Prześlij dalej:

Centrum Wiesenthala ogłosiło coroczną listę 10 największych „incydentów antysemickich” Nawet nie będę się wygłupiał z porównaniem, że za taką samą listę Polacy zostaliby okrzyknięci faszystami i nazistami, a w najlepszym razie „zakompleksionym ciemnogrodem”. Nie będę, bo to nie ma żadnego sensu. Wiadomo, co wolno Żydowi, to nie gojowi, na tym się zresztą opiera wiara żydów i prawdy Talmudu. Przejdźmy zatem od razu do rzeczy, żeby nie marnować czasu na bicie piany. Zachęcając do lektury obiecuję, że będzie jednocześnie śmiesznie i strasznie i jak to u Żydów… biznesowo.

Pierwsze miejsce zajął amerykański zabójca Robert Bowers, który w październiku 2018 roku wszedł do synagogi w Pittsburghu uzbrojony w karabin półautomatyczny AR-15 oraz trzy pistolety i zastrzelił 11 osób. Trzeba przyznać, że pierwsze miejsce na podium przyznane uczciwie, rzeczywiście Robert Bowers za Żydami nie przepada i w dodatku to prawdziwy „nazista” zakochany w Trzeciej Niemieckiej Rzeszy, po prostu „ideowiec”.

Na drugim miejscu podium stanął przywódca Ruchu Narodu Islamu, Louis Farrakhan. Tutaj też bez niespodzianek i dłuższego komentarza, sprawa oczywista, za to trzecie miejsce to początek zabawy. Centrum Wiesenthala wskazało na uczelnie i campusy amerykańskie w Los Angeles, gdzie miały się pojawić swastyki, ale przeważyło chyba coś innego, mianowicie popularne lewackie hasło: „Dziś to Muzułmanie są Żydami”. Przy tym wyborze protestował dziennikarz i pisarz, polsko-żydowski obywatel Niemiec, Henryk M. Broder, który kwestionował tezy i metodologię badania antysemityzmu Centrum Wiesenthala.

Czwarte miejsce zajął Lider brytyjskiej Partii Pracy Jeremy Corbyn i to już prawdziwe jaja, wszak mówimy o lewicowym polityku i to takim pełną gębą. Sęk w tym, że tylko polska zaściankowa lewica i „liberalne” media mają takie filosemickie i antypolskie podejście do rzeczywistości. Europejska lewica, zwłaszcza francuska, to krwiści antysemici. Powodem żydowskiej krytyki jest głównie poparcie dla Palestyny i zarzucanie Izraelowi agresji. Dla „badaczy antysemityzmu” jest to sprawa święta, polityczna i biznesowa, stąd taki bezlitosny wybór.

Piąte miejsce wśród antysemitów przypadło Agendzie Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie, organizacja powołana w dniu 8 grudnia 1949 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Nie, nie żartuję, Żydzi dokopali ONZ i uznali agendę tej organizacji za antysemicką, co jest nie tylko kontynuacją pełnych jaj, ale też „podważeniem traktatów i Unii Europejskiej”. Rzecznik prasowy UNRWA oczywiście odrzucił ten zarzut, tłumacząc, że "UNRWA jest neutralną organizacją humanitarną zapewniającą ochronę pięciu milionom uchodźców palestyńskich. Bez odzewu.

Na szóstym miejscu znajduje się… pośrednik w branży nieruchomości, amerykańska firma Airbnb. Amerykanie podpadli Żydom jedną decyzją, w listopadzie 2018 roku przestali wynajmować mieszkania w izraelskich osiedlach, które znajdowały się w centrum konfliktu pomiędzy Izraelczykami i Palestyńczykami. Wspomniany Henryk M. Broder uznał tę „nominację” za kompletny kabaret i trudno się z nim nie zgodzić.

Strony

Źródło foto: 
15154 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  W sytuacji, kedy żydzi przestali wierzyć w Boga, jedynym spoiwem ich nacji jest "antysemityzm". Stąd postawienie w miejsce Boga kultu martyrologii ich (odrzuconych wcześniej przez własnych oligarchów) współbraci. 

 2. A gdzie Trzaskowski?

 3. Napływowa ludność muzułmańska zapewne coś szykuje w Europie, tak że następne rankingi będą uwzględniać zdarzenia znacznie poważniejsze. A dzięki wyczynom pani Azari Polska przestała już być tratwą ratunkową.

 4. No i sprawdza się jak nic powiedzenie ,że ....antysemitą nie jest ten kto nie lubi Żydów ,tylko ten kogo Żydzi nie lubią ..

 5. @Norek2015

  No i to wyjaśnia wszystko - celny komentarz, trzeba go rozpowszechniać !

 6. A Bolek wciąż równa do Narodaków i rangerów (dawniej kołchoźników).

 7. avatar

  Faktycznie, pojawiające się tu "ekspertyzy" tow. "kołchoźnika" są na poziomie Bolka "OTUA" Szwędały. 

 8. Zachęcam do wysłuchania: https://www.you...

  "O dialogu z Żydami (całość) ks. prof. Waldemar Chrostowski"

  Do tego pamiętajmy o tej wypowiedzi: https://www.you...

 9. avatar

  Obserwując działania amerykańskich tzw. "żydów aszkenazyjskich" (to tacy podszywający sie pod prawdziwych sefardyjskich żydów potomkowie plemion chazarskich znad morza kaspijskiego) nie można nie być antysemitą. Antysemityzm to normalna, zdrowa reakcja na zakłamanie i złodziejstwo chazarów.

 10. Dwie uwagi, jedna techniczna, druga prześmiewcza:

  1. Palestyńczycy są Semitami, więc wszystkie przypadki tzw antysemityzmu, polegające na tym, że popiera się Semitów palestyńskich, a nie Semitów izraelskich, nie wytrzymują krytyki z perspektywy metodologicznej.

  2. Jest taka definicja antysemityzmu- nie wiem czyja- że antysemityzm to nienawidzenie Żydów ponad słuszną miarę... 

 11. Strony