wiarygodnośćshare

Powinienem sobie zrobić taką megalomańską wystawę z dyplomami i laurkami, na których widniałaby jedna zasługa: „A nie mówiłem!”. Pomyślę nad tym i jak znajdę wolny czas, to się poświęcę projektowi, a tak poważnie pisząc to żadnych zasług w tym obszarze nie mam. Gdy tylko się dowiedziałem, że Schetyna, dotąd prowadzający się za rękę z Lubnauer, zdradził swoją polityczną partnerkę z jej przewodniczącą klubu i jeszcze usiłował wykończyć całą Nowoczesną, to wiedziałem, że następna będzie „Myszka” Gasiuk-Pihowicz. Skąd wiedziałem? Z życia oczywiście, po prostu z życia, gdy się zna bohaterów bajki, to finał można przewidzieć po pierwszej scenie.share

Tylko teoretycy optymizmu wierzą, że jak człowiek twardo nie stoi na ziemi, to znaczy, że sięga gwiazd. Nic podobnego, człowiek oderwany od ziemi zalicza glebę i tak się tez dzieje z premier Ewką Kopacz, której całkowicie pomyliły się role i związki partnerskie. Zaczęła się kampania parlamentarna, ale w tej chwili jej wartość jest niewielka. Opozycji pokazuje się wyborcom przede wszystkim po to, by nie tracić poparcia, władza ruszyła pociągiem i usiłuje nadrobić 8 lat kpin i degrengolady. Wyniki wyborów rozstrzygną się w ostatnich dwóch, góra trzech tygodniach, prawie zawsze tak było i tym też tak będzie. Nie mówię o wyniku wygrana/przegrana, bo tutaj nie ma możliwości, aby PiS wybory przegrał, mówią o zdobytej przewadze, która pozwali albo nie pozwoli stworzyć rząd. W tej chwili naprawdę mało ważne jest, kto jeździ koleją, a kto rowerem, ludzi zaczynają urlopy i mają głęboko w tyle polityczne atrakcje.share

Pomysł bojkotu (R. Makowski: „w.Polityce”) odbieram jako akt rozpaczy wywołany tym, że nic konkretnego nie dzieje się w sprawie niezależnej kontroli wyborów.

Moje rozumowanie jest następujące:

Aby otrzymać wynik wyborów (do Sejmu) w skali kraju – należy podsumować liczby z 41 protokołów okręgowych, które w pewnym momencie „nocy wyborczej” są dokumentami podanymi do wiadomości publicznej w 41 miejscach. Zebranie potrzebnej informacji z tych 41 miejsc i podsumowanie ich – jest do wykonania nawet „ręcznie” a wręcz proste z pomocą kalkulatora.

Aby otrzymać rezultat wyborów w okręgu – trzeba by przeciętnie podsumować wyniki z 700 do 900 obwodowych protokołów, które też są w pewnym momencie ogólnie dostępne, ale znajdują się w 700 – 900 miejscach rozrzuconych na terenie województwa.

Strony