Tak się bawi, tak się bawi w Auschwitz! I jeszcze o tym jak Tomek Terlikowski został katolickim celebrytą

Prześlij dalej:

Co jest wstępem do wszelkiego stworzenia, które celebrytą jest? Ja ciebie chrzczę w imię nasze, od dziś nie jesteś Tomasz Jakub Jerzy, ale Tomek Kuba Jurek. Terlikowski dostał burę od redaktorów czerskich, za przedruk tekstu Michalkiewicza http://www.mich... i natychmiast podwinął ogonek. Poszło o „chwilowo nieczynny obóz zagłady w Oświęcimiu”. Tomek w te pędy oświadczył, że nigdy taki nie był i podobnymi poglądami się brzydzi. Przeczytałem cały tekst Michalkiewicza, chociaż z wiadomych powodów przez pierwszą część ledwie przebrnąłem, bo po intensywnej wymianie zdań „problematyka” odrzuca mnie na kilometr. Tekst, jak tekst pomyślałem sobie, gdy zaliczyłem gdzieś tak połowę akapitów. Nic nowego pod słońcem, wszystko wiem, wszystko pisałem, wszystko czytałem, ale w końcu doszedłem do kryminogennego zdania. I co? No i szlag mnie trafił. Czytam „obóz zagłady w Oświęcimiu”. Ładne kwiatki jeden z największych „antysemitów” publikujących w podziemnych gazetach też ładuje te głodne kawałki poprawności politycznej. Jaki Oświęcim na miły Bóg? Auschwitz! Błąd niewybaczalny, na szczęście reszta w tekście Michalkiewicza wygląda przyzwoicie, a mnie nurtuje pytanie z jakimi poglądami nie zgadza się Tomek Terlikowski? Tomek odpowiesz jeśli pozwolę sobie na mały kwiz? Nie zgadzasz się: a) na powielanie fałszywych informacji, które sugerują polskość niemieckich obozów zagłady?, b) nie zgadzasz się, że obrady Knesetu w Auschwitz, to farsa jakiej i córka Bratkowskiego by nie wymyśliła, c) czy nie zgadzasz się, żeby GW przestała robić z tobą wywiady? Ostatnio niewielu chce ze mną rozmawiać, zatem specjalnie nie liczę na odpowiedź i zamierzam sobie ten brak zrekompensować gadaniem do siebie.

Zastanów się Piotrek…wróć! Pomyśl Piotrze, co Michalkiewicz miał na myśli wrzucając do ciekawej informacji nie całkiem udany ozdobnik? Chciał powiedzieć „Żydzi do gazu”? E, chyba nie, Michalkiewicz może być w gorszej formie, ale idiotą nie jest, raczej sobie zażartował, mniej lub bardziej udanie z naszych niemieckich przyjaciół. Kto niby miałby wskrzesić Auschwitz? Nie znam innych fachowców, którzy potrafiliby tę technologię swoich matek i ojców odtworzyć. Inna rzecz, że tym razem przez komin szybciej poszliby „polscy faszyści” i „prawicowe portale”, niż żydowscy komuniści. Z drugiej strony tak na siłę nie zamierzam znów bronić poczucia humoru redaktora Michalkiewicza, średnio mnie ubawił ozdobnik głównie z tego powodu, który już podałem. Na szczęście jest jeszcze parę innych stron niż dwie. Najważniejszym osiągnięcie Michalkiewicza to przekazanie miastu i światu tajemnicy skrywanej, jak się należy domyślać, na specjalną okazję. Pewnie na obrady Knesetu zostanie zaproszony sam „profesor” Bartoszewski, który od gospodarzy dostanie bonsai sprawiedliwego ciecia w naszej kamienicy. Jeśli już żartować, to przez gorzkie łzy, panie redaktorze Michalkiewicz. Wjadą jak do siebie i zrobią co im się podoba, a na rewanż liczyć nie wolno z powodu antysemickiej prowokacji. Zastanawia mnie tylko kto tym razem będzie przepraszał, bo za co i za kogo to wiem doskonale – za nas wszystkich, czyli to polskie piekło.

