Przez 13 lat Owsiak podawał fałszywe kwoty zbiórek i wyjmował z „puchy” miliony!

Prześlij dalej:

Tradycją stało się, że przed kolejną rozprawą ujawniam cześć faktów dotyczących działalności WOŚP, prezesa Owsiaka oraz Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. Ostatnią rozpaczliwą bronią fundacji było rozpowszechnianie bajki o tym, że dobra WOŚP wydaje więcej niż zbiera do „puchy”. Członkowie milicji obywatelskiej „Pokojowy Patrol”, którzy udawali obiektywnych komentatorów i niezależnych dziennikarzy non stop powtarzali, że nie należy liczyć przychodów WOŚP, ale kwotę ze zbiórki publicznej, czyli tak zwanego Finału WOŚP. Pisałem już o tym czym jest „Finał” i na podstawie jakich dokumentów jest organizowany, ale zdaję sobie sprawę, że większość ludzi nie ma ochoty się katować dokumentami, których lektura może wywołać opuchliznę półkuli, jak każda lektura urzędowej nowomowy. Uproszczę jak tylko się da biurokratyczne rozporządzenia i wyjaśnię w jaki sposób od 13 lat Owsiak i jego księgowi kreowali rzeczywistość. Do zorganizowania zbiórki publicznej, którą WOŚP z przytupem nazywa „Finałem” potrzebna jest zgoda ministerstwa, wcześniej było to Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, obecnie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Zgoda zawiera podstawowe dane: czas zbiórki, cele zbiórki, formę zbierania pieniędzy (wpłaty na konto, sms, aukcje). Ta ostatnia pozycja jest kluczem do kreatywnej księgowości. Co roku Owsiak krzyczy w telewizji w jaki sposób można wrzucać do „puszki” i do tego momentu w zasadzie mówi prawdę. Kłamstwo zaczyna się z chwilą sporządzenia wniosku u udzielenie zgody na zbiórkę publiczną, w którym pojawia się tylko część z tego, o czym wcześniej mówił Owsiak. Ulubioną kreacją księgową Owsiaka są aukcje Allegro, to właśnie ta pozycja, choć nie tylko, sprawia, że do „puchy” ląduje tyle ile zechce Owsiak, a nie wszystko, co wrzucą darczyńcy.

Efekt? Kłamstwo kończy się publicznym podaniem wyników Finału WOSP. Przez 13 lat prezes Owsiak ani razu nie podał prawdziwej kwoty, która została przeznaczona na cele zbiórki, a z puszek wyszło prawie 7 albo ponad 11 milionów, w zależności od tego, jaką przyjąć sztuczkę księgową. Od lat żadna kwota się nie zgadza. Co innego Owsiak mówi w telewizji, co innego pojawia się w sprawozdaniu finansowym (wyjątek 2012 rok) i co innego w rozliczeniu „Finału”. Poniższa tabela pokazuje rok po roku, kiedy nie padał rekord zbiórki ile pieniędzy nigdy nie trafiło do rozliczenia „puchy”. Pozostawiłem również kolumnę z przychodem, aby utrwalić w pamięci, że koszty własne tej maskarady urządzanej za publiczne pieniądze to ponad 100 milionów, które Owsiak z ekipą przejedli w swoich pałacach.

Strony

138818 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

35 (liczba komentarzy)

 1. Owsiak ksywa Słoik oraz pani Słoikowa i Kreatywna Księgowa nie pojawią się na najbliższej rozprawie.

 2. Chwala bohaterom.Tak mi sie micha cieszy, piekny prezent  MK.Tak zalatwia sie cwaniaczkow, pyszalkow.NIECH MOC BEDZIE Z TOBA

 3. avatar

  Gratuluję uporu MK, ale co teraz? Wniosek do prokuratury i prośba o kontrolę fiskusa?

  Poza tym Owsik będzie grał na zwłokę na kolejnej rozprawie spraszając jakichś podstawionych łapiduchów a rozrachunków o które sąd prosił pewnie nie doniesie. Takie "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?"

  Chyba, że masz jeszcze jakiegoś asa w rękawie aż rumuńskiemu maczo okulary spadną ;) Powodzenia i jeszcze raz gratki.

