Rząd Beaty Szydło nie podlega dyskusji, a Jarosław Kaczyński marszałkiem sejmu!

Prześlij dalej:

Bóg jedyny wie, jakie zgliszcza pozostawiła po sobie klika POPSL, ale z całą pewnością wesoło w kasie państwowej i rozmaitych instytucjach nie jest. Przejęcie tego całego bałaganu i racjonalne poukładanie wszystkiego na swoim miejscu zajmie lata. Jak pisałem wczoraj nie spodziewam się żadnego cudu, ponieważ jestem realistą i wiem, że samo powstrzymanie procesów patologicznych jest dla Polski zbawienne i to PiS jest wstanie zrobić bez problemu. Natomiast mleko z miodem nad Wisłą jeszcze długo nie popłynie. Mamy zatem do czynienia z klasyczną sytuacją kryzysową i to już na starcie. Oczekiwania społeczne zostały rozbudzone, bo inaczej wyborów się po prostu nie wygrywa i realizacja obietnic wyborczych będzie non stop monitorowana przez wiadome media. W takich warunkach PiS musi zrobić wszystko, aby nie wykładać argumentów na tacy i zbudować parasol ochronny nad swoim rządem. Z przerażeniem czytam, co bardziej wyrywnych, którzy proponują, aby „miękką” Beatę Szydło odsunąć do drugiego szeregu i w roli premiera obstawić Jarosława Kaczyńskiego. Ci sami i kolejni podszeptują, że Antoni Macierewicz musi zajmować w rządzie eksponowane miejsce. Uprzedzam, że głupszego rozpoczęcia wyobrazić sobie nie sposób, nic tak ludzi nie irytuje, jak politycy, którzy łamią słowo wyborcze kilka dni po wyborach. Trzeba być konsekwentnym i roztropnym, utworzenie rządu Beaty Szydło nie podlega dyskusji i poszerzyłbym ten projekt o kilku ministrów, którzy nie kojarzą się z twardym rdzeniem PiS.

Poprzednio PiS utracił władze z jednego powodu – kompletnie przegrał wizerunkowo i to na własną prośbę. Amatorskie i bezsensowne konferencje Ziobry, zwoływane trzy razy dziennie, rzeczywiście budowały atmosferę „psychozy”. Szarpanie się z Lepperem i Giertychem dopełniało mało estetycznego widoku, chociaż tutaj wielkiego wyboru nie było. PiS musi wyciągnąć wnioski z tamtego okresu, w przeciwnym razie znów zaliczy lewego sierpowego i padnie na dechy. Mało kto oczekuje tak radykalnych zmian i cięć, jakie mi się marzą, ale wszystko należy robić z głową. Rząd musi przekonać do siebie jak największą liczbę Polaków, a to się wiąże z budowaniem właściwego wizerunku i mitycznej narracji. Cała sztuka polega na tym, by nie pokazywać jak się robi polityczną kiełbasę. Pociągnięcie do odpowiedzialności wszelkiej maści elementu, jest koniecznością, ale wymaga ciszy i spokoju, zamiast reflektorów i sali konferencyjnej. Podział na tych, którzy mówią do kamery i przekonują Polaków oraz tych, którzy całością zarządzają winien być zachowany. Bez Kaczyńskiego i Macierewicza ani rusz, to oni powinni posprzątać tę stajnię Augiasza bez żadnej litości, ale do tego wcale nie potrzeba stanowisk rządowych i medialnych występów, wręcz przeciwnie, potrzeba narzędzi, których się ludziom nie pokazuje. Innymi słowy nie widzę powodu, żeby kombinować na siłę i podkładać się bez sensu.

