Prześlij dalej:

Upierał się nie będę, bo nie robiłem szczegółowych przeszukiwań, ale jestem prawie pewien, że nigdy po 1989 roku żaden rząd nie miał wyższych notowań po 2 latach niż na starcie. Biorąc poprawkę na wszystkie defekty i manipulacje sondażowe, a także samą pracownię CBOS, która nadal jest na rządowym kubku, najnowsze badanie i tak robi wrażenie. CBOS oznajmił, że rząd Beaty Szydło ma 42% zwolenników i to jest wynik lepszy, niż w dniu powołania. Identyczne poparcie jak rząd ma koalicja PiS-SP-PR, a sama Beata Szydło dostała 49% i to wszystko razem robi jeszcze większe wrażenie, ponieważ jest rzeczą absolutnie unikalną w polskiej polityce.

Powołując się na sondaże nie możemy mówić o faktach, sondaż z natury rzeczy jest zaledwie próbą ustalenia stanu faktycznego. Niemniej przy zachowaniu odpowiedniego dystansu i intuicyjnej korekty z całą pewnością da się wyciągnąć wnioski, które oddają rzeczywistość. Zacznę od wrzucania kamyczków do własnego ogródka. Należę do tych osób, które regularnie podejmują temat zwany PR. Zdania w tym obszarze nie zmieniam, PiS popełnia katastrofalny błąd rezygnując z polityki informacyjnej, co jeszcze jest połową biedy. Najgorsze, że PiS usiłuje od czas do czasu komunikować się ze społeczeństwem, ale robi to fatalnie i w konsekwencji w mediach eksponowane są najgłupsze wpadki. Tylko w tym tygodniu mieliśmy dwie dęte „afery”.

Na pierwszym miejscu Sadurska z prostym komunikatem „dostanie 90 tysięcy”, czym wiadome siły zabełtały Polakom w głowach. Wystarczył jeden średnio rozgarnięty spec od PR, który wyjaśniłby podstawowe rzeczy i temat jest opanowany. Spółka skarbu państwa jest pod nadzorem rządu i to rząd odpowiada za jej wyniki, a skoro tak to jest rzeczą naturalną, że rząd chce mieć we władzach spółki osoby zaufane i realizujące założenia rządu. Co do wynagrodzenia, nie jest to pensja przygotowana dla Sadurskiej, ale są to stawki ustawowe ustalone lata temu i jeśli jest taka potrzeba powinniśmy rozpocząć debatę o wynagrodzeniach w spółkach skarbu państwa. Proste jak drut i jeśli nawet nie do końca przekonujące, to na pewno nie tak złe, jak zrobienie z tego tematu parawanu dla ekshumacji i Sowy.

Druga rzecz z ostatnich dni. Córka leśnika… proszę wybaczyć, ale ręce do tyłka uciekają, to już naprawdę objaw tak głębokiej paranoi i desperacji opozycyjnej, że nie będę się taplał w detalach. Z drugiej strony Szyszko, było nie było profesor, jest mniej więcej tak okrzesany jak meliorant z czasów PRL. Oczywiście, że trzeba nie mieć wyboraźni, aby przed kamerami podchodzić do Błaszczaka, wręczać kopertę, co samo w sobie jest dwuznaczne i jeszcze dodawać „To jest list od takiej córki leśnika”.

Niezwykła prostoduszność i naiwność jednoznacznie świadczą, że Szyszko nie włożył do koperty korupcji, ale całą swoją toporem ciosaną osobowość. Nie ma takiej możliwości, aby podobny skecz nie stał się hitem w mediach i hitem natychmiast się stał. Wniosek z tej żenady jest podwójny, media z opozycją chwycą się każdej głupoty, ale to PR-owskiej partyzantce PiS zawdzięcza dostarczanie gotowych materiałów na tacy. Jestem więcej niż pewien, że ministrowie PiS nie przeszli przez żadne szkolenia, a jeśli przeszli to szkoliła ich córka leśnika.

Strony

18789 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. Rudi Schubert śpiewał "Córka rybaka" , a teraz mamy "córkę leśnika " .Kabarety będą miały pożywkę .że ho ho .Szyszko ,prosty chłop, a ma jaja z kamieni ,bo dawać kopertę przed kamerami Polsatu to nie w kij dmuchał.
  Szczęście sprzyja lepszym ,ale jak PISowi fart się skończy to tylko można będzie liczyć na "totalnie głupią opozycję " Opozycja nie uczy się na błędach ,i wychodzi na to ,że możemy spać spokojnie...

 2. ...Był jeszcze jeden hit:

  "Czemu ty dręczysz mnie, córko grabarza..."

  I na tę melodię trzeba będzie zaśpiewać:

  "Czemu ty dręczysz mnie, córko leśnika?

  Świeże listy wciąż przynoszą do mnie tu

  Przestań już dręczyć mnie, i już nie wnikaj

  Gdzie wiewiórka ułożyła się do snu..."

   

 3. Nie ma znaczenia, w dalszym ciągu na dole Polska funkcjonuje jak za 25 lat wolności.

  Słyszałem że prezydent Dutkiewicz dostał od Niemców medal za zwalczanie polskiego patriotyzmu. Redaktor naczelny breslauer zeitung jest zły, że to nie on dostał.

