Przechodzimy od teorii do praktyki i to jest krok milowy w budowaniu silnej Polski

Prześlij dalej:

W opozycji każdy może sobie gadać, co mu się podoba i narzekać ile wlezie. Wilcze prawa politycznych krytyków naturalnie mają swoje ograniczenia, ale rzadko kiedy granice są pilnie strzeżone. PiS będąc partią opozycyjną zapewniał, że da się zupełnie inaczej prowadzić polskie sprawy, tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Ludzi się temu prężeniu muskułów przyglądali z różnymi nastrojami. Jedni wierzyli, że każde słowo stanie się ciałem, inni odnosili się sceptycznie, a w skrajnych reakcjach było słychać to co zawsze – ciemnogród i oszołomy. Po wyborach i kilku bataliach mogę się przyznać, że należałem do grupy środkowej. Znając polityczne realia nie miałem większych złudzeń, że opozycyjna narracja w zderzeniu z realną władzą przyniesie bolesne korekty. Z taką świadomością zaklinałem rzeczywistość w jednym celu. Trzeba było za wszelką cenę oderwać od żłobu największą patologię. Nic innego się nie liczyło i dlatego nie pisałem tak zwanych obiektywnych tekstów, ale produkowałem użytkowe manifesty, których zdaniem była realizacja jasnego jak słonce planu. Po wygranej PiS spodziewałem się gwałtownego zjazdu we wszystkich obszarach. Jednoczesne szarpnięcie się na reformę emerytalną, program socjalny 500+, walka z bankami i hipermarketami, to taki pakiet, który i optymiście wybiłby zęby. Normalna w trakcie kampanii strategia polegająca na rzucaniu zanęty wyborcom, zawsze się kurczy w chwili sprawowania władzy. A przecież to nie wszystko, bo w polityce zagranicznej Polska według zapewnień PiS miała wstać z kolan i nie dać się szantażować nikomu, kto działa wbrew polskiej racji stanu.

Więcej zalet, urody i pieniędzy i w ofercie matrymonialnej się nie znajdzie, mimo wszystko mamy do czynienia z małym cudem. Polityka Andrzeja Dudy i Beaty Szydło pokrywa się w 90% ze strategią Kaczyńskiego, która powstała na potrzeby kampanii wyborczej. Opowiadanie głupot, że PiS nie zrealizuje obietnic socjalnych, zwłaszcza programu 500+, jest tylko aktem desperacji ze strony pogubionej opozycji. Dziecko wie, że po takim numerze nastąpiłby rozkład rządzącej koalicji wywołany skrajnie negatywną reakcją społeczną nie do powstrzymania. Program zostanie i zresztą już jest realizowany, ale to akurat nie budziło moich wielkich obaw. Znacznie bardziej bałem się polityki zewnętrznej, bo tutaj żartów nie ma. Narażanie się światowym lalkarzom pociągającym za sznureczki, niesie znacznie większe konsekwencje niż rytualne prowokacje i medialne szopki w Polsce. Andrzej Duda i Beta Szydło są pilnowani zarówno przez lalkarzy, jak i przez własny najwierniejszy elektorat. Pierwsi oczekują takiej uległości, którą znamy od lat, drudzy dokładnie przeciwnych zachowań. Kaczyński wraz ze swoim sztabem musieli zacząć praktycznie stosować wizję polityki zagranicznej, co było gwarancją zadymy i zadymę wywołano. Założę się o grubą kasę, że do wczoraj większość wrogów Kaczyńskiego zacierała łapki, a i zwolennicy nie wierzyli, że na forum Parlamentu Europejskiego Beata Szydło po pierwsze wytrzyma presję, po drugie powtórzy dokładnie to samo, co PiS mówiło w kampanii wyborczej.

