Michał Rachońshare

Wyciągnięto konsekwencje wobec wydawców „Minęła dwudziesta”, a artystka Barbara Piela rezygnuje ze współpracy z TVP. Wszystko przez milimetrowy „antysemityzm”. Dobrze, że żadnego goja na pal nie wbito, chociaż było blisko. Zastanówmy się przez chwilę nad podstawowymi kwestiami. Mamy wydrukowany z Internetu banknocik wielkości dwóch centymetrów, na którym ledwo widać jakiekolwiek znaki graficzne, co dopiero znak dla niewidomych.share

W dramacie Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”, znajdziemy wiele scen, które przeszły do kanonu kołtuństwa, ale też stały się częścią potocznego języka, co zawsze jest nobilitacją dla autora. Jedna takich scen to „wykładnia moralna” Dulskiej odnosząca się do samobójczyni i prostytutki. W oczach Dulskiej ta pierwsza jest skandalistką, bo jej nieudana próba samobójcza sprowadziła na kamienicę wstyd i ludzie zaczęli głośno o całej kamienicy gadać, co się bardzo Dulskiej nie spodobało. Prostytutka urzędująca na sąsiednim piętrze nie wzbudzała u Dulskiej żadnego zgorszenia, a to z tej przyczyny, że wszystko odbywało się po cichu i dyskretnie.share

Redaktor Rachoń od dawna był na celowniku, a od występów  Cejrowskiego z paleniem niebieskiej flagi z żółtymi gwiazdkami, był przeznaczony na odstrzał, jako nosiciel groźnej choroby, którą mógłby zainfekować innych pracowników. Chorobą tą w TVP (i nie tylko) jest rzetelność i dziennikarski profesjonalizm.

Rzetelność poznajemy po przygotowaniu do programu – prezentacją bogatych źródeł, trzymaniem się faktów. Profesjonalizm po tym, że pomimo show, jaki potrafi zrobić na antenie red. Rachoń, nadal dokładnie wiemy jakie informacje są podawane i gdzie przebiega podział faktów od komentarzy.

Za emisję „Plastusiów” Barbary Pieli z Owsiakiem i Bufetową w roli głównej, kierownik działu publicystyki, pan Jarosław Ostaszkiewicz najpierw obiecał, że surowo ukarze, a następnie zawiesił Michała Rachonia.

Strony