Skończony Tusk i Kaczor – teatry to są dwa, ale najwyższy cel tylko jeden

Prześlij dalej:

Technika zaczerpnięta z Internetu – nie karmi ć trolla, przynosi rewelacyjne efekty. Takie proste i takie skuteczne, aż dziw bierze, że dopiero po pięciu latach polityczni magowie wpadli na zabójczą metodę, przyrządzoną według receptury z „Czterech Pancernych”, tygrysa zabić i skóry nie popsuć. Skończony Tusk miota się jak przysłowiowa wesz na postronku i na nic wszystkie szarpnięcia. Dopiero teraz, gdy Kaczor absolutnie olewa wszystkie prostackie zaczepki i coraz głębsze sięganie dna, czego najlepszym przykładem było wypromowanie ruskich zdjęć, pokazujących poćwiartowane zwłoki ofiar, widać miałkość skończonego Tuska w całej miałkości. Jak dla mnie odwieczny, a co najmniej kilkuletni dylemat kto kogo prowokuje i z tego żyje, rozwiązał się i nie pozostawił żadnych złudzeń. PO bez straszenia Koczorem i Rydzykiem nie istnieje, nie ma ich, dlatego poza podkręcaniem śruby, która przebija dno nie potrafią nic innego zaproponować, przede wszystkim sobie, bo reszta niemal ogłuchła i oślepła od tych samych „fajerwerków”. Jeden prosty zabieg obezwładnił całą niezastąpioną partię, ale to jeszcze nie koniec złych wiadomości. Pomimo milczenia mediów, TVN w ogóle olał debatę na temat pracy, tak zwany „komunikat” przebija się do Polaków i nikt by nie uwierzył czyimi ustami. Borowski i Kik, dwaj do bólu lewicowi bajkopisarze dostrzegają polityczny majstersztyk i ciężko zgadnąć, czy odważne stanowisko jest efektem przekroczenie granicy, za którą kończy się polityczna maskarada i zaczyna polityczna kompromitacja, czy też jako pierwsi wyczuwają nowy powiem historii. Kaczor prócz olewania trolla zastosował drugą metodę, o którą nikt Kaczora nie podejrzewał, a którą sam usiłowałem promować przez co najmniej rok.

PiS kupuje sobie dawnych wrogów, kupuje za gorsze i całymi grupami. Kupił zblazowane „elity” ekonomiczne, kupił środowiska lekarskie, niegdyś śmiertelnie wrogie, teraz kupuje medialnych pracodawców i poniewieranych pracowników, tych ostatnich chyba traktuje uczciwie, na ile to w polityce możliwe. PiS z dwóch frontów wali w bezbronną i ścigającą własny ogon Platformę. Śmiałem się tydzień temu, że „majstersztyk” z wotum zaufania dla skończonego Tuska przeżyje 3 dni i pomyliłem się o parę minut. Dziś śmieję się z następnego majstersztyku, a nawet dwóch. In vitro pożyje półtora dnia, powrozem szyte alibi: „Kaczor i Cameron zabrali nam miliardy” prawdopodobnie polegnie w fazie prenatalnej. Z jednej strony Kaczor nie daje się wciągnąć w najbardziej prymitywne zagrywki, z drugiej buduje, i co ważne konsekwentnie, z czym dotąd bywały problemy, alternatywę dla medialnej sieczki. Skończony Tusk robi jakieś sztuczki w stylu carskich ukazów, w czasie gdy Kaczor spędza do ruin Ursusa lud pracujący, pracodawców BCC, związki zawodowe i jeszcze kilku takich, którzy lubią się poczuć ważnymi. Siłą tych debat wcale nie jest polityczny spektakl, przeciwnie, tak się składa, że widziałem prawie wszystkie debaty i prawie wszystkie w całości. Tego się dobrze słucha, bo przede wszystkim się słucha, co zapewnia formuła, w której nikt nikomu ,co drugie zdanie, nie powtarza: „ja panu nie przerywałem”, a po drugie jest pełen przekrój opinii.