Dziś skończyło się gdybanie i marudzenie pesymistów, teoretyczne założenia stały się skonsumowanym faktem. Korzyści z tego przełomu są wielorakie. Cała opozycja podkuliła ogony i tylko bokser Szpilka w ostatnim czasie dłużej dochodził do siebie. PiS przekroczyło Rubikon i pokazało, że nie na gadaniu oprze swoją politykę, ale na rzeczywistym realizowaniu pomysłu na Polskę. Zapędzani do kąta i poniżani przez „Zachód” Polacy, na własne oczy zobaczyli, że ci europejscy komisarze to zwykli kierownicy GS-u, z których śmieje się kto chce. Polski polityk powiedział Europie, że nie ma najmniejszych powodów do wysłuchiwania i tym bardziej podporządkowania się rozmaitym bzdurom ideologicznym, które są przykrywką dla łupienia Polaków. Często odwołuję się do analogii ze świata prestidigitatorów i tym razem też nic lepszego do głowy nie przychodzi. Ludzie zobaczyli jak się wyjmuje króliki z kapelusza i nie da się tej wiedzy wymazać. Królowie europejscy są nadzy, Kaczyński miał rację, że to zgraja zgnuśniałych, sprzedajnych i niedorozwiniętych intelektualnie wyrobników, których grzechem byłoby nie ograć. Konsekwencja w działaniu przyniosła korzyść nie do przecenienia, PiS pokazało, że da się zrobić dokładnie to, o czym się wcześniej tylko gadało.

6
50139 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

45 (liczba komentarzy)

 1. Głupawo uśmiechnięty Grześ , którego sztuczne, ćwiczone gagi przed lustrem nie będą już mu zbyt długo potrzebne, przeszedł do frontalnego ataku. Koleś o nieznanym pochodzeniu Rostowski pisze odpowiedź na świetny wywiad Dudy dla Financial Times a Petru nawołuje Kaczyńskiego do deklaracji że nie chce opuszczać Unii plując ponadto dookoła. No, Pani Szydło namieszała im tak , że zobaczyli iż nie ma co się  się dłużej kryć ze swoimi antypolskimi zamiarami, trza trzeci bieg włączyć i jątrzyć, jątrzyć, jątrzyć. To nawiązanie do artykułu Matki z dnia wczorajszego. Kaczyński musi jechać na czwórce a jak oni ją też wrzucą to na piątce i wyżej. Antypolskie chamy rozpoczęły grę na śmierć i życie więc bądźmy wszyscy czujni bo to co się stało wczoraj, umocniło PiS w Polsce. To co będzie jutro to wielki, frontalny atak na nasz kraj o nieznanych jeszcze skutkach..

 2. avatar

  jesli o mnie chodzi to powtorze stare i wytarte stwierdzonko ze PIS do tej pory wprowadzonymi ustawami zrobilo wiecej od listopada niz wszystkie inne organa wladzy od 89 roku..i czekam na kolejne...a co do zaKODowanego ryszarda i pana w spodnicy to brakuje mi "widocznych" efektow pracy smutnych panów..bede mendził..ale wojażerka po zachodnich gabinetach by szukac pomocy w obaleniu rzadu ociera sie o braki w KPK KKW..(vide jeden z ostatnich felietonow michalkiewicza) o braku KARY GŁÓWNEJ...przeciez to jest JAWNA zdrada stanu..i nic wiecej...DLACZEGO taka cisza jak na pogrzebe organisty??ni cholery nie rozumiem..
  i taka dykteryjka..
  ciekawym bardzo jaka cene osiagnie aukcja?????? juz chyba slynnej broszy PBSz ktora miala wczoraj wpięta w klape(zaloze sie ze zostawi daleko w tyle narty PAD)..ma sie rozumiec aukcja na cele dobroczynne..moze dla szlachetnej paczki;xs.t.isakowicza zaleskiego;dla erygowania domu dla kobiet i dzieci ogarnietych przemocą..etc..etc..celowo nie pisze o innej AUKCJI dobroczynnej prowadzonej przez jedno takie indywiduum..bo za rok juz chyba w tym wzgledzie nie bedzie czego komentowac...

 3. Prawnicy PIS powinni znależć odpowiednie artykuły na tych zaprzańców którzy jawnie nawołują do zdrady głównej.

 4. Petru to jest cienias , ktory gdyby skoczyl ze swojego poziomu EGO , na swoj poziom IQ ,to  juz by nie zyl !Jeszcze  kilka miesiecy i Rysiu tak sie zakiwa , ze nie odnajdzie drogi do domu .

