Raty 0%, wynagrodzenie nawet do 400 euro na godzinę, czyli radosna księgowość Złotego Melona

Prześlij dalej:

Dziś bardzo krótki tekst, żeby każdy Czytelnik mógł zachować odpowiednią świeżość umysłu, która pozwoli rozwiązać konkurs. Do Sądu Rejonowego w Złotoryi przyszły kolejne „rozrachunki”, pod którymi podpisała się główna księgowa „Złotego Melona” i fundacji WOŚP, Dorota Pilarska. Póki co skupię się na jednej perełce radosnej księgowości, bo prezes Owsiak zgodnie z przewidywaniami i po mimo zarządzenia nie przysłał do sądu wydruków z ksiąg rachunkowych i co mu zrobisz? On jest prezes „Jurek”, jego tata jest stary Owsiak i sąd prezesowi „to se może”. Trzeba jednak wierzyć w ludzi i nawet w prezesa, może się zapomniało spakować, może poszło pocztą lotniczą, może mecenas Zagajewski odwołał się do Dumy. Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem, dlatego podrzucam robotę innym, bardzo mile widziani fachowcy z WOŚP, którzy tu koczują 24h na dobę. Zagadka jest następująca. Pierwszy wydruk rozrachunków zawierających wypłacone kwoty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, pani Pilarska zrobiła na piechotę. Księgowa zadała sobie trud i zamiast jednym pstryknięciem puścić wydruk z programu księgowego, zakasała rękawy  i wyrzeźbiła w Excelu rzecz następującą:

Strony

28149 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

18 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  1) Oprócz jedynie ZR w Excelu w programie jest jeszcze NR
  2) Inne kwoty w obu wydrukach
  3) Inne daty dokumentów w Excelu i z programu
  4) Inne numery ewidencyjne

  Co wygrałem?

  Poza tym Ad.1-4 kwalifikują się pod paragraf o poświadczeniu nieprawdy w dokumentach. Zgadłem? :)

 2. avatar

  Bądźmy gościnni poczekajmy na kolorową młodzież "Jurka", przynajmniej tych, którym udało się zdać matematykę na poziomie 30%.

 3. avatar

  widoczne gołym okiem. Wystarczy z zerówki "znajdź różnice" albo "pokoloruj drwala" :)

 4. avatar

  No właśnie, tak jest, dlatego zapadła wymowna cisza, a zapewniam, że ten przykład jest naprawdę nieistotny. Pani księgowej pogubiły sie miliony w innych zestawieniach i jak uprzedzałem pani księgowa będzie się z tego tłumaczyć, ale już nie przede mną, bo ja... się nie znam, ja nie umiem, ja nie potrafię, głupi jestem i już siedzę.

 5. Masz mieć show w najbliższy poniedziałek w klubie Ronina?
  Dobrze  zrozumiałem pana Józefa Orła?

 6. avatar

  Wręcz przeciwnie, będzie to nudna rozmowa o liczbach, kłamstwach, manipulacjach, oszustwach, czyli "Jurek" i jego "Dzidzia" robią zakupy.

 7. w danym momencie rozumiemy przez "show"
  Nudny de nomine wykład może być ciekawy z innego powodu.
  Kamera Ciebie lubi, to było widać
  Ciekawe, czy będzie TV Republika i Ga-Pol
  Bo pewnie blogpress będzie rutynowo

 8. avatar

  Jeden od Owsiaka odezwał się na pisakownica.pl, ale on jest ostatni bardzo nerwowy i chlapnął bez instrukcji, czym narobił koleżance Pilarskiej jeszcze większego bałaganu. Ale skąd mógł wiedzieć, że kreatywny Złoty Melon przesłał cały zestaw "rozrachunków", w tym jeden idealnie "dopasowany" do tabeli rewidenta, który wydał opinię, również w zakresie filtrów, a właściwie braku jakichkolwiek filtrów, czego kolorowa ofiara guru nie rozumie. Czy są jeszcze jacyś chętni? Może matematyka jest za trudna, to zmienię konkursowe pytanie. Dlaczego transparentny Melon i taka sama WOŚP wbrew zarządzeniu sądu nie dostarczyli zapisów na kontach ksiąg rachunkowych? Wyrywnego pajacyka nie pytam. Szefie w czerwonych portkach, "gdzie jest słoik"?

  PS Kolorowy pajacyku umiesz pyskować, bo tak cię wychowali, a gdy widzisz przed sobą proste zestawiania gubisz się jak twój guru i odstawiasz sztubackie cyrki.

 9. Prowadząc firmę miałem księgową. Przyjmuję na wiarę, że Owsiak rżnie głupa. WOŚP od samego początku jawił mi się jako machlojka, dlatego różne takie szacher macher w wykonaniu Człowieka w Czerwonych Portkach (CeCePe) mnie nie dziwą.

 10. avatar

  Przecież to jest proste popatrz na te dwa wydruki, które mają dotyczyć tych samych operacji finansowych. Porównaj kwoty, porównaj daty, porównaj nr ewidencyjne, zobacz jakie są sumy, spójrz na oznaczenia NR i ZR, (skrót Należność Rozliczona, Zobowiązanie Rozliczone), podlicz wszystkie wypłaty, spójrz na formę wydruków i zadaj sobie pytanie. Czy to jest bezczelność, czy desperacja?

 11. Strony