Sekielski! „Machniom”? Wszystkie kwity z IPN dotyczące wszystkich Artymowiczów za jeden kwit na Chrisa Cieszewskiego!

Prześlij dalej:

Z dobrze poinformowanego źródła otrzymałem wiadomość, że dzieją się rzeczy więcej niż dziwne. Oto jeden z największych przeciwników lustracji i grzebania w życiorysach, redaktor Sekielski, razem ze swoimi współpracownikami przemógł obrzydzenie i wybrał się do IPN. Efektem jego „obrzydliwego” rekonesansu ma być sensacja godna programu „Po prostu”. Sekielski szykuje materiał na Chrisa Cieszewskiego, rzekomo dogrzebał się w archiwach IPN do jakiś dokumentów, które, zdaniem byłego dziennikarza TVN i teraz TVP, wskazują na współpracę Chrisa Cieszewskiego z SB. Ówczesny Krzysztof Cieszewski miał w opinii Sekielskiego i jego współpracowników, jako TW „Nil”, podjąć współpracę z SB, w czasie gdy był studentem i należał do NSZ. We własnym imieniu chciałbym wyrazić głębokie i podwójne zdziwienie. Przede wszystkim dziwi mnie sam fakt, że Sekielski podejmuje się podobnej akcji poszukiwawczej w IPN, co przecież jest charakterystyczne dla „oszołomów” i „prawdziwych Polaków”. Po drugie jeszcze bardziej dziwi mnie, że w ogólnie dostępnych źródłach: archiwa IPN umieszczone na stronach www, tak zwana lista Wildsteina, a nawet w tekstach analitycznych pracowników IPN, Krzysztofa Cieszewskiego nie ma w żadnej „teczce TW”. Skąd Sekielskiemu przyszło do głowy sięgać do IPN? Internet i lista Wildsteina odpada! Miał sen? Usłyszał jakieś głosy? Czy może po prostu ktoś z dawnych agentów WSI, czyli kolega z TVN, dostarczył Sekielskiemu gotowego tematu i wskazał odpowiednią „szafę Lesiaka”? Usiłowałem ustalić więcej niż się da przeczytać na stronach IPN i na liście Wildsteina, dzwoniłem do IPN, dotarłem do pracy Pani Cecylii Kuta z krakowskiego IPN: „Pod kontrolą” i z „zachowaniem możliwości sterowania”, która analizuje między innymi podziemną działalność wydawniczą, w tym „Wydawnictwo im. gen. „Nila” – Fieldorfa”. Nikt, łącznie z Chrisem Cieszewskim, o czym będzie szerzej, nie potwierdza sensacji Sekielskiego. Z mojej wiedzy wynika również, że wielu innych dziennikarzy, znanych z pracy nad archiwami IPN, próbowało w bazie Instytutu dokopać się do rzekomych dokumentów, ale nie udało im się odszukać odpowiedniego rekordu. Z drugiej strony współpracownicy Sekielskiego odmawiają podania sygnatury akt i tym bardziej przekazania kopi dokumentów, stad moja tytułowa propozycja.

Strony

35141 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Tak wygląda misja "polskiej" telewizji publicznej w wykonaniu żydowskich dziennikarzy zaimportowanych z TVN i GW.
  A my za tę "misję" płacimy im ogromne pieniądze.
  Kiedy to się skończy?

 2. dopisuje  do  "oxygen-a"  taką  ciekawostkę...-  jak  się  nas  traktuje,  na  naszej  ziemi,  za  nasze  pieniądze/czytaj  podatki....-  warto  posłuchać,  to  tylko  ciut  z  całości :
  http://www.yout...

  pozdrawiam...

 3. avatar

  P O R A Ż A J Ą C E!!!!!!!!!!!!
  Jak nam się nie POdoba to wynocha . . .