 5. Partia Petru jest sztucznym tworem. Powstała jako koło ratunkowe,gdy PO osłabła.Celem Petru jest zniszczenie PiS-u. Ich nie interesuje praca w Sejmie dla dobra Polski,tylko zablokowanie Kaczyńskiego i przerwanie rządów PiS. On ma za zadanie przywrócić reguły gry z czasów PO,które dobrze poznaliśmy. Metody jakimi posługuje się Petru,są dość czytelne,non-stop atak,na różnych frontach,oganizowanie protestów i spotkań zagranicznych z politykami nie przychylnymi Polsce, mających sugerować ,że Petru jest liczącą się personą w świecie. Metodą ubecką jest szachowanie przeciwnika,w tym przypadku Kaczyńskiego, żądaniem złożenia obietnicy nie wychodzenia z unii. I co Kaczyński ma powiedzieć. Powie wyjdziemy- źle,powie nie wyjdziemy- źle brzmi ,bo powiedział gdy go mędrzeć przywołał do porządku.

 6. avatar

  co by sugerowała Gazeta Polska
  http://natemat....
  Jest tam sporo o mlodosci Rysia rodzinie i środowisku w jakim się obracał. 

 7. avatar

 8. avatar

  Teraz mało się widuje pudli. Wyszły z mody. Wyparte przez Yorki i Maltańczyki. Lubię też małe koteczki.  Mają takie miękkie futerka

  Women: Know Your Limits! Harry Enfield

  Jak ktoś nie zna, niech sobie wyyoutubuje.

 9. "Partia Petru jest sztucznym tworem"

  nie sadze, zeby to byla prawda. wyjechal w latach 80-tych z rodzicami do USRR, a teraz srodowisko WSI-owe wstawia go za PO, jak tych za UW czy za UD wczesniej. mamy wierzyc w to, ze to alternatywa dla "oszolomow" z pis i komuchow, a tak naprawde to mendy wstawiane przez agenture z budy ruskiej!

 10. A ja myślę, że kryterium uliczne jest nie do uniknięcia. Trzeba już czyścić bejsbole i na wiosnę pogonić kota czerwonym pedałom z Komunistycznej Organizacji Dywersyjnej.

 11. avatar

  zalecałbym jak na razie spokój..musimy poczekac na efekty pracy operacyjnej..(podsluchy;bilingi;maile..etc..etc)..mam nadzieje ze sa gdzies grupy dobrze poukrywanych funkcjonariuszy w zdychajacej PO i KODzie i innych grupach roznej masci "DOWCIPNISIÓW"...
  czy JA sieje teraz defetyzm??nie wiem..ale bardo sie boje ze w wypadku pierwszej wiekszej ruchawki pan guj i rozne panie niemieckie socjalistki widziane wczoraj moga nam zbankrutowac..a ot tak sobie ze 2-3 banki..chocby li tylko w takim zakresie by w calym kraju przez 2-3 tygodnie moznaby  bylo wyplacic nie wiecej niz 50zl/dobę...to bylby prawdziwy kataklizm ktorego zaden rząd by nie wytrzymał..a po tym wczorajszym spiczu PBSz..jesli cokolwiek by sie mialo wydarzyc to nikt rozsadny w zaden przypadek nie uwierzy...bez wzmocnienia wladzy parlamentarnej;nowych smutnych panow sluzb wszelakich jestesmy bezbronni jak samotny5 latek nocą w lesie..i moze sie nie sprawdzic przyslowie o tym ze gdzie 2 sie bije tam 3ci skorzysta...(sorry za chaos myslowy)

 12. Żadnego prowokowania, żadnych służb, żadnego zamykania czy oskarżania. Nie teraz i tylko w ostateczności. Oni tylko na to czekają. Powoli Polacy, coraz więcej Polaków ma z nich wszystkich bekę. Jedni mają ową bękę inni wk...urew ale wszyscy razem widzą co jest grane. Rzczywiście mogą najpierw odebrac kasę rolnikom, później zablokować pomoc górnictwu, później zablokować wszystko albo i więcej. A to będzie prawdziwa gra nerwów. Ale spokojnie. Budować sojusz od morza do morza i jeszcze jednego morza i....niestety trzymać się z Amerykanami i Chinami za pozwoleniem i jednych i drugich. Inaczej nas helmuty wykończą a Narodowi trudno będzie wytłumaczyć dlaczego wiedzie mu się gorzej i gorzej. Tylko spokój i nowe sojusze mogą nas uratować. Chyba że eurokołchoz już wie że się rozpadnie to inna sprawa. I to nie będzie dla nas proste chyba że Kaczyński ma plan C. Wierzę że ma ale ja tego aż tak nie ogarniam. A Wy, co myślicie na ten temat?

