Sąd Okręgowy w Warszawie drugi raz odrzuca wniosek WOŚP. Owsiak został ci tylko Giertych!

Prześlij dalej:

Taki człowiek, który przez 22 lata żył pod kloszem i był wpuszczany na salony od zaplecza, nie potrafi zrozumieć, że wszystko się kiedyś kończy. Owsiak ma ewidentny kłopot z przyjęciem do wiadomości tej prostej prawdy. Nie ma i nigdy już nie będzie Jerzego Owsiaka, jakiego znaliśmy – skończył się. Przed kluczową rozprawą w Złotoryi zapukał do mnie listonosz i przyniósł wieści z Warszawy. Tamtejszy Sąd Okręgowy wydał postanowienie w sprawie drugiego z kolei wniosku o zabezpieczenie, który złożył nieoceniony mecenas Jacek Zagajewski. Wniosek został odrzucony, co samo w sobie musiało wywołać popłoch w szeregach, ale to nie koniec fatalnych informacji dla prezesa i pełnomocnika. Dopiero postanowienie sądu robi wrażenie, normalnie jakby się człowiek w innym świecie i przede wszystkim kraju obudził. Sąd Okręgowy w Warszawie nie zostawia suchej nitki na wniosku Zagajewskiego, punktując słabiznę merytoryczną i z sufitu wzięte roszczenia wraz z pretensjami. Muszę napisać, że czegoś podobnego się nie spodziewałem, raczej byłem przekonany, że Warszawa poczeka na rozstrzygnięcia w Złotoryi, ale dzieje się dokładnie odwrotnie. Drugi raz z warszawskiego sądu płynie komunikat, że desperacja Zagajewskiego i Owsiaka przekroczyła granice śmieszności razem z granicami paniki. Po zarządzeniach sądu w Złotoryi Zagajewski staje na głowie, żeby żadne dokumenty dotyczące finansowania konglomeratu charytatywno-biznesowego nie ujrzały światła dziennego. Stąd też ponawianie wniosków o zabezpieczenie w postaci zakazu publikacji o WOŚP i prezesie Owsiaku. Za późno i to po pierwsze, po drugie ta makulatura, która przyszła do sądu w Złotoryi i udaje „rozrachunki” będzie musiała ulec ostrej weryfikacji, o co wnoszę w przesłanych wnioskach dowodowych popartych ekspertyzą i poprawnie wykonanymi raportami finasowymi.

Strony

36324 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. Jest jedno ale - czy Koń Wszechpolski da się skusić na worek Owsiaka :))))
  Zdarzają się w tym zatuskwionym kraju słoneczne dzionki.
  Syn milicjanta za krótki na resortowe dziecko, nie będzie w jego sprawie sejmu kapturowego.

 2. to dla nich mala sprawa (maja swoje wieksze) a duzy swad...
  oj pojdzie na przemial,  a banda bedzie wyciagac lapy z nocnika

 3. że pozwolę sobie zacytować klasyka: " Żeby kózka nie skakała, toby nóżki nie złamała"

 4. Powtórzę jeszcze raz to co kiedyś. Niby-prezes umożliwił Panu zagranie roli życia. Od tej roli zależy baaardzo wiele. Jestem przekonany, że się Panu uda. Mam też nadzieję że sąd okaże się niezawisłym w tej sprawie. Z niecierpliwością czekam na jutrzejszy felieton .

 5. raczej misją. 

 6. misję realizuje się przez całe życie, a to jest rola ,która za jakiś czas się zakończy.

 7. avatar

  Nie mam czasu na pieśni żałobne, bo jestem skupiony na struganiu trumny, ale dla posiadających złudzenia mały prezent.

  skanowanie0001_1.png

 8. W systemie panującym w Polsce egzekucję osobnika który się skończył ogłasza telewizja.
  Za Gierka np, skończonego ministra zapraszano do programu i tam redaktor Bober zadawał mu złośliwe pytania, co oznaczało absolutny koniec tego celebryty z pionu gospodarki socjalistycznej..
  Polityka mediów wobec WOŚP i samego jej wodza nawet nie drgnęła, czyli chyba jeszcze nie czas.
  Nadal J.Owsiak jest ulepszoną odmianą Matki Teresy.
  Nie pamiętam aby kiedykolwiek władza mówiła jedno, a telewizja prywatno-państwowa drugie, no może był krótki taki epizod za rządów PiSu.

 9. które niekoniecznie muszą korelować ze sobą.
  Pierwsza to Jerzy Owsiak, jako produkt, wraz z marką WOŚP, oraz środkami jakie w to włożono.
  Druga to Jerzy Owsiak jako człowiek.
  Ten pierwszy jest częścią machiny propagandowej, nie muszę przypominać ile razy i w jaki sposób wchodził w bieżącą politykę.
  Ten drugi uwierzył, że jest nietykalny i że zawsze będzie chroniony. Człowiek, który na codzień ma do czynienia z dużymi pieniędzmi, kontraktami i możliwościami z tego płynącymi musi mieć naprawdę dużą odporność żeby przy okazji nie uszczknąć czegoś na boku. Przy mniejszych pieniądzach ludzie zwyczajnie świnili się vide Jakub Śpiewak i fundacja o szczytnych celach "Kid Protect". Mówią, że faceta mogą zgubić trzy rzeczy: 1.władza 2.kobiety 3.pieniądze. Być może mamy tu do czynienia z klasycznym przykładem osoby, która nie poradziła sobie z zarządzaniem dużą kasą, przy prawie całkowitym braku kontroli.

 10. i to mnie niepokoi...
  czy oni slepi, glupi, albo...

 11. Strony