 4. i  tutaj  mamy  odpowiedź,  dlaczego  pomogli  nam  otworzyć te  grance  i  stworzyć  takie  warunki  dla  Polaków,  coby  wpadli  w  biedę  , nie  wyrabiali   i  uciekali  za  chlebem...,  a  inne  przepisy  tworzone :  do  eksmisji  Polakow...a  innne  jeszcze  to  wieczne  roszczenia,.../ktore  to były  spłacone  jeszcze  bodajże  za  Gomułki/,  do  tej  pory  korporacja "holokaust-owska"   rości  sobie  pretensje... i  to  w  bezpardonowy  sposob,  a  jeszcze  inne...-  to   współ  z  germańcami  ,  czy  też  żydo-germańcami...podstępnie  rugują  z  ziem  polskich...-  wykupując  -  za  cichą  zgodą,  tych  na  ktorych  płacimy  podatki...-  a  niby  maja  stać  na  straży  bezpieczenstwa.......

  jednym  slowem  hulaj  dusza  ....
  aleee, ... to  jeszcze  nie  koniec,  ponoc  ktoś  wydaje  i  przyznaje  obywatelstwo  polskie  milionom  Żydów  .../tak  mi  się  gdzieś  chyba  przeczytało/,  no  więc  jeszcze  Polakom  śrubę  przykręcą, coby  uciekali  za  chlebem, ... albo  lądowali  "gdzie  ich  miejsce"...     -  zresztą  paleta  poczynań  ich do  wyboru,  do  koloru...-  w  zależności  od  sprzyjajacych  okoliczności,  a  przede   wszystkim    bezwzględnej  strategii...;-(   makro  i  mikro,  na  każdej  plaszczyźnie...
  gender też  szczególną  rolę  odgrywa,  by  zdeprawować  od  przedszkola  do  ...-  ulicy/czytaj  burdelu..;-(
  a  nauka w  szkołach  poszła ........   szumi-las......
  --------------
  a  takie  wyjątkowe  jednostki ,  niepokorne/i  fachowe/i  z  jajami   jak  P. Kris  Cieszewski -  będą  udupiane,  bo  innej  metody  pod  publiczke już  nie  ma....- strach  rozsiadł  się  w  ichniach  itd  itp...więc  -  wiadome...- rozlożyć ...-  zniszczyć  choćby   medialnie...;-(
  tfu...

 5. Sprawa zatem jest jasna, kolejny raz "druga strona" przyznaje, że zespół Macierewicza jest na kursie i ścieżce, a im pozostaje walczyć tylko o świadomość publiki. A w tym celu jakież metody skuteczniejsze niż czekistowskie? I teraz pytanie za 100 pkt.: jakimi metodami się bronić i kontratakować, aby było i fair, i skutecznie?

 6. został uznany człowiekiem honoru i doproszony do Rady Pana Jeszcze z Wąsami, to agenturalność kogokolwiek może tylko nobilitować.
  Osoba, która urodziła się w chałupie, a potem wynalazła koło, do historii przejdzie jako wynalazca koła. Fotograf, który upamiętnił żółwiki z Putinem pozostanie anonimowa, ale wrażenie będzie na wieki wieków
  Amen

 7. ale później niż kurka. Tyle że z obszerniejszym wyjaśnieniem Cieszewskiego. Spaliliście Sekielskiemu program :) W zasadzie to w każdej sytuacji będzie w dupie, no chyba że to ściema, albo że nie wyemituje :) Po prostu nie chce mi się wierzyć że nie próbował nawet porozmawiać z Cieszewskim, a z tego by wynikało że nie..

 8. tłitował już pół godziny po tym materiale, że Cieszewski zarejestrowany... A wcześniej coś o Rzeszowie pisał i że będzie się działo.. Na razie obstawiam że grubas przestrzelił.

 9. avatar

  Próbowali rozmawiać, ale Cieszewski z nimi z definicji od czasu wywiadu w Polsat nie rozmawia. Wygląda na to, że Sekielski dotarł do jakiegoś odprysku. Rozmawiałem w IPN i otrzymałem informację, że jeśli nie ma nazwiska na liście Wildsteina, to znaczy, że istnieje tylko jedna możliwość: "ostanie prace wykazały". Na 1000% Sekielski dostał jakiś cynk od esbeka, TW lub WSI, bo ten "kwit" na Cieszewskiego leżał tak głęboko, że nawet pracownicy IPN do niego nie dotarli. Jeśli to jest tylko i wyłącznie tak zwane "zarejestrowanie", to Sekielski ma całe gówno i co więcej dostanie ostro w dupę od swoich, bo tworzy niebezpieczny precedens.