 13. avatar

  a @ wiktormi..             WYKRAKAŁEM???

  http://dakowski...

  wiedzialem ze ONI nie odpuscza dopóki ŻYJĄ...tak bylo.jest.i bedzie. (.) KROPKA!!!! 
  (wejsc na strone dakowskiego i poczytac o szajbie ktora odbila przyjacielowi palikota..MOCNE!!!!)

 14. avatar

  Kilka ciekawych wątków ze strony prof. Dakowskiego pod poniższym linkiem. Koniecznie należy sprawdzić kto tak naprawdę finansuje kodziarzy. Pisałam już, że Rysiek Swetru to pupilek Holendrów. Zamieszczam zdjęcie Rycha wpatrzonego w Verhofstadta (grudzień, Bruksela). Ponoć biuro tego ostatniego wniosło wkład w finansowe zasoby  zaKODowanych.

  http://dakowski...

  Permalien de l'image intégrée

 15. Na podorędziu trzeba mieć. Nasmarowane, sprawne i gotowe do użytku. Boję się też, widzę jak szybko organizuje się obronę terytorialną. Mądry ruch , boję się że władza wie więcej od nas szaraków. Boję się że trzeba proces ich formowania jeszcze bardziej przyspieszyć.

 16. projekt będzie (?) w kwietniu. Może być za późno.
  dzisaj wPolityce (wcześniej w RM) Szeremietiew powiedział jaka ma być O AK: powszechna, ochotnicza, bronić ma własnej gminy, miasta i powiatu.

  Szeremietiew na Ministra MON!

 17. avatar

  szary "mietek" na szefa MON....hmmm..warto rozwazyc..
  ale.................
  Adolf Kudliński na zastepce..lub koordyntora d/s AK/GN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. avatar

  co do eurokolchozu to jego istnienie jest planowane do 2giej dekady stulecia..kiedys obejrzalem wszsytko co bylo na jutubie z braunem;michalkiewiczem;gadowskim (i dalej nerwowo przegladam czycos nowego ktos nie nagral i wrzucil do sieci minimum 1x/tydzien)...ktory z nich??juz nie pomne teraz..ale ze 3 lata temu jeden z tych GIGANTÓW intelektu oswiadczyl ze Deutsche Bank ma wydrukowane NOWE WZORY deutsche mark..takie bez daty emisji..wystarczy tylko bele z wydrukowanymi NOWYMI BANKNOTAMI z powrotem wsadzic na bębny maszyn drukarskich i naniesc tylko NUMERATORY SERII i date emisji...WIEM CO MOWIE..I co slyszalem..jestem numizmatykiem :-))
  a sytuacja??to juz nie jest ten sam swiat..ta sama europa...w NIEMCZARNI juz na NIC nie ma pieniedzy!!!!!skoro euroćwoki proponuja opodatkowac paliwo w CAŁEJ europie to znaczy ze nie sa w stanie sobie poradzic z "nachodzcami" w ŻADEŃ sposób!!!!!!!!
  JEST TEZ proroctwo i OBIETNICA swietlistej pani z FATIMY...
  -500 lat od buntu lutra
  -300 lat od wyjscia masonerii z podziemia
  -100 lat od pamietnego CUDU slonca i konca 1szej wojny zwanej WIELKĄ!!!!ŚWIATOWĄ.....
  edit.............
  I TO WSZYSTKO BEDZIE MIAŁO ROCZNICĘ POD KONIEC 2017 ROKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 19. Zgadzam się, jest ok, zupełnie inaczej to wygląda niż w 2005 roku, ale są też zupełnie inne możliwości > vide > nie tylko większość sejmowa, inne realia itd., ale niektórzy ludzie z PiS wyciągnęli wnioski ze swoich błędów, to cieszy także i to bardzo, celowo nie podaję nazwisk, by nikogo nie urazić, bo nie o to tutaj chodzi. 

  Zastanawiam się jednak, choć Twój blog jest zacny to jednak nie jest to dobre miejsce na takie słowa, więc jedynie enigmatycznie podzielę się jedną myślą: czy pewien człowiek jest tak mocny, że niczego się nie obawia (działania i zachowania na to wskazują), bo wie, że ma kogoś za plecami...I nie mam tu na myśli zaplecza finansowego.