Proste ruchy polityczne takie jak stanowisko marszałka sejmu dla Jarosława Kaczyńskiego i funkcja koordynatora, niekoniecznie oficjalnego, dla Antoniego Macierewicza załatwia problem wewnątrz PiS. Czasy mamy takie, że na całym świecie prawdziwą władzę sprawują ludzie, którzy się w telewizorach nie pokazują, ale bez telewizji, ani rusz. Pierwsza osłona dla koniecznych działań to ludzie w rządzie, którzy będą społecznie akceptowani, druga to jak najszybsze zbudowanie własnych mediów. Przedstawiam od lat brutalny sposób na zapewnienie jako takiej równowagi medialnej, zwyczajnie trzeba przejąć TVP i PR, do tego ze dwie gazety i zbudować duży portal internetowy. Nie ma czasu na zabawę i wyjaśnienie, skąd taki „niedemokratyczny” pomysł. W polskich mediach mamy 90% przewagę „resortowych dzieci”, odebranie im TVP i PR nie doprowadzi nawet do podziału pół na pół, może 35 do 65 i to chyba wystarczy za argument. Rzecz jasna i tej operacji nie można przeprowadzić na chama, delikatnie młoteczkiem, wymieniając KRRiT i usuwając po kolei skompromitowanych dziennikarzy najlepiej poprzez złożenie propozycji do odrzucenia. W realiach III RP nie da się inaczej uporządkować państwa, trzeba stosować metody brutalne i przy tym pokazywać ludziom wesołe obrazki i uśmiechnięte twarze.

6
49380 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

60 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  na pierwszy plan. Od gospodarki, finansów. To oni powinni powiedzieć, co aktualnie jest, co będzie robione, jakie i kiedy przyniesie rezultaty. Jeśli zdarzy się coś nie tak, trzeba natychmiast narodowi wyjaśnić.
  Naród wszystko zniesie, ale musi wiedzieć, co jest i kiedy się skończy.
  W to wierze, na to czekam. Oby się udało.

 2. Wystarczy mu to co ma - prezes partii. Marszałek Sejmu - po co mu to, żeby się częściej w TV pokazywać, na grzyba i jeszcze uzerać się w czasie obrad. Każde potknięcie, każda dyskusyjna decyzja, a bedzie ich sporo, będzie tygodniami międlona w mediach.
  To samo z Macierewiczem - koordynator służb, albo nawet niech tylko, ładne tylko, pociągnie dalej ten swój zespół d/s wyjaśnienia Smoleńska.
  A jak kogoś będą wyprowadzać w kajdanach, to ze smutkiem należy stwierdzać, że "no złoty człowiek, ale bardzo nam przykro, ale dowody i świadkowie świadczą na niekorzyść chwilowo zatrzymanego i mamy nadzieję, że się wszystko wyjaśni i bedzie wporzo".
  Obecne zwycięstwo, to dopiero połowa drogi. Nie da się uzyskać w tym składzie parlamentu większości konstytucyjnej i nie należy według mnie szukać na siłę takiej możliwości. Jak ktoś przyjdzie i coś zapropon uje, to wysłuchać przytaknąć i poczekać na nadażającą sie okazję.

  W tym samym rzędzie co media, to postawił bym kwestię wyborów. To znaczy, że nie może być tak, że sąd stwierdza, że były nieprawidłowości, ale nie wpłynęły na wynik i nic, zero konsekwencji.
  w obecnych wyborach tez przecież dochodza głosy, że jakieś cuda się tam dzieją.
  N o więc cuda z urnami należy wyeliminować. To może przy następnych wyborach frekwencja bedzie jeszcze wyzsza.

 3. ... ochotnicza. Służba to Honor i zaszczyt. > 3 milony przeszkolonych żołnierzy operujących lokalnie w gminach i powiatach.

  Koniecznie rozliczyć sitwę PO-PSL, ale spokojnie, powoli i zgodnie z prawem. Sami na siebie zaczną sypać. Nowi u władzy muszą wiedzieć, że będą rozliczeni.

