Przechodzimy od teorii do praktyki i to jest krok milowy w budowaniu silnej Polski

Prześlij dalej:

W opozycji każdy może sobie gadać, co mu się podoba i narzekać ile wlezie. Wilcze prawa politycznych krytyków naturalnie mają swoje ograniczenia, ale rzadko kiedy granice są pilnie strzeżone. PiS będąc partią opozycyjną zapewniał, że da się zupełnie inaczej prowadzić polskie sprawy, tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Ludzi się temu prężeniu muskułów przyglądali z różnymi nastrojami. Jedni wierzyli, że każde słowo stanie się ciałem, inni odnosili się sceptycznie, a w skrajnych reakcjach było słychać to co zawsze – ciemnogród i oszołomy. Po wyborach i kilku bataliach mogę się przyznać, że należałem do grupy środkowej. Znając polityczne realia nie miałem większych złudzeń, że opozycyjna narracja w zderzeniu z realną władzą przyniesie bolesne korekty. Z taką świadomością zaklinałem rzeczywistość w jednym celu. Trzeba było za wszelką cenę oderwać od żłobu największą patologię. Nic innego się nie liczyło i dlatego nie pisałem tak zwanych obiektywnych tekstów, ale produkowałem użytkowe manifesty, których zdaniem była realizacja jasnego jak słonce planu. Po wygranej PiS spodziewałem się gwałtownego zjazdu we wszystkich obszarach. Jednoczesne szarpnięcie się na reformę emerytalną, program socjalny 500+, walka z bankami i hipermarketami, to taki pakiet, który i optymiście wybiłby zęby. Normalna w trakcie kampanii strategia polegająca na rzucaniu zanęty wyborcom, zawsze się kurczy w chwili sprawowania władzy. A przecież to nie wszystko, bo w polityce zagranicznej Polska według zapewnień PiS miała wstać z kolan i nie dać się szantażować nikomu, kto działa wbrew polskiej racji stanu.

Więcej zalet, urody i pieniędzy i w ofercie matrymonialnej się nie znajdzie, mimo wszystko mamy do czynienia z małym cudem. Polityka Andrzeja Dudy i Beaty Szydło pokrywa się w 90% ze strategią Kaczyńskiego, która powstała na potrzeby kampanii wyborczej. Opowiadanie głupot, że PiS nie zrealizuje obietnic socjalnych, zwłaszcza programu 500+, jest tylko aktem desperacji ze strony pogubionej opozycji. Dziecko wie, że po takim numerze nastąpiłby rozkład rządzącej koalicji wywołany skrajnie negatywną reakcją społeczną nie do powstrzymania. Program zostanie i zresztą już jest realizowany, ale to akurat nie budziło moich wielkich obaw. Znacznie bardziej bałem się polityki zewnętrznej, bo tutaj żartów nie ma. Narażanie się światowym lalkarzom pociągającym za sznureczki, niesie znacznie większe konsekwencje niż rytualne prowokacje i medialne szopki w Polsce. Andrzej Duda i Beta Szydło są pilnowani zarówno przez lalkarzy, jak i przez własny najwierniejszy elektorat. Pierwsi oczekują takiej uległości, którą znamy od lat, drudzy dokładnie przeciwnych zachowań. Kaczyński wraz ze swoim sztabem musieli zacząć praktycznie stosować wizję polityki zagranicznej, co było gwarancją zadymy i zadymę wywołano. Założę się o grubą kasę, że do wczoraj większość wrogów Kaczyńskiego zacierała łapki, a i zwolennicy nie wierzyli, że na forum Parlamentu Europejskiego Beata Szydło po pierwsze wytrzyma presję, po drugie powtórzy dokładnie to samo, co PiS mówiło w kampanii wyborczej.

Strony

51099 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

45 (liczba komentarzy)

 1. Głupawo uśmiechnięty Grześ , którego sztuczne, ćwiczone gagi przed lustrem nie będą już mu zbyt długo potrzebne, przeszedł do frontalnego ataku. Koleś o nieznanym pochodzeniu Rostowski pisze odpowiedź na świetny wywiad Dudy dla Financial Times a Petru nawołuje Kaczyńskiego do deklaracji że nie chce opuszczać Unii plując ponadto dookoła. No, Pani Szydło namieszała im tak , że zobaczyli iż nie ma co się  się dłużej kryć ze swoimi antypolskimi zamiarami, trza trzeci bieg włączyć i jątrzyć, jątrzyć, jątrzyć. To nawiązanie do artykułu Matki z dnia wczorajszego. Kaczyński musi jechać na czwórce a jak oni ją też wrzucą to na piątce i wyżej. Antypolskie chamy rozpoczęły grę na śmierć i życie więc bądźmy wszyscy czujni bo to co się stało wczoraj, umocniło PiS w Polsce. To co będzie jutro to wielki, frontalny atak na nasz kraj o nieznanych jeszcze skutkach..

