Prześlij dalej:

Od dziś Wielką Brytanię nic nie łączy z Unią Europejską, poza umową handlową, którą wynegocjowano w ostatniej chwili, na tle tysięcy ciężarówek koczujących przy francuskiej granicy. Dla poprawy nastroju i porządku przypomnijmy, że według wszystkich znamienitych ekspertów od polityki międzynarodowej i ekonomii, Wielka Brytania miała się przekształcić w jedną wielką strefę biedy i zapaści. Naturalnie nic podobnego się nie stało, nie załamały się rynki, ani funt, również polscy emigranci i żadni inni nie musieli spakować walizek. Jednak tych oczywistości nie można traktować kategorią rozwiązanych zagadek, ponieważ nikt myślący nie miał cienia wątpliwości, że tak właśnie będzie. Dwie najważniejsze zagadki wyglądają zupełnie inaczej.

W ostatnim czasie Wielka Brytania miała najgłupsze pomysły w produkowaniu „pandemicznych” obostrzeń, to tam wymyślono liczbę gości w domach, zamykanie restauracji i w końcu Wielka Brytania jako pierwsza ruszyła ze szczepionkami. Wszystkie te działania w takiej skali i paranoi dało się tłumaczyć finalizowaniem umowy z UE, czy teraz strategia się zmieni? No właśnie to jest jedna z tych zagadek, której rozwiązanie może nam wiele powiedzieć o politycznych motywacjach „pandemii”. Wszyscy się skupiają na linii Chiny-USA i nie ma w tym błędu, ale jak już pisałem wiele razy, cały ten cyrk to gra na bardzo wielu fortepianach i każdy chce tu mieć swoją uwerturę. Brytyjczycy nie muszą się oglądać na Brukselę, podejmują decyzje sami i choćby w przypadku szczepień widać, że robią to znacznie sprawniej, co nie jest żadnym zaskoczeniem. Na Wyspach „wszczepiono” ponad milion poddanych Jej Królewskiej Mości i tylko tam dopuszczonych jest kilka szczepionek, w tym tania jak barszcz Astry Zeneci. Taka jest przewaga narodowej administracji nad biurokratycznym molochem próbującym godzić interesy wielu państw.

Wkrótce się przekonamy kto pierwszy w Europie powie, że „pandemia” się skończyła i chociaż cały czas stawiam na Niemcy, to Brytyjczycy na pewno mogą być pierwsi w kategorii krajowej. Dodatkowo mają wszelkie narzędzia, żeby się od „pandemicznej” Europy odciąć, od zamknięcia granic po cła i tysiące certyfikatów jakości, które mogą wprowadzać dla importerów. Takich przewag UE nie jest w stanie nadrobić i to się bezpośrednio wiąże z drugą zagadką, mianowicie taką, kto na tym głośnym rozwodzie wyjdzie na swoje. Jeśli się okaże, że brytyjska gospodarka nie tylko nie traci, ale jeszcze zyskuje na suwerenności, to straszenie wszelkimi „exitami” stanie się kompletnie bezprzedmiotowe, co więcej przeciwskuteczne. Za każdym razem będzie można wskazać na Wielką Brytanię i powiedzieć, że wyjście z UE to nie tragedia, tylko szansa na rozwój. Jestem niemal pewny, że Brytyjczycy na rozwodzie z UE wygrają i to zdecydowanie, z bardzo prostego powodu. Każda kluczowa decyzja będzie podejmowana przez rząd brytyjski, nie przez kołchoz brukselski, co oznacza sprawność administracyjną i realizację własnych interesów.

Strony

Źródło foto: 
22560 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. Raczej nie ma szans na to, by Johnson chciał zakończyć "zajoba". Bardziej należy się spodziewać odwrotnej reakcji. Może być tak, jak w Australii. Johnson to wierny i wypróbowany funkcjonariusz Bestii. Jedyna nadzieja w samych Brytyjczykach, o ile się przebudzą.