 4. To była freudowska pomyłka.
  Tak. Niech MOC NIM będzie!

 5. Taki FAJNY patent, a nie przyjął się ani w pierwszym, ani w drugim, ani nawet w trzecim świecie.
  Dlaczego?

  Okrągły Stół.
  Taki FAJNY patent, a nie przyjął się na całym świecie.
  Dlaczego?

  Donald Tusk.
  Taki FAJNY patent, a przyjął się najlepiej  u Niemców i Putina.
  Dlaczego?

 6. taki fajny palant...

 7. Kurtyna została rozdarta. Dzięki uporowi i pracy MK. Dzisiejszy wyrok SN w sprawie błogosławionej Beaty nie jest czymś pozytywnym. Mam obawy. Powiedzmy, że na poziomie Złotoryi zapadnie wyrok korzystny dla MK, ale już w sądzie II instancji niekoniecznie. Takiego skurwysyństwa jak polskich sądach to świat nie widział.

 8. świat. Nie nasz, ale świat.

 9. że jednak nasz ... 
  Matka Kurka pękł balon i chwała mu za to.

 10. Czyli te 100 milionów róznicy było wydane na poczet zarobku 500? Dobrze rozumiem?Jeśli tak, to nie jest to  zła proporcja.
  Matko Kurko, na samym początku wielokrotnie wspominałeś, że chcesz wykazać tylko kłamstwo Owsiaka a nie opiniować na co pieniądze zostały wydane. Teraz całe 100 milionów kosztów wrzucasz na poczet zakupionych pałacy..Po co tak fantazjować i wymyślać sensacyjne plotki :/

  Pozdrawiam

 11. jest. 100 baniek kosztów jeszcze bardziej oficjalnie. Ale to wszystko przy podniesionej kurtynie - a co za opuszczoną kurtyną - nic? :) Wolne żarty - na zakupach złomu w cenie złota można na prawdę Platynowe Melony co roku wyhodować.

 12. rozumiem, jeśli sprzęt był zakupiony za zawyżoną kwotę, to różnica ta będzie rzeczywiście wyższa, dziękuję!

 13. avatar

  Jednak proszę, aby strać się łączyć dwa procesy: czytanie i myślenie, wówczas uniknie się fantazjowania. Innymi słowy bzdury wypisujesz.

 14. Wszyscy sobie siedzimy w kapciacjh i kibicujemy, a tylko Ty odwalasz dobrą robotę i się narażasz władzy ludowej.
  Jakoś głupio. Daliśmy się wytresować w przeświadczeniu że jesteśmy bezsilni.

 15. avatar

 16. avatar

  Eeee bez przesady, to żadne poświęcenie i narażanie, zwykła robota, codzienność. Może z tą różnicą, że jest szansa na coś więcej niż na opublikowanie faktów w niszowym portalu. Nie na 100%, ale na 1000% oskarżyciel chciałby się ze mną zamienić. Mnie grozi co najwyżej posprzątanie rabatek i wygrana skarga w TE, prezes walczy o życie... w luksusie.

 17. i wszyscy, łącznie z chyba prezesem o tym wiemy (nie o rabatkach mówię ).
  Respect.

 18. Ciekawe kto "beknie" za  kryzys polskiej transplantologii kasy  i nagły spadek liczby honorowych dawców siana oraz przeszczepów finansowych.
  Pewnie znowu Ziobro.

 19. Z drugiej strony miliony zmielonych głosów w sprawach wiek emerytalny, sześciolatki do szkół.  Suma sumarum jesteśmy dupy gorzej niż szlachetne wołowe. Zdanie zmienię (byćmoże) po najbliższym czteropaku wyborczym (albo Majdanie pod Belwederem).

 20. wmawia się nam od lat, że "świat na nas patrzy" i mamy się zachowywać kulturalnie ...  
  Dignity always dignity.
  I tak se zbieramy te podpisy zamiast zrobić porządny kipisz wzorem Angoli na ten przykład.

 21. avatar

  ...mało kto ma chęć do realnej walki.