 4. avatar

  co do mnie to mam zyczenie by JK byl po prostu "PREZESEM"..fotel marszalka przejety po doktorowej1metrodszpadla;jego*najwspanialszej*oxfordzkiej*ekscelencji no i pozalsie P.B. rezyserowej*blonskiej u tzw jak ja sie samo-okreslam "najwierniejszych z wiernych"..budzil by tylko dysonas poznawczy..tego czlowieka trzeba CHRONIC ZA WSZELKA CENE..(czy to zagrozen czysto fizycznych czy tez wizerunkowych)..nawet przed obdupceniem przez kamery czy tez przez jakiekolwiek media..mi wystarczy ten fakt ze on JEST w sejmie;ma prawo decyzyjne w wielu sprawach..a na fotel po tych co ich wymienilem..niech posadza kogokolwiek innego...Na L.B.tylko nie JK..!!!!!
  co do tzw "repolonizacji mediów"..wystarczy zaprosic na "rozmowe kontrolowaną" jednego redaktorzyne z drugim..i postawic go przed ultimatum..ze najlepiej by bylo aby sie przymknął..(ja ciagle do tego wracam..ze najlepiej do nich by teraz przemowila WOKANDA zapelniona tlustym druczkiem-maczkiem..za wszystko to co zrobili i PO-wiedzieli kiedykolwiek.).naobiecywac nietykalnosc CZASOWĄ  rzecz jasna..a pozniej przejac koncerny medialne ustawa sejmowa i WYWALIC BEZ OSTRZEZENIA ZA RYJ na chodnik...jesli sie tego nie zrobi w ciagu 2-3 miesiecy to znajdzie sie nie jeden coto bedzi biegal z obledem woczach po korytarzach sejmowych i szukal znowu kogos kto mialby go uratowac..dla mnie to proste..JA LITOSCI NIE MAM..

  EDIT.. ANTONI I JK winni byc odstawieni w cien..niech robia swoje w "dzwiekoszczelnych gabinetach"...a jesli..to teraz trzeba o tych dwoch ludzi dbac MOCNIEJ niz kiedykolwiek..bez nich NIC SIE NIE ZROBI..Jesli pozostawi sie ich na "medialne zuzycie".. to bdzie to katastrofa..a i o ich BEZPIECZENSTWO trzeba bedzie zadbac w szczegolnosci...zwlaszcza gdy zaczna sie procesy..a zwlaszcza te o skali "GEOPOLITYCZNEJ"..

 5. trzeba zacząć od "zagłodzenia" mediów mętnego nurtu i pasożytniczych lewackich organizacji. odciąć od ogłoszeń rządowych i spółek skarbu państwa oraz dotacji. bez tego pasożyt dalej będzie się tuczył i skakał do gardła.

 6. avatar

  niech działa "niewidzialna ręka rynku".Sprzedadzą, to pożrą sobie, nie... to będą głodować jak prawie 800 tysięcy dzieci polskich.
  I chej im w to i owo

 7. i ludzie sprawdzeni przez 8 lat bycia w opozycji. Marszałkowanie Sejmem przez Kaczora cienko widzę. Kaczor powinien stać w odpowiedniej perspektywie, oddaleniu i czuwać. Pierwsze sto dni rządu, to dwie ustawy: kwota wolna od podatku i 500 złotych na dzieci. To nie zrujnuje budżetu i uwiarygodni PiS. A potem krótko przy uździe, za mordę i w ryj:-) Z uśmiechem na ustach i twardymi dowodami w ręku. Ludzie lubią patrzeć, jak lecą główki tych, których do niedawna się bali i musieli przed nimi płaszczyć. Nic tak nie oczyszcza atmosfery jak publiczne ścięcie paru zbrodniarzy. Ale o tem potem....

 8. avatar

  Bilans otwarcia i kawa na ławę ...

