Tusk dostał czapę, ale złożył apelację. Seremet razem z PiS i ruskimi agentami zrobili zamach

Prześlij dalej:

Dzisiaj możemy odpowiedzieć sobie na szereg kluczowych pytań, które do wczoraj były zagadką. Nie Tusk, nie Sienkiewicz i w ogóle nie przenajświętsza PO, ale Seremet beknie za cały blamaż. Latkowski nie ma więcej taśm lub kazano mu powiedzieć, że ich nie ma. To, co „Wprost” wrzucił na początku miało moc, to co wrzucił i będzie wrzucał za chwilę, przyniesie dokładnie odwrotny efekt – znudzenie i zamęczenie tematu. Sakramentalne pytanie, kto to zrobił, lada dzień znajdzie odpowiedź. Wrogie siły zagrażające stabilizacji państwa, które służą obcym służbom niedemokratycznych państw wspierane przez opozycję. Słowem mamy gwałtowny zwrot akcji. Zawsze powtarzam, że w Polsce nr III nie da się niczego kategorycznie stwierdzić, ponieważ tutaj wszystko działa w chaosie i zależy od przypadku. Niestety sam nie słucham swoich dobrych rad i tak, jak większość wyczekująca przynajmniej tej małej satysfakcji w postaci widoku Tuska na szafocie, daję się ponieść emocjom. Na szczęście Bozia ofiarowała mi rzadki talent nie przywiązywania się do własnych tez, które straciły argumenty. Mamy piątek po południu i w tej chwili mogę powiedzieć jedno – Tusk w tajnym procesie dostał „czapę”, ale złożył apelację. Donald odroczył wyrok na siebie i biorąc pod uwagę ile głupot narobił, w tak zwanym normalnym kraju, byłby trupem 7 razy. W RPIII ma do zrobienia jeszcze jedną rzecz i jeśli mu się uda, prawdopodobnie wyrok będzie wykonany dopiero po wyborach samorządowych. Ta rzecz nazywa się utrzymanie większość w sejmie, co według mojej wiedzy i intuicji jest banalne do wykonania. PSL da się kupić nawet nie za nowe stołki w agencjach rolnych, ale za dymisję Sienkiewicza albo coś równie nieistotnego, byle PSL dało sygnał wyborcom, że odrobinę w tej koalicji jeszcze znaczą. W PO najmniej połowa posłów ma dość Tuska, ale bez sygnału nie zrobią nic. Schetyna mógłby wyjąć z 30 swoich i zamknąć temat, ale wówczas byłoby jasne, że to on podzielił partię, czytaj wsparł straszną IVRP motywowaną przez ruski wywiad i skończyłby Schetyna, jak Gowin. Jest jeszcze 15 nie zrzeszonych do pełnej dyspozycji Tuska, bo oni z rocznego uposażenia nie zrezygnują. I byłoby na tyle. Szanowni Państwo, koniec afery!

Strony

20280 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. Wytrzeźwiałem po przedwczesnym świętowaniu odejścia premiera nowego tysiąclecia i co widzę?
  1) nikt nie wie czy są jeszcze jakieś inne nagrania. jeżeli są to właściciel ktokolwiek nim jest może pochować donka w każdej chwili. niech za dwa tygodnie puści pikantną Bieńkowską i mamy drugi odcinek serialu... i co wejście do kolejnej redakcji? 
  belka z sienkiewiczem to temat do odgrzeawania przez co najmniej dwa tygodnie - konstruktywne wotum nieufności, wniosek o trybunał stanu biędzie torchę bicia piany a donek nie ma czym atakować - kolejna konkretna wrzutka i do końca traci zdolność rządzenia
  2) właściciel nie jest amatorem, wie co robił i co go może spotkać. ma teraz przewagę
  3) nie wierzę w ruskich, chłopców ze wsi czy sfrustrowanych borowców. to raczej robota biznesmena/nów z dobrego sbckiego chowu. po co to robią? doszli do wniosku że układ się wyczerpał i trzeba go zamieszać, Nie ma znaczenia kto będzi rządził PO, PO bis, SLD czy w końcu PIS. To ostatnie mimo że wróg systemu nie jest dla niego dużym zagrożeniem bo  ma niewielkie szanse zdobyć a jeszcze miejsze utrzymać władzę więc ryzyko dekompozycji układu nie jest wielkie.

  Moim zdaniem nie będzie w tym roku sezonu ogórkowego

  Pozdrawiam,

 2. konstytucyjny minister rządu - minister sprawiedliwości, krytykował publicznie niezawisłego i niezależnego od rządu prokuratora generalnego, to takich jaj nie było jeszcze nigdzie. 

 3. posłowie (co prawda od kilku dni w tej kadencji) PO bezpardonowo krytykowali władze?
  hmmmm:
  http://telewizj...

 4. ikoną wolnych mediów i symbolem dziennikarskiej niezależności. Ja już przestałem zgrywać te kolejne konferencje, te wywiady, opinie i dociekania. 
  Mam pewność jednego: Tusk jest obciachowy, platforma jest obciachowa, a wyborcy platformy to jednozwojowe produkty obróbki przez media głównego ścieku. Bardziej intersują się Mundialem, niż o tym co się dzieje w Kraju i czy jutro będą mieli co do michy włażyć.

 5. Dla Pohamke i innych funkcjonariuszy POlitbiura Macinkiewicz, Miller, Oleksy czy koń wszechpolski Giertych to premierzy. Jarosław Kaczyński to prezes z domieszką pogardy. Czas na zmianę ról.Ale po wykrwawieniu Tuska i bandy.

 6. Zapewne z powodu wakacji. Do tematu wrócimy tradycyjnie w drugiej połowie sierpnia.Czas między Bożym Ciałem a Zielną zostanie poświęcony na sprawy organizacyjno-negocjacyjne. Nastąpi przegrupowanie sił, uzupełnienie braków w magazynach.
  Spocznij! Można palić...

 7. Tekst red. Warzechy, jak PiS marnuje nadarzającą się okazję http://www.rp.pl/artykul/1118331,1119285-Afera-tasmowa--PIS-traci-okazje--by-mowic.html

  Od siebie dodam, że to jest "okazja międzynarodowa" - zainteresowanie mediów zagranicznych, oświadczenie OBWE ws Wprost - oświadczenie powinno być przetłumaczone na ang. z dodatkowymi wątkami, że tak, jak Sienkiewicz działa we własnej sprawie, tak samo rząd wyjaśnia własne zaniechania w sprawie tragicznie zakończonej wizyty prezydenta.
  Cóż - jakie kadry, takie wyniki.

 8. niech doradza PO. On nigdy nie był sympatykiem PiS-u, niech sobie przypomni co pisał o Lechu Kaczyńskim, konus.

 9. 1. Solidarnosc
  2. Polskie spoleczenstwo po 10-04-2010
  3. dziennikarzy po aferze Antykonstytucyjnej 06-2014

  ... a 4 lipca beda medale dla Donka i Bronka od senatorow PO.... za 25 lat wyborow do senatu...

 10. Strony