  Zwykle wszyscy TW tłumaczą się tak samo, ale w pewien rodzaj tłumaczenia jest wiarygodny. Jeśli nie ma dowodów w postaci rachunków i donosów, a jest tylko "rejestracja TW", takie kwity miały służyć skłóceniu środowiska. Jeśli wierzyć relacjom esbeków zamieszczonych w pracy Cecylii Kuty, to tak właśnie z Cieszewskim było. On był przez esbeków wyznaczony jako jeden do rozpracowania przez TW, nie ma śladu w aktach sprawy dotyczącej "Wydawnictwa Nil", po TW Nil. No i sam Cieszewski, przy całym szacunku dla niego, nie był w tamtym czasie jakąś wielką szychą opozycji, to był młody chłopak od zwykłej roboty drukarskiej i nie miał żadnych wielkich kontaktów. Zobaczymy co mają, ale na pewno jest to szyte powrozem.

 10. Paweł Majewski na TT twierdzi, że oprócz Chrisa Cieszewskiego będą starali się oczernić drugą osobę z ZP i że sprawa jest dużo poważniejsza https://twitter...

  Dla porządku > http://wpolityc...

 11. Czy ta informacja o zawartości programu tego gagatka to pojawiła się w jakichś reklamówkach programu? Nie oglądam tv, nie znam tych zwyczajów. Wygląda na to, że ta indormacja to krąży już od rana.

 12. avatar

  Załóżmy hipotetycznie, że prof. Chis nawet nie był TW ale porucznikiem SB. Jaki ma to LOGICZNY związek z matematyką, fizyką, GIS, symulacjami i komputerami jeśli chodzi o jakość badań rzetelnie popartymi wszelkimi danymi i modelami?

  Jeśli 2+2=4 to czy na liczydle pokaże to prof. matematyki czy syn Ozjasza Szechtera to wynik tego dodawania nie zmieni się automatycznie w 1 lub 7. Czy od tego, że Kapuściński nadawał na SB to historie opisane w jego książkach podróżniczych stały się z marszu w 100% nieprawdziwe? :)

  Zesrała się narracja brzozowych pancerniaków i nie ma pomysłu na wrzutki. Poza tym skoro wszystko się teraz Donkowi rozpada w łapach to po co mu ukręcać smoleński bat na własną dupę?

 13. avatar

  Pewnie, że tak, ale z drugiej strony to nie takie proste. Nie ma siły, żeby podrzucenie gówna nie rozeszło się smrodem. Zobaczymy co to jest, ale moim zdaniem słabe jest, bo inaczej nie robiłby tego Sekielski o 21.20, ale Sobieniowski o 19.00.

 14. bo beztelewizyjny jezdem :)
  no ale podrzucanie gówna po mojemu to będzie miało taki efekt, że ci co nie za bradzo się interesują, a sekielszczyznę oglądają, przypomną sobie że jakiś cieszewski ustalił że brzoza była wczesniej złamana. No i w odpowiedzi na to Sekielski go lustruje... kociokwik normalnie i jak pańska rzyć, panie premierze, no bo w końcu lutrujemy czy nie lustrujemy, a jak lustrujemy to kogo? To w końcu dobrze że lustrują czy nie dobrze. A rzyć? No coż, chyba w nienajlepszym porządku...