 22. "świętości nie szargać"...a Pan,"kurka wodna" Owsika - dobro narodowe w sądzie poniewierasz???? :)-prawde mówiąc "łun" sam sie poniewiera...
  Liczby nie kłamią a diabeł nawet nie musi tkwic w szczegółach... nasz bohater Owsikowy widac stracił instynkt samozachowawczy i  zaczął działać "na wyrwę"( no bo kto "kurka wodna" bedzie chciał go sprawdzić...?)
  Mozliwości podebrania gotówki z puszeczek i korzystnych przepływów finansowych jest mnóstwo w takich zebraczych geszeftach ale "papiren" musza byc w "porzo"! -przynajmniej na pierwszy rzut oka - o czym wie każdy średnio rozgarniety organizator jakiejkolwiek fundacji uszcześliwiania swiata.
  Wielki SZACUN dla Pana o Matko Kurka i trzymam kciuki za Pana i sprawę!!!! ale pozwole sobie zakrakac... - jesli bedzie zwyciestwo to pyrrusowe.
  Owsik najprawdopododnie zrejteruje(bo chyba nie pokaże tych dętych papiren) lub tez jesli pokaże je lub cokolwiek w sądzie to ukręcą łeb sprawie najdalej w II instancji lub apelacji.
  Ci co zwinęli nad nim parasol ochronny uratują mu dupę jednorazowo ale słono każąc sobie zapłacić kasiorą za tę ostatnią posługę...ha,ha!
  "Krakam"  dalej - Owsik obrazi sie na Polskę gdzie mu warchoły nie pozwalają ratowac polskich dzieci i uderzy w "polytykę" - jak sie pospieszy  to moze dostanie jedynkę na liscie PO i zanim lemingi sie połapią bedzię EURO-pOSŁEM 

 23. avatar

  o jakimś ukręcaniu w II instancji czy apelacji. Przecież ta sprawa z powództwa Owsiaka nie toczy sie o nadużycia prezesa słoika. To dopiero przed nami, jeśli znajdzie się odważny który wytoczy oskarżenie.

 24. Podobno połowa nauczycieli, czy coś koło tego, szkół podstawowych nie rozumie Wiadomości, nadawanych w telewizji.Na przykład:nie zrozumieją oni, dlaczego-jeśli dojdzie do zamachu w Jerozolimie, w którym nikt nie zginie, ani nawet nie zostanie ranny-w Wiadomościach, o 19.30(w TVP1), będzie to pierwsza informacja, której przekazywanie będzie trwało 3-4 minuty, a kiedy dojdzie do zamachu w Iraku lub Afganistanie, w którym zginie kilkadziesiąt osób, to wtedy, informacja o tym, bedzie miała charakter krótkiej, 10-15-sekundowej wzmianki, która ukaże się pod koniec programu(jeżeli w ogóle się ukaże)?
  Tego nie rozumie połowa nauczycieli podstawówek.Zatem-aż strach pomyśleć, jak to wygląda w całym, tak zwanym, społeczeństwie?
  Jednak, co mają zrozumieć, to zrozumieją, tzn.zostanie im to przekazane w taki sposób, że nie będą tego mogli nie zrozumieć.
  Dla przykładu:dzisiaj(a właściwie-wczoraj), w Wiadomościach, o 19.30, powiedziano, że TVP cieszy się największym zaufaniem(czyli:WIERZY ŚLEPO, bo to chciano powiedzieć), że informuje najobiektywniej, spośród innych telewizji i podano wynik:82%.Oczywiście pokazano także"słupki, "gdzie-na drugim miejscu- była TVN(80%), a na trzecim-Polsat(79%).
  Zaraz potem, że wśród instytucji(tzw.politycznych oraz innych) na pierwszym miejcu jest prezydent Komorowski(a właściwie to chyba-"urząd?"):71% poparcia. 
  Wszystko jasne-nawet idiota zrozumie:82% społeczeństwa(licząc je w całości) uważa TVP za najlepszą telewizję, a 71% Polaków(spośród wszystkich) popiera prezydenta, jest...za nim i przy nim-na dobre i na złe.
  Nie można tego nie pojąć-82 na 100 i 71 na 100.
  To są wyniki, to jest...siła ! Patrz, narodzie!
  Tak, tylko że naród podzielony, jakby...Zatem-to"narodzie"odnosiło się, było kierowane chyba do tej jego części, która w powyższych statystykach nie znalazła się, czyli do tych 20-30%...
  Mniejszość, niewielka w sumie część, która tego "szklanego sufitu"i tak nie przebije, ale...niech się boi, a przynajmniej-ma na baczności i nie podskakuje zbytnio...Niech się trzyma z boku i zbytnio nie wychyla, nie wyłazi z tych swoich kątów, po których została rozstawiona.
  Trudno te"wyniki" inaczej odebrać, tym bardziej, że TVP, dla której TVN i Polsat to bądź co bądź stacje konkurencyjne, decyduje się pokazać-obok siebie-takie słupki:82, 80 i 79%.
  Jak by nie patrzeć-następuje zwieranie szeregów, jednoczenie się, bo cel wspólny...Powstaje Front Jedności...narodu medialnego..
  Chciałbym się mylić, ale-w tej chwili-szanse na wygranie z Owsiakiem są żadne, jego porażka niemożliwa wręcz.Nie tylko dlatego, że dzisiejszy wymiar sprawiedliwości w Polsce to szambo, kupa gnoju, ale też dlatego(głównie), że ludzie tam zatrudnieni korzystają z mediów-czytają gazety, słuchają radia, a przede wszystkim-oglądają telewizję.
  I rozumieją wszystko doskonale-aż za dobrze. 