  Wysokie notowania Prezydenta Dudy nie powinny być zaskoczeniem. Kilka tygodni temu napisałem, że Polaków nie interesuje czy lubi się z Kaczyńskim czy się kłóci - punkty nabija na czymś całkiem innym. Polacy oczekują od Prezydenta Polski czegoś innego. A ten wyskok jest po decyzji Kaczyńskiego, który z szacunkiem wskazał kto jest głową państwa, mimo że w warunkach Polski to jest funkcja idącą bardziej w stronę symboliki niż USA. 

 4. PR jest istotnym elementem kreowania rzeczywistości. Nie martwią mnie jednak drobne wpadki rządzących, gdyż ich waga jest wątpliwa, co każdy widzi, słyszy i czuje.

  Ponad tysiąc lat Muslimy byli dla nas najeźdźcami. Mimo wielu zbrojnych prób nie udało im się zalać Europy. Teraz są emigrantami, a dla niektórych nawet uchoźcami i bez broni, chociaż dobrze od małego wyszkoleni w podrzynaniu gardeł, są już wszędzie i zaczynają rządzić. Muslimy osiągnęli to oczym marzyli od setek lat, ale dokonali tego tylko dzięki PR. Wystarczyło, że zmienili status najeźdźców na status uchodźców... taki wymyślony przez lewaków i zrealizowany przez Merkel islamski Blitzkrieg. Nie łudźmy się, oni nadal są najeźdźcami.

 5. Amerykanów nie należy prosić o wojsko i inwestycje. Doradców Trumpa trzeba przekonać, że Ameryka i Trump mają duży interes w militarnym i gospodarczym wejściu do Polski i Europy środkowej.

  Jesteśmy coraz bliżej islamskiej i nie tylko islamskiej inwazji na Europę. Kiedy wyrzucą Boga z Europy zachodniej, inni barbarzyńcy przyjdą ich zadeptać. Uważają kościół katolicki za swojego jedynego wroga, ale kiedy rozbiorą kamienie z kościołów, zostaną starci z mapy świata.

 6. Szanowny Pan raczy wziac pod uwage, ze sytuacja D. Trumpa jest pod kazdym wzgledem daleka od komfortowej. Po wyborach jego poparcie stale spada, gospodarczo USA sa w ciemnej dupie, lincz medialny jest o wiele dotkliwszy niz w wydaniu TVN czy GW i sporej czesci jego elektoratu juz puscily zwieracze, Republikanie sa nielojalni, podzieleni i czesto mu wrodzy, sluzby specjalne graja swoja wlasna partie szachow, Demokraci za wszelka cene daza do impeachmentu, a Washington DC i Bialy Dom to klebowisko zmij, w ktory nie mozna zaufac kompletnie nikomu. 

  Kleska Trumpa oznaczac bedzie radykalna zmiane polityki na kazdym szczeblu i stawianie zbyt duzo na taka karte to bardzo niebezpieczne zagranie...

 7. Ten PR PiS to sabotuje np. takie TVP - na którym miejscu (odp.: gdzieś zagubione w środku) na stronie http://tvp.info są obchody w Oświęcimiu i  przemówienie odczytane przez panią premier o którego przekazie MK napisał:

  "Wyjaśniam, co powiedziała w Auschwitz. Nigdy więcej niemieckich obozów koncentracyjnych i niemieckiej polityki dla Europy."

   

 8. Byłem na tych uroczystościach i po raz pierwszy  bardzo mi sie podobały przemównienia bo nie ględzono ściemniając o faszystach, nazistach i hitlerowacach ale o Niemcach i ich odpowidzialności za holokaust. Dopełnieniem kilunastoletnich starań jest przejęcie budynku dawnych PZZ na cele muzum poświęconego Polakom ratujących uciekinierów z obozu. Minister Gliński podpisał list intencyjny w sprawie powołania muzeum Sprawiedliwi spod Auschwitz. Przez wiele lat budynek starał się przejąć Żyd z Nowego Jorku.  Przed 2 tygodniami ideę powołania tego Muzeum zaatakowała "Gazeta Wyborcza". 

 9. Najlepszy, najdobitniejszy fragment dot. Niemców to cytat z wypowiedzi śp. Lecha Kaczyńskiego - od 5:31 - https://youtu.be/ndX3vvXnIlo?t=331

  "Jak mówił śp. prezydent Lech Kaczyński komentując losy II wojny światowej: to, co się stało w Auschwitz było zorganizowane przez ówczesne państwo niemieckie – III Rzeszę. I trzeba o tym pamiętać, bo nie zawsze ten, kto ma siłę, ma rację. Musimy wyciągać wnioski z tego, co się wówczas stało – dodała." - za https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-beata-szydlo-zachowujac-prawde-o-przeszlosci-i-upowszechniajac-wiedze.html

  PS: wg @cezarygmyz Adam Słomka głosował za odwołaniem rządu Olszewskiego i jeszcze groził odpowiedzialnością za próbę lustracji https://twitter.com/cezarygmyz/status/874763354732101632

 10. Wówczas Słomka wmówił sobie, że to nie jest możliwe aby Moczulski był TW. Zresztą nie on jeden. Ponieważ później o tym się przekonał to KPN się rozleciał. Późniejszy senator PiS Mieczysław Gil także przeciw Olszewskiemu.  I jeszcze jedno, szukam listy nazwisk głosujących przeciw Olszewskiemu, ma Pan albo ktoś z tutaj piszących?

 11. Strony