 2. Otóż to, hucpa jest globalna i obejmuje cały tzw. "zachód" więc zerwanie z UE raczej wiele w tym zakresie nie zmieni.

   

 3. Być możę wysłuchanie tego trochę rozjaśni sprawę

 4. To ta sama telewizja i to samo środowisko, które wiosną twierdziło, że wirusa SARS-CoV-2 nie ma. Tymczasem zdarzały się przypadki gwałtownego przebiegu COVID-a, co przeczyło ich twierdzeniu wyjętemu z d....i nie popartemu żadnym dowodem.  Ludzie dowiadywali się od znajomych jednego, od grupki Braun-Korwin czegoś innego. Dobrze, że zaczynają dziś o tym wszystkim opowiadać w nieco bardziej racjonalny sposób. Z drugiej strony szkoda, że przez kilka miesięcy odgrywali oszołomów. Grupa Braun- Korwin od etykietki oszołomskiej tak łatwo się nie odklei. Stąd bierze się owo wieczne zbieranie przez nich 3% elektoratu.

  Odgrywanie oszołomów, to też pewien zawód w III RP.

 5. a gdzie podziały się przypadki gwałtownego przechodzenia grypy z powikłaniami? a gdzie się podziało zapalenie płuc na które rocznie w  Polsce umiera średnio 17000 ludzi?????

 6. Oczywiście, że statystyki "pandemii" sztucznie pompowano i można to dzisiaj pokazać. Z relacji bezpośrednich jednak wynika, że zdarzały się przypadki dziwne i gwałtowne z objawami charakterystycznymi dla medialnego COVID-a. Problem polegał wyłącznie na tym, że nie wolno było tych przypadków badać. Ani w trakcie choroby, ani już po ewentualnej śmierci. Nie dopuszczanie, przez takich, jak Szumowski i Niedzielski, do badań było oczywistą zbrodnią i o tym należało mówić w pierwszej kolejności. W drugiej, o sztucznym pompowaniu statystyk "pandemii", co robi się szczególnie intensywnie dzisiaj. Wreszcie - o operacji dezinformacyjnej i socjotechnicznej, niezwykle dla społeczeństwa szkodliwej, jaką prowadzi się od prawie roku w związku ze sztucznie kreowaną "pandemią".  

 7. Odnoszę wrażenie że oczekuje Pan pojawienia się Mesjasza który miałby poglądy takie jak Pan. A najchętniej sam by Pan został tym Mesjaszem ale póki co armii brak. 

 8. Nie oczekuję żadnego Mesjasza. Oczekuję jedynie od takich, jak Braun i Korwin, inteligencji. Niech wypowiadają się w sposób wyważony, po przemyśleniu sprawy, o ile nie zawsze umysłowo ogarniają. To niewielkie wymaganie.

 9. marektomasz, zgadzam się z Tobą

  Braun, Korwin ale i inni wodzowie robią z siebie permanentne pośmiewisko skutecznie obniżając notowania Konfederacji WN

  ...do tej pory ta śmieszna partyjka nie ma jednolitego, spójnego programu i jednego dowódcy, a każdy z watażek dba jedynie o swój własny interes...

  Marian ich kocha, bo oni też tak jak on kochają Łukaszenkę i Putina...  :-)

 10. Mnie tam bardziej interesuje jak i kiedy zakończy się epidemia w Izraelu.

 11. Ciekawe zagadnienie. W listopadzie byli już - sądząc po oficjalnych danych - po pandemii. W grudniu zaczęli dosypywać sobie przypadki "pozytywne" i sypią do dzisiaj w dość dużych ilościach. Prawdopodobnie po to, żeby medialnie nie odstawać od całego Zachodu. Kraje Zatoki Perskiej nie dosypują i mają pandemię w d.... jednak Izrael znalazł się, jak się zdaje, w innej puli. Nie tam, gdzie Katar, Kuwej, Bahrajn ....etc.

