (...) Spotykaliśmy się w kościele i rozmawialiśmy o bardzo różnych sprawach".

  Być może jest to część odpowiedzi na pytanie o błyskawiczną karierę Lichockiej w PiS-ie?

  Całość tutaj:http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/60590,raczynska-z-serca-rywinlandu-do-kariery-w-iv-rp.html

  Kariera pani Raczyńskiej, to historia obejmująca swym zakresem czasy PRL i III RP, aż do dnia dzisiejszego.

 3. Pani Małgośka to cwaniara tysiąclecia, wyjątkowo niebezpieczna.

 4. Że uda im się opleść Kaczora sentymentalną historią "na Brata i Mamę"? To nie jest ten sam Kaczor, a i czasy zupełnie inne.

 5. Jarkacz to nie cyborg tylko człowiek i jak każdy ma swoje słabości, do tego jest szarmancki wobec kobiet, więc nie zdziwiłabym się, że czasem nabierze się na sentymentalną historię "na Brata i Mamę" w wykonaniu Asi.

 6. z tego samego zrodla:

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/72174,szef-tvp-wyrzucil-protegowana-kaczynskich.html

  Autorka pierwszego (podlinkowanego powyzej przez g@lluxa) tekstu jest pani Luiza Zalewska:

  http://sdp.salon24.pl/433133,rozmowa-z-luiza-zalewska-dziennikarka-zwolniona-po-nagrodzie

  ktora byla popelniala rowniez taki tekst poplakujac nad ciezkim losem bylych agentow bezpieki:

  http://www.rodaknet.com/rp_art_3499_pregierz_lista%20agentow.htm

  http://niecnyroman.salon24.pl/62265,zywot-leslawa-m-by-luiza-z

  Dorzucam do lamiglowki.

 7. Nie przypominam sobie, żeby słyszął o jakiś chryjach w środowiskach skupionych wokół A.Macierewicza, czy Z.Ziobry - może tam ludzie mają zbyt wiele b. poważnej roboty. Kaczyński to intrygant, który otacza się najgorszym sortem, jednostkami patologicznymi skłonnymi do ekscesów, awanturnikami - jak nie Adaś Hofman, to jakaś Lichodzka, "wyskokowa" Kruk. Czy ten facet naprawdę nie czuje powagi sytuacji?

  Środowiskom towarzysko-biznesowym "niepokornych" można by "sprawiedliwie" wykroić indywidualne korytka z jednego dużego - niech np. odpowiadają za program TVP na dany dzień tygodnia.

  Jakoś tak niejasno czuję, że cała akcja ma pozwolić na zwolnienie Kurskiego - jak drugi raz będą go usuwali, tym razem już naprawdę i skutecznie, to nie będzie takich emocji, bo te się właśnie już teraz wypaliły. W ogóle polityka w dużej części polega na "emocjonowaniu" (egzaltowaniu) elektoratów (czyt.: robienie z ludzi głupków).

 8. rozwiązał temat bardzo dobrze, jeszcze lepiej się wypowiadał. Widać że jako polityk przeszedł szmat drogi i zapamiętał wszystkie lekcje.

  Czy kościół we Francji został zburzony, żeby urzędnicy z UNICEF mieli parking?

 9. Presja na ten polityczny motłoch była potrzebna natychmiast po wyborach.Niestety politycy dostali zbyt duzy mandat zaufania.Skutki zaczynamy odczuwać.Nie chcę być złosliwy  ale Szanowny Pan Matka Kurka popełnił kilka takich ....nadmiernie życzliwych felietonów.Nie zgadzam się ,że to drobiazgi.Nie wolno tolerować głupoty.Tak ,nie piszę o gierkach,walce o wpływy?-piszę o głupocie.Ja ją widzę w szeregach PIS.Pytanie ,które mnie nurtuje to   czy naprawdę nie ma sposobu aby nad tym zapanować.Tym bardziej,że to już było.Wydaje się ,że nadszedł czas aby zaapelować do Pana Prezesa.Panie Prezesie.Wielu wyborców PIS to ludzie ciężko pracujący na chleb.Zaden z nich nie może sobie pozwolić na takie zachowanie w pracy na jakie pozwalają sobie Pańscy posłowie.Hm...jakoś mnie nie pociesza fakt,że inne formacje mają Głupotę reprezentowaną  dosadniej.Tak nawet nadreprezentatywnie bym powiedział.
  Taki bębniarz był na jednostkach pływających wiosłowych.I nadawał rytm.I miał asystenta.Z pejczykiem.Ten pilnował aby rytm bebnienia zgadzał sie z  rytmem wiosłowania.Pod pokładem to nie  było widać,A działało.No.

