bandycishare

Jeszcze kilka lata temu prace na „Łączce” były prowadzone w atmosferze działań podziemnych, potajemnych, a w każdym razie władza robiła wszystko, żeby umilić życie zespołowi Profesora Szwagrzyka. Brakowało środków, brakowało wsparcia ze strony instytucji, co więcej dochodziło do rozmaitych prowokacji i wykorzystywania pretekstów do przerwania ekshumacji. Jednocześnie po drugiej stronie sporu, oprawcy ubeccy i enkawudziści sprowadzeni do Polski, żyli spokojnie, niektórzy w aurze męczeństwa. O żydowskiej zbrodniarce, która przechrzciła się na Helenę Wolińską, bo ciążyło jej rodowe Fajga Mindla, kręcono oscarowe filmy. Pozostali żydowscy i niestety polscy zbrodniarze z okresu stalinowskiego dorobili się majątków, wysokich pozycji społecznych albo wyemigrowali, jak brat Michnika, do imperialistycznych krajów.share

Białystok 11.06.2013r godz,. 08.00 młodociany bandyta morduje nożem  50 letniego właściciela osiedlowego sklepiku.
Jest neews , czerwone ,żółte pask zapalają się na ekranach telewizorów . Ta wiadomośc jest na pół dnia ,później zejdzie będą ważniejsze. Jak na razie cyngle z WSI 24 próbują nieudolnie powiązać bandytę z rasistowskimi wybrykami innych trogoglytów.
Tym razem jednak chodziło o kasę.
Po prostu śmierć za kilkaset lub kilkadziesiąt złotych. Na co liczy siedemnastoletni bezmózgowiec zabijając niewinnego człowieka ?
Przeciez wiadomo ,że go złapią , ale wiadomo też  ,że wyrok nie będzie wysoki bo to panie młody głupi i poza tym pijany. Dostanie 10 lat wyjdzie po 3 latach bo jak trafi np.  na sędziego Tuleję to ten nie ma serca do CBA ale do bandyty dlaczego nie.
Jak długo jeszcze to państwo będzie się cofać przed  bandyterką z nożami w rękach?
Jak długo jeszcze będziemy zaciskać  dłonie w bezsilnej złości?share

Bulwersujące, policja ma krew na rękach i inne takie emocje emerytowanych komandosów: „było wysadzić pół bloku w 5 minut i po krzyku”. Opinie z najniższej półki podniet, a mnie interesują tylko dwie okoliczności, które ewentualnie mogą bulwersować. Po pierwsze, czy policja miała pełną wiedzę jakimi środkami rażenia dysponował morderca i jego „przyjaciółka” czuwająca przy nim do końca. Po drugie, o której godzinie oboje stracili życie i jeśli była to godzina znacznie wcześniejsza niż zakończenie akcji, to dlaczego tak się stało. Nic więcej mnie nie interesuje i nie bulwersuje, z tej prostej przyczyny, że to nie policja ma krew na rękach, ale bandyta i to już wielokrotny, ponieważ na sumieniu ma dwa morderstwa. Wcześniej bandyta zabił innego chuligana, w sądnym dniu zamordował swoją przyjaciółkę lub w najlepszym razie nie udzielił pomocy, w co bardzo wątpię.

Strony