  Na razie zapomnieli jedynie o dosypywaniu przypadków "śmierci na COVID-a". W każdym razie z pompowaniem statystyk w tym zakresie jest w Izraelu jakiś problem. Być może rodziny izraelskie nie zgadzają się tak łatwo na wpisanie jako przyczyny śmierci COVID-a. A nie zgadzają się, ponieważ zwłoki nie przechodzą w takim przypadku badań pośmiertnych i są palone. Na razie w Izraelu zmarłych na COVID-a jest zaledwie 0,0363% populacji. W Belgii jest tego (w sensie statystycznym) prawie 5 razy więcej, we Włoszech, Hiszpanii i Czechach ponad 3 razy więcej. Polska zbliża się pod tym względem do zachodnich średniaków. Aktualnie w Polsce zmarłych rzekomo na COVID-a jest 0,0766% populacji. W rzeczywistości nie wiadomo, ile naprawdę, ponieważ nikt tego nie sprawdza. Statystyki fałszowane są wszędzie na Zachodzie na skalę niewyobrażalną. Oczywiście w stronę sztucznego pompowania "pandemii".

 12. Plandemia jak wiadomo planowana jest na około 5 lat, w tym czasie wychoduje się pokolenie głupków/cyborgów - łatwych do zarządzania (zamkniete szkoły, brak więzi społęcznych). Już nawet teraz pokolenie gimbazy można uznać w większości za debili, którzy idą na zmarnowanie jak bezmyślne stado baranów - tak to wiedzę i smutno mi z tym.

 13. Gdzie są te "ogólnie dostępne" dowody, że Horban brał pieniądze od firm farmaceutycznych (lub ich podmiotów zależnych) produkujących szczepionki?

  Nie żebym nie wierzył ale to będzie pierwsze  pytanie proszczepionkowców.

 14. Ciekawe czy to ten sam Horban z listy Wildsteina IPN BU 0193/8325?

 15. Krzysztof Simon konsultacje i sponsoring AbbVie, Gilead, Merck, Alfa‐Wassermann, Novartis, Lilly, Bayer. Pozyskał finansowanie na badania od Allergan, AbbVie, EISAI, Bayer Intercept, Gilead, Pfizer. Andrzej Horban 16.11.2019r. nie deklarował konfliktu interesów przy doświadczeniach z lekiem przeciwko zapaleniu wątroby Elbasivir firmy Grazoprevir. Żródło https://onlinel... Gilead producent-Remdesivir. Cena dla krajów rozwiniętych 390$ za fiolkę.5-dniowy cykl leczenia Covid-19 z użyciem sześciu fiolek remdesiviru,- ok.2340$.Wg WHO ostatnio nie zalecany jak i chlorochina na którą wygasły prawa patentowe. Dziwnym trafem 20.12.2020 spłonęła i całkowicie została zniszczona największa fabryka hydroksychlorochiny. założona na Tajwanie w 1987 roku przez szwajcarską grupę Siegfried Group w mieście Taoyuan. Źródła https://watcot.... https://youtu.b... https://video.l... Uznawana za skuteczną w leczeniu https://in.ereg...

 16. @antygobalista domaga się ogólno dostępnych dowodów... ?

  Z całym szacumkiem, ale nie rozumiem, czy @antyglobalista jest AMATOREM, któremu trzeba palcem pokazać, jak się wyszukuje informacje w sieci... ?

  O.K. Jeśli trzeba,  Proszę jechać po linkach...:

  1/ „W 2009 roku największy na świecie koncern farmaceutyczny Pfizer przyznał się do winy i zgodził się zapłacić 2 300 mln dolarów kary za to, że promował przyjmowanie swoich leków w sposób niezgodny z ich właściwym przeznaczeniem.” http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/rekordowe-kary-i-odszkodowania-znanych-korporacji/87gjp  „Sędzia Michael K. Loucks, odpowiedzialny za wydanie wyroku w tej sprawie, stwierdził, że jedyną przyczyną dla której kara jest tak wysoka jest to, że już wcześniej gigant farmaceutyczny był karany. - Spośród wszystkich czynników przesądzających zasądzenie kary, recydywizm firmy był najbardziej znaczący - powiedział w wywiadzie dla The New York Times.”