 15. "Słabe" to jest bardzo delikatnie powiedziane, to gówno wielkie jest. Chłopak, który drukował pisemka w podziemnym wydawnictwie, chciał czmychnąć do Stanów, przeprowadzili z nim polityczną rozmowę i zarejestrowali pod pseudonimem nazwy wydawnictwa. Chris powiedział pitu, pitu zapisali pitu. pitu i tyle. Chłopak myślał, że ich przechytrzył, a jednak zasrane papiery zostały.
  Ale ważniejsze jest to pytanie, które zadał Matka, kto Sekielskiemu to nadał i kto ma dokumenty (kwity) na każdego przyzwoitego Polaka. Wygląda na to, że na każdego, kto starał się wtedy o paszport mają kwity. Niech no tylko taki bryknie, to papiery na każdego sie znajdą.
  Pan Sekielski robi w tym programie za gorszego od najgorszych oszołomów. Ohyda.

 16. coś powiedział i spierdzielił? i to sekielski reklamował na tłiterze?

 17. O ile się nie mylę.  w sprawach wizowych w tam tym okresie  a  w szczególności jeżeli chodzi o USA, to kopie dokumentów wszelakich leciały w przeciwnym kierunku niż wyjeżdzający. Więc można podejrzewać tylko że oprócz resztek ocalonych od ognia zbiorów IPNowskich dużo większę zbiory są w Moskwie.

 18. skoro zrobiono wszystko co się dało żeby skompromitować pomysły lustracyjne Macierewicza, to jak niby ma go skompromitować jego własny "zlustrowany" nagle ekspert ...

 19. avatar

  Trafiłem idealnie "szafa Lesiaka". Sekielski wykonał esbecką robotę, bo tu nie chodziło o żadnego TW "Nil", ale o uwalenie Macierewicza, ZP, Smoleńska i oczywiście Kaczora. Tak czy siak Chris będzie musiał powiedzieć coś więcej niż tylko "udało mi się wsiąść do samolotu". Jeśli sprawy mają wrócić na miejsce, czyli nauka do nauki, historia do historii, to nawet po brudnej akcji trzeba umieć unieść swoją przeszłość. U mnie Cieszewski ma pełen szacunek za to co robi dziś i wiem jedno. Nawet jeśli palnął jakieś głupstwo w przeszłości to nie zrobił na tym ani kasy, ani kariery, a dziś płaci potężną cenę za przeciwstawienie się PRL II. Tyle mi wystarczy, żeby oddać mu szacunek. Ale to od niego zależy, czy zechce powiedzieć jak było kiedyś, a że w stanie wojennym SB mogło złamać młodocianego opozycjonistę nie trudno sobie wyobrazić i równie łatwo sobie wyobrazić, jaki to może być ciężar do człowieka. Dlatego w takich sytuacjach zawsze trzeba mówić prawdę, sam przechodziłem przez pewien proces i wiem, że krótszej drogi nie ma.

 20. avatar

  Skoro nasze monstrum już się rozgrzało to teraz prosimy o wyciągnięcie z "szafy Lesiaka" danych na temat TW Oscar.
  Polacy są bardzo zainteresowani tematem Oscarka panie Siekierski.
  Zapraszamy do "tanga"

 21. Mam podejrzenie graniczace zpewnością, że nawet go nie złamali, po prostu założyli mu kartę, a że chłopak był pyskaty, to może nawet przy swoim sarkastycznym humorze coś głupiego chlapnął, albo się odgryzł. To wielka chała jest i tyle. Zastanawiam się, kto, gdzie i ile ma kwitów na przyzwoitych ludzi, którzy wtedy starali się o paszporty.
  Dziennikarz Sekielski miał odwalić dobrą robotę, ale niestety wyszła z tego żenada.
  Na koniec programu mało się nie rozpłakał i nie omieszkał się podeprzeć dziećmi i samotnymi żonami internowanych. Nie mogę już na to wszystko patrzeć.

 22. Faktycznie nie ma w tym sensu. Siekielski głosi że Cieszewski to ich człowiek kość z kości, czyli porządny ubek jak wszyscy salonowcy.
  Jeśli taki swój, to dlaczego bruździ?

 23. avatar

  Jak  napisał  Kurka, w  moim  odczuciu, jest  to  słabo  uzasadnione  psychologicznie. Pytanie  jest  słuszne: po  co  by  Cieszewski  wyskakiwał  przed  orkiestrę  wbijając  kij  w  oko  czcicielom  brzozy, jeśli  miał  świadomość, że  gdzieś  tam  leży  jego  zakurzona  teczka??? Wiedziałby  doskonale, że  pierwsze  co  zrobi  lepsze  towarzycho  to  właśnie  sięgnie  w  kierunku  IPN. 