Strony

6719 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

3 (liczba komentarzy)

 1. nooo..cóz...;-)))
  udało  mi  się   Tu  dostać../chyba?/.-  po  zmianie,  jaka  zaistniała na  tym  blogu...;-))))
  ave...;-)
  aleeeeeeeeeeeeeee......
  mam  problem  z lapidarnością  wyrażenia..-  wręcz  natychmiast   swego  punktu widzenia,  bądź  komentu...;-(
  nie  jestem  pewna...- co  idzie  do  zawiadomienia   admina/ów...a  co  będzie  wypublikowane   w  / ...skomentowania   wpisu.../?/
  - ale  co  mi  tam,  zapróbuję  swych  ..-bądź...- TU   wejść/a  pierwszego/-  po  zmianach...i..-  bynajmniej  /oby../..nie  -ostatniego...;-)-  mego  TU  bycia...;-)/tudzież   wpisu..;-)
  --------------
  a  teraz  obaczę...- co   się  opublikuje/?/..
  a  tegoż  ,  właściwie  sobie  życzę....-  pojmując  ,  że wi3elu  czytających,  iii..chcacych  się   TU  wpisac,  może  mieć  podobne  problemy..;-(
  -------------
  Matko  kurka...zrób  jeszcze  ,..taki  "pik"..aby  wyświetlal  się     "status"    wchodzaących  na  portal...-  -  ma  TO  ...-  jednak  wzgląd..;-)))))))))),  no,   taki  ogląd  na  czytaczność...;-))))  Twej  wiedzy..;-)-  ...-punktu  widzenia..;-))))...NO,  po  prostu  MA...;-)))))))))
  ------
  bawaj..i  czytelnicy  ...
  --------------------
  mam  problem..typu  :...skopiowania  mego  tekstu,  ktory , być  może  pojdzie  w  'kosmos"...,  a  cooo mnie,  mi  żal.....-  będzie..;-(
  -------------
  ale 
  obaczym../?/...co  i  jak  ...z  tekstem /?/ się   potoczy   ............
  ---------------
  jakkolwiek...- pozdrawiam,  czytając  teksty  MK..;-)
  .szkoda,  ze  nie  widzę,  innych   tekstów...ach..=-  innych   ,  kiedyś  TU  piszących../?/.....????

 2. avatar

  Piłsudski miał wokół siebie grono wiernych wielbicieli jeszcze z czasów "I Brygady", którzy za nim w ogień by poszli. Czasy były trudne, osobowość trudna i to grono opuszczali ci bardziej niezależnie myślący. Zostali mierni, ale wierni.

  Piłsudski miał wojsko i miał "kim" działać, w tym zrobić przewrót majowy. Nie zaprowadził oczyszczenia kraju, jak to miał na celu, ale przynajmniej potrząsnął kurwą i złodziejem.

  Nie ma wojska w Polsce i nie ma opcji przewrotu. Zawodowym wojskiem cesarz Marius (z pamięci, weryfikacja mile widziana) chciał Rzymskie Cesarstwo uratować, a przybił nim gwóźdź do trumny imperium. Tam się idzie do roboty, gdzie zapłacą. "Pierdolę, nie robię" głosi napis na koszulkach, a i na mundury przeniesie się łatwo. Jutro nie będzie Państwa Polskiego, no to kto mi zapłaci?

 3. avatar

  nogę. Mamy oto sukces wielki, być może przykryje całą tą śmieszną debatę  PiS o bezrobociu. Bank Śiwatowy nas chwali.
  " Polska najszybciej na świecie wprowadza reformy ułatwiające prowadzenie biznesu - ocenił Bank Światowy w dorocznym raporcie "Doing Business".
  Skończony Donald T już wypina pierś do orderów
  "To przede wszystkim efekt wieloletnich konsekwentnych działań - mówił premier Tusk podczas prezentacji raportu."
  Cytaty zaczerpnięte stąd
  http://wiadomos...

  Po wczytaniu się w szczegóły okazuje się, że jest to nagroda za największy skok (w poprzednim roku miejsce 62 , w tym 55) , a do pierwszej dziesiątki w konkursie na najdłuższy skok oprócz Polski załapały się takie potęgi jak:
  Sri Lanka, Ukraina, Uzbekistan, Burundi, Kostaryka, Mongolia, Grecja, Serbia, i Kazachstan.

  Dla ciekawych całość raportu  tutaj

  http://www.doin...

 4. Strony