  Wcześniej Pfizer zapłacił 75 milionów dolarów kary za nielegalne testowanie antybiotyków na nigeryjskich dzieciach https://biotechnologia.pl/farmacja/rekordowa-kara-dla-pfizer,3489?month=5&year=2020

  2/ W 2013 r. amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer zgodził się zapłacić 491 mln dolarów kary za nielegalny marketing leku Rapamune. Rapamune to lek zapobiegający odrzucenie przeszczepu nerek, produkowany przez firmę Wyet, która w 2009 roku przejął amerykański Pfizer. Według informacji kierownictwo Wyet zachęcało swoich pracowników by oni z kolei zachęcali lekarzy, by przepisywali ten lek także pacjentom, którym przeszczepiono inne organy. Jednak zgodnie z prawem nie ma takiej możliwości, ponieważ amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków FDA nie wydała takiej zgody. Koncern Pfizer podkreślił w oświadczeniu, iż do przypadków nielegalnego marketingu doszło przed przejęciem Wyet, ale zamierza dalej "współpracować z władzami w dochodzeniu". Na cała karę składa się: 157,5 mln dolarów grzywny oraz 257 mln roszczeń cywilnych. Amerykański Departament Sprawiedliwości oświadczył, że Wyet "trenował swoich pracowników by mocno promowali lek Rapamune" i przekonywali lekarzy, że jest właściwy i skuteczny także po innych zabiegach transplantacyjnych, m.in. przy przeszczepie płuc, serca i trzustki. Firma płaciła też specjalne "bonusy" by "zaktywizować sprzedaż" leku. Zdaniem śledczych było to celowe działanie firmy by „zwiększyć wyniki sprzedaży", nie licząc się ze zdrowiem i bezpieczeństwem pacjentów.” https://www.rp.pl/artykul/1034670-Pfizer-zaplaci-491-mld-dolarow-kary.html

  3/ W 2012 r Największa firma farmaceutyczna zapłaci (..) 60 mln dol. grzywny kary za korumpowanie lekarzy. Zdaniem amerykańskiego nadzoru finansowego koncern dawał łapówki medykom zarówno w Europie, jak i Azji. (..) Jak twierdzi amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), koncern wraz z przejętą w 2009 r. firmą Wyeth wręczał łapówki w Europie i Azji. Pracownicy firmy korumpowali lekarzy i członków administracji publicznej m.in. w Bułgarii, Rosji, we Włoszech, w Chinach, Chorwacji, Czechach, Serbii i Kazachstanie. (..)

  Czy firma korumpowała w Polsce ? Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, większość z 12 polskich lekarzy członków Rady Konsultacyjnej przy Prezesie Agencji Oceny Technologii Medycznych (AOTM), którzy opiniują leki trafiające na listę refundacyjną, wyjeżdża na szkolenia sponsorowane przez koncerny farmaceutyczne. W przypadku Pfizera schemat był klasyczny. Aby uzyskać zgodę na wprowadzenie leków do sprzedaży czy zwiększyć zakres ich stosowania, przedstawiciele firmy zapraszali lekarzy na szkolenia. A rosyjskie szpitale dostawały 5 procent od sprzedaży wypisanych przez siebie leków. Precedens działał od połowy lat 90. do 2005 r. Z kolei w Chinach koncern naliczał lekarzom punkty motywacyjne, które można było wymienić na drogie okulary, herbatę czy telefony komórkowe. Centrala koncernu w USA twierdzi, że nie miała pojęcia o praktykach zagranicznych przedstawicieli. Obce rynki były priorytetem Pfizera. Z 67 mld dol. ubiegłorocznych zysków (Pfizera), 40 mld pochodzi stamtąd. Kara dla Pfizera miała być większa, ale za chęć współpracy została obniżona o ponad 30 proc. https://www.pra...

