Prześlij dalej:

Jarosław Kaczyński wbrew wszystkich bredniom o rzekomym szaleństwie i faszyzmie, zawsze i wszędzie podejmował decyzje racjonalne politycznie. Co więcej jest w tych decyzjach bardzo powtarzalny, z korektą na błędy, które zawsze się w polityce popełnia i uniknąć się nie da. Jeśli sobie na moment zamkniemy Internet, wyłączymy telewizory i odrzucimy gazety, to paradoksalnie łatwiej będzie w pamięci poszukać podobnej do obecnej sytuacji politycznej. Jest to oczywiście rok 2007 i chociaż nie ma tu bezpośredniej analogii, bo gołym okiem widać, że PiS jest w dużo lepszej sytuacji i ma problem tylko z jednym koalicjantem, to zasadnicze podobieństwa występują.

W ostatnim tygodniu z mediów wylało się kilka, jak nie kilkanaście scenariuszy na przeprowadzenie wyborów. Część z nich to wytwór dziennikarskiej fantazji, ale reszta pochodzi z przecieków, które politycy PiS świadomie kierują w stronę zaprzyjaźnionych redakcji. W PiS się gotuje od rozmaitych pomysłów na zażegnanie dwóch kryzysów i kryzys wyborczy wcale nie jest najważniejszy. Wolta Gowina to nie tylko zagrożenie dla terminu wyborów, ale przede wszystkim dla trwałości koalicji i na to Kaczyński sobie pozwolić nie może. Przechodził przez identyczne problemy z labilnym Lepperem, dochodziło nawet do tak groteskowych obrazków, że koalicję zrywano i ponownie po nocy Lepper był nominowany. Żaden lider tak dużej partii, jaką jest PiS, nie może sobie pozwolić, aby kanapa polityczna na poziomie „Porozumienia” dyktowała warunki. Z tym PiS musi zrobić porządek, a dla Kaczyńskiego pożeranie i dyscyplinowanie „przystawek” to chleb powszedni i jeden z ulubionych manewrów politycznych.

Patrząc spokojnie na sam problem wyborów nie da się dojść do innych wniosków niż ten, który sprowadza się do sierpniowego głosowania, przeprowadzonego w normalnej, tradycyjnej formule. Kaczyński doskonale o tym wie, ale dla niego dużo ważniejszy jest problem z Gowinem, czytaj z koalicją i to jest bezpośrednia przyczyna chaosu. Z tym, że chaos w pewnej cześć jest kontrolowany, PiS wrzuca w przestrzeń publiczną kolejne sygnały i ostrzeżenia już nie tyle do Gowina, co do jego ludzi. I znów zaczyna się powtórka z rozrywki, w 2007 roku to samo mieliśmy w „pokoju Beger”, chodziło o przeciągnięcie części posłów Samoobrony i także LPR-u, aby mieć spokój z przerośniętymi ambicjami Leppera i Giertycha. Gowin idzie identyczną ścieżką, ambicja zagoniła go w polityczny kozi róg i Kaczyński teraz nie odpuści, choćby chciał. PiS musi pokazać siłę jeśli nie w postaci wygranego głosowania w sejmie, to poprzez ośmieszenie renegatów od Gowina, z samym Gowinem na czele.

Strony

Źródło foto: 
30243 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. Naczelnik w 2007r. oddał władzę i wsadził na minę swoich przeciwników w szczycie koniunktury gospodarczej -na kilka tygodni przed początkiem kryzysu. Teraz -13 lat później, precyzja już nie taka -ale być może plan podobny.

 2. Być może plan jest podobny i w ramach tak misternego planu minister Szumowski z rodziną gromadzą już oszczędności:

  https://www.you...

  Czy opublikowanym w Internecie materiałem zajmuje się NIK, ABW, Prokuratura? Jest to jednak zawiadomienie publiczne.

   

 3. Pewnie się tematem nie zajmą ze względu na brak wiarygodności Stonogi. Ale jest faktem, że brat Szumowskiego jest prezesem i znaczącym akcjonariuszem notowanej na warszawskiej giełdzie spółki mającej zamiar produkować lek na między innymi skutki uboczne długotrwałego noszenia masek.

