TVP Infoshare

Kto wie jak wygląda flaga Prawa i Sprawiedliwości, ręka w górę? Nikt? Wszyscy nieprzygotowani do tak prostej lekcji? No dobrze przyznaję, że sam też nie wiem, widziałem wprawdzie chorągiewki z partyjnym logo, ale flaga to jednak coś innego. Prawdę powiedziawszy pojęcia nie mam, czy coś takiego w ogóle istnieje, tak na logikę to raczej mało prawdopodobne. Sztandar to i owszem, niektóre partie posiadały i wyprowadziły, o fladze nie słyszałem nigdy, dopóki się nie dowiedziałem o istnieniu posła „Nowoczesnej” Jerzego Meysztowicza.share

Jak powszechnie wiadomo nie tylko nie pcham się na szkło, ale systematycznie odmawiam udziału, zwłaszcza w programach telewizyjnych. Dziś jednak miał się wydarzyć wyjątek, skontaktował się ze mną Michał Rachoń i zaproponował rozmowę o Fundacji WOŚP i Jerzym Owsiaku w programie „Minęła 20”. Zgodziłem się i od razu poprosiłem, żeby do studia zaprosić Owsiaka, co uważam za rzecz normalną i profesjonalną. Takie zaproszenie miało pójść do WOŚP i z tego, co mi wiadomo poszło. W między czasie ramówkę przebudowała „totalna opozycja” swoim najnowszym wyczynem. Towarzysze z PRL chcieli skierować apel z prośbą o interwencję w Polsce, do towarzyszy z Europejskiej Międzynarodówki. Sprawa się rypła!share

Właśnie pan prezes Jacek Kurski wyrzucił ze stanowiska szefa publicystyki TVP Info red. Michała Rachonia. Kto go zastąpi nie wiadomo. Widać więc, że decyzja była nagła, spowodowana jakimś impulsem. Spotkać można w mediach spekulacje, że przyczyną było zapraszanie do TVP zbyt antykomunistycznych komentatorów.

Tak się składa, że oglądałem programy Rachonia w TV Republika, oglądałem programy publicystyczne TVP Info przed Rachoniem i podczas Rachonia.

Programy Rachnia w TVR były bardzo dobre, czasem rewelacyjne. Chodziło o dobór gości, ale też sposób prowadzenia rozmowy.

Strony