  4/ (..) szczepionka Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 jest szczepionką niezatwierdzoną”; producent oraz FDA zgodnie potwierdzają, że - „badania kliniczne nad szczepionką Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 nadal trwają.” ; Wiadomo, że w trakcie lub po przyjęciu preparatu - „mogą wystąpić poważne i nieprzewidziane działania uboczne.”  https://www.fda.gov/media/144622/download

  5/ Link: https://www.cdc.gov/vaccines/acip/meetings/downloads/slides-2020-12/slides-12-19/05-COVID-CLARK.pdf

  6/ https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530581-narodowy-program-szczepien-do-poprawy-gdyz-pomija-kluczowe

  7/Link https://stolikwolnosci.pl/wywiad-z-prof-romanem-zielinskim/

  8/ LInk: Maciej Pawlicki, o szczepionka Pfizera'a: https://www.you...

   

   

 17. Można sobie wyobrazić, jak by wyglądała ta cała epidemia bez testów i gdyby cięższe przypadki byłyby leczone amantadyną. Byłaby to po prostu jedna z chorób, a państwa nie miałyby pretekstu by chwycić swoich obywateli za pysk forsując Wielki Reset.

  Coraz więcej na to wskazuje, że koronawirus jest tylko pretekstem a Wielki Reset celem.

 18. "koronawirus jest tylko pretekstem a Wielki Reset celem."

  Taką tezę należy uznać za udowodnioną. Wynika z analizy oficjalnie podawanych statystyk COVID-a oraz z zakazu badania i skutecznego leczenia tej choroby (prawdziwej lub często rzekomej). "Testy PCR" to oszustwo o największej skali. Pokazanie tylko tego jednego sypie całą układankę Bestii.

   

 19. "Taką tezę należy uznać za udowodnioną..."

  - O.K. Ale, z "ostrożności procesowej" - prosimy pokazać dowód ...

   

 20. Najpierw musieliby "szczepionki" i amerykańskich producentów "szczepionek wpisać do Konstytucji III RP. Także Billa Gatesa, Rockefellera, rodzinę Rothschild i kilka innych, kojarzonych z żydowską ponad narodową oligarchią. Wiem, że sobie z tym zadaniem poradzą, ale niech to zrobią.

   

 21. Cały obóz pandemiczny, czyli PiS plus rzekoma "opozycja totalna", ma taką przewagę, że Konstytucję mogliby zmienić od ręki w jedną noc.
  Tylko po co - każdy dzień pokazuje, że Konstytucja i jej ograniczenia nakładane na władze nie mają praktycznie żadnego znaczenia, a "prawo" ogłasza się po prostu na konferencjach prasowych. 80 lat temu inni "nadludzie" wieszali obwieszczenia, dzisiaj mają od tego telewizor.

  Taka sytuacja, oprócz samego upajania się władzą przez rządowe pacynki, ma też istotny aspekt wychowawczy - uświadamia "ciemnemu ludowi", że władza może wszystko i w każdej chwili.

   

 22. "władza może wszystko i w każdej chwili."

  Do czasu. Dopóki naród nie zorientuje się, co jest grane.I dopóki nie namierzy Żydów odpowiedzialnych za stwarzanie kolejnego zagrożenia. Owi Żydzi, to nie tylko Michnik i stado kretynów otaczających ewidentnego, żydowskiego pajaca z ohydnej, stalinowskiej rodziny. To również kolejne gromadki współpracujące z żydowskimi gangsterami, z gatunku Morawiecki, Macierewicz czy Kaczyński. Gdy zagrożenie, płynące non stop ze strony mafijnych rodzin żydowskich, zostanie zastopowane, okaże się, że władza nie może wszystkiego. I że część dupków (ściśle mówiąc (debili morawiecko -  podobnych)  z grona tejże władzy należy po prostu zamknąć w klatce. 

 23. "Na przykład, tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji" To cytat z niedzielskiego. Na ch.j w takim razie jest nam jest potrzebna armia?.

 24. Cyrk - chowające się igły, nie wstrzykujące strzykawki.

 25. debile zaszczepiają żydowskiego debila. Ten filmik przejdzie do historii!

 26. Strony