 9. avatar

  podstawowe klocki do poustawiania:
  http://www.uwazamrze.pl/artykul/1122796/nietykalni

  http://www.uwazamrze.pl/artykul/1123274/zloty-posel

 10. Wczoraj wieczorem po wysłuchaniu gadających głów snujących opowieści dziwnej treści, że Beata to będzię tylko na 5 minut rzekłam staremu, że Beata będzie zdecydownie dłużej niż 5 minut, a  Jarosławowi należy się marszałkowanie i kto wie czy tak się nie stanie. Bo marszałek to druga osoba po prezydencie i żaden wszawy resortowy dziennikarzyna nie będzie mógł sobie tak łatwo wycierać gęby Jarosławem, a i nikt nie będzie mógł mieć pretensji o spotkania prezydenta z marszalkiem, ja w każdym razie jestem za tym aby Jarosław został marszalkiem.

 11. Tak, jak w obu kampaniach wyborczych: pokojowo, a tymczasem swoje porządki robić,  w przeciwnym razie zrazi się do siebie dużą część niedoinformowanego społeczeństwa.
  Jest takie powiedzenie, że w polityce trzeba być lwem i lisem (z małej litery).

  Kaczyński nie powinien być premierem, bo wielu jest na niego uczulonych, poza tym nie jest medialny (tembr głosu itd.). On powinien być strategiem tego rządu. Macierewicz rzeczywiście powinien być wykorzystany do spraw służb ze względu na ogromną wiedzę, odwagę i determinację.

  Ci, którzy już w czasie kampanii domagali się wygłaszania przez PiS pogróżek, żyją chyba w jakimś innym, nierealnym, świecie, w jakiejś kapsule wśród samych swoich, podobnie myślących (zakładam, że intencje mieli uczciwe). Nie mam tu oczywiście na myśli Kontrowersyjnych.
  Większośc społeczeństwa nie ma przecież pojęcia np. o Zespole Parlamentarnym, jego skladzie (że to wybitni fachowcy, naukowcy) i ustaleniach. Trzeba tę wiedzę najpierw ludziom dawkować, a potem rzecz sfinalizować.

  Ale najpierw M-E-D-I-A!!!

  Tymczasem powinno się dobrze wyselekcjonować ludzi do kontaktów z mediami, zwłaszcza takimi, jakie jeszcze na razie są. Już kiedyś tu napisalam, że dobra byłaby m.in. Lichocka. Dobrze powinien być też wybrany (także wizerunkowo) rzecznik rządu.

  Powinno się przywiązywać dużą wagę do wizerunku, bo to na ludzi najbardziej działa: nie merytoryka, ale wizerunek, tak niestety ludzi wychowano.

 12. Niestety Budapesztu nie będzie, choćby PiS zgarnął 100%. Żadne mocarstwo na to nie pozwoli. Możemy liczyć na powolne i fragmentaryczne kroki do przodu i parę kroków w tył. Coś się polepszy, coś się popieprzy.
  Sukces PiS odwlecze niechybną katastrofę, i trochę ją umili nieszczęsnym obywatelom.

 13. avatar

  Od wczoraj przybyło koloru blue, bo okazało się, iż PiS wygrywa również w opolskiem.

 14. Jak zwykle nikt nie zauważa Szczecina i okolic.

 15. avatar

  Warszawa się łamie !!!!

 16. no i już sie zaczyna....ledwo PIS doszedł do władzy i już rozliczać,rozliczać,gonić,ciurlać lud chce.uczyć się trza a nie....:)) od klasyków
  miłością ich trzeba...trza ich pokochać,tak pokochac żeby i oni nas pokochali...:)))
  i wtedy ....wyobrażcie sobie  sami....mniód ,mallyna...

 17. Nagle w Polsacie niejaki Gugała w pogawęce z drugim szpecem na gumowe cyce odkryli bilionowy dług Państwa. Kuń by się uśmiał z takich fachowców. 

