Komisja Europejskashare

Który to już raz „dziennikarze”, „eksperci” i „autorytety” mnożą przymiotniki, dorzucając wielkie kwantyfikatory i biją na alarm, nie zaglądając do treści wniosków i przepisów prawa. Założę się o gruba kasę, że jeszcze do wczoraj 99% nie miało pojęcia czego tak naprawdę dotyczy skarga Komisji Europejskiej do TSUE, a i dzisiaj ten odsetek niewiele lepiej wygląda, chociaż można w Internecie znaleźć kwestionowane przepisy: art. 3 pkt. 5, art. 27 i art. 73 § 1 ustawy o Sądzie Najwyższym. Wszystko podane na tacy, jednak szczerze wątpię w to, że tłumy ruszą do ustawy i zawieszą serwery. Przytoczę tylko jeden artykuł, bo jest krótki, zrozumiały i w zupełności wystarczy, aby pokazać mechanizm obronny, którym Polska powinna się posługiwać:

Art. 3. Sąd Najwyższyshare

Powinienem dać inny tytuł „Tylko dla orłów” albo „Tylko dla wytrwałych”, bo serial sądowniczy to już atrakcja dla naprawdę wąskiej grupy widzów. No, ale moim zadaniem nie jest odstraszenie Czytelników, tylko dostarczanie informacji i jak się uda atrakcji. Z informacjami powinienem sobie poradzić, co do atrakcji to zapewnia je sam TSUE. Dobrze, dość opisów przyrody, czasu na konkrety, których niestety nie ma wiele, ale może uda się coś rozmnożyć. Zacznę o tego jak wygląda stan gry, tu i teraz. Bardzo dobra informacja jest taka, że TSUE i Komisja Europejska są o kilka kilometrów za Polską, która nie przejmuje się jedną skargą i wprowadza kolejną „kontrowersyjną” ustawę.share

Wilk i lis postanowili pobić zajączka. " Te zając , zimno jest , a ty bez czapki chodzisz, chcesz się rozchorować  chcesz zarazki po lesie roznosić , chcesz żebyśmy się wszyscy pochorowali . Ty nas nie lubisz chyba, należy się kara" Zajączek zebrał swoje . Tydzień później nasi "przyjaciele" postanowili znowu zabawić się z zajączkiem , ale mówią "Za co go teraz spotkać może kara? Może spytamy go czy ma papierosy , i jak będzie miał to spytamy czy ma bez filtra , bo to zdrowsze , a jak będzie miał akurat takie to się powie odwrotnie-ustalili" " Te zając masz papierosy?- Z filtrem czy bez (odrzucił frywolnie zająć) - A gdzie czapka?"
Tak to w UE jest , jak postanowili , że trzeba Polskę ukarać , to w końcu powód znajdą.  Owszem pani Premier pięknie przebrnęła przez dziwaczny konwejer jaki urządzili sobie panowie europarlamentarzyści w Strasburgu, ale już docierają do nas głosy , że tworzone są jakieś" rezolucje" , które to Polsce mają pokazać jej miejsce w szeregu.