Schetyna pokazał, że się boi, to nie wojna i nie rozłam, to rozkład PO

Prześlij dalej:

Z PO wyleciało trzech członków: Kamiński, Protasiewicz, Huskowski. Rozłam, wojna? Nie sadzę, raczej kontynuacja rozkładu, ale po kolei. W dynamice zdarzeń przelotny, a nawet i uważny kibic polityczny traci orientację i nie jest to żadna krytyka, po prostu ludzka pamięć ma swoje ograniczenia. Tak się szczęśliwie złożyło, że zapamiętałem pewien epizod, który sam w sobie nie ma znaczenia, ale w kontekście rzekomej czystki w PO pokazuje problem Schetyny w pigułce. Parę miesięcy temu Grzesiek zakończył wywiad z dziennikarką TVN zerwaniem kabla i trzaśnięciem drzwiami. Trzymał się dość dzielnie przy zdawaniu trudnych pytań, do czasu gdy usłyszał, że brakuje mu charyzmy. Główne media nie ruszyły tematu, ale te mniejsze szeroko komentowały zajście, chociaż nie do końca wiedziały, co komentują. Nie wiedziałem i ja, dopóki nie przyszła kolejna informacja. Według kilku kręcących się wokół PO dziennikarzy, Tusk biegał po zapleczu i gabinetach sugerując, by Schetynę media pokazywały bez parawanu, jaki sam Tusk miał zapewniony przez lata. Takie prośby, między wierszami, miały padać już po wyborze Schetyny na szefa PO i pierwszych ruchach kadrowych, jakie Grzesiu zarządził. Co z tego wszystkiego wynika? Przede wszystkim media posłuchały Tuska i rzeczywiście rozmowy TVN ze Schetyną to zupełnie inna bajka. Zaledwie parę dni temu Kasia Kolenda-Zaleska wykąpała się w wazelinie i przeprowadziła wywiad z „prezydentem z Europy”. Ślepy, głuchy i do tego niespełna rozumu mógł nie dostrzec w tej rozmowie uwielbienia i hołdu złożonego przez dziennikarkę upadłemu politykowi.

Tusk ma pełną sympatię mediów, w których brylował i nie przepadają te same media za Schetyną, dlatego specjalnie nikt nie musiał ich prosić o odpowiednie zachowanie. Gdy się poskłada te dane w całość, to widać gołym okiem, że Schetyna musi się przed mediami czołgać, żeby przetrwać. Wszyscy też wiedzą, że PO bez mediów umrze w ciągu godziny. Wniosek? Jeśli lider partii, która zawdzięcza swój żywot wyłącznie medialnej bladze, nie jest w stanie zapewnić partii odpowiedniej opieki medialnej, to on zwyczajnie nie jest liderem. Grzegorz Schetyna nie przeprowadził żadnych czystek w PO, on dokonał osobistej i tchórzliwej zemsty, według schematu opisanego w balladzie Młynarskiego. Autora nigdy nie lubiłem, a ostatnio wręcz napawa mnie odrazą, ale tekst „Ballady o dwóch koniach”, jak wiele innych jego tekstów ociera się o geniusz. Przypomnijmy:

Po czym w stajni, już przy żłobie
Ten woźnica bat swój brał,
Brał go tęgo w dłonie obie
I... grzecznego konia prał...

A do niegrzecznego mawiał,
Strojąc głos na srogi ton:
Jak się będziesz, draniu, stawiał,
To zarobisz tak jak on!

Z tej balladki smakowitej
Niech popłynie morał w świat:
Gdy mieć pragnie autorytet
Bandzior, co ma w ręku bat.

Kto się stawia ten ma z tego
Mimo wszystko jakiś zysk,
A kto słucha i ulega,
Ten najpierwszy bierze w pysk...

Strony

23123 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. Dziękuję

 2. avatar

  co skłoniło wajchowych to obsadzenia prezesury PO Grzesiem? Nie dość, że intelektualnie detonuje, nie ma charyzmy, nie jest medialny, to tych stęków i jęków w jego wypowiedziach nie da się wręcz słuchać. Koleś, który nie potrafi złożyć poprawnie zdania nie może być szefem partii. Dlaczego nie wybrali np. Trzaskowskiego, który po odpowiedniej PRowo-medialnej obróbce mógłby być naprawdę groźny? Tak jak wcześniej z kurduplowatego, sepleniącego, rudego niczego stworzyli postać odgrywającą niestety przez kilka lat ważną rolę w naszym kraju. Tyle, że kundel czy Trzaskowski i jeszcze szereg innych z tamtej strony nadają do formowania, a indywidua typu Grzesiu, czy Ryszard z powodu swojej ociężałości umysłowej i cech fizycznych już nie, tak jak nigdy nie udało się zrobić męża stanu z przygłupa - analfabety. 
  No więc dlaczego akurat oni? Nie rozumiem...

 3. O ile jakoś ogarniam PiS, o tyle o PO nic nie wiem, poza tym że jest to grupa przestępcza.

 4. o strukturze mafijnej. PO jest powiązana ze światem biznesu, sądownictwa, międzynarodówki liberalnosocjalistycznej. Ma struktury, ma wpływy i osłonę w mediach, ma pieniądze jawne i ukryte. i Jest groźna. Całe nasze szczęście polega na tym, że to Szetyna jest bossem. Gorszym od szreka wyborem dla PO jest chyba tylko Kłapaczowa. Atutem Szetyny jest to, że nie jest powiązany z zamachem smoleńskim.

 5. jw.

 6. a PiS nie spełnia swojej obietnicy:Nie będzie żadnych podwyżek wynagrodzeń dla posłów i senatorów.

 7. bez apelu Smolenskiego. "PiS nie spelnia swojej obietnicy" nr 2.

 8. Powstańcy żywi, to zbieranina o dowolnych poglądach politycznych z przewagą zwolenników Tuska. Przecie w owym czasie każdy mieszkaniec Warszawy był z definicji powstańcem, bo ulotki nosił, albo srał z narażeniem życia zza węgła, albo gdzieś się zapisał, ale siedział w piwnicy.

 9. Nie dajmy sie zwariowac.

  I nie sprowadzajmy naszych rozmow o sprawach Polski do poziomu kloaki.

  Edit: Pisze te slowa jako stary harcerz.

 10. Strony