  Zobaczymy.

 20. I zdeterminowany jest ten, który nie ma już nic do stracenia. Bo najcenniejsze stracił...
  Jest sam, myślę, że nie ma nikogo za plecami. Raczej nad chmurami...

 21. Pierwszy akapit ósmy w. od dołu:
  patrologii zamiast patologii - bo chyba nie chodzi o naukę ojców Kościoła ;-)

  Drugi akapit czwarty w. od dołu:
  jest zanalizuje - chyba zrealizuje?

  I tylko przy okazji tenże drugi akapit piąty w. od dołu:
  jest sowim zamiast swoim - PiS nie ma sowiego elektoratu, to raczej domena PO ;-)

  Po ewent. wykorzystaniu można wpis usunąć.

 22. Pozazdrościwszy kumatym - w obu znaczeniach - Kontrowersjankom próbuję wkleić i ja:

  https://pbs.twi...

 23. Strasznie wielkie to wyszło :-(

 24. takich akcji będzie więcej. Tutaj ewidentnie byli nieprzygotowani. To dostali bęcki. Myśleli, że przyjdą takie same gamonie jak Tusk i reszta, to się nie przygotowali.
  Oczywiście dobrze, że PBSz pogoniła ich, to daje chwilę oddechu na podejmowanie dalszych działań.
  Ja bym jednak w euforię w tym momencie nie wpadał. Robic swoje i być przygotowanym na każdą ewentualność.
  Ważne jest jedno wg. mnie. Siły wewnętrzne w Polsce, które by ewentualnie mogły pójść na rozwiązanie siłowe na razie nie są w stanie znaleźć protektora, który by im zapewnił wsparcie i/lub bezkarność później.
  Warto brać według mnie pod rozwagę rzecz najważniejszą.
  Otóż załóżmy na parę sekund, że Smoleńsk to był wypadek. Że nie było działań osób popularnie zwanych "trzecimi".
  Realizacja obietnic wyborczych, nawet nie w 100%, ale tylko w 50 co powoduje?
  Otóż powoduje, że Gazownia, TVN-y i inne łachudry nie mają co robić, nie ma dla nich miejsca na rynku pod żadnym względem. Nie ma miejsca, bo nie ma odbiorców w ilości, która by sankcjonowała tak potężny biznes medialny.
  O to toczy się gra, o to i jeszcze o te 40 mld, które są co roku wyprowadzane z Polski - nie są płacone podatki w takiej wysokości.
  No i jeszcze plan inwestycyjny, który przewiduje 1.4 biliona (1400 miliardów) inwestycji. Banki, które by chciały w to wejść nie moga podnieść opłat dla klientów indywidualnych.

 25. To co robi rząd to nie rewolucja tylko próba renegocjowania umowy kolonialnej. Lekka korekta równowagi między szmalem zarabianym przez zachodnie firmy i banki na eksploatacji tubylców, a tą jego częścią którą udaje się wyrwać i dać tutejszym wyborcom. Dlatego różne ustawy antyzłodziejskie wprowadzane są równocześnie z ustawami marchewkowymi dla ludu. Po kolei się nie da, bo nima z czego dać.
  Polska niestety nie ma prawa do emisji swojej waluty i dlatego każde manko w budżecie musi pokrywać lichwiarskimi kredytami. Nie ma też prawie żadnych dochodów z własnego przemysłu. Pozostaje jedynie wyszarpanie trochę grosza od właścicieli "przemysłu krajowego".
  Oczywiście plan petrowców jest dokładnie odwrotny. Chcą dalej dokręcać śrubę ludności by więcej zostało dla "inwestorów".

 26. avatar

  Zawsze ludność była potrzebna do roboty. Tylko w niektórych krajach niewiele z tego miała, a w innych więcej. I, o dziwo (?) to te drugie się bogaciły i rozwijały. Mam na myśli nasze demoludy kontra tzw zachód.

 27. Mniej więcej wszędzie jest podobnie, ale różnice ilościowe są ogromne. Wystarczy sprawdzić jaką część PKB stanowią płace. U nas śmiesznie niską. Czyli prawie cały szmal wytworzony w gospodarce wycieka w nieznanym kierunku, a wzrost tego nieszczęsnego PKB praktycznie nie wpływa na poziom życia siły roboczej.

