Dobranoc, pchły na noc. Smudy do budy a Laty na szmaty.

Prześlij dalej:

No i stało się to, co wieszczyli ci wszyscy, którzy mają jakieś pojęcie o futbolu. Drużyna PZPN odpadła z turnieju i zajęła ostatnie miejsce w bodaj najsłabszej grupie eliminacyjnej, w której Grecy przerżnęli z Czechami, ale wygrali z Rosją, która wcześniej ograła Czechów. Poniekąd spełniło się marzenie Donalda T. o drugiej Irlandii, gdyż Irlandia też już pożegnała się z Euro, chociaż ma jeszcze przed sobą jeden mecz o tzw. "honor". W naszym przypadku jest nieco inaczej, gdyż wyłamaliśmy się z szablonu, zgodnie z którym miał być mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Tym razem mecz o honor był meczem nr 2 z Rosją. Przedmeczowa histeria medialna (te okładki tabloidów...) okraszona bójkami w Warszawie zakończyła się na boisku połowicznym sukcesem, po którym remis ze "sborną" okrzyknięto zwycięstwem. Stada januszków na stadionie i w strefach kibica upiły się szczęściem i chrzczonym piwem, po czym gremialnie przesądzono o nieuchronnym zwycięstwie nad drużyną "Krecika" i "Sąsiadów".

Jednak zespół PZPN nadal był zbieraniną pod wodzą Nikodema Dyzmy-Smudy... Przypuszczalnie bardziej ogarnięty trener, z IQ wyższym, niż numer buta mógłby skleić z tych chłopaków (i z tych, których Dyzma zdawał się nie dostrzegać) drużynę zdolną do wygrania meczu nie tylko z Andorą. Jako gospodarze mieliśmy niebywale komfortową sytuację, by spokojnie ułożyć przez parę lat zespół zdolny powalczyć z najlepszymi. Skończyło się jednak na pijarze, co jest cechą charakterystyczną całego polskiego życia społecznego i politycznego w ostatnich kilku latach. W odróżnieniu jednak od polityki sport szybko weryfikuje propagandową hucpę. Zapewnienia o ćwierćfinale (bo to przecież taka słaba grupa...) i coraz śmielsze przebąkiwania o półfinale bardzo szybko okazały się tym, czym były w istocie - pieprzeniem w bambus i zaklinaniem nędznej rzeczywistości.

Inne patologie wyjdą na wierzch z czasem, choć zauważą je tylko ci, którzy jeszcze rozumieją to, co widzą i w których głowach kołacze się choć parę myśli nie będących sloganami z gazet i TV. Wesele się skończyło, goście na kacu rozjechali się do domów i teraz po cichu trzeba podliczyć koszty i zastanowić się nad spłatą kredytów, co zajmie najbliższe kilkadziesiąt lat. Tak to jest, gdy biedna para młodych na jedną huczną imprezę buduje na kredyt lokal z parkingiem, a wodzirejowi, orkiestrze, kelnerom i - nomen omen - fryzjerom płaci hollywoodzkie gaże.

Strony

15826 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Freeman

Autor artykułu: Freeman

8 (liczba komentarzy)

 1. Pewnie, że szkoda tych flag, ale nawet Bożonarodzeniową choinkę likwiduje się po jakimś czasie.
  Flagi pójdą pod tapczan i przydadzą się przy niedalekiej okazji.
  Tusk traci wiarygodność u sponsorów bo już nie panuje nad walkami o podział łupów po likwidacji gospodarki.
  Trza poczekać.

 2. avatar

  u wielu, bardzo wielu ludzi. Bo tak wypada. Tradycja i co sobie sąsiedzi pomyślą. Mimo nagonki na KK, kpin z chrześcijaństwa itd. miażdżąca większość januszków stroi drzewka. Teraz media "wzmogły patriotyzm" i to, co niedawno uchodziło za obciach, wstecznictwo i nacjonalizm, teraz pleniło się na każdym kroku.
  Ale może niektórzy poczują jakąś dumę, uznają za godną uwagi wartość takie manifestowanie polskości. Może to jednak będzie jakiś sukces tych igrzysk?

 3. avatar

  Właśnie Łukasz Podolski strzelił pięknego gola. Czy on jest mniej polski od takiego, za przeproszeniem, Boenischa?
  A Smuda - kabotyn, chwalący się, ponoć, niemieckim Ausweisem?
  Nikt dzisiaj, nigdzie, ani słowem o proroczym Janku Tomaszewskim. A krytyka ,,selekcjonera" taka, jakby przegrana była w stylu Szwedów z Angolami.

 4. to nie jest miejska legenda tylko fakty po faktach czyli najprawdziwsza prawda.

 5. avatar

  z krwi i kości. Po strzeleniu nieuznanej (słusznie zresztą) bramy z Ruskimi wyraźnie rzucił "kurwa mać!" a nie "Scheisse!" :)
  O Smudzie szkoda gadać. No a krytykować nielzia, bo to prawie jak krytyka Platformy O.

 6. avatar

  bo jak nazwać cwela z ,,naćpanej hołoty" (nazwiska szefa ich bandy wstyd wymieniać), który założył koszulkę z ruskim napisem: izwinitie za PiS? I bryluje nią w studiu tefałenu. Jak wielka jest partia rosyjska(sowiecka?) w Polsce? Czy aby nie większa od samej PełO - nadwiślańskiej ekspozytury? I ta wielka konkurencja w listach do sowieckiego ambasadora...

 7. avatar

  "Obiecanki cacanki za 5mln"

  Sportowa wiaro
  bądź twardym ludem
  nie top już smutków
  a utop Smudę

 8. avatar

  i że wszyscy, z pismakami na czele, mogą prezesowi piłki kopanej - naskoczyć. Cała władza, na każdym szczeblu i w każdym związku, kopiuje tylko numer szatniarza : nie mamy pańskiego płaszcza i co nam, pan, zrobisz?
  Prezes, czerpiąc z najlepszych wzorców, zaprzeczył obiecankom swojej dymisji.
  Czym tak zbulwersował funkcjonariuszy propagandy z TVN-u, że ględzą coś o ,,białoruskich standardach".
  Nad Wisłą.

 9. Strony