 4. Dlatego należy domagać się likwidacji masek, możliwie szybko i zniesienia lockdowna.

  Z drugiej strony nie wolno twierdzić, o czym piszę niżej, że wirus nie istnieje, ewentualnie że jest niegroźny. Z wielu prywatnych relacji zebranych przeze mnie wynika, że potrafi od czasu do czasu być groźny. Nad tym g .... pracowano wiele lat. Dlatego potrafi w bardzo wielu przypadkach nie być groźny, najczęściej jest wręcz bezobjawowy, ale od czasu do czasu daje ostro. Konstrukcja wirusa celowo jest właśnie taka. Badacze mieli mieć problem ze zdefiniowanie zjawiska i najwyraźniej mają. A skoro oni mają, to przynajmniej my nie powinniśmy się w tym gubić. Nie możemy być jeszcze głupsi, niż naukowcy.

 5. Mam nadzieję że wraz z partią Gowina zostaną usunięci wszyscy jego ludzie z administracji państwowej. To oni w dużej mierze odpowiadają za ten cały, koronawirusowy festiwal chaotycznych decyzji ośmieszający powagę Państwa Polskiego. Rządzone przez nich instytucje i służby będą potrzebowały wiele lat by odzyskać reputację. Represyjne i bezduszne państwo policyjne nie zostanie szybko zapomniane. Niestety to wszystko idzie na konto PiSu i PiS zostanie z tym na wiele lat.

 6. Chciałby Pan powiedzieć że administracja USA, z prezydentem na czele, jest niepoważna? Że wszystkie media na świecie są niepoważne? Ponieważ ze zwykłej grypy,  w kolejnej odmianie, zrobiły mega światowy problem rozgrywający się globalnie? I z powodu zwykłej grypy wyhamowane zostały USA, a obecnie Rosja?

  Manipulacja związana z wirusem jest absolutnie prawdziwa i wymaga społecznej reakcji, społecznej obrony przed postępującym ogłupianiem i przed postępującym zniewoleniem. Tylko że wirus jest prawdziwy. Unikanie przyglądaniasię temu, co potrafi sam wirus, także jest formą dezinformacji. I takiej dezinformacji mamy w Polsce po kokardkę.  Jak do tej pory nikt wirusowi za bardzo się nie przygląda. Ani PiS, ani opozycja, ani lobby ateistów koronawirusowych, ani nikt. Polska ocipiała, ale ateiści koronawirusowi również ocipieli, co trzeba szczególnie podkreślić.

   

   

 7. To, co chciałem napisać to napisałem. Problemem nie jest tu koronawirus, ale chaotyczna reakcja niektórych organów administracji państwowej. W wielu innych krajach koronawirus też występuje, ale państwo policyjne już nie.

 8. Reakcja państwa musiała być chaotyczna, skoro to państwo obsadzili ludzie tacy jak Szumowski - gromadzący na potęgę prywatne oszczędności - albo tacy jak ludzie Gowina, robiący dokładnie to samo, tylko nieco dyskretniej niż Szumowski. Ktoś mi wczoraj opowiadał o generalne Józefie Sasinie, kuzynie Jacka Sasina. Ten pierwszy zarządzał podobno gospodarką z ramienia sowieckich służb i polskiej wojskówki. Także polskiego MSW. To pewnie ten:

  https://pl.wiki...

  W wiki jako syn sowieckiego generała wymieniany jest Jacek Sasin. Też zarządza gospodarką, tylko że za rządów PiS-u i tylko od roku.

  http://info.wyb...

  Zobaczymy, co jeszcze (po aferze Wołomin) nasz przyjemniaczek Jacek Sasin wyprodukuje.

 9. Przykład doniesień medialnych:

  https://www.the...

   

 10. Lepper to był przynajmniej egzotyczny i samorodny talent. Gowin to taka pizda, która by chciała,żeby jej wsadzić ale tylko do połowy bo wtedy sie nie liczy i na spowiedzi nie trzeba się spowiadać z kurestwa. Obrzydliwy typ.

 11. Strony