 18. avatar

  oczywiście tak przytulić, żeby mieli takie oczy jak wilk z czerwonego kapturka.
  Alleluja i do przodu

 19. avatar

  tego sie nie da zrobic...chyba ze tak ich mocno zaczniemy przytulac ze..zablokujemy im krtań..(to stąd to moje skojarzenie z przekrwionymi galkami ocznymi)..jest jeszcze ryzyko..ze oni nas zaczna przytulac "genderowo"..a tak poza tym to teraz mamy walke 3-go pokolenia UB z 3-cim pokoleniem AK...a to sie bedzie nioslo przez nastepne pokoolenia...i niech tak zostanie..

 20. Czerwony Kapturek: Wilku dlaczego masz takie wielkie oczy?
  Wilk: Spier..aj, nie widzisz ze sr..m?

 21. z obietnic wyborczych ... a to już nie w 3 miesiące  " 500 zł  na dziecko", a to już (Gowin) trzeba sie zastanowić które z obietnic są do spełnienia ...
  żarty?
  na starcie chcą pokazać że są równie wiarygodni jak PO?
  Póki nie odzyskają TVP i mediów będą rozliczani co tydzień, codziennie!
  I skończyć się może jak 8 lat temu ...kadencja skrócona.

  PiS musi grać uczciwie!
  Musi się różnić od PO jeśli chce rozliczyć Smoleńsk, odzyskać Polskę!

 22. "Potrzebny jak rybie rower", a dzisiaj się mówi: jak PiSowi Gowin.

 23. Ciekawe jakie są możliwości manewru w ramach już uchwalonego na '16 rok budżetu.

 24. Lekko nie było ale teraz  żeby było   pięknie !!
  MEDIA -przez kieszeń do mózgu !
  SĄDY-weryfikacja !
  ODCHUDZENIE URZĘDÓW !
  PRAWO KARNE !
  Nastała NOWA ERA DLA POLSKI .Jak nie będą kraść , Polska jest bogatym krajem ,nie dlatego ,że tak mówili w TVP a dlatego że tak było zawsze .Jeżeli Polska przeżyła 8 lat złodziejskich rządów to samo zatrzymanie PO I PSL  jest KROKIEM DO PRZODU .

 25. avatar

  Wg Gadowskiego upadek mediów to największa zbrodnia PO. Czytaj dalej:

  http://www.stef...

  Krzysztof Feusette i jego artykuł pod znamiennym tytułem: "Autorzy przemysłu pogardy powinni odejść z mediów. Do piły tarczowej nie wyciąga się ręki na zgodę".

  http://wpolityc...

 26. avatar

  nie spełniło się moje marzenie, aby obrotowi z ZSL znikneli z Sejmu :( Wynik PO też powinien być niższy. Rozumiem, że ich media powiozły, ale że nadal jest tylu zdegenerowanych/naiwnych wyborców w Polsce to przykra informacja.

 27. avatar

  @jo.aszka  Niestety, jest ich jeszcze wielu. Sprzedawczyni w mojej piekarni prawie dziś płakała z powodu wygranej PiS. Zwyczajna, najemna, mało wykwalifikowana pracownica, której prawie z dnia na dzień właściciel może dać wymówienie. 

 28. Głupota ludzka bywa jak miłosierdzie Boże - nieograniczona!

 29. avatar

  w stanie zrozumieć tego fenomenu.

 30. zielono-czerwona zaraza znów w sejmie...jeszcze łudziłem się, że jednak udało się ich wyautować...masakra!!!