  Jeżeli  okaże  się, że  Sekielski  utoczył  z bata  g....  to  Cieszewski  powinien  puścić  go  w  skarpetkach. TVP  również  powinno  beknąć.

 24. avatar

  I już wiemy, na co...

  http://telewizj...

 25. avatar

  Przeczytałem tutaj taki wpis
  Załóżmy hipotetycznie, że prof. Chis nawet nie był TW ale porucznikiem SB. Jaki ma to LOGICZNY związek z matematyką, fizyką, GIS, symulacjami i komputerami jeśli chodzi o jakość badań rzetelnie popartymi wszelkimi danymi i modelami?"
  Wbrew pozorom ma, bo taki np. major KBW Bauman, niby "światowej" klasy naukowiec, ale szmata i żadne "noble" tego nie przykryją, nie miałem i nie mam zaufania. 

  Przez przypadek obejrzałem wczoraj końcówkę programu tego opasłego jegomościa. Facet wyglądał, jak ostatni żul, zarośnięty, w powyciaganej bluzce, No słowem wystraszowyny lump spod dworca. Tym strzelił sobie w stopę, jego przekaz był zupełnie niewiarygodny. 

  Jak zmienić ten przekaz medialny. Według mnie jest tylko jeden sposób. Trzeba codziennie, uporczywie drążyć skałę. To już daje efekty, oglądalność szczujni spada, bo ich głównymi oglądaczami są ludzie 50+, a jest ich coraz mniej. Młodsi czerpią wiedzę z internetu, potrafią selekcjonować. dane. Jednak prawdziwy przełom przyjdzie wtedy, gdy rozdający karty w tym kraju dojdą do wniosku, żę jak stracą kraj, to ich biznesy też podną, bo wtedy w tym kraju ktoś inny będzie rozdawał karty, a zdrajców zawsze odstawia się na bok. Do takiego wniosku doszli ukraińscy oligarchowie, oni wiedzą, że jak pójda pod rękę Moskwy, to staną się żebrakami we własnym kraju. Myślę, że to bliski czas, jak kilku z nich dojdzie do takiego wniosku i zrobi rewoltę. 

 26. avatar

  http://www.spid...

  Może to przesada, ale Kurka pomyśl o czymś podobnym w mniejszej skali. Najważniejsze to znaleźć prosty "algorytm", który pozwoli wykluczyc zwyczajne mendy i  potencjalnych TW. Kto jak kto, ale Ty z pewnością znajdziesz na to sposób. Resztę dostosujesz pod swoją wizję idealnego "wspópracownika".  Dodatkowo warto przyjąć, że w tym momencie twój portret psychologiczny jest  dokładnie opracowany, więc prędzej czy później będą chcieli wykorzystać twoje najsłabsze i najczusze punkty. Co jak co, ale dla oficera prowadzącego z pewnością stanowisz nielada kąsek i każdy chciałby ustrzelić taką zdobycz. Uważaj na metodę małych kroków, bo jak cię w końcu złapią to twój przypadek stanie się klasyką w szkołach wywiadu.

 27. Pozyskane z S24, użytkownik Adam J.

 28. Jeśli dokument jest prawdziwy i dotyczy Chrisa Cieszewskiego to dlaczego wszystko jest pisane tym samym charakterem pisma i tym samym długopisem? Czyżby już wtedy przewidziano brakowanie akt w 2010 roku?

 29. widzialem dzisiaj w nocy powtorke programu po prostu w TVP Polonia. Tam Siekalski demaskowal posla PiS, dawnego prokuratora i argumentowal swoja racje: "to ja bylem pierwszy w (PRLbis) ktory zaczal mowic o powiazaniach Jaruzelskiego i informacja wojskowa" Dla mnie to jak argumentacja matki, ja go urodzilam, moj syn nie moze byc morderca!

 30. Strony