 28. pl ok. 36% pkb to płace

  Dopóki to się nie zmieni nie ma o czym w ogóle mówić, żeby czymś dzielić trzeba to mieć. Dziękuję dobranoc.

 29. Kolejny pomysł na pieniądze. Dobrze byłoby wprowadzić dla firm obowiązek płacenia  podatków  w Polsce a nie w rajach podatkowych. Ponoć analogiczny   obowiązek jest w DE.

 30. avatar

  z Polski raj podatkowy ?

 31. Myślę o polskich firmach

 32. avatar

  też. Po równo. Raje podatkowe świetnie prosperują, mimo, że podatki maja niskie. Taki Lichtenstein np

 33. Nie pamiętam, w jakim radiu to było. Polski przedsiębiorca mówił tam, że jego kontrahent z Francji zastrzegł, żeby operacje finansowe przechodziły przez bank francuski. Przedsiębiorca podawał to jako przykład godnej naśladowania postawy obywatelskiej tego kontrahenta.

 34. Tym ciulom (nie którym)w parlamencie UE całkowicie lejce się  popierdo...ły.!!!Wczoraj  dowiedziałem się ,że wybory , że wygrana w wyborach to nie wszystko .Musi to wszystko być PO LINI UNI (po lini partii) EUROPEJSKIEJ.Polacy zawsze mobilizują się jeżeli ktoś z zewnątrz nas atakuje i obraża ! Tak ,że nie ma nic złego co by na DOBRE NIE WYSZŁO !
  A  te pomioty z KODu od wiosny jak bałwany będą topnieć i tego im życze!

 35. avatar

  W jakim celu? Rozpoznanie?

 36. W TVP info własnie podano wyniki sondy, czy po wczorajszej debacie Polska wyszła wzmocniona.

  Wynik: 91,7% na tak!!!!!

  PS. Świat się kończy. Oglądam TVP info. Wprawdzie na drugiej zakladce, a nie w telewizorze, ale oglądam. Co to się porobiło...

 37. Ten wynik szybko do szafy schować!  Bo wyjdzie, że brak pluralizmu i demokracja Putinowska u nas..

 38. pozamiatana. Dzisejszy występ PBS, z paroma wyjątkami, b.dobry taktycznie. Dziennikarze nie przygotowani na taki poziom dyskusji :) Żadnego skakania do gardła. Opozycja wyjdzie na pieniaczy i podrzegaczy. Z Petru na czele (notabene jest w czarnej d. bo plan zakładał pewnie przejmowanie posłów z PiS a nie z trupa PO, które teraz pogrąży.już każdego chętnego).
  Teraz Kaczyńskiemu potrzeba więcej spotkań z Orbanem. Numer z agencją ratingową otworzy oczy PiS do czego będzie zdolna światowa finasiera. Tak, jak początkowo miałem poważne  wątpliwości co do nominacji M.Morawieckiego, tak teraz wiem, że JarKacz świetnie się przygotował do tej wojenki i nie było lepszego wyboru. Gra zaczyna się na poważnie.
  Niemiaszki pilnie wysyłają do nas swoje MSZ (zanim podatek bankowy zacznie obowiązywać)
  My wysyłamy nasze MSZ do Rosji...!! Świetny ruch :)

  EDIT: Teraz mam już pełne przekonanie, że PO/PSL/Nowoczesna mają za krótkie nóżki - plityczne przedszkole.A prawda broni się sama.

 39. avatar

  Może tak być, że Kaczyński to wymodlony drugi Sobieski i do tego Kazimierz Wielki (zastał Polskę drewnianą...) w jednym... Tylko niech uchodźców nie biorą, ani jednego!