 31. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że lata "praktyki" parlamentarnej PSL przełożyły się na obecną sytuację. Te skurwysyny są po prostu od lat, od zawsze obecnę w parlamencie, a więc i od lat mają związki z biznesem, mafią, służbami, pieniądzem, itd... I te właśnie grupy interesu zrobiły wszystko, żeby ich przepchnąć, przepchnąć "swoich". Moim zdaniem ani w tej ustawce ani przy wyborach samorządowych nie chodziło o uwalenie PiSu, a o przeforsowanie ludowców - kosztem PiSu właśnie. O ile w wyborach samorządowych PiS nie był jeszcze tak silny to skończyło się jak się skończyło, to teraz taka ściema z uwaleniem PiSu o kilka procent nie przeszła by bez skandalu, nie przy takiej frekwencji. Zrobili co mogli - troszkę ujęli by pomóc swoim...
  Skurwysyny...
  Zastanawia mnie natomiast fakt, iż z wyniku jawi się nam Londyn jako matecznik PO, ZLEWu??? A PiS, a Kukiz - po wynikach w Londynie nagle "cudownie" im akurat spadło...pieprzone leśne dziady! Od początku Hermeliński śmierdział na kilometr - ta miła gadka do Prezydenta Dudy podczas nominacji, wszystko miało uśpić czujność i pokazać jego "niezawisłość", jak z Kwiatkowskim w NIKu...co za banda...
  A do tego dodajmy termin wyborów ustalony przez budę ruską: 25.10., zmiana czasu, Londyn zna exit poll, słaba rola RKW w Londynie, zwłoka z Londyńskim protokołem..."...jeden i dwa to trzy, ja tylko kojarzę fakty..."...

 32. Hipoteza, że Wojciech Hermeliński jest jeszcze doskonalszą wersją Krzysia Kwiatkowskiego to mój patent na opisanie tego osobnika i rzeczywistości.

  BTW patentów - zamiast książeczki z listami partii, która ciężko się kartkuje i trudno sprawdzić, czy nie jest już wypełniona mogła by być karta złożona w harmonijkę - KURKA, przekaż to PiS, może zrobią zmianę w Kodeksie Wyborczym, czy czymś, gdzie jest opisane, jak ma wyglądać karta do głosowania.

 33. Odszczekuję że byłem malkontentem i nie uwierzyłem aż zobaczyłem. Ale sobie też wymierzyłem karę w postaci czekania na otwarcie butelki. 

  Wróciła nadzieja. Jest ożywienie i ciekawość co będzie dalej. Eurokołchoz delektuje się naszym gestem Kozakiewicza.

  A PiS-owi dla zasady znowu uszczknęli 12/100%, a dosypali Kukizowi i PO. Nie zdziwię się jak jutro ogłoszą dla PiS-u 230,5 mandatu. W razie biedy "pozyska" się jakiegoś półgłówka.

  Grubość żylety na której to wszystko się rozgrywa zmierza do granicy zera bezwzględnego.

 34. mała, bo mała, ale zawsze pociecha, że naćpana hołota, która nie zdążyła uciec do ośmiorniczek, jak i sam autor tego epitetu, nie pogrzeją przez najbliższe 4 lata tyłków w sejmowych ławach.

 35. 1h1 hour ago
  Ostatnie wybory w Grecji odbyły się 20 września, ich zwycięzca Pan Tsipras został premierem dzień później; no ale oni są przecież starożytni

  https://twitter.com/gd7171/status/658756977586249729

  A tak to wszystko wyczyszczą - może o to też chodzi w tym opóźnianiu podawania wyników i przewlekłość całej procedury zmiany władzy.
   

 36. avatar

  Na wpolityce.pl znalazłam takie oto wyliczenia:

  "Ostatnie wyniki sprzed protokołu londyńskiego, dawały wynik PiS - 38,31%, PO - 23,55%. Po dodaniu głosów Londynu wynik PiS SPADŁ do 37,58% czyli o 0,73 punktu procentowego, zaś Platformie WZRÓSŁ do 24,09 czy o 0,54 punktu procentowego. Ponieważ frekwencja wyniosła 50,91%, to przekłada sie na ok. 15,5 mln oddanych głosów. Zatem punkt procentowy poparcia odpowiada ok. 155 tysiącom głosów. Nie znam liczby głosujących w Londynie, ale gdyby było to ok. 200 tysięcy, wtedy na PO musiałoby zostać oddanych ok. 85 tys. głosów, na PiS 0 głosów (ZERO!), na pozostałe partie ok. 115 tys. głosów. Tylko wtedy mogłoby dojść do takiego spadku PiS-u i wzrostu Platformy. Rozumiecie już, DLACZEGO TAK DŁUGO LICZONO?"  

  by sekundant@sekun...