 10. Ja się zastanawiam, czy na dłuższą metę można tak rządzić przez wywoływanie kryzysów i ich gaszenie? Czy za każdym razem, (czy to w przypadku podwyżek czy to RMN) musi się pojawić niczym "Deux ex Machina" prezes i ustawiać każdego na swoje miejsce? Przecież patrząc, chłodnym okiem ze zewnątrz to staje się już powoli śmieszne. P. Lichocka normalnie powinna zostać wezwana na dywanik przez kierownictwo partii.
  Jeżeli teraz na portalu Karnowskich czytam, że w PiSie krąży pomysł likwidacji RMN skoro można obsadzić swoimi KRRiT to ręce opadają (nikt nie wiedział, że można w lipcu odrzucić sprawozdanie?).

 11. sprawozdania w lipcu. Tak jak nikt nie wiedział o tym, że wystarczyło pierwsze posiedzenie sejmu po wyborach zrobić tydzień wcześniej i problem z TK byłby trochę mniejszy. Chyba trochę szwankuje organizacja pracy klubu PiS. Mają tylu posłów - wystarczy każdemu (czy co drugiemu) przydzielić jakąś dziedzinę (zakres) pod osobisty nadzór - i odpowiedzialność za skutki przed samym Prezesem (lub szefem klubu). Na dziś chyba wszyscy pilnują wszystkiego no i wychodzą czasem babole.

 12. W "Do Rzeczy" pisali o sporze wewnątrz PiS. Jedni uważali, że ustawę czyszczącą trzeba uchwalić natychmiast w grudniu a drudzy chcieli czekać na wymianę władz w KRRiT.
  Nie wiedzieli natomiast o konieczności notyfikacji w Unii kwestii abonamentu.
  Z Trybunałem, też lipa. Faktycznie, można było rozpocząć kadencję 5 czy 6 listopada i nie jestem pewien, czy sam sędzia Rzepliński coś by zdział w tym temacie. 
  Owszem moralnie mają rację, bo PO nie mając żadnej wiedzy o terminie pierwszego posiedzenia, nie miała prawa w ogóle głosować nad całą piątką. Teraz pozostaje im tylko falandyzacja prawa i wyszukiwanie kruczków.

 13. Taki miałam dylemat: sama nie wiedziałam, która aferka bardziej mnie rozbawiła:

  1. Puczio, puczio z Kurskim
  2. Aferka "w dupkę czesana"

  Mieszkowski z Nowoczesnej zgłosił do prokuratury Mariana Kowalskiego, za to, że się wyraził o nim "w dupkę czesany".

  Znalazłam w końcu taki oto kompromis:

  Zdrobnienia... wolę aferki niż afery. I trzeba je dusić w zarodku.
  Ośmieszać na wszelkie możliwe sposoby, żeby z tego aferkowego zarodka żadna afera nomen omen, nie wykluła.

  Bo mnie wystarczy, że jak idę do sklepu na zakupy, to mi sklepowa serwuje mleczko, masełko i wędlinkę. Jak wsiądę do pociągu, to konduktor prosi "bileciki do kontroli".

  Nie chcę, żeby z aferki zrobiła się afera, bo nie chcę mieszkać w jakimś kraiku nad Wisełką, gdzie Warszawka będzie oczekiwała dyrektyw z jakiejś brukselki.

 14. To takze sprawnosc w doborze ludzi do wyznaczonych przez wodza celow. Wielkosc Napoleona polegala na rospoznawaniu ludzkich charakerow. Taleirand nie byl tu bledem ale blednymi decyzjami Napoleon sam siebie zniszczyl gubiac wiernych sobie ludzi. Problem Jarka to nieumiejetnosc rozpoznawania ludzi co skutkuje bledami kadrowymi. Tego sie nie mozna nauczyc bo czlowiek z tym sie rodzi

 15. "Nietrafione wybory Prezesa JK" mają chyba jedną cechę wspólną - ich zachowanie budzi zażenowanie normalnych ludzi - np. Miśka, Lichodzkiej, Migalskiego i również Kurskiego (pajacowanie na drodze czy przy okazji Majdanu). Jak on tego nie widzi?

 16. Podpisuję się pod każdym słowem. Na tym polega dojrzałość polityczna obywateli, że każdej władzy patrzą na ręce.

  Na prawdę niemal bez znaczenia jest to jakie ugrupowanie polityczne ma w danej chwili przewagę. Ważne jest to żeby nie zostawiać ich ani na chwilę samych. Muszą widzieć za oknem przysłowiowy tłum z widłami i  pochodniami, gotującą się smołę i nadarte dla nich pierze.

  Obecnie mamy do czynienia z próbą stworzenie straszaka na wyborców PiS, analogicznego do tego co sprokurował Mister Tusk dla swojego elektoratu, niepostrzeżenie przekształcając ich w posłusznych lemingów.
  Nigdy nie zapominajmy, że politycy są dla nas. Nigdy się nie ograniczajmy, bo "przyjdzie PiS/Platforma/komuchy/Petru&banksterzy".

 17. Rację masz Waść.
  Ustawa Medialna, a szczególnie nominacje, to wybryk głupoty, na jaki MK zwrócił uwagę.
  To kość niezgody rzucona między wygłodniałe psy.
  Pożrą się i będą się chamrać do czasu jej nowelizacji lub uchwalenia nowej.

 18. Strony