Strony

18984 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Pojawia się na Portalu coraz więcej osób, które nie przywykły do obowiązującego tu pułapu intelektualnego, co przekłada się na energiczne ruchy miotłą. Ale są pewne kwestie, które zasługują na uwagę. Oczywiście, że sprawdziłem informację Michalkiewicza i to u źródła, które nadaje całą prawdę całą dobę: "Kneset chce się zebrać w Polsce. Historyczne wydarzenie w Auschwitz?"

 2. czy polska mlodziez ma nadal obowiazek (za moich czasow to kazda osma podstawowki zaliczala Auschwitz) nawiedzania tego miejsca i czy opatulaja sie wtedy nasza flaga narodowa?

  tak tylko pytam.

  Rewir dla Terlikowskiego to sluz jego malzonki. na zadne inne fanaberie powazni ludzie mu nie pozwola. to sie oczywiscie tyczy wszystkich gojow nad Wisla.

 3. młodzieży ...
  A Terlikowski i jego portal, jest, jak podsumował ktoś chyba na nb, poświęcony nie wiadomo tak naprawdę czemu ...

 4. avatar

  Czy S.M. zna więcej szczegółów?
  Z tego co pamiętam obóz założono dla Polaków, znaczy te z GazWyb obsadzą Sonderkommanda a Terlikowski na RedNacz idzie?
  Kto na etat po dr Mengele?
  Hmm... znaczy sklonowali Eichmanna, jak rozumiem?

 5. Bardzo słuszna uwaga. W uzupełnieniu. Miejscem zagłady Żydów był obóz Birkenau  budowany po wybuchu wojny III Rzeszy ze Związkiem Sowieckim z myślą o więzieniu tam jeńców sowieckich. Ale kiedy okazało się, że wojny Niemcy raczej nie wygrają, postanowiono ostatnim rzutem na taśmę  zrealizować jeszcze "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej" . I to Endloesung realizowano właśnie w Birkenau od wiosny 1942 r.

 6. "tym razem przez komin szybciej poszliby „polscy faszyści” i „prawicowe portale”, niż żydowscy komuniści." I o to chodziło, wyłącznie (!) o to chodziło SM.
  Kto chociaż trochę słucha i czyta Michalkiewicza, powinien to zrozumieć, a kto myśli inaczej jest ignorantem, głupcem, albo prowokatorem.

  Pozdrawiam

 7. Nie jestem fanem pana SM, ale zadziwia mnie i jednocześnie bawi, jego umiejetność wykorzystania firmy "Holocaust industry" do nabijania sobie kabzy.

 8. Terlikowski zaniża poziom w TV Republice. Kiedy go widzę zmieniam kanał.

  PS. Po raz kolejny widziałem dziś MK w TV Republika i powiem krótko: Panie Piotrze czapka z głowy.
  Do decydentów z TV Republika mam apel: mniej Terlikowskiego więcej Wielguckiego, satysfakcja gwarantowana.

 9. Terlikowski to najbardziej odjechany występ dał w Klubie Ronina podczas tej dyskusji z udziałem Brauna, Żebrowskiego, Gontarcczyka, juniora Wildsteina i jeszcze kogoś.
  Brednie jakie wtedy opowiadał to było dopiero coś. Jak go widzę to zawsze mam przed oczami napis "klasowa fajtłapa".  Wypromowując Terlikowskiego na twarz katolicyzmu w Polsce zrobiono albo jedną z wiekszych głupot, albo jeden z wiekszych przekretów medialnych. No nie ma trzeciego wyjscia. Albo kretyn, albo agent.

  Trzeba przyznać, że St. Michalkiewicz ma dosyć specyficzne poczucie humoru, ale ten greps o chwilowo nieczynnym obozie w Auschwitz to według mnie nie jest pierwszy raz, gdy tak redaktor mówił o tym miejscu. Przy czym zawsze z kontekstu wynikało, że to my mamy być za chwilę pensjonariuszami, bynajmniej nie dobrowolnymi, tego przybytku.

 10. i to kolejny raz

 11. Strony