 40. Właśnie przeczytałem pełen goryczy, bardzo wymowny artykuł Wojciecha Sumlińskiego. Przykre gdy nad głowami toczy się wielka polityka wielkich ludzi a bohaterowie nadstawiający swoje głowy i karki są pomijani w sukcesie zwycięstwa. Fakt, że mamy za sobą nieco ponad dwa miesiące nowej władzy i bardzo wygórowane oczekiwania. Są jednak sprawy jak w/w które skupiają jak w soczewce wszystko razem wzięte, sprawy jak lakmusowy papier. W zależności co się z nimi będzie działo dadzą odpowiedź na całą gamę głębszych pytań. Wobec ludzi gdzieś na samym dole, pokrzywdzonych przez ośmioletni syf i bezprawie, czekających na prawo i sprawiedliwość w praktyce i codzienności. Czy się doczekają ? Oby nie było podobieństwa z czasami po 1989 gdy sieroty prawdziwej solidarności, częstokroć bez środków do życia ze zruinowanym zdrowiem i życiem dostały zapłatę w postaci ubeckich gęb w TV na eksponowanych stołkach władzy. Oby nie było również tak, że emerytury ubeków rozwiąże biologia zamiast prawa i sprawiedliwości. Zmiany będą interesujące gdy ukażą się bebechy wyp…..ze służ generałów, całego zakulisowego gnojstwa zakażającego organizm państwowy od 25 lat. Uwiarygodnią się gdy przed sądem stanie pałacowy i jego wsiowa kompania. Na razie lecą płotki z mediów, cała skorupka przeróżnych celebrytów, dupków urwanych z uwięzi władzy. Prawdziwa władza jest i pozostaje nienaruszona pod wierzchem rozdrganej sukcesem rzeczywistości. Władza cieni gabinetów z lampami do przesłuchań i szafami pancernymi pełnymi akt. Tam jest szachownica i obraz stanu rzeczy.

 41. Nie jest to wszystko takie proste. Wg mnie z EU się nie wygra.
  To co oglądamy, ten cyrk w PE, właśnie tak ma wglądać, śmieszne ludziki, niewiele znaczące, takie żywe urządzenia do przyciskania guzików, poprzeplatane trochę ważniejszymi. Ale mózgi są niewidoczne, realizujące precyzyjny plan podboju ekonomicznego Europy. Na pewno wiele słyszeliście o kartelu IG Farben, stara sprawa, ale jeżeli nie, to poczytajcie, tam z pewnością tkwi tajemnica tej unijnej strategii. Wybrałem 2 linki, ale temat ten jest szeroko opisywany w wielu miejscach.
  http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/Nazizm-a-UE.htm
  http://wolnemedia.net/polityka/unie-europejska-jest-realizacja-planow-hi...

  Helmut Kohl pracownik BASF (firma kartelu) wypromowany przez firmę na kanclerza, namaścił następców, którzy po jego kadencji mogliby poprowadzić Europę w ręce wielkiego biznesu: Angelę Merkel oraz Wolfganga Schaeuble .
  W mojej ocenie to właśnie pan Wolfgang jest nr 1, to on trzyma kasę, miał być kanclerzem, ale został postrzelony i porusza się na wózku. Tak więc pani Aniela, Mädchen jak mówił niej Kohl, "została wybrana na Kanclerza nieprzypadkowo " jak oczywiście powiedział Kaczyński.

 42. To przec jasne, że w PE w większości stoją pachołki od naciskania guzików, a im większy kretyn tym lepiej. Wczoraj miałem okazję bezsprzecznie potwierdzić tą więdzę :) Merkel tej milionowej bandy nie sprowadza na własne życznie, bo przecież ma świadomość, że sama sobie kopie grób.
  Żeby "naszych" UE posłów nie dawać tu za przykład.

 43. ,, ten się śmieje kto się śmieje ostatni ,, czas pokaże dobrobyt Polski i Polaków. Polecam książkę  Folwark zwierzęcy Orwell. Nic się nie zmieni tylko zmiana kolesia na kolegę albo jak tam zwał to zwał .Tam gdzie 2 Polaków to 5 różnych opinii.

 44. avatar

 45. Czy jak? Wchodzę czasem na stronę, czytam nagłówki, patrzę w komentarze. 
  A tu dziś zaskoczenie: Zamiast nienawistynych tytułów "PiS to samo zło" mamy:
  - wyniki sondaży w których nie prowadzi nikt z czerskiej opozycji, a prowadzą ludzie PiS
  - jazdę po Rzeplińskim,
  - informację o rosnącej ilości zgłoszeń napaści w Niemczech.
  Komentarze też jakby zelżały.
  Co im się się stało, nie mieli już co napisać, czy jaki dzień dobroci?