Prześlij dalej:

Złośliwi twierdzą, że najnowsza afera z udziałem Staszka Gawłowskiego, to akacja PO i Schetyny, która ma przykryć katastrofę o szumnej nazwie „Marsz Wolności”. Radio Szczecin podało, że w mieszkaniu należącym do Gawłowskiego funkcjonowała agencja towarzyska, czyli burdel po prostu. Żona Staszka zarzeka się, że to kłamstwo, a mieszkanie miała wynajmować jakaś pani z branży gastronomicznej. Ponieważ Internet nie zna litości, no to z miejsca doprecyzował branżę i tak z lokalu gastronomicznego powstała lodziarnia. Prawdę powiedziawszy nie dłubałem przy tej aferze w ogóle i nie wiem, jak było naprawdę, ale tak na intuicję i po groteskowym tłumaczeniu połowicy Staszka, w kościach czuję, że raczej o bar mleczny nie chodzi.

Biorąc po uwagę tylko ostatnie dwa dni w wykonaniu PO, można zadać dyżurne pytanie, jak to możliwe, że taka partia jeszcze istnieje i w dodatku jest najmocniejszą partią opozycyjną? Żadnej powagi, chodząca kompromitacja, na każdym polu, a jednak jakieś 20% wyborców nadal trzyma za PO palce. Cóż, wielkiej tajemnicy w tym „fenomenie” nie ma, o czym zresztą pisałem wiele razy, ale dziś chciałbym spojrzeć trochę inaczej. Pierwszą i podstawową zasadą sprzedaży jest relacja podaż – popyt. PO mogłaby wciskać swój towar bez końca i nie zarobiłaby jednego głosu, gdyby nie zapotrzebowanie na taki polityczny produkt. Śmiejecie się do monitora Szanowni Czytelnicy, że niby kto takiego bubla kupuje? Po pierwsze buble kupujemy wszyscy, 95% klientów ma świadomość, że chińskie zamienniki to badziewie i mimo wszystko nie kupuje trzy razy droższych oryginałów. Po drugie, każda potwora znajdzie swojego amatora i PO jest doskonałą reprezentacją dla takich samych wyborców, jak PO. Ludzie w swojej masie nie są dobrzy, uczciwi, czyści, moralnie nieskazitelni, wręcz przeciwnie, grzeszą na potęgę.

Na PO z sentymentem i nadzieją patrzą wszyscy kombinujący na lewo, wszyscy prowadzący agencje towarzyskie, wyłudzający VAT, ale też zwykłe szaraczki, które zachowają się dokładnie tak, jak sędzia na stacji benzynowej i jeszcze robią z siebie ofiarę. PO jest partią najgorszego sortu i dla najgorszego sortu i na tym paliwie będzie jechać w nieskończoność. Wskaźnik poparcia dla PO jest wskaźnikiem marginesu społecznego, chociaż uczciwie trzeba go obniżyć, o wyborców ogłupionych lub nie mających pojęcia o polityce, a takich w elektoracie PO znajdzie się mniej więcej jedna trzecia. Kompromitacje nie mają większego znaczenia, człowiek zwykle nie widzi własnej śmieszności albo widzi i z całych sił udaje ślepego.

Program też nie jest PO potrzebny, za cały program robi TVN i Gazeta Wyborcza, które podtrzymują odpowiedni ton, natężenie i kierunek komunikacji z wyborcami. Cokolwiek się stanie, to te 20-30% zawsze na najgorszy sort zagłosuje, bo po prostu taki mamy przekrój społeczny i taką moralna kondycję społeczeństwa.Z tym zjawiskiem nie da się nic zrobić, wszyscy inżynierowie społeczni i pozostali budowniczowie nowego człowieka polegli i się ośmieszyli. Margines społeczny i odsetek obywateli, którzy się doskonale czują w mętnej wodzie, istniał i zawsze będzie istnieć. Jedyną korektą, jaka jest w zasięgu ludzkiej mocy, to obniżenie tego odsetka, ale podobne rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień, tylko wymagają co najmniej jednego pokolenia. Wszyscy, którzy liczą, że w końcu ludzie przejrzą na oczy i przestaną głosować na PO są bardzo naiwni i kompletnie nie znają się na ludziach.

Strony

Źródło foto: 
17056 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Część platfonsiego elektoratu musiała by się przyznać, że  od ponad ćwierć wieku robią za frajerów i idiotów a to boli. Oj jak boli.

 2. Jest taka zasada w marketingu, że część osób, które popełniły błąd podczas zakupu tkwi w nim dalej, znajdując często nie istniejące zalety produktu. Dla nich to lepsze wyjście, niż przyznanie się do błędu. Zapewne tak jest z wieloma wyborcami PO. Będą na tą partię głosować niezależnie od tego jakie brudy jeszcze wypłyną. Ci ludzie są straceni i nie warto ich do czegokolwiek przekonywać. Aby pomóc PiSowi należy stale na niego wywierać presję by był coraz lepszy. Teraz najpilniejszą sprawą jest pozbycie się resztek mentalności niewolniczej i zabranie się do obrony polskich interesów.

 3. Dobrą ilustracją prawdziwości tego faktu jest paryska wystawa z początku XXw., na której był pawilonik z tabliczką "tylko dla dorosłych mężczyzn". Stała tam wiecznie długa kolejka niecierpliwych panów, którzy po osiągnięciu pawiloniku mogli zobaczyć tablicę z napisem: "Zrobiono z ciebie durnia, daj i innym skorzystać z tej szansy".

 4. avatar

  W powieści Marka Twaina. "Przygody Hucka" też jest dwóch hochsztaplerów, którzy urządzili głupie przedstawienie dla "dorosłych mężczyzn" ale tamtych w końcu dorwano, wytytłano w smole, pierzu i przegoniono przez miasto, czego całej tej bandzie z PO, .N jak i wszystkim komucholiberałom z serca życzę. 

 5. avatar

  a'propos

  do przeszłości należy zaliczyć Ruch Palikota;Nowoczesną..ale nie PO..bo to na jej gruzach powstanie nowa partia która zjednoczy właśnie te 30% lumpen-elektoratu..problem jest na dziś w tym;że nie wiemy kto i co nowego z zagranicy nam wykreuje na scenie politycznej..

   

 6. avatar

  Tak, to są ciągle te same sierotki po Qroniu i z przeproszeniem za wyrażenie, lubieżnym Gieremku.

 7. Mówią że był lubieżny ale podobno śmierć miał piękną.

 8. Nikt z naszego tak dociekliwego dziennikarstwa śledczego nie odważył się przeprowadzić wywiadu z towarzyszką ostatniej podróży charyzmatycznego Bolesława. A ponoć pasażerce nic się nie stało i wyszła z awarii bez szwanku. Po (niefortunnym dla autora, jak się można domyślić) podaniu do wiadomości faktu jej istnienia niczego więcej nt. okoliczności wypadku świat się nie dowiedział. A przecież chyba była trzeźwa.

 9. wróble ćwierkają, że podczas wypadku prawdopodobnie odgryzła...    ale jako zawodowiec pewnie umiała w porę wypluć...  czyli prawdopodobnie obyło się bez połyku    ;-)

  może wybitni aktorzy z ucha prezesa lub stuhr i jandzia mogli by nagrać skecz na ten temat...??

 10. avatar

  Jańdzia stworzona do tej roli!

 11. Strony