 37. W ostatniej fazie przed 18-tą brakowało 2 list!

 38. "Rzecz jasna i tej operacji nie można przeprowadzić na chama, delikatnie młoteczkiem, wymieniając KRRiT i usuwając po kolei skompromitowanych dziennikarzy najlepiej poprzez złożenie propozycji do odrzucenia"

  cóż, moim zdaniem, powinno się to odbyć inaczej. Np przy prezydencie RP powinna powstać instytucja archiwizująca kłamstwa, manipulacje dziennikarzy + ustawa o karencyjności dla kłamiących i manipulujących dziennikarzy na łamach mediów publicznych. A prywatnym karty finansowe 

 39. dla niego Polska to zawsze byla nienormalnosc:

  http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/tusk-chcial-sprzedac-lasy
  http://staszekcyceron.salon24.pl/664652,wikileaks-komorowski-chcial-sprzedawac-lasy-panstwowe

  paskudny rudzielec zainteresowany tylko wlasna kariera, traktujacy wszystkich instrumentalnie, jak przedmiot po drodze do wlasnej kariery.

 40. avatar

  "...  jakieś chore przekonanie, że Razem ma teraz 4 lata na budowę struktur; nic bardziej mylnego.  Wybory samorządowe są za trzy lata, więc za dwa trzeba mieć już wszystko tip-top  ...  gen samozagłady w PiS też już uruchomiony ...  przecież rozprawa z eserami i mieńszewikami już się odbyła, walka z plechanowszczyną jeszcze przed nami, a potem już z górki, Zinowiew, Bucharin, Gowin, Ziobro, Trocki, Lenin już ledwo dycha, a młodsi towarzysze już tam czekają na swoją szansę - przecież to musi pieprznąć w góra 30 miesięcy. "

  Tłumaczę raz jeszcze: JOW.

 41. avatar

 42. avatar

  wylaczylem po tym jak pan stonoga powiedzial ze za te 80.000 glosow to powinno sie was jeb...ć...no mnie raczej nie..na niego nie glosowalem..a i kolejny raz wyszlo ze nastepcy JKM-a; Palokota..etc...etc..w tzw 'walce o demokracje"..musza byc jeszcze bardziej demokratyczni od kogokolwiek..bardziej papiescy odp papieza...a coz..a TEJ PRAWDZIWEJ WG NICH demokracji nie ma mowy o wartosciach..(parafrazujac pana stonoge..liczy sie tylko dazenie do demokracji..jako do celu samego w sobie)...

 43. ...i święty Jan Paweł II za nim na ścianie w tle...widać, katolicki dom pana stonogi...żenada...

 44. avatar

  Tak przez 4 minuty w kółko te same słowa.
  edit
  chyba należy rozumieć, że PiS nie stoi za nagraniami ?

 45. avatar

 46. avatar

  do Platformy, bo to ona wprowadziła w błąd wyborców, mówiąć że za nzgraniami stoi PiS. Mówił to chyba Halicki, mówiła Kopacz. Dlatego wyborcy zagłosowali na PiS, a nie na Stonogę i jego KWW , czemu nie dementował, jak był czas  :))))

 47. avatar

  Może uważać, że samodzielnie wywrócił żąd PO. 

 48. avatar

  Wyniki wyborcze z Londynu podbiły notowania PO i "Nowoczesnej", uratowały PSL i zabrały PIS-owi to co było potrzebne do zmiany Konstytucji.
  Ciekawe jak na PO mogli głosować ci, których ta formacja pozbawiła normalności i wygnała z kraju za granicę po chleb i godne życie.
  Takie informacje pojawiły się w sieci.

 49. Strony