 25. avatar

  Ależ Ty musiałeś boleśnie stanąć "chyba prezesowi" na odcisk! Z lubością przysłuchuję się jego wypowiedziom, chociaż to są raczej prymitywne postękiwania bez sensu. I w każdej, zawsze, musi się odnieść do Ciebie lub TV Republiki :) Wczoraj w reżimowej Trujce (pisownia przez "u" zamierzona!) też nie mógł sobie odpuścić :P
  To bardzo dobitnie świadczy o tym, jak małostkowym i wrednym człowiekiem jest guru Wielkiej Orkiestry Ś.P.
  Najbardziej jednak rozwala mnie gra słów, używanych w jego nazewnictwie. Złoty Melon, Kręcioła, "się kręci"... :)
  Oj kręci, się kręci :)))
  Kurcze, przecież Owsiak jawnie wali w trąbę naiwniaków suto opłacających jego pałace, luksusowe auta i dostatnie, prezesowskie życie! Czy oni są aż tak głupi, że tego nie widzą? Nie dość, że są oskubywani, to jeszcze wyśmiewani! Trzeba naprawdę być rasowym wyborcą Tuska - ciemnym, jak tabaka w rogu, by nie dostrzegać tej szydery prosto w twarz, poprzez dobór właśnie takiego, a nie innego słownictwa!

 26. trzeba tylko teraz odzyskac:

  -  ze sloika pieniadze,

  a do sloika zapakowac:

  1/ buraki o-wsikowe,
  2/ zloty melon,
  3/ mrowke cala
  4/ ....
   
  Dopiero to bedzie mozna nazwac naprawde "WIELKI FINAL"  :)  

 27. Jesteście bardzo optymistycznie nastawieni do polskiej obecnej rzeczywistości. Mnie już nic nie zdziwi. Wątpie, żeby choćby jeden włosek spadł z głowy słoika. Beata Sawicka uniewiniona i jeszcze dostanie od państwa odszkodowanie. Myślę, że w podobnie absurdalny sposób zakończy się ten proces i może oprócz niższych dochodów orkiestry w następnych latach oraz mniejszych przekrętów, słoi nadal będzie robił swoje. Niestety tak wygląda to spsiałe państewko.

 28. avatar

  trzeba to dodać w kontekście aferałki Sawickiej, by lepiej unaocznić III RP!

 29. to Sawicka teraz by pokryc straty moralne to do Ełrokołchozowego "parlamenta" bedzie startować -zakładam- podobnie jak Marczakowa dawna Pazurowa (mniemam ze tez musieli ją uniewinnic ) -tez ofiara przystojnego Tomcia -jak mi pamięc dobrze służy...

 30. avatar

  Kłamstwo zaczyna się z chwilą sporządzenia wniosku u udzielenie zgody na zbiórkę publiczną, w którym pojawia się tylko część z tego, o czym wcześniej mówił Owsiak. Ulubioną kreacją księgową Owsiaka są aukcje Allegro, to właśnie ta pozycja, choć nie tylko, sprawia, że do „puchy” ląduje tyle ile zechce Owsiak, a nie wszystko, co wrzucą darczyńcy.

  Czytałem 3 razy i dalej nie rozumiem mechanizmu przewału. Prosze o wyjasnienie.

 31. Strony