Reklama

Ważne i szczere życzenia zawsze muszą zawierać te same ważne i szczere słowa: zdrowia, szczęścia, miłości, spokoju, no i pieniędzy, przynajmniej tyle, aby to wszystko osiągnąć i utrzymać. W tym roku chciałbym szczególną uwagę zwrócić na dwa słowa: spokój i pieniądze. Nie są to może najbardziej lubiane życzenia, w przypadku pieniędzy nawet krępujące, ale żyjemy w ciekawych czasach, które wymagają odważnego ustawiania priorytetów. Miłości podobno kupić się nie da, z drugiej strony nie brakuje ludzi zakochanych w mamonie, będę mimo wszystko romantyczny i miłość od pieniędzy oddzielę. Szczęście i pieniądze? Teoretycznie jedno z drugim się nie łączy, w praktyce nie znam człowieka nieszczęśliwego z powodu nadmiaru pieniędzy i znałem całe mnóstwo nieszczęśliwych z powodu ich braku.

Zdrowie dla odmiany jak najbardziej kosztuje i to potężne pieniądze, a do tego dochodzą możliwości leczenia, w końcu nie każdy ma w rodzinie lekarza i nie każdy jest uchodźcą poza kolejką. Dlatego pieniądze i spokój są bardzo ważne, bez tego stracimy zdrowie, a szczęściu i miłości nie pomożemy. Gdy zewsząd słychać, że pieniądze są nieważne i za wszystko możemy płacić dużo więcej, byle zapewnić sobie bezpieczeństwo, trzeba wiedzieć, że tak się wywołuje histerię. Życzę wszystkim Polakom, aby mieli odwagę upominać się o swoje pieniądze i spokój dla siebie, aby nie poddawali się histerii i konieczności zbawiania świata własnym kosztem i niepokojem. Życzę wszystkim Polakom, aby znali na pamięć słownikowe, nie medialne definicje: empatia, naiwność, poświęcenie, wyzysk, fakty, propaganda, braterstwo, hipokryzja, wybaczenie, rozliczenie.

Reklama

Jesteśmy dla siebie jedynym oparciem, tak było przez wieki i tak pozostanie, to polski los. Nie dajmy się zatem naiwnie zwieść fałszywym uniesieniom, które w całej naszej historii były przyczyną tragedii. Bądźmy empatyczni przede wszystkim dla siebie, poświęcamy się, ale na rzecz obrany własnego domu i rodziny, nie dajmy się wyzyskiwać za pomocą propagandy, hipokryzji i braterstwa bez rozliczenia. Wesołych Świąt, pełnych pieniędzy w polskich portfelach i spokoju w polskich sercach!

Reklama

4 KOMENTARZE