 2. avatar

  jesli o mnie chodzi to powtorze stare i wytarte stwierdzonko ze PIS do tej pory wprowadzonymi ustawami zrobilo wiecej od listopada niz wszystkie inne organa wladzy od 89 roku..i czekam na kolejne...a co do zaKODowanego ryszarda i pana w spodnicy to brakuje mi "widocznych" efektow pracy smutnych panów..bede mendził..ale wojażerka po zachodnich gabinetach by szukac pomocy w obaleniu rzadu ociera sie o braki w KPK KKW..(vide jeden z ostatnich felietonow michalkiewicza) o braku KARY GŁÓWNEJ...przeciez to jest JAWNA zdrada stanu..i nic wiecej...DLACZEGO taka cisza jak na pogrzebe organisty??ni cholery nie rozumiem..
  i taka dykteryjka..
  ciekawym bardzo jaka cene osiagnie aukcja?????? juz chyba slynnej broszy PBSz ktora miala wczoraj wpięta w klape(zaloze sie ze zostawi daleko w tyle narty PAD)..ma sie rozumiec aukcja na cele dobroczynne..moze dla szlachetnej paczki;xs.t.isakowicza zaleskiego;dla erygowania domu dla kobiet i dzieci ogarnietych przemocą..etc..etc..celowo nie pisze o innej AUKCJI dobroczynnej prowadzonej przez jedno takie indywiduum..bo za rok juz chyba w tym wzgledzie nie bedzie czego komentowac...

 3. Prawnicy PIS powinni znależć odpowiednie artykuły na tych zaprzańców którzy jawnie nawołują do zdrady głównej.

 4. Petru to jest cienias , ktory gdyby skoczyl ze swojego poziomu EGO , na swoj poziom IQ ,to  juz by nie zyl !Jeszcze  kilka miesiecy i Rysiu tak sie zakiwa , ze nie odnajdzie drogi do domu .

 5. Partia Petru jest sztucznym tworem. Powstała jako koło ratunkowe,gdy PO osłabła.Celem Petru jest zniszczenie PiS-u. Ich nie interesuje praca w Sejmie dla dobra Polski,tylko zablokowanie Kaczyńskiego i przerwanie rządów PiS. On ma za zadanie przywrócić reguły gry z czasów PO,które dobrze poznaliśmy. Metody jakimi posługuje się Petru,są dość czytelne,non-stop atak,na różnych frontach,oganizowanie protestów i spotkań zagranicznych z politykami nie przychylnymi Polsce, mających sugerować ,że Petru jest liczącą się personą w świecie. Metodą ubecką jest szachowanie przeciwnika,w tym przypadku Kaczyńskiego, żądaniem złożenia obietnicy nie wychodzenia z unii. I co Kaczyński ma powiedzieć. Powie wyjdziemy- źle,powie nie wyjdziemy- źle brzmi ,bo powiedział gdy go mędrzeć przywołał do porządku.

 6. avatar

  co by sugerowała Gazeta Polska
  http://natemat....
  Jest tam sporo o mlodosci Rysia rodzinie i środowisku w jakim się obracał. 

 7. avatar

 8. avatar

  Teraz mało się widuje pudli. Wyszły z mody. Wyparte przez Yorki i Maltańczyki. Lubię też małe koteczki.  Mają takie miękkie futerka

  Women: Know Your Limits! Harry Enfield

  Jak ktoś nie zna, niech sobie wyyoutubuje.

 9. "Partia Petru jest sztucznym tworem"

  nie sadze, zeby to byla prawda. wyjechal w latach 80-tych z rodzicami do USRR, a teraz srodowisko WSI-owe wstawia go za PO, jak tych za UW czy za UD wczesniej. mamy wierzyc w to, ze to alternatywa dla "oszolomow" z pis i komuchow, a tak naprawde to mendy wstawiane przez agenture z budy ruskiej!

 10. A ja myślę, że kryterium uliczne jest nie do uniknięcia. Trzeba już czyścić bejsbole i na wiosnę pogonić kota czerwonym pedałom z Komunistycznej Organizacji Dywersyjnej.

 11. Strony